کسب و کار

۱۰تا از بهترین شغل های مربوط به هوش مصنوعی در دنیا

افزایش بازدید در گوگل

بهترین شغل های مرتبط با هوش مصنوعی

با روی کار آمدن شغل های هوش مصنوعی نیاز به نیروی انسانی روز به ‌روز کمتر می‌ شود و مشاغل مختلفی هستند که تحت تأثیر این شغل قرار می‌ گیرند که از میان آن‌ ها می‌ توان به دانشمند داده، توسعه‌ دهنده هوش تجاری، دانشمند محقق، معمار نرم‌ افزار، تحلیلگر، مهندس روباتیک و … اشاره کرد که افراد معدودی در این مشاغل مشغول به کار می شوند.

افرادی که به‌ دنبال یادگیری هوش مصنوعی مطالعات زیادی را انجام داده اند همیشه این سوال را از خود می‌ پرسند که مشاغل پر درآمد برای هوش مصنوعی چه گزینه ‌هایی هستند. افرادی که در این حیطه فعالیت می ‌کنند از چه مسئولیت‌ هایی برخوردار هستند؟ در واقع باید بگوییم هوش مصنوعی در هر مکانی که ذهن شما به آن خطور می ‌کند می ‌تواند وجود داشته باشد یعنی کسی که هوش مصنوعی را یاد بگیرد به‌ راحتی می ‌تواند در تمامی حیطه ها مشغول به‌ کار شود.

هوش مصنوعی معمولا برای ماشین‌ هایی به ‌کار گرفته می ‌شود که ویژگی ‌هایی چون یادگیری و حل مسئله را دارند و ارتباط مستقیمی با ذهن انسان‌ ها دارد از طرفی باید بگوییم که خیلی سریع ‌تر و دقیق ‌تر است، بنابراین هر فردی می ‌تواند با یادگیری آن شغل مناسبی را برای خود انتخاب کند که در ادامه به شرح ۱۰ مورد از مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی می ‌پردازیم.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۱۰. دانشمند داده

یکی از مشاغل هوش مصنوعی دانشمند داده است، دقت داشته باشید دانشمند به کسی گفته می ‌شود که تعامل زیادی با داده‌ ها دارد و فردی که در این حوزه مشغول به فعالیت باشد باید داده‌ های مختلفی را جمع کند سپس به تجزیه‌ و تحلیل آن‌ ها بپردازند.

دانشمند های داده معمولا از الگوریتم‌ ها و فرایندهای متنوعی استفاده می ‌کنند تا بتوانند الگوهای معنادار را به ‌خوبی شناسایی کنند و به داده‌ های موردنظر خود دست پیدا نمایند. برای مشغول شدن در این حوزه باید به علوم کامپیوتر و آمار و ریاضیات اشراف کامل داشته باشید.

هوش مصنوعی,شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی

۹. دانشمند محقق

یکی از مشاغلی که شاید اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشید دانشمند محقق است که باید بگوییم به‌ عنوان یکی از مناسب ‌ترین شغل هوش مصنوعی معرفی می‌ شود و جذابیت‌ های زیادی دارد. در واقع شما به‌ راحتی می ‌توانید سوالات خود را از این دانشمند بپرسید و پاسخ مناسبی هم به شما ارائه دهد.

از این‌ رو افرادی می ‌توانند در این موقعیت شغلی مشغول فعالیت شوند که در علم ریاضیات، ماشین و داده متخصص باشد. از طرفی افراد باید مهارت زیادی در مورد کامپیوتر و مدل‌ های گرافیکی داشته باشند همچنین اشراف به پردازش زبان از گزینه هایی است که می ‌تواند کمک کند در این حیطه شغلی مشغول به فعالیت شوید.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۸. مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم‌ افزار یکی از بهترین مشاغلی است که در هوش مصنوعی از آن استفاده می‌ شود، از طرفی باید بگوییم که مهندسین می ‌توانند نرم‌ افزارهایی را برای هوش مصنوعی ارائه دهند که وظیفه آن‌ ها توسعه کد، یکپارچه ساختن برنامه‌ ها و کنترل کیفیت و … می باشد. این مهندسان باید به توسعه نرم ‌افزارهایی بپردازند که دانشمندان داده از آن ‌ها استفاده می‌ کند.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۷. دانشمند رباتیک

یکی از بهترین شغل های مربوط به هوش مصنوعی که افراد می ‌توانند به آن مشغول شوند مهندسی رباتیک است که از سال ۱۹۵۰ روی کار آمده و آن زمان که تازه کار با ربات رونق پیدا کرده بود این رشته هم در حیطه اجرا قرار گرفت حتی در طی سالیان گذشته رباتی را ساختند تا هنگام جراحی هم به پزشکان کمک کند.

از طرفی می‌ توان گفت ربات انسان نمایی وجود دارد که دستیار افراد هستند و بسیاری از این موارد که شاید حتی تصور آن را هم ندارید. مهندس رباتیک برای ایجاد این نوع از ربات ها از هوش مصنوعی کمک می ‌گیرند، در واقع افرادی می ‌توانند در این حیطه فعالیت خود را شروع کنند که در علم کامپیوتر از درجات بالایی برخوردار هستند، همچنین این افراد باید بتوانند با ماشین لرنر، سیستم ‌های بینایی ماشین، اینترنت اشیاء و … به ‌درستی فعالیت کنند.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۶. مهندس پردازش زبان طبیعی

مهندس پردازش زبان طبیعی در واقع بر روی اطلاعات نوشتاری و گفتاری تحقیق می‌ کند و کار خود را در این حیطه انجام خواهند داد مهندسان پردازش زبان باید بر روی پردازش اسناد، تشخیص گفتار و دستیارهای صوتی فعالیت داشته باشند، بنابراین می‌ توان گفت افرادی که مدرک تخصص زبان‌ شناسی را در اختیار داشته باشند می‌ توانند فعالیت خود را شروع کنند. افرادی که در حیطه مهندس پردازش زبان طبیعی فعالیت می‌ کنند باید مدارکی چون مهارت محاسباتی و تجزیه‌ و تحلیل آماری داشته باشد.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۵. مدیریت محصول

مدیریت محصول از دیگر مشاغلی است که با ورود به دنیای هوش مصنوعی با آن مواجه هستید. افرادی که می‌ خواهند در این موقعیت مشغول به‌ کار شوند باید به توسعه و مدیریت محصولات مرتبط با هوش مصنوعی بپردازند و اطمینان پیدا کنند که خدمات و محصولات هوش مصنوعی کاملا درست کار می ‌کنند، همچنین باید با دانشمندان داده و توسعه‌ دهنده نرم‌افزار نهایت همکاری را داشته باشد.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۴. مشاور هوش مصنوعی

یکی از پر درآمدترین مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی مشاور می ‌باشد که به شرکت‌ ها و دیگر سازمان‌ ها کمک می‌ کند تا راه‌ حل‌ هایی را با توجه به هوش مصنوعی برای مشکلات خود پیدا نمایند. از طرفی افرادی که به این شغل ورود پیدا می کنند باید ارتباط مستقیم با مشتریان داشته باشند، چرا که به‌ درستی نیاز آن‌ ها را درک می‌ کنند و راه‌ حل‌ های مناسب را به آن ‌ها ارائه خواهند داد، بنابراین چنین افرادی باید حتما در مباحثی چون علم داده و علم کامپیوتر اطلاعات قوی داشته باشند.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۳. معمار نرم‌ افزار

مشاغل زیادی برای هوش مصنوعی وجود دارند که از میان آن ‌ها می ‌توان معمار نرم‌ افزار را معرفی کرد، در واقع وظیفه این اشخاص نگهداری و طراحی سیستم‌ ها و پلتفرم های مختلف می‌ باشد. اگر بخواهیم این شغل را در حیطه‌ مشاغل حوزه هوش مصنوعی معرفی کنیم باید بگوییم که معماران تمامی این کارها را برای نرم‌ افزارهای هوش مصنوعی انجام می‌ دهند.

به طور کلی می‌ توانند راه‌ حل‌ های مختلفی را با استفاده از برنامه‌ ریزی درست و مناسب در هوش مصنوعی پیاده کنند. افرادی که در حیطه معماران نرم افزاری در هوش مصنوعی مشغول به فعالیت می‌ شوند باید مدارک مورد نیاز علوم کامپیوتر دارا باشد.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۲. گسترش ‌دهنده هوش تجاری

افرادی که در حیطه توسعه دهنده هوش تجاری مشغول به‌ کار می ‌شوند باید روندهای پردازش را شناسایی کند. فرضا اگر در یک شرکت مالی مشغول به فعالیت می‌ شوید باید بتوانید داده‌ هایی که به بازار سهام ارتباط دارد را زیر نظر داشته باشید تا شرکت با بهترین سرمایه‌ گذاری های ممکن مواجه شود.

این افراد باید بتوانند به مدل ‌سازی، طراحی و نگهداری داده ‌های پیچیده در ابر بپردازند اگر قصد دارید در این حیطه شغلی مشغول به ‌کار شوید باید با نرم‌ افزارهایی چون Power BI و Tableau  به‌ خوبی آشنایی داشته باشید.

شغل های مربوط به هوش مصنوعی,شغل های مرتبط با هوش مصنوعی,مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

۱. مهندس یادگیری ماشین

یکی از شغل‌ هایی که نقطه مشترک بین مهندسی علم داده با نرم‌ افزار است مهندسی یادگیری ماشین می باشد که افراد می ‌توانند در این شغل مشغول به‌ کار شوند و باید به پلتفرم های برنامه ‌نویسی که متعلق به هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ هستند اشراف کامل داشته باشند.

افراد مشغول حیطه مشاغل هوش مصنوعی همچون یادگیری ماشین باید مدل‌ های علم داده مقیاس پذیر را به‌ درستی ایجاد نمایند و مهارت‌ هایی در یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، ریاضی، برنامه ‌های شبکه ‌های عصبی و ابری داشته باشند، همچنین داشتن مهارت برنامه‌ نویسی هم از الزامات می‌ باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا