بیوگرافی

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش و مجسمه ساز

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی پابلو پیکاسو (زندگینامه بزرگان)

پابلو پیکاسو به عنوان یکی از معروف ترین نقاش های جهان و تاثیرگذارترین هنرمندان در قرن بیستم شناخته می شود. او نه تنها یک نقاش بسیار خلاق بود، بلکه مجسمه ساز و نویسنده نیز بود. سبک کار او از طبیعت گرایی به کوبیسم و سوررئالیسم گرایش پیدا کرد و مسیر هنر مدرن را در طی دهه ها به سمت و سوی دیگری کشاند. پیکاسو در طول دو جنگ جهانی زندگی می کرد. او حتی گاهی شعر هم می نوشت. در این مقاله قصد داریم به بررسی زندگینامه ی پابلو پیکاسو بپردازیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

عکس پابلو پیکاسو

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

پابلو پیکاسو کیست؟ پابلو پیکاسو در 25 اکتبر سال 1881 در مالاگا اسپانیا به دنیا آمد. نام کامل او گابلانتوان پابلو پیکاسو بود. او بیشتر دوران بزرگسالی خود را در فرانسه گذارند. او علاوه بر نقاشی و مجسمه سازی، یک چاپخانه را نیز اداره می کرد و گاهی بر روی سرامیک نقاشی می کشید. سبک کوبیسم در نقاشی، امروزه بخش زیادی از هویت خود را مدیون پیکاسو است.

دوران کودکی پابلو پیکاسو

پابلو بیشتر دوران زندگی خود را در فرانسه گذارند. او اولین فرزند دون ژوزه روزی بلاسکو و ماریا پیکاسو لوپز بود. وی به عنوان یک مسیحی کاتولیک بزرگ شد اما بعدها خودش را بی دین اعلام کرد.

پدر پابلو معلم هنر بود و گاهی نقاشی هایی از حیوانات می کشید و سرپرستی موزه محلی را نیز بر عهده داشت. دون ژوزه روزی هنگامی که پسر هفت ساله اش نقاشی با روغن را آغاز کرد، متوجه شد که او یکی از با استعدادترین شاگردانش است؛ به همین دلیل اصرار داشت که او را به مدرسه هنرهای زیبا بفرستد.
پیکاسو در دوران کودکی خود، فردی جدی بود که بیشتر از سنش، می توانست دنیا را درک کند. اگر چه او کودکی فقیر بود، اما استعدادهای فوق العاده اش در نقاشی، از همان کودکی او را از هم سن و سالانش متمایز می کرد.

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش,زندگینامه ی پابلو پیکاسو,عکس پابلو پیکاسو,

دوران نوجوانی پابلو پیکاسو نقاش

پابلو پیکاسو سرانجام در سن 13 سالگی به مدرسه هنرهای زیبا بارسلونا راه پیدا کرد؛ جایی که پدرش نیز مشغول تدریس هنر بود. در سن 16 سالگی، تحصیلات خود را در آکادمی هنر رئال مادرید به نام بل بل آرتس سان سن فرناندو شروع کرد که در آن زمان آکادمی برتر هنری اسپانیا بود. البته گفته می شود که او به ندرت در کلاس های درس حاضر می شد و ترجیح می داد که بیشتر وقت خود را در نمایشگاه های هنری پرادو پرسه بزند و آثار دیگر هنرمندان را ببیند.

او در دوران نوپای هنری خود، پرتره هایی از افراد مختلف، مانند خواهرش اولا، نقاشی می کرد. با نزدیک شدن به قرن بیستم، عناصر نمادگرایی و هنر مدرن کم کم در هنرمندانی همچون پیکاسو آشکار می شد. او ابتدا این نمادها را در نقاشی های تلطیف شده ای از طبیعت به کار می برد.

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

پیکاسو در سن 19 سالگی برای اولین بار به پاریس، مرکز هنر اروپا، سفر کرد. او یک اقامتگاه را با شراکت ماکس یعقوب، شاعر و روزنامه نگار، اجاره کرد. این دو هنرمند هر دو در فقر مطلق به سر می بردند و گاهی برای تهیه غذا و یا سوخت، مجبور بودند که نقاشی های شان را بفروشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی نوید محمدزاده

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش,زندگینامه ی پابلو پیکاسو,عکس پابلو پیکاسو,

پابلو سرانجام یک سال بعد یعنی در سال 1901 به مادرید نقل مکان کرد و در آنجا با کمک یکی از دوستان قدیمی اش به نام فرانسیسکو آسیس سولر در یک مجله ادبی به نام “هنر جوان” شروع به همکاری کرد. او علاوه بر نوشتن مقالات، کاریکاتورهایی را نیز برای نشان دادن فقر مردم طبقات پایین جامعه، نقاشی می کرد.

تا پیش از این، پیکاسو نقاشی های خود را با نام “پابلو روزی و پیکاسو” که نامی برگرفته از شهرت خانوادگی پدر و مادرش بود، امضا می کرد؛ اما از زمان انتشار اولین شماره این مجله، وی امضای خود را تنها به نام “پیکاسو” خلاصه کرد.

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

زندگی خصوصی و ازدواج پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو در دوران زندگی خود روابط بی شماری با دوست دختران، روسپی ها، کارکنان موزه ها و معشوقه ها داشت. او دوبار نیز ازدواج کرد. ابتدا در سال 1918 با زنی به نام اولگا خوخلووا ازدواج کرد که زندگی مشترک آن ها 9 سال به طول انجامید. ثمره ازدواج آن ها پسری به نام پائولو بود. پیکاسو بعد از آن در سال 1961 در سن 79 سالگی با همسر دوم خود، ژاکلین روک ازدواج کرد.

او در طول ازدواج خود با خوخلووا، یک رابطه طولانی مدت نیز با زنی به نام ماری ترسه والتر داشت. آن ها همچنین صاحب یک دختر به نام مایا نیز شدند. ماری ترسه بعد از درگذشت پیکاسو، خودکشی کرد.

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش,زندگینامه ی پابلو پیکاسو,عکس پابلو پیکاسو,

در فاصله بین دو ازدواج، در سال 1935، پیکاسو با دورا مار، یک هنرمند بازیگر، ملاقات کرد. این دو به زودی رابطه مشترکی را آغاز کردند که هم عاشقانه و هم حرفه ای بود. رابطه آن ها بیش از یک دهه به طول انجامید و در طی آن، دورا مار درگیر بیماری افسردگی بود. دورا مار بعد از آن که متوجه خیانت پیکاسو و رابطه اش با زنی به نام فرانسیس گیلوت شد، از او جدا شد. پیکاسو و گیلوت دو فرزند با یکدیگر داشتند. پسر آن ها کلود و دخترشان نیز پالوما نام داشت. این زوج بعدها در سال 1953 از یکدیگر جدا شدند.

پیکاسو در مجموع چهار فرزند داشت: پائولو، مایا، کلود و پالوما پیکاسو. دختر او پالوما به یک طراح مشهور تبدیل شده است که جواهرات و محصولات دستی برای برند تیفانی طراحی می کند. او در برخی از نقاشی های پدرش نیز دیده می شود.

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

فعالیت های حرفه ای پابلو پیکاسو

پیکاسو در طول دوران هنری خود، مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت. او در هر دوره، از یک سبک هنری پیروی می کرد. اولین دوره او به نام دوره آبی معروف است. این دوره بین سال های 1901 تا 1904 به طول انجامید که در آن پیکاسو نقاشی های خود را با سایه های آبی می کشید. اغلب نقاشی های او در این زمان ترسناک و گرفته هستند.

بعد از آن، او به مدت دو سال، در دوران سرخ خود به سر می برد. نقاشی های این دوران همگی پررنگ و سرشار از زندگی اند.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه لیونل مسی مارادونای کوچک

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش,زندگینامه ی پابلو پیکاسو,عکس پابلو پیکاسو,

از سال 1907 تا سال 1909، تحت تاثیر هنر آفریقایی بود و چند اثر هنری بحث برانگیز در این دوران نیز خلق کرد. بین سال های 1907 تا 1912، با همکار خود ژرژ براک، جنبش کوبیسم تحلیلی را آغاز کرد. آثار آن ها از شکل های هندسی پیچیده تشکیل می شد. این زوج هنرمند، در سال 1912 همکاری خود را با یکدیگر قطع کردند. از آن زمان تا سال 1919، سبک هنری جدیدی را از ترکیب اشکال در نقاشی های خود معرفی کرد. این دوران را، کوبیسم مصنوعی می خوانند.

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

پیکاسو بین سال های 1919 تا 1929، تغییر سبک قابل توجهی از خود نشان داد. او بعد از پایان جنگ جهانی اول و بازدید از ایتالیا، تحت تاثیر نقاشی های آبرنگی ایتالیایی، آثار نئوکلاسیکی را خلق کرد که در تضاد کامل با سبک کوبیسم بودند. از اواسط دهه 20 میلادی نیز با جان گرفتن سبک سوررئالیسم در فرانسه، با این جنبش همراه شد.

در دهه 1930، آثار معروف پیکاسو همچون تابلوی گورنیکا، تصویر منحصر به فردی از جنگ را نشان می داد که بازتاب خشونت و تهدید بود. تهدید و ترس کم کم به سمبل اصلی نقاشی های پیکاسو تبدیل شد و تا سال های انتهایی عمر او، در آثارش همچنان مشهود بود.

زندگینامه پابلو پیکاسو نقاش,زندگینامه ی پابلو پیکاسو,عکس پابلو پیکاسو,

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو

او دو بار جایزه صلح بین المللی لنین را از آن خود کرد. یک بار در سال 1950 و بار دوم در سال 1961 این جایزه به او اعطا شد. برخی از آثار او امروزه در معتبرترین موزه های جهان نگه داری می شوند.

اثار و افتخارات پابلو پیکاسو,بیوگرافی پابلو پیکاسو,زندگينامه پابلو پیکاسو,

درگذشت پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو در 8 آوریل سال 1973 در سن 91 سالگی در موگینز فرانسه درگذشت. مرگ وی بر اثر نارسایی قلبی اعلام شد. پیکاسو در خانه اش و در یک مهمانی که همسرش ژاکلین برای دوستان شان ترتیب داده بود، جان خود را از دست داد.

او که به عنوان یک فرد افراطی در کار و زندگی شخصی قلمداد می شد، به خاطر استعدادهای ذاتی، خلاقیت و روح همدردی با هم نوعانش، همواره مورد ستایش قرار می گرفت. پیکاسو نزدیک به 80 سال از عمر 91 ساله خود را وقف کارهای هنری کرد، چرا که اعتقاد داشت این آثار برای همیشه او را زنده نگه می دارند. وی به طور چشمگیری در پیشرفت هنر مدرن در قرن بیستم نقش داشته است. او زمانی در بزرگسالی اش گفت:

“وقتی کودک بودم مادرم به من گفت اگر سرباز شوی، در نهایت ژنرال می شوی و اگر به دنبال راهب شدن بروی، در نهایت پاپ می شوی. در عوض من نقاش شدم و به عنوان پیکاسو زخم های زیادی خوردم.”

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا