بیوگرافی

زندگینامه کریم بنزما فوتبالیست مسلمان فرانسه

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی کریم بنزما (زندگینامه ورزشکاران)

کریم مصطفی بنزما یکی از بهترین فوتبالیست های جهان است که در پست مهاجم بازی می کند، او هم اکنون عضو تیم رئال مادرید است و افتخارات بسیاری برای این تیم کسب نموده است. این بازیکن محبوب و با سابقه فوتبال ۳۱ سال سن دارد و اهل فرانسه است. ما در این مقاله به بررسی زندگی نامه کریم بنزما این فوتالیست مسلمان فرانسوی می پردازیم.

عکس کریم بنزما

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

کریم بنزما کیست؟ کریم بنزما بازیکن پست مهاجم فوتبال و عضو باشگاه رئال مادرید می باشد که در تاریخ ۱۹ دسامبر سال ۱۹۸۷ در لیون فرانسه متولد شد. او با داشتن قد ۱۸۷ سانتی متر و استعداد بسیار عالی در فوتبال یکی از بهترین مهاجم های این تیم است که پیراهن شماره ۹ را به تن دارد و تاکنون شاهد گل های فراوانی از او بوده ایم.

بیوگرافی کریم بنزما فوتبالیست,بیوگرافی کریم بنزما و همسرش,زندگی نامه کریم بنزما

دوران کودکی و نوجوانی کریم بنزما

کریم بنزما در دسامبر ۱۹۸۷ در یکی از بزرگترین شهرهای فرانسه یعنی شهر لیون متولد گشود. او در یک خانواده پر جمعیت بدنیا آمده است و هشت خواهر و برادر دارد و خودش ششمین فرزند خانواده محسوب می گردد. والدین او اصالتا الجزایری می باشند و از مسلمانان اهل سنت کبیلیای الجزایر محسوب می گردند. او مادری خانه دار داشت که تمام وقت خود را صرف رسیدگی به فرزندان خود نموده بود اما پدرش کارمند مجلس بود.

مصطفی کریم بنزما از همان دوران کودکی بسیار به فوتبال علاقه مند بود اما به دلیل چاقی و اضافه وزنی که داشت معمولا توسط دوستان و هم محله ای های خود مورد تمسخر قرار میگرفت، اما کم کم با رعایت رژیم غذایی اصولی، وزن خود را کاهش داد و در تیم فوتبالی که مدرسه ژان لورگت داشت شروع به بازی نمود و در کنار آن در سن ۸ سالگی بود که با ثبت نام در باشگاه ترالیون حرفه فوتبال را به طور جدی تر آغاز نمود.

خیلی از کودکان و هم سن و سالانش او را با نام کوکو می شناختند. او با شرکت در چندین مسابقه و نشان دادن مهارت و استعداد خود به ترایون بارون ملحق گردید و موفق شد اولین قرارداد کاری خود را با المپیک به ثبت برساند. او حرفه فوتبال را با جدیت تمام دنبال می کرد و پس از گذشت چند سال توانست عضو تیم ژرلاند ولاژ تولا گردد.

عکس کریم بنزما,کریم بنزما کیست,بیوگرافی کریم بنزما

کریم بنزما اگر چه از سوی مسئولان لیون مورد آزار و تحت فشار قرار می گرفت اما خانواده اش همواره پشت او بودند و او را تشویق می کردند. گیامه تورا  که سمت مربی تیم ژرلاند ولاژ تولا را بر عهده داشت با دیدن توانایی های کریم بنزما وقت بیشتری را به او اختصاص می داد و با برنامه هایی که برای او تنظیم نموده بود موجب شد که کریم از نظر مهارت های قدرتی و سرعتی به سطح بالایی برسد. همین آمادگی و توانایی او موجب شد که در مسابقات فوتبال نوامبر ۲۰۰۳ به خوبی به درخشد و بیش از پیش محبوب گردد.

کریم بنزما با کسب افتخارات بسیار در طول سال های اولیه ای که فوتبال را آغاز نمود سرانجام توانست در سال ۲۰۰۴ عضو تیم بزرگسالان باشگاه المپیک لیون گردد. او سر انجام پس از ۵ سال بازی در تیم المپیک لیون به تیم رئال مادرید در سال ۲۰۱۰ پیوست.

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

ازدواج و زندگی خصوصی کریم بنزما

کریم بنزما که از مسلمانان سنی مذهب می باشد در زندگی خود به نماز و روزه به ویژه در ماه رمضان بسیار اهمیت می دهد. او تا کنون دو نامزد داشته است و دو فرزند به نام های ملیا و ابراهیم دارد. دختر او ملیا که از نامزد اولش یعنی کلوئه دو لونای می باشد در سال ۲۰۱۴ متولد شد اما پس از آن به دلیل اختلافاتی که با هم داشتند یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۵ از یکدیگر جدا شدند.

او پس از آنکه نتوانست وارد تیم ملی فرانسه شود مدتی بسیار افسرده شده بود و حال چندان خوبی نداشت اما پس از مدتی با مدل مشهور فرانسوی  کورا گوتیه رابطه ای عاشقانه آغاز نمود و با او ازدواج کرد، آن ها در سال ۲۰۱۷ صاحب فرزند پسری به نام ابراهیم شدند اما ازدواج دوم کریم بنزما نیز عمر بلندی نداشت و پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند.

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

او به شدت به بچه ها عشق می ورزد و علاقه مند است که فرزندان بسیاری داشته باشد. کریم بنزما از نظر درآمدی نیز جایگاه بسیار مناسبی دارد و برخی از او به عنوان پردرآمدترین فوتبالیست فرانسه یاد می کنند. باشگاه رئال مادرید سالیانه نزدیک هشت و نیم میلیون یورو به او دستمزد پرداخت می کند، همچنین علاوه بر آن کریم بنزما به خاطر قرار داد با تیم رئال مادرید و برند آدیداس ۱۳ میلیون یورو دستمزد کسب نموده است که واقعا مبلغ قابل توجهی است.

کریم بنزما به دلیل مهارت و استعداد بی نظیری که در فوتبال دارد خیلی ها او را زیزو جدید می دانند؛ زیزو در واقع همان لقب بازیکن مشهور زین الدین زیدان است و به ندرت اتفاق می افتد که به کسی چنین لقبی بدهند اما توانایی های کریم بنزما به قدری درخشان و چشمگیر است که توانسته نظر پیشکسوتان زیادی را به خود جلب نماید.

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

افتخارات و جوایز کریم بنزما

کریم بنزما این فوتبالیست مشهور در طول سال های فعالیت ورزشی خود افتخارات زیادی را کسب نمود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سریع ترین گل تاریخ بازی ال کلاسیکو توسط کریم بنزما در ۲۱ ثانیه زده شد.
 • او در نخستین بازی خود در تیم رئال مادرید در نیمه دوم بود که به بازی راه یافت و در همان مدت زمان کوتاه توانست در دقیقه ۸۷ تک گل آن بازی را به نام خود ثبت نماید.

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

تیم لیون

 • لیگ ۱ (۴ قهرمانی): ۲۰۰۴–۲۰۰۵، ۲۰۰۵–۲۰۰۶، ۲۰۰۶–۲۰۰۷، ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • جام حذفی (۱ قهرمانی): ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • سوپر جام فوتبال فرانسه (۲ قهرمانی): ۲۰۰۶، ۲۰۰۷

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

تیم رئال مادرید

 • لالیگا (۲ قهرمانی): ۲۰۱۱–۲۰۱۲، ۲۰۱۶_۲۰۱۷
 • کوپا دل ری (۲ قهرمانی): ۲۰۱۰–۲۰۱۱، ۲۰۱۳–۲۰۱۴
 • سوپر جام (۲ قهرمانی): ۲۰۱۲، ۲۰۱۷
 • لیگ قهرمانان اروپا (۴ قهرمانی): ۲۰۱۳–۲۰۱۴، ۲۰۱۵-۲۰۱۶، ۲۰۱۶–۲۰۱۷، ۲۰۱۷- ۲۰۱۸
 • سوپر جام اروپا (۳ قهرمانی): ۲۰۱۵،۲۰۱۴، ۲۰۱۶
 • جام باشگاه‌ های جهان (۳ قهرمانی)

بین‌ المللی

جام ملت‌ های اروپا زیر ۱۷ سال (۱ قهرمانی): ۲۰۰۴

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید

افتخارات شخصی

 • آقای گل لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • جایزه براوو: ۲۰۰۸
 • بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • بهترین بازیکن سال فرانسه: ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴
 • بهترین لژیونر فوتبال فرانسه: ۲۰۱۸
شبکه اجتماعی
Karim Benzema InstagramKarim Benzema FacebookKarim Benzema Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا