کسب و کار

10 توصیه مهم به معامله گران بورس

افزایش بازدید در گوگل

مهمترین توصیه های سرمایه گذاری در بورس

این روزها بورس به داغ ترین بحث محافل اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است. سرمایه گذاری در بورس علاوه برنیاز به  بالا بردن دانش و آگاهی، تا حدودی به شانس نیز بستگی دارد.

این که شما از چه شرکت هایی اقدام به خرید سهام می کنید، در نتیجه نهایی و دریافت سود بسیار تاثیرگذار می باشد. ورود به بازار بزرگی همچون بورس بدون آگاهی کافی کاری اشتباه و پر از ضرر خواهد بود. Bestfarsi در این مقاله تلاش کرده است که شما را با ابزارهای لازم در جهت موفقیت و رسیدن به سودهای بلند مدت آشنا کنید. پس تا پایان ما را همراهی نمایید.

توصیه به تازه واردان بورس,توصیه به معامله گران بورس,توصیه بورسی

۱۰. سهام های ریسک پذیر

گاهی برخی از شرکت ها بیشتر از حد مجازتعیین شده  مبنای فروش، قیمت اعلام می کنند. بعضی از کاربران عرصه سهام با ایجاد فضایی مملو از شایعات اقدام به بالابردن نرخ سهام کرده و سرمایه گذاران بسیاری با خرید این سهام کذایی، با نیت دست یابی به سود بالا، متاسفانه متحمل ضررهای جبران ناپذیری می گردند.

۹. خرید به میزان وسع

برای خرید سهام بهترین راه استفاده از همان اندوخته و سرمایه هرچند اندک خودتان است. هرگز نباید به منظور به دست آوردن سهام بیشتر اقدام به قرض نمایید. زیرا ممکن است معادلات شما درست از آب در نیاید و شما علاوه بر تحمل ضرر و زیان، مقروض شوید.

توصیه مهم به معامله گران بورس,توصیه های بورسی,سرمایه گذاری در بورس

۸. تمام دارایی خود را هزینه ننمایید

سرمایه گذاران متبحر و افرادی که دانش اقتصادی بالایی دارند، به خوبی می دانند که نباید تمام سرمایه و دارایی خود را در بورس پیاده کنند. همیشه احتمال بروز زیان های بزرگ را در نظر بگیرید، تا به یکباره دچار ورشکستگی و بر باد رفتن سرمایه نشوید. این یک توصیه مهم به معامله گران بورس از بزرگان است.

۷. سرمایه گذاری غیر مستقیم

چنانچه جزو افرادی هستید که از اخبار بازار و سهام اطلاعات زیادی ندارید، سعی کنید از صندوق های مشترک سرمایه، سهام خریداری نمایید و یا با مشارکت در اوراق بهادار، سپرده ایی مطمئن تر را برای خود فراهم آورید.

توصیه به تازه واردان بورس,توصیه به معامله گران بورس,توصیه بورسی

۶. سهام شرکت های معتبر در اولویت هستند

اگر در حوزه بورس تازه وارد هستید، توصیه به معامله گران بورس این است که به دنبال خرید سهام شرکت های کوچک و متمرکز مالک، نباشید، زیرا تجربه ثابت کرده که در صورت زیان به طور کامل به از بین رفتن اندوخته خواهد شد. از آن جا که امکان دست بردن در قیمت ها در سهام های این شرکت ها بسیار محتمل تر است، عاقلانه ترین کار خریداری کردن سهام ارائه شده از سوی شرکت های معتبر می باشد.

۵. خرید سهام در زمان رکود

در زمان بحران و رکود بورس بهتر است که از سهام شرکت های صنعتی و تولیدی خریداری نمایید، زیرا امکان بروز زیان و ضررهای گسترده در آنان کمتر می باشد. البته در این میان شرکت هایی که سبد سهام خوبی دارند نیز می توانند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

توصیه به تازه واردان بورس,توصیه به معامله گران بورس,توصیه بورسی

۴. بازدهی بالا

در زمان رونق و بازدهی بورس نیز باید توجه داشته باشید که شرکت های تولیدی که سبد سهام متنوع تری دارند، گزینه های مناسب تری نسبت به سایر سهام های ارائه شده می باشد.

۳. خرید مناسب افراد غیر حرفه ایی

افراد تازه کار و کسانی که آشنایی زیادی با حوزه فعالیت های بورس ندارند، بهتر است که شرکت های بزرگ و معتبرتر را در اولویت قرار دهند. این شرکت ها به دلیل اعتبار بالایی که در بازار و در بین مردم کسب کرده اند تقریبا از بحران ها و نوسانات بورس در امان خواهند بود.

توصیه به تازه واردان بورس,توصیه به معامله گران بورس,توصیه بورسی

۲. سهام شناور

یکی دیگر از مناسب ترین گزینه ها برای تجارت و خرید و فروش افراد ناوارد، سهام شناورآزاد، که همان سهام شرکت هایی که همواره بر پایه خرید و فروش فعالیت می کنند، و قصد دریافت و نگه داری سهام خریداری شده را نداشته، که همین انتقالات موجب شناور بودن و عدم رکود بورس می شوند، می باشند.

۱. اوراق مشارکت

اوراق مشارکت به عنوان امن ترین راه های سرمایه گذاری در بورس به شمار می رود. در زمان رکود بورس، اوراق مشارکت، را می توانید به راحتی خریدو فروش نمایید و از سود حاصل از مشارکت نیز اطمینان خاطر حاصل نمایید.

برای راهنمایی بیشتر در زمینه سهام و بورس و موفقیت در آن به بزرگترین سایت های بورس ایران مراجعه نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا