کسب و کار

10 کتاب برای شروع بورس که باید بخوانید

خلاصه نوشته
  • بازار بورس برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری های مطمئن، با سود کم و کاملا قانونی هستند، همواره از بهترین انتخاب های ممکن می باشد. از همین رو بد نیست تا با بهترین کتاب های موجود برای شروع معاملات بورس آشنا شده و از نکات شان استفاده کنیم.

بهترین کتاب ها برای شروع بورس کدام است؟

بدون شک بازار بورس یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری می باشد که علاوه بر موارد گفته شده، باعث رشد و رونق اقتصادی جامعه نیز می شود.

البته نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید آن است که برای سرمایه گذاری در این بازار باید حسابی صبور باشید و فکر نکنید که قرار است یک شبه پولدار شوید!

در کنار آن، باید کمی ریسک پذیری داشته و برای تحمل ضررهای کوچک نیز آماده باشید.

مهم ترین چیزی که باید در این راه بدانید، علم ورود به بازار بورس است. مطمئن باشید بی گدار به آب زدن نه تنها سودی برای تان نخواهد داشت، بلکه می تواند شما را متحمل ضررهای سنگین تر کند.

در این زمینه کتاب های بسیار فوق العاده ای وجود دارند که با کمک گرفتن از آن ها می توانید نحوه گام برداشتن در این بازار را یاد بگیرید و با اطمینان خاطر بیشتری به بازار بورس وارد شوید.

چنانچه شما هم قصد سرمایه گذاری در بورس و شروع معاملات آن را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با 10 کتاب برای شروع بورس از صفر آشنا کنیم.

بهترین کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب ها برای شروع بورس,شروع معاملات بورس,

10. هنر جنگ در بازار بورس

“هنر جنگ” در حقیقت رساله ای بود که نویسنده و جنگ جویی چینی به نام ژنرال سانزو، مجموعه ای از نظرات و دیدگاه هایش را در آن نوشت.

سانزو در این کتاب نگاهی روان شناسانه به مسئله جنگ داشت و همین موضوع باعث شد تا به مرور زمان این کتاب از کاربرد اصلی اش فاصله گرفته و در مواردی که عنوان برد و باخت در آن ها مطرح است، استفاده شود.

سلمان امین در کتابی با عنوان “هنر جنگ در بازار بورس” تلاش کرده است تا سخنان کاربردی سانزو را با سرفصل های بازار بورس تطبیق داده و در مورد آن ها توضیحاتی مفید ارائه کند.

معرفی کتاب برای شروع بورس,کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب برای شروع بورس,

9. کالبدشناسی حباب های بازار سهام

کتاب “کالبدشناسی حباب های بازار سهام” نوشته گئورگی کومارومی، یکی از منابع بسیار خوب برای شروع معاملات بورس می باشد که گفته های جالبی دارد.

“ما می دانیم که حباب ها وجود دارند، اما نمی توانیم وجود آن ها را ثابت کنیم. ما می دانیم که حباب ها تحت شرایط خاصی می ترکند، اما هنوز نتوانستیم شرایط لازم و کافی برای آن را تعریف کنیم.”

این جملاتی که می بینید بخشی از این کتاب خواندنی و جذاب می باشد که بهتر است از دستش ندهید.

یکی از اصطلاحات بسیار تخصصی اقتصاد دانان در زمینه بورس، “حباب بازار سهام” می باشد که در مواقع مختلفی به کار می رود، اما نمی توان توضیح دقیقی برای آن ارائه کرد.

از بررسی تحقیقات انجام شده در این زمینه، نتایج متناقضی به دست آمده است که حتی برخی از آن ها وجود حباب ها را زیر سوال برده اند.

در واقع در این کتاب، نویسنده به بررسی نظریه های این چنینی پرداخته و نقاط ضعف آن ها بررسی کرده است.

بهترین کتاب ها برای شروع بورس,شروع معاملات بورس,معرفی کتاب برای شروع بورس,

8. شهریار در وال استریت

حتی اگر با “نیکولو ماکیاولی” هم آشنا نباشید، حداقل اصطلاح ماکیاولیسم را بارها شنیده اید.

ماکیاولی در واقع نمایش نامه نویس، فیلسوف و شاعری ایتالیایی بود که در شهر فلورانس متولد شد.

او سال ها به خانواده مدیچی خدمت کرد و برای آن ها کتاب شهریار را نوشت که در آن ایده هایی در مورد سیاست و مملکت داری را بیان کرده بود.

این مطلب را از دست ندهید
10 اشتباه که در مذاکره نباید انجام دهید

سلمان امین از این ایده ها برای جنگ در بازار بورس استفاده کرده و آن ها در کتاب شهریار در وال استریت منتشر کرده است.

بدون شک برای آن که بتوان در بازار بورس موفق شد، باید مانند یک سیاست مدار دقیق و باهوش عمل کنیم و انتظار هر چیزی را به خوبی داشته باشیم.

کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب ها برای شروع بورس,

7. 1+50 نکته یک میلیون تومانی

این کتاب جذاب نیز از منابع بسیار کاربردی برای شروع بورس از صفر بوده و بهترین کتاب برای شروع بورس است که همایون دارابی آن را نوشته است.

او در مقدمه کتاب گفته است: “این مجموعه در واقع مجموعه ای آزاد از مقالات، تجربیات و کتاب هایی است که سعی در توصیف عملی، ونه علمی صرف، از بازار سرمایه دارند.”

همه ما می دانیم که آموزش های دانشگاهی و تئوری اگر چه که مهم و ضروری هستند، اما هیچ گاه فرد را به یک سرمایه گذار موفق تبدیل نمی کنند.

در حقیقت چیزی که در میان این آموزش ها پیدا نمی شود و جایش خالی است، تجربه هایی در زمینه بازار سرمایه هستند که بسیار با ارزش می باشند.

این تجربیات از نظر نویسنده نقش “فوت آخر کوزه گری” را دارند. در این کتاب 51 بخش مختلف وجود دارد که هر کدام از آن ها حاصل یک نکته مهم که از تجربیات به دست آمده می باشند.

اولین فصل “بازار را نمی توان شکست داد” نام داشته و آخرین بخش به “اقتصاد دانان مسیر کلی را می بینند” اختصاص یافته است.

شروع معاملات بورس,معرفی کتاب برای شروع بورس,کتاب برای شروع بورس,

6. جادوی بورس

کتاب “جادوی بورس” اثری از شهرام سهرابی بوده و متشکل از نکات کاربردی و مثال هایی واقعی از بورس ایران می باشد که در سال 96 منتشر شد.

جالب است بدانید که این کتاب در نتیجه تجربیات حاصل از 5000 ساعت حضور نویسنده در بازار بورس نوشته شده و ارزش فوق العاده ای دارد.

قطعا بازار بورس در کنار پر سود بودنش، بسیار پر خطر و ریسکی نیز می باشد. به همین علت افراد باید با آگاهی و دانش تمام به آن وارد شوند تا متحمل ضررهای جبران ناپذیر نشوند.

در این کتاب نویسنده اشتباهاتی که منجر به شکست در این بازار می شوند را با عنوان هفت باتلاقی که پول تان را خواهد بلعید، توضیح داده است.

بهترین کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب ها برای شروع بورس,شروع معاملات بورس,

5. بورس باز

این کتاب نیز نوشته سلمان امین بوده و یکی از منابع بسیار خوب برای شروع معاملات بورس به شمار می رود.

او این کتاب را با خاطره ای از اولین تجربه حضورش در این بازار آغاز کرده و در ادامه کارهایی که برای از دست نرفتن سرمایه اش را انجام داده بود توضیح داده است.

او در نهایت متحمل ضرر زیادی شده بود و سرمایه اش را نیز از دست داد. به همین علت تصمیم گرفت تا با امتحان کردن راه های جدید و بالا بردن آگاهی اش از این اتفاق جلوگیری کند.

در نهایت او برای آن که دیگران نیز دچار این مشکل نشوند، تصمیم گرفت تا تکنیک های جادویی در زمینه بورس را در کتاب “بورس باز” جمع آوری کرده و آن را برای دیگران منتشر کند.

معرفی کتاب برای شروع بورس,کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب برای شروع بورس,

4. صفر تا صد سرمایه گذاری در بورس

هر چند که بازار بورس تهران عمری پنجاه ساله دارد، اما همچنان نیز برای بسیاری از افراد ناشناخته مانده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته فوق العاده بمنظور افزایش انگیزه در فریلنسرها

در این سال های اخیر توجه مردم و دولت به این بازار بیشتر شده و در نتیجه، وجود کتاب ها و منابع مربوط به این زمینه نیز به نیازی ضروری برای سرمایه گذاران تبدیل شده است.

کتاب “صفر تا صد سرمایه گذاری در بورس” شما را با بازار بورس آشنا کرده و همچنین نحوه سرمایه گذاری صحیح در آن را برای تان بیان می کند.

این کتاب با تلاش های نسیم کردستانی و حجت بهادری تالیف شده و منبع بسیار خوبی برای شروع بورس از صفر بوده و از کتاب های انتشارات دیباگران تهران می باشد.

این انتشارات دارای متخصصان مجرب و با تجربه ای است که در زمینه ترجمه و تالیف کتاب های آموزشی فعال هستند.

بهترین کتاب ها برای شروع بورس,شروع معاملات بورس,معرفی کتاب برای شروع بورس,

3. تجزیه و تحلیل تکنیکال

کتاب “تجزیه و تحلیل تکنیکال” اثری از کلیفورد پیستول بوده که در آن بازار سرمایه را به شکلی ساده و قابل فهم توضیح داده است.

در حقیقت تجزیه و تحلیل تکنیکال راه و روشی برای پیش بینی قیمت ها در بازار بوده که بر اساس بررسی تاریخچه قیمت ها، مطالعات و همچنین حجم معاملات در بازار مربوطه انجام می گیرد.

تحلیل تکنیکال در بازارهای دیگری همچون بازار ارز وفارکس، بازارهای بورس کالا و همچنین بازار اوراق بهادار نیز به کار گرفته می شود و کلیفورد در این کتاب به زبانی ساده آن را برای تان توضیح داده است.

همین سادگی بیان باعث شده تا کتاب “تجزیه و تحلیل تکنیکال”، به یکی از معروف ترین و پر فروش ترین کتاب های در این زمینه تبدیل شود.

این کتاب در کنار بیان مطالب علمی، دارای تمرین ها و جواب های اختصاصی برای هر فصل می باشد که آن را به یکی از مناسب ترین منابع آموزشی برای اساتید نیز تبدیل کرده است.

کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب برای شروع بورس,بهترین کتاب ها برای شروع بورس,

2. تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

یکی از مفید ترین و کاربردی ترین کتاب ها برای شروع معاملات بورس، کتاب “تحلیل تکنیکال بازار سرمایه” از جان مورفی می باشد.

جالب است بدانید که تحلیل تکنیکال حدود سه قرن قدمت دارد و ترسیم نمودارهای تکنیکال و استفاده از شاخص های تکنیکال را می توان در نوشته های مربوط به قرن 18 و 18 میلادی نیز پیدا کرد.

شاید بتوان گفت که اولین استفاده مستقیم از تحلیل تکنیکال را بنیان گذار وال استریت ژورنال، چارلز داو، انجام داده است.

او همچنین شاخص میانگین صنعتی داو جونز را هم طراحی کرده که برخلاف نقص هایی که به آن وارد است، همچنان نیز به عنوان یکی از شاخص های بسیار مهم اقتصادی محسوب می شود.

شروع معاملات بورس,معرفی کتاب برای شروع بورس,کتاب برای شروع بورس,

1. سرمایه گذاری در سهام به زبان آدمیزاد

این کتاب اثر پاول ملاژنوویچ نویسنده، مشاور مالی و کارشناس معروفی است که بیش از 20 سال در زمینه تدریس، مشاوره و سرمایه گذاری در بازار بورس تجربه داشته است.

کتاب به طور کلی از پنج بخش تشکیل شده که بخش اول به مفاهیم اولیه سرمایه گذاری، بخش دوم به نکات مهم پیش از شروع معاملات بورس، بخش سوم به چگونگی شناسایی سهم های برنده و بخش چهارم به تکنیک ها و استراتژی ها سرمایه گذاری اختصاص داده شده است.

در بخش آخر با عنوان ده تایی ها، نویسنده کتاب ده استراتژی برای یک سرمایه گذاری موفق را به عنوان مکمل بازار سهام توضیح داده است.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا