بیوگرافی

زندگینامه کریم بنزما فوتبالیست مسلمان فرانسه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی کریم بنزما (زندگینامه ورزشکاران)

کریم مصطفی بنزما یکی از بهترین فوتبالیست های جهان است که در پست مهاجم بازی می کند، او هم اکنون عضو تیم رئال مادرید است و افتخارات بسیاری برای این تیم کسب نموده است. این بازیکن محبوب و با سابقه فوتبال 31 سال سن دارد و اهل فرانسه است. ما در این مقاله به بررسی زندگی نامه کریم بنزما این فوتالیست مسلمان فرانسوی می پردازیم.

عکس کریم بنزما

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید,

کریم بنزما کیست؟ کریم بنزما بازیکن پست مهاجم فوتبال و عضو باشگاه رئال مادرید می باشد که در تاریخ 19 دسامبر سال 1987 در لیون فرانسه متولد شد. او با داشتن قد 187 سانتی متر و استعداد بسیار عالی در فوتبال یکی از بهترین مهاجم های این تیم است که پیراهن شماره 9 را به تن دارد و تاکنون شاهد گل های فراوانی از او بوده ایم.

بیوگرافی کریم بنزما فوتبالیست,بیوگرافی کریم بنزما و همسرش,زندگي نامه كريم بنزما,

دوران کودکی و نوجوانی کریم بنزما

کریم بنزما در دسامبر 1987 در یکی از بزرگترین شهرهای فرانسه یعنی شهر لیون متولد گشود. او در یک خانواده پر جمعیت بدنیا آمده است و هشت خواهر و برادر دارد و خودش ششمین فرزند خانواده محسوب می گردد. والدین او اصالتا الجزایری می باشند و از مسلمانان اهل سنت کبیلیای الجزایر محسوب می گردند. او مادری خانه دار داشت که تمام وقت خود را صرف رسیدگی به فرزندان خود نموده بود اما پدرش کارمند مجلس بود.

مصطفی کریم بنزما از همان دوران کودکی بسیار به فوتبال علاقه مند بود اما به دلیل چاقی و اضافه وزنی که داشت معمولا توسط دوستان و هم محله ای های خود مورد تمسخر قرار میگرفت، اما کم کم با رعایت رژیم غذایی اصولی، وزن خود را کاهش داد و در تیم فوتبالی که مدرسه ژان لورگت داشت شروع به بازی نمود و در کنار آن در سن 8 سالگی بود که با ثبت نام در باشگاه ترالیون حرفه فوتبال را به طور جدی تر آغاز نمود.

خیلی از کودکان و هم سن و سالانش او را با نام کوکو می شناختند. او با شرکت در چندین مسابقه و نشان دادن مهارت و استعداد خود به ترایون بارون ملحق گردید و موفق شد اولین قرارداد کاری خود را با المپیک به ثبت برساند. او حرفه فوتبال را با جدیت تمام دنبال می کرد و پس از گذشت چند سال توانست عضو تیم ژرلاند ولاژ تولا گردد.

عکس کریم بنزما,کریم بنزما کیست,بیوگرافی کریم بنزما,

کریم بنزما اگر چه از سوی مسئولان لیون مورد آزار و تحت فشار قرار می گرفت اما خانواده اش همواره پشت او بودند و او را تشویق می کردند. گیامه تورا  که سمت مربی تیم ژرلاند ولاژ تولا را بر عهده داشت با دیدن توانایی های کریم بنزما وقت بیشتری را به او اختصاص می داد و با برنامه هایی که برای او تنظیم نموده بود موجب شد که کریم از نظر مهارت های قدرتی و سرعتی به سطح بالایی برسد. همین آمادگی و توانایی او موجب شد که در مسابقات فوتبال نوامبر 2003 به خوبی به درخشد و بیش از پیش محبوب گردد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه سعدی شاعر و نویسند بزرگ قرن هفتم

کریم بنزما با کسب افتخارات بسیار در طول سال های اولیه ای که فوتبال را آغاز نمود سرانجام توانست در سال 2004 عضو تیم بزرگسالان باشگاه المپیک لیون گردد. او سر انجام پس از 5 سال بازی در تیم المپیک لیون به تیم رئال مادرید در سال 2010 پیوست.

بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید,بیوگرافی کریم بنزما فوتبالیست,

ازدواج و زندگی خصوصی کریم بنزما

کریم بنزما که از مسلمانان سنی مذهب می باشد در زندگی خود به نماز و روزه به ویژه در ماه رمضان بسیار اهمیت می دهد. او تا کنون دو نامزد داشته است و دو فرزند به نام های ملیا و ابراهیم دارد. دختر او ملیا که از نامزد اولش یعنی کلوئه دو لونای می باشد در سال 2014 متولد شد اما پس از آن به دلیل اختلافاتی که با هم داشتند یک سال بعد یعنی در سال 2015 از یکدیگر جدا شدند.

او پس از آنکه نتوانست وارد تیم ملی فرانسه شود مدتی بسیار افسرده شده بود و حال چندان خوبی نداشت اما پس از مدتی با مدل مشهور فرانسوی  کورا گوتیه رابطه ای عاشقانه آغاز نمود و با او ازدواج کرد، آن ها در سال 2017 صاحب فرزند پسری به نام ابراهیم شدند اما ازدواج دوم کریم بنزما نیز عمر بلندی نداشت و پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند.

بیوگرافی کریم بنزما و همسرش,زندگي نامه كريم بنزما,عکس کریم بنزما,

او به شدت به بچه ها عشق می ورزد و علاقه مند است که فرزندان بسیاری داشته باشد. کریم بنزما از نظر درآمدی نیز جایگاه بسیار مناسبی دارد و برخی از او به عنوان پردرآمدترین فوتبالیست فرانسه یاد می کنند. باشگاه رئال مادرید سالیانه نزدیک هشت و نیم میلیون یورو به او دستمزد پرداخت می کند، همچنین علاوه بر آن کریم بنزما به خاطر قرار داد با تیم رئال مادرید و برند آدیداس 13 میلیون یورو دستمزد کسب نموده است که واقعا مبلغ قابل توجهی است.

کریم بنزما به دلیل مهارت و استعداد بی نظیری که در فوتبال دارد خیلی ها او را زیزو جدید می دانند؛ زیزو در واقع همان لقب بازیکن مشهور زین الدین زیدان است و به ندرت اتفاق می افتد که به کسی چنین لقبی بدهند اما توانایی های کریم بنزما به قدری درخشان و چشمگیر است که توانسته نظر پیشکسوتان زیادی را به خود جلب نماید.

کریم بنزما کیست,بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,

افتخارات و جوایز کریم بنزما

کریم بنزما این فوتبالیست مشهور در طول سال های فعالیت ورزشی خود افتخارات زیادی را کسب نمود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سریع ترین گل تاریخ بازی ال کلاسیکو توسط کریم بنزما در 21 ثانیه زده شد.
 • او در نخستین بازی خود در تیم رئال مادرید در نیمه دوم بود که به بازی راه یافت و در همان مدت زمان کوتاه توانست در دقیقه 87 تک گل آن بازی را به نام خود ثبت نماید.

بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید,بیوگرافی کریم بنزما فوتبالیست,بیوگرافی کریم بنزما و همسرش,

تیم لیون

 • لیگ ۱ (۴ قهرمانی): ۲۰۰۴–2005، ۲۰۰۵–2006، ۲۰۰۶–2007، ۲۰۰۷–2008
 • جام حذفی (۱ قهرمانی): ۲۰۰۷–200۸
 • سوپر جام فوتبال فرانسه (۲ قهرمانی): ۲۰۰۶، ۲۰۰۷
این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه ماری کوری اولین بانوی برنده جایزه نوبل

زندگي نامه كريم بنزما,عکس کریم بنزما,کریم بنزما کیست,

تیم رئال مادرید

 • لالیگا (۲ قهرمانی): ۲۰۱۱–2012، ۲۰۱۶_2017
 • کوپا دل ری (۲ قهرمانی): ۲۰۱۰–2011، ۲۰۱۳–2014
 • سوپر جام (۲ قهرمانی): ۲۰۱۲، ۲۰۱۷
 • لیگ قهرمانان اروپا (۴ قهرمانی): ۲۰۱۳–2014، ۲۰۱۵-2016، ۲۰۱۶–2017، ۲۰۱۷- 2018
 • سوپر جام اروپا (۳ قهرمانی): ۲۰۱5،۲۰۱4، 2016
 • جام باشگاه‌ های جهان (۳ قهرمانی)

بین‌ المللی

جام ملت‌ های اروپا زیر ۱۷ سال (۱ قهرمانی): ۲۰۰۴

بیوگرافی کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال,بیوگرافی کریم بنزما بازیکن رئال مادرید,

افتخارات شخصی

 • آقای گل لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–2008
 • جایزه براوو: ۲۰۰۸
 • بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–2008
 • بهترین بازیکن سال فرانسه: ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴
 • بهترین لژیونر فوتبال فرانسه: ۲۰۱۸

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

شبکه اجتماعی
Karim Benzema InstagramKarim Benzema FacebookKarim Benzema Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا