بیوگرافی

زندگینامه کوبی برایانت بسکتبالیست فقید آمریکایی

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی کوبی برایانت (زندگینامه ورزشکاران)

کوبی برایانت بسکتبالیست پیشین حرفه ای آمریکایی، کمک کرد تیم لس آنجلس لیکرز از انجمن ملی بسکتبال (NBA)، پنج دوره ( از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰) به قهرمانی برسد. او علاوه بر پنج قهرمانی در NBA موفق شد جوایز MVP 2008 را نیز ازان خود کند. کوبی برایانت فقید در ۲۶ ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ در اثر سقوط هلیکوپتر شخصی، همراه با دختر ۱۳ ساله اش جیانا، به طرز غم انگیزی درگذشت. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه کامل کوبی برایانت این بسکتبالیست اسطوره ای بپردازیم.

عکس کوبی برایانت

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

کوبی برایانت کیست؟ کوبی برایانت با قد ۱.۹۷ متر در پست شوتینگ گارد با پیراهن شماره ۲۴ یک بازیکن فوق العاده قدرتمند بسکتبال آمریکا بود که در یک خانواده ورزشی پروش یافت. او ورزش بسکتبال را از ۳ سالگی در کنار پدرش آغاز کرد. کوبی نمی توانست یک روز در زندگی خود را به خاطر بیاورد که وقتش را با توپ بسکتبال نگذرانده باشد.

نام برایانت از گوشت گاو ژاپنی به نام کوبه برگرفته شده، در حالی که نام میانی او Bean از نام مستعار پدرش “jellybea ” گرفته شده است. هنگامی که برایانت در سن شش سالگی به سر می برد، پدرش از بازیهای NBA بازنشسته شد و به ایتالیا نقل مکان کرد. در آنجا برایانت زبان ایتالیایی را یاد گرفت. در طول تابستان برای بازی در بسکتبال به ایالات متحده بازگشت. عشق او به بسکتبال شاید از زمان پدرش در سن سه سالگی به او منتقل شده باشد.

زندگینامه ی کوبی برایانت,کوبی برایانت,کوبی برایانت بسکتبالیست

کوبی برایانت بعد از یک بازی باورنکردنی در دبیرستان Lower Merion، در سطح ملی شناخته شد. در سال های جوانی خود بازیکن افتخاری پنسیلوانیا شد و پیشنهادهایی را از استخدام های مختلف دانشگاه دریافت کرد. کوبی در دنیای بسکتبال سومین بازیکن امتیاز آور (۳۳۶۴۳ امتیاز) در سری بازی های NBA بود. کریم عبدالجبار با ۳۸۳۸۷ امتیاز نفر اول و کارل مالون با ۳۶۹۲۸ امتیاز نفر دوم این بازی ها بودند.

لبران جیمز کسی بود که مدام از کوبی برایانت تعریف می کرد و او را همچون اسطوره ای می ستود. برایانت در سال ۱۹۹۶به تیم شارلوت هورنتز منتقل شد اما در یک تایم بسیار کوتاه، جری وست مربی لس آنجلس لیکرز در آن سال ها، در مقابل تعویض مدافع تیم که ولید دیواچ بود، او را به لس آنجلس لیکرز آورد. پس از یک دوره زمانی، کوبی به عنوان جوان ‌ترین بازیکن NBA شناخته شد.

کوبی برایانت کیست,بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت

یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۷ با موفقیتی که در مسابقه  Slam Dunk به دست آورده بود، هواداران زیادی جذب کرد. در فصلی که کوبی چند موقعیت خوب را در بازی های مهم خراب کرده بود، مورد حمایت شکیل اونیل هم تیمی خود قرار گرفت. او درباره برایانت این گونه می گوید: ” کوبی تنها کسی بود که جرأت پرتاب توپ را در شرایط حساس داشت.” در فصل دوم اما با قدرت بیشتری وارد میدان شد، به طوری که به تیم ستارگان پیوست و به عنوان بازی کن جوان تیم آل استار به دنیا شناسانده شد.

در فصل سوم برایانت در همه بازی های لیکرز حضور داشت و همه اعضای تیم، مسئولان و مربیان از عملکرد او رضایت داشتند و این قضیه منجر به عقد قرارداد هفتاد میلیون دلاری به مدت ۶ سال شد. به حدی کوبی طی این چند مدت خوش درخشید که همه بازی او را با بازی ستارگانی همچون مایکل جردن و مجیک جانسون برابر دانستند. این تیم با عمکرد مثبت برایانت موفق شد تا مرحله نیمه نهایی NBA صعود کند اما سرانجام در مقابله با تیم سن انتونیو سپرز با شکست روبه رو شد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

با شروع مربیگری فیل جکسن، تیم لس آنجلس لیکرز به دستاوردهای خوبی رسید. طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ کوبی برایانت همرا هم تیمی فوق العاده اش، شکیل اونیل تیم لیکرز را ۳ بار به قهرمانی رساندند.

در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ در بازی برابر تیم واشنگتن ویزاردز از ناحیه سر آسیب دید و این امر باعث شد تا ۶ ماه در استراحت باشد. پس از بازگشت به عرصه بازی ها، تیم لیکرز موفق به زدن یک رکورد عجیب شد و آن هم به دست آوردن ۶۷ برد در لیگ مسابقات NBA بود. در همین فصل شکیل اونیل به عنوان بهترین بازیکن NBA معرفی شد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

در فینال سال ۲۰۰۰ مچ پای کوبی دچار مصدومیت شد و موجب گشت، تا بازی چهارم نتواند در تیم حضور داشته باشد اما پس از آن با قدرت وارد بازی شد و تیم را به قهرمانی رساند. در آن بازی تیم لس آنجلس لیکرز برای نخستین بار پس از ۱۲ سال به قهرمانی دست پیدا کرد. قهرمانی دوم و سوم به ترتیب به فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ و  فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ برمی گردد که با درخشش ستاره ای کوبی برایانت و شکیل اونیل اتفاق افتاد. در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ کوبی لقب Clutch (بازیکن ثانیه آخری) را دریافت کرد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

فصل  ۰۸–۲۰۰۷ مصادف شد با زمانی که کوبی برایانت جایزه با ارزش ترین بازیکن NBA  را کسب کرد و همان سال تیمش به فینال راه یافت و تیم بسکتبال آمریکا در بازی های المپیک قهرمان شد. در ۱۲ بازی تیم ستارگان حضور داشت و در ۳ سال یعنی ۲۰۰۲، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ بهترین بازیکن شناخته شد.

پس از آنکه شکیل اونیل از تیم لس آنجس خداحافظی کرد، برایانت رکن اصلی تیم بشمار میرفت و تیم را در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به قهرمانی رساند. برایانت تا سال ۲۰۱۶ برای تیم لس آنجلس لیکرز افتخار آفرینی کرد و در بازی آخری که داشت موفق به کسب ۶۰ امتیاز برای تیم شد. او در ۸ آوریل همان سال از بازی حرفه ای بسکتبال کناره گیری کرد.

کوبی از پرافتخارترین بازیکنان لیکرز و آل استار بشمار می رفت. همچنین برای حضور در یک فیلم انیمیشنی به نام «بستکبال عزیز»  در سال ۲۰۱۸ جایزه اسکار به او تعلق گرفت.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

دوران کودکی کوبی برایانت

کوبی بین برایانت در ۲۳ آگوست ۱۹۷۸ در فیلادلفیا، پنسیلوانیا متولد شد. پدرش جو برایانت بازیکن سابق NBA و مادرش پام برایانت است. در سال ۱۹۸۴، پس از پایان کار خود در NBA، جو برایانت خانواده را به ایتالیا برد، جایی که در لیگ آن بازی کرد. برایانت در کنار دو خواهر بزرگتر و ورزشکار یعنی شایا و شریعت، در ایتالیا رشد کرد. او یک بازیکن مشتاق، هم در بسکتبال و هم در فوتبال بود.

هنگامی که خانواده در سال ۱۹۹۱ به فیلادلفیا بازگشتند، برایانت به تیم بسکتبال دبیرستان لون مریان در پنسیلوانیا پیوست، جایی که به عنوان برترین بازیکن بسکتبال دبیرستان های کشور شناخته شد. او نمرات خوب و بالایی از SAT داشت اما تصمیم گرفت از دبیرستان مستقیم به NBA برود. پس از فارغ التحصیلی، وی برای مسابقات درفت NBA اعلام آمادگی کرد و در سیزدهمین دور درفت NBA 1996 به وسیله شارلوت هورنتس انتخاب و متعاقباً به لس آنجلس لیکرز داد و ستد شد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

زندگی خصوصی کوبی برایانت و همسرش

در سال ۲۰۰۰  کوبی با ونسا لین نامزیش را اعلام کرد و یک سال بعد ازدواج کردند که حاصل ازدواج آنها ۴ دختر بود. در زمان آشنایی ونسا فقط ۱۷ سال داشت و برای دور ماندن از حاشیه ها و چشم تیزبین رسانه ها دبیرستان را ترک کرده و تحصیلاتش را در خانه به پایان برد.

آشنایی آنها به سال ۱۹۹۹ بر می گردد زمانی که برایانت ۲۱ سال سن داشت. خانواده کوبی در مراسم ازدواج آنها شرکت نکردند و علت را کم سن و سال بودن کوبی و ونسا و همینطور آفریقایی – آمریکایی نبودن ونسا لین دانستند. از این رو رابطه او با خانواده به مدت دو سال قطع شد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

ناتالیا دایامینت برایانت دختر اول برایانت و لین در سال ۲۰۰۳ متولد شد و به همین مناسبت کوبی با خانواده اش آشتی کرد. فرزند دوم آنها جیانا در سال ۲۰۰۶، فرزند سوم در سال ۲۰۱۶ و آخرین دختر آنها نیز در سال ۲۰۱۹ متولد شد. در سال ۲۰۰۳ کوبی برایانت به اتهام تجاوز به دختری ۱۹ ساله به نام کتلین فیبر بازداشت شد. فیبر مدعی بود که برایانت در هتل محل اقامتش در کلرادو به او که از کارکنان هتل بوده، تجاوز کرده است.

در این بین این بازیکن حرفه ای بسکتبال رابطه با کتلین را قبول کرد ولی ماجرای تجاوز را نپذیرفت. این اتفاق باعث تخریب چهره برایانت و کم رنگ شدن معروفیت او شد تا جایی که قرار دادهایش با مک دونالد و نوتلا کنسل و با افت فروش پیراهن بسکتبال خودش روبه رو شد.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

در سال ۲۰۰۴ شاکی پرونده در دادگاه حاظر نشد و این امر موجب شد پرونده خاتمه پیدا کند. کوبی بابت این ماجرا از کتلین معذرت خواهی کرد. در ادامه این ماجراها شاکی یک پرونده دیگر علیه برایانت تنظیم نمود که باعث شد این دو نفر با هم به توافقاتی برسند.

جزئیات آن هرگز برای عوام رسانه ای نشد. سال ۲۰۲۰ برای خانواده برایانت خوش یومن نبود و کوبی برایانت در ۲۶ ژانویه به همراه دخترش جیانا و هفت نفر دیگر در سانحه هلی کوپتر شخصی، جان خود را از دست دادند.

بیوگرافی کوبی برایانت,زندگینامه کامل کوبی برایانت,زندگینامه کوبی برایانت

افتخارات کوبی برایانت

کوبی برایانت در طول فعالیت حرفه ایش در بازی بسکتبال افتخاراتی کسب کرد از جمله:

  • پنج عنوان قهرمانی رقابت های NBA
  • دوعنوان بهترین بازیکن فینال ها
  • جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل ۲۰۰۸
  • بهترین بازیکن از لحاظ کسب امتیاز در سال ۲۰۱۰
  • هجده عنوان قهرمانی در مسابقات ستارگان
  • چهار عنوان بهترین بازیکن مسابقات آل استار
  • کسب جایزه اسکار ۲۰۱۸ برای بازی در انیمیشن “بسکتبال عزیز”

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا