بیوگرافی

زندگینامه نوید محمدزاده بازیگر و سوپر استار حال حاضر سینمای ایران

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی نوید محمدزاده (زندگینامه هنرمندان)

نوید محمدزاده یکی از گرانقیمت ترین بازیگران سینمای ایران در عصر حاضر است. وی به واسطه درخشش در فیلم هایی همچون «عصبانی نیستم»، «لانتوری»، «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم» به شهرت زیادی رسید. تا کنون جوایز مختلفی از جشنواره های داخلی و بین المللی دریافت کرده و همچنین موفق شد دو سال پی در پی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در جشنواره فیلم فجر، ازان خود کند. نوید به خاطر هنر فوق العاده ای که از خود نشان می دهد، طرفداران بسیار زیادی دارد و به صراحت می توان گفت که رفته رفته به یک برند در سینمای ایران تبدیل شده است. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه نوید محمدزاده بازیگر این سوپراستار سینما و تئاتر ایران بپردازیم.

عکس نوید محمدزاده

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

نوید محمدزاده کیست؟ نوید محمدزاده یکی از موفق ترین بازیگران سینما و تئاتر ایران است که طعم بازیگری را نخستین بار در سال ۱۳۸۶ مقابل دوربین روح الله حجازی برای بازی در فیلم «در میان ابرها» تجربه کرد. او در حرفه خود بسیار موفق عمل کرده و اغلب طرفداران خود را به واسطه بازی در دو فیلم فاخر «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم» به دست آورده است. هر دوی این فیلم ها در ژانر اجتماعی به نمایش در آمدند که به مسائل مهم روز می پردازند.

نام او پیش از این دو فیلم در بازی «عصبانی نیستم» بر سر زبان ها افتاده بود، زمانی که تا ساعاتی پیش از اهدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی ‌و دومین دوره جشنواره فیلم فجر، زمزه های به گوش رسید حاکی از این بود که نوید محمدزاده دریافت کننده سیمرغ خواهد بود. اتفاقات بر اساس آنچه که باید پیش نرفت و این جایزه به رضا عطاران اهدا شد. محمدزاده از این ماجرا به عنوان یکی از تلخ ترین روزهای زندگی هنراش یاد می کند.

پس از این ماجرا او در سال ۹۴ و ۹۵ سیمرغ سی و چهارمین و سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر را برای عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به خود اختصاص داد. او با بازی در سریال قورباغه ساخته هومن سیدی، نخستین تجربه نمایش خانگی خود را به ثبت رساند.

زندگی خصوصی نوید محمدزاده,زندگی نوید محمدزاده,زندگینامه نوید محمدزاده

دوران کودکی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در هفدهمین روز از فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در شهرستان مهران، استان ایلام در یک خانواده کورد زبان به دنیا آمد. فوتبال یکی از علایق او دوران دبیرستان بود و آن را به طور جدی پیگیری می کرد تا جایی که قرار بود در تیم نوجوانان سایپا مشغول بازی شود. او مدرک فوق دیپلم خود را در رشته عمران دریافت کرد. وی که قرار بود رشته ورزشی فوتبال را دنبال کند با تماشای فیلم سوته دلان اثری از کارگردان برجسته ایرانی، علی حاتمی و هنرنمایی بهروز وثوقی مسیر زندگیش به طور کامل عوض شد.

زندگینامه نوید محمدزاده بازیگر,اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده

او در این باره چنین می گوید: “فکر می کنم که دوم دبیرستان بودم، بعد از دیدن سوته دلان، همان روز مجددا به ویدیو کلوپی رفتم تا فیلم قیصر و صورت زخمی ال پاچینو را بگیرم. پس از دیدن این فیلم ها حس می کردم دیووانه شده ام. زندگیم را به سبک قیصر درآوردم و تمام رفتارهایم حتی طرز لباس پوشیدنم مثل بهروز وثوقی شده بود. به بازیگری علاقمند شده بودم و تصمیمم را برای ورود به این حرفه به طور جدی گرفتم.”

استارت کار را از سال ۱۳۸۲ زمانی که ۱۷ سال داشت زد. در کلاس های آموزش بازیگری موسسه هنر هفت کرج ثبت نام کرد و هنر بازیگری را تحت نظارت اساتید و بازیگران بزرگی همچون: مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی، محمد یعقوبی (فیلم ساز) و امیر قنبری آموزش دید.

زندگی حرفه ای نوید محمد زاده

نوید محمدزاده اولین بار در سال ۱۳۸۶ در زمانی که تنها یک جوان ۲۱ ساله بود در مقابل دوربین حاظر شد. «در میان ابرها» ساخته روح الله حجازی بود و نوید همان اول کار موفق شد خود را به خوبی نشان دهد و جوایزی از جشنواره استانی تئاتر تهران و جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی را دریافت کند. سال بعد او دوباره یکی از اولین های خود را تجربه کرد و اینبار حضور در یک تئاتر حرفه ای به نام «ماه در آب» ساخته محمد کوروش ‌نیا بود. او باز هم خوش درخشید و جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره استانی تهران را مال خود کرد. از آن پس یعنی سال ۱۳۸۸ در اثری به نام «آندو» ساخته بهروز قبادی ظاهر گشت که فیلم موفق نشد مجوز اکران بگیرد.

ناهید: پنج سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۳ او با یک هنر نمایی در فیلم سینمایی ناهید ساخته آیدا پناهنده نام خود را رسما به اثبات رساند. این فیلم که جوایز متعددی از جشنواره های بین المللی دریافت کرده بود، به یک سکوی پرتاب برای نوید تبدیل شد، موقعیتی که به او اجازه می داد توسط مخاطبان و کارگردانان بزرگ دیده شود.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

لانتوری: یک سال بعد از ناهید یعنی در سال ۱۳۹۴ سینمایی لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان را روی پرده سینما برد و برخلاف اینکه موفق شده بود نظر مخاطبان را تا حدودی جلب کند، نتوانست نظر منتقدان جشنواره بین المللی برلین را به سوی خود بکشاند. این فیلم که در ایران سروصدای زیادی به پا کرده بود در جشنواره های خارجی به فراموشی سپرده شد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

ابد و یک روز: محمدزاده در همان سال، پر قدرت در فیلم ابد و یک روز ساخته سعید روستایی ظاهر شد و به موفقیت باورنکردنی دست یافت. این فیلم در زمان اکرانش غوغایی به پا کرد به گونه ای که در ادامه توانست ۹ سیمرغ بلورین سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را ازان خود کند. نوید نیز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از همین جشنواره شد. او در این فیلم با بازیگرانی همچون پیمان معادی و پریناز ایزدیار همبازی بود.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

خشم و هیاهو: در سال ۱۳۹۴ محمدزاده فیلم خشم و هیاهو کاری از هومن سیدی را روی پرده سینماها برد. فیلمی درام و جنایی که از رمان خشم و هیاهو نوشته ویلیام فاکنر خط می گرفت. برخی منتقدان بر این باور بودند که داستان فیلم به زندگی یکی از بازیکنان اسبق پرسپولیس که همسر اولش توسط همسر صیغه‌ اش به قتل رسیده بود، اشاره می کند. پارتنر او در این فیلم، طناز طباطبایی بود.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

بدون تاریخ بدون امضا: سال ۱۳۹۵ با فیلم بدون تاریخ بدون امضا ساخته وحید جلیلوند توانایی خود را برای چندمین بار به نمایش گذاشت. این فیلم جوایز مختلف داخلی و خارجی متعددی را ازان خود کرد. نوید برای این اثر، در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. بدون تاریخ بدون امضا در جشنواره اسکار ۲۰۱۹ نمایده سینمای ایران بود. محمدزاده در این فیلم با امیر آقایی و هدیه تهرانی همبازی شد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

مغزهای کوچک زنگ زده: در سال ۱۳۹۶ نوید محمدزاده سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده را به کارگردانی هومن سیدی روی پرده سینماها برد. این فیلم که ژانری اجتماعی، تلخ، جنایی و اکشن داشت، نامزد دریافت ۱۴ تندیس شایستگی شد و جوایز متعددی دریافت کرد. یکی از منتقدان آمریکایی به نام دبورا یانگ، مغزهای کوچک زنگ ‌زده را هیجان انگیزترین فیلم جشنواره فجر معرفی کرد. محمدزاده با فرهاد اصلانی که نقش برادر بزرگتر او را داشت همبازی بود و هر دوی آنها به خوبی درخشیدند. اصلانی در این فیلم تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به خود اختصاص داد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

متری شیش و نیم: شاید یکی از فاخرترین فیلم های نوید محمدزاده تا کنون سینمایی متری شیش و نیم ساخته سعید روستایی باشد. این فیلم اولین بار در سی و هفتمین جشنوار فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست به خوبی توجه بینندگان را جلب کند. از همین رو سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به خود اختصاص داد.

نوید برای بار دوم بود که با سعید روستایی، پریناز ایزدیار و پیمان معادی در یک پروژه حاضر می شد. سینمایی متری شیش و نیم در صد روز نخست سال، فروشی ۲۶ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومانی داشت و به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال تبدیل شد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

زندگی خصوصی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده که اکنون ۳۴ سال دارد، مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است. او به خاطر پوشش های گاهاً عجیبش سوژه رسانه ها و محافل مختلف می شود. از طرز لباس پوشیدن او می توان دریافت که طرفدار استایل اسپرت بوده و به رنگ های شاد و تند علاقه نشان می دهد. او که با پژمان بازغی به عنوان نماینده فیلم ناهید در جشنواره فیلم کن در فرانسه حضور داشت به خاطر پوشش نامتعارفش با شلوار کوتاه مورد حمله تند کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

بازغی یک عکس با پوشش مناسب کت و شلوار به همراه نوید منتشر کرد و داستان هجمه ها از همین عکس استارت خورد. برخی کاربران معتقد بودند این نوع لباس پوشیدن آن هم در چنین مراسم رسمی اصلا در شأن یک ایرانی نیست و برخی دیگر نیز بر این باور بودند که پوشش هر کسی به خود او مربوط می شود.

تنها پس از چند دقیقه از انتشار این پست، نوید هم در اینستاگرام خود چنین با منتقدان صحبت کرد:” این لباس توریستی من در جشنواره بود، عکس لباس اصلی رو می زارم. نگران آبروی ایران هم نباشید! مرسی از این همه محبتتون”. این اولین و آخرین و باری نبود که با استایل و پوشش های عجیبش، دیگران را شوکه می کرد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

این بازیگر جوان و محبوب کشورمان که در نوزدهمین جشنواره بین ‌المللی فیلم براتیسلاوا که در کشور اسلواکی برگزار می شد، برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا، جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد. سال ۲۰۱۷ نیز برای همین فیلم در جشنواره آسیا پاسیفیک، مجددا برای عنوان بهترین بازیگر مرد، جایزه را به خود اختصاص داد. او این جایزه را به بازماندگان حادثه تلخ زلزله کرمانشاه، اهدا کرد.

در خصوص دستمزد ۷ میلیاردی او از گوشه و کنار خبرهایی شنیده می شود که صحت آن هنوز تایید نشده است. گفته می شود که وی با کمپانی تصویر گستر پاسارگاد اسپانسر سریال شبکه خانگی قورباغه یک قرارداد به مدت یک سال منعقد کرده که طبق آن، نوید برای یک سال نباید در هیچگونه کار سینمایی، سریال یا تئاتری دیده شود تا بینندگان برای دیدن فیلم قورباغه ساخته هومن سیدی عطش داشته باشند. گویا او برای ایام بیکاری خود طی این یک سال هم دستمزد باید بگیرد.

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

فیلم های سینمایی نوید محمدزاده

 • سینمایی آندو به کارگردانی بهروز قبادی، تولید سال ۱۳۸۸
 • سینمایی در میان ابرها به کارگردانی روح الله حجازی، تولید سال ۱۳۸۷
 • سینمایی لرزانندهٔ چربی به کارگردانی محمد شیروانی، تولید سال ۱۳۹۱
 • سینمایی عصبانی نیستم به کارگردانی رضا درمیشیان، تولید سال ۱۳۹۲
 • سینمایی سیزده به کارگردانی هومن سیدی، تولید سال ۱۳۹۲
 • سینمایی ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده، تولید سال ۱۳۹۳
 • سینمایی لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان، تولید سال ۱۳۹۴
 • سینمایی خشم و هیاهو به کارگردانی هومن سیدی، تولید سال ۱۳۹۴
 • سینمایی ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی، تولید سال ۱۳۹۴
 • سینمایی بدون تاریخ بدون امضا به کارگردانی وحید جلیلوند، تولید سال ۱۳۹۵
 • سینمایی خفه گی به کارگردانی فریدون جیرانی، تولید سال ۱۳۹۵
 • سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی، تولید سال ۱۳۹۶
 • سینمایی متری شش و نیم به کارگردانی سعید روستایی، تولید سال ۱۳۹۷
 • سینمایی سرخ پوست به کارگردانی نیما جاویدی، تولید سال ۱۳۹۷
 • سینمایی مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده، تولید سال ۱۳۹۷

سریال های نوید محمدزاده

سریال ۱۵ قسمتی “سهمی برای دوست” به کارگردانی مسعود اطیابی، تولید سال ۱۳۹۱

فیلم های تلویزیونی نوید محمدزاده

“داستان ما، قصهٔ تو” به کارگردانی رضا بهشتی، تولید سال ۱۳۹۱

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

تئاترهای نوید محمدزاده

 • نمایش سران آفتاب تولید سال ۱۳۸۷
 • نمایش ماه در مرداب تولید سال ۱۳۸۸
 • نمایش فاصلهٔ تاریک ستاره ها تولید سال ۱۳۸۹
 • نمایش دهانی پر از پرنده تولید سال ۱۳۸۹
 • نمایش نورگیر تولید سال ۱۳۹۰
 • نمایش زمستان ۶۶ تولید سال ۱۳۹۰
 • نمایش ایستاده ها سر سوراخ سوپ خوری تولید سال ۱۳۹۱
 • نمایش پچ پچ های پشت خط نبرد تولید سال ۱۳۹۱
 • نمایش ویران تولید سال ۱۳۹۱
 • نمایش مرد بالشی تولید سال ۱۳۹۲
 • نمایش یک دقیقه سکوت تولید سال ۱۳۹۲
 • نمایش هم طناب تولید سال ۱۳۹۲
 • نمایش روایت ناتمام یک فصل معلق تولید سال ۱۳۹۲
 • نمایش شکلک تولید سال ۱۳۹۳
 • نمایش دل سگ تولید سال ۱۳۹۳
 • نمایش آخرین نامه تولید سال ۱۳۹۳
 • نمایش بالاخره این زندگی مال کیه؟ تولید سال ۱۳۹۳
 • نمایش کامنت تولید سال ۱۳۹۴
 • نمایش ستوان اینیشمور تولید سال ۱۳۹۴
 • نمایش شب آوازهایش را می خواند تولید سال ۱۳۹۴
 • نمایش خدای کشتار تولید سال ۱۳۹۵
 • نمایش دکلره تولید سال ۱۳۹۵
 • نمایش دیابولیک:رومئو و ژولیت تولید سال ۱۳۹۵
 • نمایش آخرین نامه تولید سال ۱۳۹۶
 • نمایش پچ پچ های پشت خط نبرد تولید سال ۱۳۹۶
 • نمایش الیور توئیست تولید سال ۱۳۹۶
 • نمایش دیابولیک:رومِئو و ژولیت تولید سال ۱۳۹۷
 • نمایش خدای کشتار تولید سال ۱۳۹۷
 • نمایش فلیک تولید سال ۱۳۹۷

اینستاگرام نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده قد

افتخارات نوید محمد زاده

 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم ابد و یک روز.
 • دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در شانزدهمین جشن دنیای تصویر.
 • دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنوارهٔ بین ‌المللی براتیسلاوا ۲۰۱۵ برای فیلم ناهید.
 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا.
 • دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌ های جشنواره ونیز برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا.
 • دریافت دیپلم افتخار و تندیس زرین از بیستمین دوره جشن بزرگ سینمای ایران به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا.
 • دریافت تندیس بهترین بازیگر اول نقش مرد در بیست و یکمین جشن سینمای ایران برای فیلم سرخ ‌پوست.
شبکه اجتماعی
Navid Mohammadzadeh InstagramNavid Mohammadzadeh Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا