کسب و کار

10 نکته برای حرفه ای شدن در بورس و کسب ثروت

افزایش بازدید در گوگل

برای حرفه ای شدن در بورس چه کارهایی لازم است؟

امروزه بورس یکی از محبوب ترین محافل سرمایه گذاری به شمار می رود. افراد زیادی چه آگاهانه و چه با تکیه بر بخت و اقبال به این بازار خاص وارد و اقدام به تجارت می نمایند. اما برای حرفه ای شدن در بورس تنها سرمایه گذاری کلان کارساز نخواهد بود، شما باید دانش معاملات این عرصه را به خوبی بیاموزید و با تکیه بر تجربیات افراد آگاه، به خریدو فروش سهام در زمان خاص بپردازید. برای دست یابی به ثروت و سود کلان قطعا اصول و نکات ویژه ایی وجود دارند که به شما در راه نیل به موفقیت کمک شایانی می نمایند.

Bestfarsi در این مقاله ۱۰ نکته مهم حرفه ای شدن در بورس را برای شما بیان می کنید، تا با فراغ بال در مسیر پر طلاطم بورس قدم بردارید و به اهداف دلخواه خود دست یابید.

برای حرفه ای شدن در بورس,حرفه ای شدن در بازار بورس,حرفه ای شدن در بورس

۱۰. پیش بینی قیمت ها

یک سهام دار حرفه ایی باید بتواند قیمت های سهام خریداری شده و یا سهام قابل عرضه در بورس را تا حدودی پیش بینی نماید. چنانچه امور خرید و فروش بازار را مورد بررسی دقیق قرار بدهید، قادر خواهید بود که با حدس های نسبتا درست به سود های خوبی برسید. تعصبات و علایق خود را در امر تجارت دخالت ندهید. بازار برپایه محاسبات مالی چرتکه می اندازد، نه خواست و دلخواه افراد.

۹. قابلیت نقد شوندگی بالا

همواره سهامی که قابلیت تبدیل شدن به وجه نقد را داشته باشند در اولویت قرار دارند. سهم هایی که به راحتی قابل فروش هستند به عنوان پشتوانه های تجاری افراد سرمایه گذار به شمار می روند. همین امر موجب می شود که شما به صورت باالفعل پول نقد در اختیار داشته باشید. کارشناسان اقتصادی فعال در حوزه بورس توصیه اکید بر خرید سهام شناور کرده اند.

۸. تجربیات دیگران را دست کم نگیرید

بسیاری از نوسانات بورس به راحتی توسط افراد با تجربه قابل پیش بینی می باشند. برای حرفه ای شدن در بازار بورس شما باید همیشه بر تجربیات افراد کهنه کار در عرصه بورس حساب ویژه ایی باز کنید. گاهی کوچک ترین اطلاعات شما را چندین پله در راه رسیدن به سود های زیاد به پیش خواهد برد.

۷. آرامش داشتن و اعتماد به نفس

با اعتماد به نفس و آرامش خاطر به امور تجارت در بورس بپردازید. هر اندازه که استرس را از خود دور نمایید، ذهن تان راحت تر برای خرید و فروش و انجام معاملات تصمیم گیری خواهد کرد. بپذیرید که سود سرشار و ضررهای بزرگ هر دو اجزای جدایی ناپذیر از بازار می باشند، پس نباید از زیان ها بهراسید و فعالیت خود را به دلیل ترس از شکست محدود کنید.

۶. زمان درست معاملات را بدانید

برای حرفه ای شدن در بورس لازم نیست مدام در بورس به خرید و فروش بپردازند. گاهی باید صبور باشید و فقط نظاره گر اوضاع بازار بوده و با بررسی دقیق زمانی و مالی به معاملات حساب شده و سود آور اقدام نمایید.

به طو مثال در زمان رکود بورس بهترین راه فقط خرید سهام های عرضه اولیه می باشد، که علاوه بر درصد حداقلی ضرر، گاها سود های چشم گیری را در پی خواهد داشت. نمودار رشد یا افت بورس را به صورت لحظه ایی دنبال کنید تا بتوانید در مناسب ترین زمان به بالاترین درآمد ممکن برسید.

۵. بررسی احوالات بورس در اولویت است

معاملات بورس به صورت یکنواخت انجام نمی گیرد. ممکن است شما صبح سهام یک شرکت را با کاهش قیمت ببینید و در چند ساعت بعد این روند سیری کاملا معکوس به خود بگیرد. بنابراین افراد حرفه ایی همواره با دقت نظر به احوالات بورس متمرکز شده و در زمان طلایی به خرید و فروش مبادرت می ورزند.

بررسی نمودار بورس به شما سیر صعودی یا نزولی سهام ارائه شده را به خوبی نشان می دهد. چنانچه ارزش سهام یک شرکت خاص را خریداری کرده اید و با گذشت زمانی قابل توجه رشدی را مشاهده ننموده اید، بهترین گزینه اقدام به فروش آن می باشد.

۴. همگام با اخبار روز جهان

فراموش نکنید که اخبار جهان و یا حتی بورس خارج از کشور نیز می تواند تا حدود زیادی بر اوضاع این بازار پر هیاهو تاثیرگذار باشد. اخبار و اطلاعات روز را دنبال کرده و با کمی هوشمندی به پیش بینی برخی تحولات بپردازید. سهامی که به کف ارزشی خود میرسند را خریداری کرده و تا رسیدن به بالاترین میزان قیمت ها صبر کنید. شعار ” خرید در کف و فروش در سقف” تمام امور بورس را به زبان ساده توضیح می دهد. باز هم تاکیید می کنیم از شاخص روند سهام غافل نشوید.

۳. فرصت های طلایی

در ساعات معاملاتی باید به طور دقیق و کامل به بررسی نمودار و شاخص سهام بپردازید. زمان های طلایی را در نوسانات حاصله بیابید. با کمی دقت نظر و هوشمندی به راحتی می توانید تصمیمات سرنوشت سازی اتخاذ نمایید. تحلیل لحظه ایی در بورس نقش حیاتی ایفا می کند. بر این اساس مدت زمان حرفه ای شدن در بورس به خودتان مربوط می شود.

۲. آموزش و دانش افزایی

برای اینکه بتوانید در بازار بورس حرفی برای گفتن داشته باشید، باید دانش و اطلاعات کافی در حوزه معاملات کسب نمایید.

در کلاس های مخصوص آموزش بورس شرکت کنید، و با مشاوره گرفتن از افراد آگاه به تمام نکات ریز اما با اهمیت این عرصه احاطه پیدا کرده و با هر بار خرید و فروش و کسب سود و زیان، تجربیات خود را یاد داشت کنید. مطمئن باشید هر اندازه بیشتر به امور دانش افزایی بپردازید، نتایج ارزشمند تری به دست می آورید.

۱. مسئول مستقیم امور معاملاتی خودتان هستید

قبل از خرید یا فروش به خوبی تحقیق کنید و با در نظر گرفتن تمام جوانب تصمیم نهایی خود را اجرا نمایید. فراموش نکنید بورس خالی از ضرر و زیان نخواهد بود. حتی افراد کارکشته و خبره در امور تجارت نیز ممکن است متحمل ضررهای این حوزه شوند. پس با تفکر به معامله مبادرت ورزیده و عواقب حاصل ازتجارت خود را بپذیرید.

از فرافکنی و مقصر دانستن دیگران اجتناب کنید، به جای ایجاد تنش ذهن خود را متمرکز کرده و برای فعالیت های بعدی آماده شوید. ریسک پذیری بخشی از دنیای هیجان انگیز بورس به شمار می رود. اگر قصد دارید به سود های کلان برسید باید از لاک دفاعی بیرون آمده و گاهی خطر کنید، با در سایه ماندن نمی توان از گرمای خورشید لذت برد، برای این کار می توانید از بهترین سایت های بورسی ایران کمک بگیرید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا