بیوگرافی

زندگینامه سلمان خان بازیگر و سوپر استار بالیوود

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی (بیوگرافی هنرمندان)

سلمان خان خواننده هنرپیشه تهیه کننده مدل و یکی از معروف ترین ستاره های هندی می باشد که تا به امروز در بیش از ۵۰ فیلم مختلف هنرنمایی کرده است.

این بازیگر پرکار و خوش چهره بالیوودی در میان ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد و توانسته با بازی های فوق العاده اش در فیلم های مختلف، قلب طرفدارانش را به دست بیاورد.

نام کامل این بازیگر “عبدالرشید سلیم سلمان خان” می باشد که به طور خلاصه با نام “سلمان خان” مشهور شده است.

او در سال های فعالیتش توانست افتخارات مختلفی همچون دو جایزه فیلم فیر و دو جایزه ملی فیلم را دریافت کند.

وی علاوه بر آن که در زمینه بازیگری فعال است، یک مجری تلویزیونی نیز می باشد و همچنین از طریق موسسه خیریه اش به نام انسان بودن تلاش می کند تا اهداف بشر دوستانه را ترویج دهد.

سلمان خان در گیشه فروش یکی از موفق ترین بازیگران بالیوودی می باشد که معمولا فیلم های اکران شده از او با استقبال عظیمی مواجه می شود.

در این زمینه بهتر است بدانید که سلمان خان در پرفروش ترین فیلم تاریخ بالیوود، یعنی “هم آپ که هه کن” نیز به نقش آفرینی پرداخته است.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه سلمان خان، بازیگر توانا و خوش چهره هندی بپردازیم.

عکس سلمان خان

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

سلمان خان کیست؟ همانطور که پیش از این گفتیم، سلمان خان تهیه کننده و بازیگری هندی است که در فیلم های موفق زیادی به نقش آفرینی پرداخته است.

در همین زمینه بد نیست بدانید که فوربز در سال ۲۰۱۵، نام سلمان خان را در فهرست ۱۰۰ سرگرمی ساز مشهور جهان قرار داد.

همچنین طبق لیستی که فوربز در سال ۲۰۱۸ از ۱۰۰ سلبریتی دریافت کننده بیشترین دستمزد منتشر کرد، وی با درآمد ۳۷.۷ میلیون دلاری اش در رتبه ۸۲ قرار داشت.

اولین تجربه بازیگری سلمان خان با بازی در نقش مکمل فیلم “یک همسر باید مثل این باشد” در سال ۱۹۸۸ آغاز شد و سپس او توانست در سال ۱۹۸۹ به عنوان نقش اصلی در فیلم “من عاشق شدم” به هنر نمایی بپردازد.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

سلمان خان پسر بزرگ سلیم خان می باشد و جالب است بدانید که زندگی او خارج از حرفه اش همواره با مشکلات حقوقی و جنجال های زیادی همراه بوده است.

از جمله این جنجال‌ها می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که او در سال ۲۰۱۵ و به علت بی احتیاطی در رانندگی پنج نفر را زیر کرده و جان یک نفر را نیز گرفت!

البته او ابتدا به قتل غیر عمد محکوم شد، اما این محکومیت در نهایت در دادگاه تجدید نظر لغو شد.

اولین همکاری این بازیگر با سورج در سال ۱۹۸۹ و در فیلم “منه پیار کیا” رقم که خورد که توانست اولین موفقیت تجاری را برای وی به همراه داشته باشد.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

دوران کودکی سلمان خان

در زندگینامه سلمان خان آمده است که: عبدالرشید سلیم سلمان خان در ۲۷ دسامبر ۱۹۶۵ متولد شد.

بد نیست بدانید که وی فرزند ارشد سلیم خان، یکی از بازیگران و نویسندگان فیلم های سینمای هند می باشد. پدر پدر سلمان خان یک فرد مسلمان و افغانی تبار بود که به هند مهاجرت کرد، اما مادر او هندی می باشد.

او در این باره توضیح داده بود که یک دورگه مسلمان هندی می باشد. مادر سلمان خان، همسر اول پدرش بود، اما نامادری او هلن نام داشته و یکی از بازیگران هندی است. او حتی در چند فیلم نیز با سلمان خان همبازی شده است.

سلمان خان دو برادر با نام های سهیل خان و ارباز خان و همچنین دو خواهر به نام های آرپیتا و آلویرا دارد.

همسر خواهر اول  خواهر سلمان خان، یعنی آلویرا، کارگردان و بازیگری به نام آتل آگنی می باشد. او و برادرهایش دوران دبیرستان شان را در مدرسه ای واقع در بندر مومبایی به پایان رساندند.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

زندگی حرفه ای سلمان خان

سلمان خان به عنوان اولین تجربه در بازیگری در سال ۱۹۸۸ و در فیلم Biwi Ho To Aisi ساخته جی کی بهاری، به عرصه سینما وارد شد.

او در این فیلم نقشی فرعی برعهده داشت، اما در ادامه همکاری او با سورج در سال ۱۹۸۹ و بازی در فیلم “منه پیار کیا” باعث شد تا بتواند جایزه بهترین بازیگر مرد را به خانه ببرد.

این فیلم نه تنها در هند، بلکه در کشورهای دیگر مانند اسپانیا نیز روی پرده های سینما رفت و در دهه ۸۰ با عنوان یکی از پر فروش ترین فیلم ها معرفی شد.

به طور کلی می توان گفت که این فیلم تاثیر زیادی در زندگی حرفه ای سلمان خان داشت، به طوری که او در ادامه توانست در فیلم های دیگری مانند ساجن (۱۹۹۱)، هم آپ که هه کن (۱۹۹۴)، کارآجون (۱۹۹۵) و فیلم های موفق دیگر نیز به هنر نمایی بپردازد.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

بازی در ۸ فیلم موفق و مهم توانست او را به ثروت ۱۱۸ میلیون دلاری برساند و همینطور او را به یکی از معروف ترین و موفق ترین بازیگران دنیای بالیوود تبدیل کند.

در سال ۱۹۹۹ نقش آفرینی سلمان خان در فیلم کوچ کوچ هوتاهه باعث شد تا جایزه بهترین چهره مکمل مرد را از آن خودش کند.

او در ادامه در فیلم های تره نام (۲۰۰۳)، موجسه شادی کروگی (۲۰۰۴)، نوانتری (۲۰۰۵)، پارتنر (۲۰۰۷)، وانتد (۲۰۰۹)، دبنگ (۲۰۱۰)، بادیگارد و ردی (۲۰۱۱)، اک تا تایگر و دبنگ (۲۰۱۲)، کیک (۲۰۱۴)، برادر باجرانگی (۲۰۱۵),، سلطان (۲۰۱۶) و تایگر زنده است (۲۰۱۷) به نقش آفرینی پرداخت.

فیلم های نام برده شده از جمله پرفروش ترین فیلم های سینمایی هند به شمار می رفتند. همچنین در دهه های ۸۰ و ۹۰ فیلم های “منه پیار کیا” و “اپکه” از پرفروش ترین فیلم های سلمان خان بودند.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

او در طی هشت سال توانست در پرفروش ترین فیلم ها هنرنمایی کند و این از مواردی است که در کارنامه فعالیت های هنری بازیگران دیگر مشاهده نمی شود!

جالب است بدانید که سلمان خان از سال ۲۰۱۰ به بعد در هیچ فیلم ناموفقی به نقش آفرینی نپرداخته است!

هرچند که او در زندگی اش با مشکلات و جنجال های زیادی مواجه بود، اما در طی سال های فعالیتش توانست استعداد بازیگری اش در انواع ژانرهای فیلم، مانند عاشقانه، اکشن، درام کمدی و.. را به همه نشان دهد.

آثار سلمان خان به قدری مهم و پر اهمیت هستند که معمولا دانشجویان سینما از او به عنوان الگویی برای پیشرفت استفاده می کنند. همچنین نویسنده های زیادی هستند که فیلمنامه های شان را تنها با شرط حضور سلمان خان می نویسند.

در واقع تمامی این ها نتیجه بازی فوق العاده و و استعداد های بی نظیر او در زمینه بازیگری می باشد.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

بد نیست بدانید که سلمان خان در زمینه نقاشی نیز فعالیت می کند و برخی از نقاشی هایش را با هدف های خیرخواهانه به خیریه ها اعطا کرده است تا با پول فروش حاصل از آن ها بتوان به بچه های بی بضاعت کمک کرد.

او علاقه زیادی به بچه ها دارد، بچه هایی با ناتوانی های ذهنی یا جسمی و همینطور بچه های کار برای او ارزش خاصی دارند.

او در سازمان هایی که به بچه های کار اختصاص داده شده است نیز فعالیت کرده و از آن ها حمایت می کند. از مهم ترین این سازمان ها می توانیم دبیرستان مرکز رفاه کودکان، کمیسیون های متعهد و همچنین Development Trust اشاره کنیم.

سلمان خان به عنوان معروف ترین و با استعداد ترین بازیگر هندی پس از شاهرخ خان شناخته می شود.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

زندگی خصوصی سلمان خان

این بازیگر در آپارتمان گلکسی واقع در مومبای ساکن است و همچنین سه خانه ویلایی نیز دارد که هر کدام از آن ها استخر و سالن ورزشی اختصاصی دارند. سلمان خان علاقه زیادی به ورزش دارد.

وی در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ با یکی از زیباترین بازیگران هندی به نام آیشواریا رای رابطه عاشقانه داشت و به جدایی انجامیدن این رابطه برایش بسیار سخت بود.

سلمان خان در سال ۲۰۱۴ و در مجله مردمی در ایالات متحده به عنوان هفتمین مرد جذاب جهان معرفی شد.

بیوگرافی سلمان خان,بیوگرافی سلمان خان بازیگر هندی,زندگی نامه سلمان خان و همسرش

در ادامه و در ۱۱ اکتبر ۲۰۰۷ سلمان خان پذیرفت تا موزه Madame Tussaud مجسمه ای مومی از او بسازد. در واقع وی چهارمین بازیگری به شمار می رود که مجسمه مومی اش در این موزه قرار گرفته است.

از او همواره به عنوان فردی یاد می شود که فعالیت های خیرخواهانه برای کودکان انجام داده و همچنین در چندین موسسه خیریه نیز عضو شده است.

او در سال ۲۰۱۲ و با پرداخت مبلغی معادل ۴ میلیون روپیه توانست ۴۰۰ زندانی را آزاد کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا