کسب و کار

10 نکته فوق العاده بمنظور افزایش انگیزه در فریلنسرها

افزایش بازدید در گوگل

چگونه می توان در فریلنسرها انگیزه ایجاد کرد؟

هنگامی که نام تکنولوژی به میان می آید، بسیاری از مسائل ریز و درشت در زندگی معنایی دیگر به خود می گیرند! تکنولوژی یعنی اینکه دیگر نیازی نیست که حتی برای شستشوی لباس های کثیف تان به خود زحمت داده و تا خشکشویی بروید، با وجود تکنولوژی کافیست گوشه ای از خانه لم دهید و با خشکشویی های آنلاین لباس های تان را تمیز تحویل بگیرید و یا حتی لازم نیست برای خرید کوچک ترین اقلام و لوازم ضروری تان، از خانه خارج شوید و برای پرداخت قبوض تان به بانک ها بروید و ساعت ها معطل شوید! این دنیای عظیم  که با نام تکنولوژی تمامی کارهای انسان گونه را راحت تر نموده، تاثیر بسزایی هم بر روی کسب و کارها داشته و طیف وسیعی از آن ها را با عنوان دورکاری یا فریلنسری در بر گرفته است.

افرادی که مشغول به دورکاری هستند، اکثرا در محیط خانه کار می کنند و دیگر خبری از شرکت و یا کارخانه و محیط شغلی خاصی نیست که هر روز در آن حضور داشته باشند! خب تا اینجای کار همه چیز به نظر راحت می رسد. اینکه صبح ها از خوب برخیزید و صبحانه تان را در اتاق تان در حال کار میل کنید یک شغل رویاییست! اما اگر تا به حال فریلنسر بودن را تجربه نکرده باشید، قطعا نمی دانید که این شغل معایبی هم دارد که ممکن است در طولانی مدت آسیب و مشکلات بسیاری را برای افراد فریلنسر ایجاد نماید.

اولین و مهم ترین آن انگیزه است! بسیاری از افرادی که مشغول به دورکاری هستند، معمولا به خاطر اینکه محیط کاری شان در خانه است همیشه زندگی شخصی و کاری شان با یکدیگر ادغام می شود و جدا کردن این دو مسئله بسیار برای شان سخت خواهد بود، تا جایی که انگیزه خود را از دست می دهند. مشکل اصلی اینجاست که فریلنسرها فکر می کنند برای ایجاد انگیزه و شروع کارهای شان نیاز به یک اتفاق بزرگ دارند، در حالیکه می تواند و با تغییر برخی از دیدگاه هایی که دارند شور و اشتیاق دوباره را برای انجام کارها به دست آورند. اگر شما هم جزء همین دست از افراد هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا راهکاریی موثر به شما عزیزان ارائه دهیم.

افزایش انگیزه,افزایش انگیزه فریلنسرها,انگیزه فریلنسرها

۱۰. به خودتان استراحت بدهید

حتی کارمندهای دولتی و تمامی کسانی که بیرون از خانه مشغول به کار هستند هم در ساعاتی مشخص به خودشان استراحت می دهند! پس فکر اینکه تمام کارهای روزانه خود را یک تنه و بدون هیچ استراحتی انجام دهید را از سرتان بیرون کنید، چراکه همین عامل موجب بی انگیزگی تان خواهد شد! شاید در روزها و ماه های اولیه کار از اینکه بدون هیچ استراحتی مدام کار کنید، مشکلی نداشته باشید، اما قطعا پس از مدتی خسته خواهید شد و دیگر رمقی برای تان نخواهد ماند. پیشنهاد می کنیم در طول کار از اتاق تان بیرون بروید و یک نوشیدنی گرم مانند چای یا قهوه برای خود دم کرده همراه با موسیقی آرامش بخش بنوشید.

۹. برای خود یک جایزه دوست داشتنی در نظر بگیرید

مهم ترین چیزی که موجب می شود تا شما باز هم نسبت به انجام کارهای تان انگیزه بگیرید، وجود یک محرک است که شما را خوشحال کند. گاهی هم نیاز است تا کودک درون تان را بیدار کنید و در ازای انجام کارهای به موقع، به او پاداشی بدهید که دوست دارد. انجام کارهایی که به شما انرژی بیشتری دهد، قطعا انگیزه تان را هم چندین برابر خواهد کرد. البته منظور ما از ایجاد انگیزه این نیست که حتما بهایی بزرگ بابتش بپردازید و یا به خرید های آنچنانی بروید! بهتر است اول برنامه روزانه خود را از همان اول صبح مرور کنید و پس از انجام به موقع هر کدام به خودتان یک جایزه بدهید. این جایزه می تواند سفارش یک غذای خوشمزه از رستوران باشد و یا حتی یک دوش آب گرم تا خستگی کل روز را از تن تان به در کند. زمانی که شما به امید گرفتن پاداش از خودتان هستید، انگیزه بیشتری برای انجام کارها خواهید داشت.

افزایش انگیزه,افزایش انگیزه فریلنسرها,انگیزه فریلنسرها

۸. برای کارهای تان ساعات مشخص و درستی تعیین کنید

چه فریلنسر باشید و چه یک کارمند رسمی، باید بتوانید زمان را به خوبی مدیریت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که کسب و کار شما تا حدودی خانگی است و این موجب می شود که در حین کار مشکلات بسیاری برای تان پیش بیاید. اگر برای انجام کارهای تان ساعات مشخصی ندارید، پس قطعا این احتمال وجود دارد که پس از مدتی از کارتان خسته شوید! برای مثال اگر بخشی از وظایف خانه داری مانند آشپزی و یا نگهداری از بچه ها بر عهده شماست، زمان را به گونه ای مدیریت کنید تا هیچوقت با یکدیگر ادغام نشوند!

وقتی که شما تمامی کارهای خانه را انجام می دهید و آخر شب ها و یا عصر ها به سراغ کارهای خودتان می روید، قطعا آنقدر خسته و بی رمق خواهید بود که دیگر انگیزه ای برای انجام کارها آن هم با تمرکز و حوصله نخواهید داشت و در طول زمانی که در حال انجام کارها هستید، مدام به فکر این هستید که زمانت زودتر بگذرد و کارهای تان تمام شود و این موضوع قطعا بر روی کیفیت کارهای تان هم تاثیر خواهد گذاشت. پس توصیه می کنیم که حتما بحث مدیریت زمان و برنامه ریزی را جدی بگیرید و برای انجام کارهای تان زمانی مشخص، تعیین کنید.

۷. ورزش و پیاده روی را از یاد نبرید!

همانطور که می دانید فریلنسری به گونه ای است که شاید مجبور شوید ساعت ها در اتاق تان مشغول کار باشید آن هم بدون هیچ تحرک خاصی! پس اگر بخواهیم یکی از معایب دورکاری را هم بیان کنیم، باید به همین موضوع اشاره داشته باشیم. این بی تحرکی و یا بهتر است بگوییم که این کم تحرکی نه تنها شما را پس از مدتی بی انگیزه می کند، بلکه موجب از بین رفتن سلامتی تان هم خواهد شد. پس پیشنهاد می کنیم که نه تنها برای حفظ انگیزه بلکه برای حفظ سلامتی تان هم که شده در طول روز ساعاتی را به نرمش و پیاده روی بیرون از خانه اختصاص دهید.

افزایش انگیزه,افزایش انگیزه فریلنسرها,انگیزه فریلنسرها

۶. یک ساعت مشخص برای پایان کارها

زمان مدرسه را یادتان هست؟ بدون شک این یک خاطره مشترک برای هر بزرگسال است. اگر یادتان باشد در زمان مدرسه و وقتی که محصل بودید همینکه متوجه می شدید چیزی به زنگ آخر و رهایی از مدرسه باقی نمانده انرژی مضاعفی برای تمام کردن تکالیف و تمرکز بر روی حرف های معلم تان داشتید. این روش در هر کاری به خوبی جواب می دهد. برای مثال زمانی که شما یک ساعت مشخص برای اتمام کارهای تان تعیین می کنید، به امید تمام شدن کار تا آن ساعت، به خوبی و با تمرکز به همه چیز رسیدگی خواهید کرد آن هم بدون اینکه ذره ای احساس خستگی یا بی حوصلگی داشته باشید.

۵. جواب دادن به پیام های دوستان در ساعات کار ممنوع!

این موضوع را به یاد داشته باشید که جواب دادن به ایمیل ها و پیام های دوستانه آنقدر واجب نیست که در طول ساعات کاری خودتان را درگیرشان کنید! پس بهتر است انرژی و وقت خود را در ساعات کاری، تنها بر روی کار و پروژه های تان بگذارید و تمرکز خود را با جواب دادن به ایمیل ها از بین نبرید. پس بهتر است همانطور که برای انجام پروژه های تان ساعات مشخص تعیین می کنید، برای جواب دادن به ایمیل ها و پیامک های دوستانه هم وقتی مشخص تعیین نمایید.

افزایش انگیزه,افزایش انگیزه فریلنسرها,انگیزه فریلنسرها

۴. از همان ابتدای روز برنامه ریزی کنید

همانطور که مشخص است، قرار نیست که شما از همان شروع صبح تا خود شب را مشغول به انجام پروژه های کاری بگذرانید! پس یعنی به جزء چند ساعتی که قرار است کار کنید، باید به کارهای شخصی یا ضروری دیگرتان هم برسید. تعیین هدف و برنامه ریزی از همان ابتدای روز به شما کمک می کند تا احساس رخوت یا بی انگیزگی کمتری داشته باشید. پس از شب قبل یا از صبح زود برنامه ریزی را شروع کنید و برای آنکه نسبت به انجام شان پایبند بمانید، آن ها را بر روی کاغذ نوشته و جلوی چشم تان بگذارید و پس از انجام هر یک جلوی هر کار یک تیک به نشان اتمام آن کار بزنید. این کار باعث می شود تا دیگر در طول روز احساس سر در گمی نداشته باشید.

۳. انجام کارهای سخت را در اولویت قرار دهید

بدون شک بسیاری از افراد حتی خود شما هم به صورت ناخود آگاه عادت دارید که تمام کارهایی که برای تان سخت تر است را به تعویق بیندازید و اول کارهای سبک تر را انجام دهید. برای مثال وقتی که چند پروژه سنگین و سخت تر در دست دارید، برای انجام شان احساس خستگی بیشتری می کنید و ممکن است تمام کردن شان هم برای تان همانند کندن کوه سخت باشد! همین باعث می شود تا کارهای دیگر را اولویت قرار دهید. پس پیشنهاد می کنیم که اول انجام کارهای سخت تر را به عهده بگیرید و سپس به عنوان پاداش به سراغ کارهایی که راحت تر هستند بروید.

افزایش انگیزه,افزایش انگیزه فریلنسرها,انگیزه فریلنسرها

۲. پوشیدن لباس های رسمی

پوشیدن لباس های راحتی و خانگی در حین کار ممکن است که شما را خواب آلود و بی حوصله کند! پس توصیه می کنیم که لباس هایی رسمی تر بپوشید تا از آن حس و حال رخوت و بی انگیزگی در بیایید. برای اینکه حس و حال کار کردن را بیشتر تقویت کنید، توصیه می کنیم که پیش از شروع کار دوش بگیرید و به خودتان برسید، و تصور کنید که قرار است به محل کارتان بروید.

۱. بیش از حد توان تان پروژه قبول نکنید!

طمع نکنید! فقط به اندازه ای که در حد توان تان است پروژه قبول کنید. چون در غیر این صورت نه تنها کیفت کارتان کاهش پیدا می کند، بلکه انگیزه و ایده های نابی هم که در ذهن دارید به مرور زمان از بین خواهد رفت و از آن مهم تر اینکه اگر نتوانید پروژه ها را به موقع به مشتری های تان تحویل دهید بد قول خواهید شد و تمامی این موارد تاثیرات منفی بر روح و روان تان به جای می گذارند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

2 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا