کسب و کار

10 نکته مهم درباره ارز دیجیتال بیت کوین

افزایش بازدید در گوگل

۱۰ نکته درباره ارز دیجیتال و بیت کوین

ارز دیجیتال درست زمانی پا به عرصه تجارت نهاد که برخی سودجویان در پی یافتن راه هایی برای سرقت های منابع مالی شرکت ها یا افراد سرمایه گذار بودند.

این پول ها همچون اوراق بهادار که تحت انحصار یک نام تجاری یا شخص حقیقی به چاپ می رسید توانست تا حد زیادی راه را بر کلاه برداران ببندد، اما این تمام ماجرا نبود و کسانی که در حوزه تجارت جهانی فعالیت می کردند، به دنبال تولید ارزی معتبر و مطمئن تر از پول الکترونیکی بودند تا تمام مردم جهان قادر به سرمایه گذاری و کسب در آمد از آن باشند.

درست در همین زمان بیت کوین پا به عرصه رقابت ها گذاشت و تا امروز نیز به خوبی نبض بازار مجازی و دیجیتال را در سیطره خود گرفته.

اگر به دنبال دانستن همه چیز در مورد بیت کوین هستید، توصیه می کنیم تا پایان این مطلب Bestfarsi را همراهی نمایید. همچنین شما می توانید برای خرید ارزهای دیجیتال به بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایران مراجعه نمایید.

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال بیت کوین,بازار خرید بیت کوین

۱۰. بیت کوین چیست؟

قبل از هر توضیحی بهتر است بدانیم که بیت کوین چیست و چگونه تولید می شود؟ بیت کوین نوعی ارز دیجیتال جایگزین پول می باشد، که توسط ابر رایانه های پردازنده بر پلتفرم بلاک چین و به صورت غیر متمرکز تولید می گردد.

این واحد مالی تجاری تحت نظر هیچ ارگان، سازمان، دولت یا بانکی نبوده و بدون دخالت بشر از طریق حل معادلات رایانه ای استخراج می شوند.

اینکه هیچ نهادی توان دخل و تصرف در امور این ارز دیجیتال را ندارد یکی از بزرگ ترین مزایایش محسوب و تمام مردم جهان با خیالی راحت خواهند توانست به سرمایه گذاری امن بپردازند.

۹. ارز دیجیتال دوج کوین از کجا آمد؟

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال استخراج شده در خانواده دوج کوین پول الکترونیکی دوج کوین می باشد، که از سال ۲۰۱۳ در واحد ۶۵ میلیون پا به عرصه تجارت مجازی گذاشت.

ارزش هر دوج کوین چیزی معادل ۰.۴۳ دلار است و در برخی مسابقات نیز به عنوان اسپانسر به تبلیغات گسترده پرداخت.

یکی از تیم های مورد حمایت دوج کوین در مسابقه المپیک ۲۰۱۴ از کشور جاماییکا بود. سازنده این ارز دیجیتال را شخصی به نام بیلی مارکوس از پورتلند می دانند.

بیت کوین,ارز دیجیتال,ارز دیجیتال بیت کوین

۸. قوانین ارز دیجیتال بیت کوین

دنیای بیت کوین و تمام ارزهای دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن از دخالت و تصرف هر ارگان، دولت یا بانکی خارج می باشد، اما هر کشوری متناسب با نوع معادلات ارزی خود یا قوانین مصوب حقوقی برخورد متفاوتی با معاملات بیت کوین از خود نشان می دهند.

به طور مثال چون میزان جابجایی بالا و تراکنش های پی در پی از طریق پردازنده ها انجام می پذیرد در اموری که منجر به پول شویی یا انتقال سودهای کلان قاچاق مواد مخدر اتفاق می افتد، سبب ممانعت از فعالیت در برخی مناطق جفرافیایی می گردد.

کشور آمریکا برای مدتی استخراج بیت کوین را منع کرد تا دست سوداگران بازار مواد مخدر و مافیا را کوتاه کند.

۷. چطور بیت کوین را استخراج کنید؟

بیت کوین ارز دیجیتالی است که بر پایه تراکنش های رمزگذاری تولید شده، به دستگاه های رایانه ای بسیار عظیم به همراه تهویه های پرقدرت نیازمند است.

این دستگاه ها مصرف برق فراوانی داشته و نمی توان با استفاده از رایانه های خانگی این تراکنش ها را انجام داد. افرادی که در یک تراکنش سرمایه گذاری می نمایند، باید تا پایان تراکنش که در واقع شکستن رمز و حل معادلات کامپیوتری می باشد، صبور بمانند.

هر تراکنش ۱۰ دقیقه به طول می انجامد و در انتها مبلغی که توسط ماینرها استخراج می گردد به صورت یکسان بین تمام کاربران تقسیم خواهد شد.

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال بیت کوین,بازار خرید بیت کوین

۶. آینده ارز دیجیتال چطور خواهد بود؟

ارز دیجیتال به ویژه بیت کوین هم مانند سایر تجارت های دنیا با نوسانات متفاوتی رو به رو می شود و کاهش یا افزایش قیمت ها در این حوزه امری بسیار طبیعی به شمار می رود.

اما آنچه بیت کوین را از سایر همنوعانش متمایزتر ساخته درصد پایین جابجایی نرخ ها می باشد. از همین رو فعالان و کارشناسان اقتصادی آینده ای درخشان برای بیت کوین متصور می گردند و معتقدند که هر اندازه امروز در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمایید در آینده ای نه چندان دور شاهد سودهای باورنکردنی خواهید بود.

شاید زمزمه هایی از تولد ارزهای جدیدتر به گوش برسد اما تا کنون هیچکدام موفقیت های بیت کوین را تجربه نکرده اند.

۵. چطور بیت کوین تهیه کنید؟

استخراج و تولید بیت کوین از طریق روش های مختلفی قابل انجام می باشد، که یکی از آن ها خرید و سرمایه گذاری توسط صرافی ها است. صرافی ها به عنوان نمایندگی های ارز دیجیتال به صورت گسترده فعالیت های مستمری دارند.

از سویی دیگر خودتان می توانید با استفاده از دستگاه های پردازنده به استخراج بپردازید، که البته کاری پرهزینه و دشوار نیز خواهد بود. راه سوم به کار بردن بیت کوین در انواع معاملات بوده و شما می توانید این ارز دیجیتال را در قبال انجام خدمات یا ارائه محصول دریافت نمایید.

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال بیت کوین,بازار خرید بیت کوین

۴. بن برنیک چطور قواعد بازی بیت کوین را تغییر داد؟

بن برنیک ریاست فدرال رزرو، در سال ۲۰۱۳ طی بررسی و تحقیقات گسترده به مزایا و فواید استفاده از بیت کوین پی برد و به طور رسمی بیانیه ای در دفاع از این ارز دیجیتال به مجلس و سناتورها آمریکایی تقدیم نمود.

او به میزان بالای امنیت سرمایه گذاری، امکان انتقال و جابجایی مبالغ هنگفت در یک تراکنش، عدم بروز هر نوع تقلب یا کلاه برداری، سرعت باور نکردنی انتقال پول و سهل الوصول بودن مبادله ارز با پول رایج مملکت اشاره کرد و همین امر به افزایش ارزش بیت کوین انجامید.

۳. انواع ارز دیجیتال

دنیای ارز دیجیتال علاوه بر استخراج بیت کوین، گونه های بسیار متفاوت دیگری نیز دارد که هر کدام طی سال های اخیر با سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ پا به تجارت جهان گذاشته اند.

خانواده ارز مجازی اعضای دیگری مانند لایت کوین، مستر کوین، پیر کوین، ریپل، نیم کوین و…. نیز تولید نموده است. اگرچه همه این ارزها نتوانسته اند موفقیت و جایگاه بیت کوین را به دست آورند، اما در برخی کشورها با اقبال خوبی مواجه گردیدند.

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال بیت کوین,بازار خرید بیت کوین

۲. تفاوت پول های دیجیتال و رمزگذاری شده

شاید در نگاه اول به نظر برسد که پول دیجیتال و ارزهای رمزگذاری شده همه یکی باشند، اما در واقعیت این دو گزینه اندکی با هم متفاوت و به گونه های مختلف تولید می گردند.

پول دیجیتال تحت نظارت بانک ها به بازار عرضه می شوند ولی ارز دیجیتال از کنترل بانک ها خارج بوده و با تراکنش های کامپیوتری استخراج می گردند.

پول دیجیتال با محدودیت های بالایی برای جا به جایی یا تبدیل پول به ارز رایج رو به رو است، اما ارز دیجیتال در تراکنش های بسیار کلان و کمترین زمان قابلیت مبادله دارد.

۱. کجا می توانید از بیت کوین استفاده کنید؟

استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین در انجام انواع معاملات به قوانین ملت ها بستگی دارند، به طور مثال در کشورهایی که استخراج این ارز دیجیتال در آن ها آزادانه صورت می پذیرد،

می توان در تمام خریدها حتی سوپرمارکت ها نیز به کار برد، اما در سرزمین هایی که تولید ارز دیجیتال با محدودیت های قانونی مواجه است، تنها در مبادلات برون مرزی، خرید بلیط هواپیما، کشتی یا قطار یا رزو هتل ها از آن بهره برد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا