کسب و کار

10 نکته کاربردی برای سرمایه گذاری در بورس

افزایش بازدید در گوگل

مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در بورس

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید؛ چرا سرمایه گذاری در بورس را می توان از جمله راه های مطمئن و سود آور به حساب آورد؟ بورس به عنوان راهی برای سرمایه گذاری امن و سود آور، این روزها در بین همگان محبوبیت خاصی را به دست آورده است.

خیلی از ما دوست داریم که یک شبه به ثروت رسیدن را تجربه نماییم. اما به یاد داشته باشید که اصل مهم در طی مسیر پرفراز و نشیب بورس آهستگی و پیوستگی افراد سرمایه گذار می باشد. نکته قابل ذکر، داشتن آگاهی و دانش کافی برای ورود به بورس است، چنانچه از نوع معاملات و فعالیت در این بازار شلوغ و پرهیاهو اطلاعات کافی در اختیار ندارید، توصیه می کنیم در اولین فرصت به کلاس های آموزشی و یا افراد صاحب تجربه مراجعه نموده و نکات الزامی برای رسیدن به سود بیشتر را بیاموزید.

هر اندازه بیشتر راجع به نحوه خرید و فروش سهام ها و اینکه از چه شرکت ها و اوراقی خریداری کنید، بدانید، امکان سود دهی گسترده تر و کاهش ریسک را تجربه خواهید نمود. وجود نگرانی از سرمایه گذاری کاملا طبیعی است، Bestfarsi در این مقاله ۱۰ دلیل قانع کننده را به شما ارائه می دهد تا بدانید، چرا سرمایه گذاری در بورس مورد توجه افراد جامعه قرار گرفته است.

دلایل سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاری در بورس,عرضه سهام در بورس

۱۰. زمان دقیقی برای ورود و خروج از بازار وجود ندارد

افراد حرفه ایی هرگز زمان دقیقی برای ورود یا خروج از بورس تعیین نخواهند کرد، زیرا به خوبی می دانند که اتفاقات بورس قابل پیش بینی نیست. به زمان توجه نکنید و با میزان اندک سرمایه شروع به فعالیت نمایید. اجازه بدهید دو عنصر زمان و شانس به یاری دانش و آگاهی شما بیایند. هر اندازه اطلاعات اقتصادی خود را در حوزه بازار گسترده بورس افزایش دهید، به موفقیت های چشم گیر و بزرگی دست می یابید.

۹. بازار بورس گسترده و بزرگ

اوراق قرضه یکی از پر ریسک ترین سهام ارائه شده برای سرمایه گذاری در بورس می باشند. همواره به یاد داشته باشید خرید اوراق و سهام شرکت های بزرگ و پر آوازه ریسک کمتری نسبت به شرکت های کوچک و نوپا دارد. عدم ثبات درآمد و سود این شرکت ها مانند زنگ خطری برای فعالان بوده که بدانند، سهام خریداری شده را نباید نگه داری نمایند.

در واقع خرید و فروش شرکت های کوچک باید به صورت شناور انجام بگیرد. اوراق قرضه نیز جزو همین موارد محسوب گردیده و چنانچه اقدام به خرید آن ها می کنید، باید منتظر هر گونه اتفاقی باشید. ممکن است شانس با شما همراه بوده و به سودهای کلان دست پیدا کنید و یا متحمل ضررهای جدی شوید. شرکت های دولتی نیز با سود کم اما امن می توانند گزینه ای مناسبی برای شما باشد.

۸. ریسک بورس همانند سایر تجارت ها می باشد

شاید گمان کنید که ضرر و زیان ناشی از نوسانات بورس از سایر تجارت ها بیشتر است، اما باید بگوییم گاها میزان زیان این بازار پر هیاهو از بسیاری سرمایه گذاری های متفرقه کمتر بوده و به معنای از دست رفتن تمامی سرمایه نخواهد بود. تنوع سبد سهام امکان سرمایه گذاری امن را برای شما فراهم آورده و از تصمیمات عجولانه در زمینه خرید و فروش های پر ریسک جلوگیری می نماید.

نحوه سرمایه گذاری در بورس,دلایل سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاری در بورس

۷. تجارتی شفاف و به دور از تقلب

پیش تر هم اعلام کردیم که تمامی شرکت های فعال در بورس موظفند، به صورت لحظه ایی گزارش عملکردهای خود و سهام داران شان را به مراجع ذی صلاح ارائه دهند. احراز هویت خریداران از الزامات ورود به این عرصه بوده و تاخیر در ارسال اطلاعات، مانع از ورود و فعالیت شما خواهد شد.

مدیریت فناوری بورس به عنوان مرجع نظارت به بررسی تمامی معاملات و عرضه سهام در بورس مبادرت می ورزد. به طور کلی می توان گفت که بورس مزایایی همچون؛ اعمال حق رای، مدیریت سرمایه، مشارکت در تولید ملی و مدیریت در شرکت ها را به دنبال خواهد داشت.

۶. سرمایه گذاری قانون مند

اصل سرمایه گذاری در بورس بر مبنا قانون مند بودن آن است. در آغاز فعالیت شما باید به طور کامل از طریق کارگزاری های مورد تایید مراجع قانونی احراز هویت شده، تا بتوانید در معاملات بورس مشارکت داشته باشید. بازار بورس زیر نظر دولت و بانک مرکزی به فعالیت مشغول بوده و به صورت روزانه به ارسال گزارشات و اتفاقات به مراجع ذی صلاح می پردازد. همراهی خریداران و سهام دارن با شرکت ها و مراکز ارائه کننده سهام، موجب سود رسانی به تمامی افراد فعال ، به صورت یکسان شده است.

۵. حق انتخاب کاملا با شماست

در بازار بورس این شما هستید که تعیین می کنید چه سهامی را خریداری نمایید و سرمایه خود را به چه میزان در انجام معاملات به کار ببندید. سبد سهام های ارائه شده هیچ گاه از ریسک خالی نبوده و اینکه شما در چه نوع تجارتی مشارکت کنید، بستگی به توان ریسک پذیری خودتان دارد. اما توصیه ما به شما ایجاد تنوع در سبد سهام تان می باشد. این کار موجب ایجاد امنیت مالی بیشتری در امور خرید و فروش می گردد.

این که بورس همواره دستخوش نوسانات باشد امری کاملا طبیعی بوده و چنانچه شما از شرکت های متنوع و متفاوت اقدام به خرید سهم کنید، با بحران و کاهش قیمت کمتری روبه رو خواهید شد.

دلایل سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاری در بورس,عرضه سهام در بورس

۴. هرکجا باشید توان خرید و فروش را دارید

اگر قصد انجام معاملات بورس را دارید فقط کافی است که اینترنت و گوشی یا کامپیوتر در اختیار داشته باشید. این که کجا هستید نمی تواند مانع خرید و فروش تان باشد.

البته باید بگوییم جا به جایی شما از شهری به شهر یا از کشوری به کشور دیگر قطعا در تبدیل سهام یا انجام معاملات تاثیرگذار خواهد بود، اما برای مشارکت در بازار داخلی بورس در هر نقطه ایی از کشور حضور داشته باشید به راحتی امکان فعالیت و رسیدگی به امور تجاری خود را دارید. امروزه با بالا رفتن سرعت اینترنت و فراگیر شدن اکثر مناطق در دست یابی به ابزار اینترنتی، مبادلات بورس بسیار راحت تر از گذشته صورت می پذیرد.

۳. قابلیت نقدشوندگی بالا

این که فرد سرمایه گذار بتواند در هر زمانی سهام خود را به پول نقد تبدیل کند، جزو با اهمیت ترین مزایا و محاسن سرمایه گذاری در بورس می باشد. به طور مثال اگر به پول نقد نیاز فوری داشته باشید، قطعا نمی توانید ظرف مدت کمتر از ۱ ساعت خانه یا خودرو خود را به نقدینگی تبدیل نمایید.

اما سهام بورس قابلیت فروش در کمترین زمان را داشته و به عنوان پشتوانه ایی مطمئن برای خریداران به شمار می رود. البته ممکن است برخی از شرکت ها سهام خود را برای مدت کوتاهی متوقف کنند، که گاها برای بالا بردن ارزش و قیمت ارائه آن ها بوده و در نهایت باز هم نتیجه مثبت و سودآور تری به دنبال خواهد داشت.

۲. امکان سرمایه گذاری با کمترین سرمایه

همه ما می دانیم که برای سرمایه گذاری در بازار های بزرگی همچون املاک، خودرو و طلا به مقدار بسیار بالایی از نقدینگی نیازمندیم. در حالی که شما می توانید با مبلغی کم نیز اقدام به خرید سهام نمایید. یعنی شما با کمترین اندوخته قادر به خرید و فروش و دریافت سود از بازار بورس خواهید شد.

هر اندازه که در این تجارت امن به خرید اوراق مشارکت، عرضه اولیه و یا سهام شرکت های معتبر مبادرت بورزید، سود حاصله بیشتر و بهتر می باشد. اما نکته قابل توجه این است که شما به اندازه سهامی که خریده اید سود یا زیان برداشت می کنید و ضرر حاصل به معنی ساقط شدن کل سرمایه نخواهد بود.

۱. کسب سود بالا و قطعی

یکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاری در بورس، به دست آوردن سود بالا با کمترین فعالیت می باشد. در بین اقتصاددانان، بازار بورس پس از تجارت طلا و سکه به عنوان بهترین روش دست یابی به ثروت محسوب می گردد. در سال های ۹۰ تا ۹۲ بورس پر رونق ترین روند خود را طی می کرد و سود به دست آمده را با رقم ۴۰ درصد در نمودار ارزشی سهام ها به نمایش می گذارد.

بسیاری از افراد سرمایه گذار با خریداری کردن سهام شرکت های مختلف در سال های ۷۳ تا ۷۸ هرگز گمان نمی کردند که روزی سودی چندصد برابر را دریافت نمایند. از این رو خرید هوشمندانه که با فرمول معروف” خرید در کف و فروش در سقف” شناخته می شود، قطعا شما را با افزایش سرمایه و دریافت سود کلان مواجه خواهد نمود.

از نظر شما مهمترین دلایل سرمایه گذاری در بورس چه مواردی می باشد؟ و آیا اصلا سرمایه گذاری در بورس را به کسی پیشنهاد می دهید؟ لطفا نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای جواب گرفتن به این سئوالات به معتبرترین سایت های بورس ایران مراجعه نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا