کسب و کار

 10 راز میلیونرهای خودساخته

افزایش بازدید در گوگل

ویژگی میلیونرهای خودساخته که باید بدانید!

در جهان امروزه لزوما تمامی ثروتمندان، بهره مند از ارثیه کلان یا پشتیبانی خانوادگی نیستند. بسیاری از آن ها میلیونرهای خودساخته ای هستند که بدون پشتوانه هایی همچون ارثیه به سرمایه کلان دست می یابند .آن ها از پایین ترین نقطه شروع می کنند و به تدریج صاحب ثروت می شوند. در وهله اول برای آغاز، کار خود را با کسب مهارت های اولیه مالی مثل بودجه بندی شروع نموده و پس از اشراف بر مهارت های اولیه شروع به اندوختن سرمایه و پس انداز می کنند.

متخصصان اقتصادی همکار با این میلیونرهای خودساخته بر این باور اند که مهارت های این افراد قابل اشاعه و آموزش برای سایرین است یعنی همه افراد با هر سطح مالی و درآمدی می توانند از ثروتمندان خود ساخته نکته ای را بیاموزند.

میلیونرهای خودساخته گاهی از دوران مدرسه وارد بازار کار حرفه ای شده اند یا با اندک سرمایه ای پس ازپایان تحصیلات دانشگاهی خود در حرفه ای پر سود وارد شده اند.

بدون در نظرگرفتن چگونگی آغاز به کار همه میلیونرهای خودساخته دارای عاداتی هستند که برای تثبیت و بزرگتر کردن ثروت و اندوخته مالی خود از آن ها بهره می گیرند.

راز میلیونرهای خودساخته,میلیونرهای خودساخته,ویژگی میلیونرهای خودساخته

۱۰. پرهیز از قرض و بدهی

ممکن است عادی جلوه کند ولی پرهیز از بدهی یکی از خصلت های مهم برای ثروت اندوزی و میلیونر شدن است. میلیونر های بزرگ در تلاش اند تا به جز تسهیلاتی مانند مسکن، خود را اسیر بدهی ها و پرداخت سود، وام های غیرضروری و متفرقه نکنند. به خاطر سود بالایی که کارت های اعتباری دارند برای داستن اعتبار مطلوب باید تلاش کنید بدهی های خود را ماهیانه تسویه کنید. از معایب این کارت ها می توان به محدودیت اعتباری و نرخ سود بسیار بالا اشاره کرد و همچنین کاربرد آن ها نیز فراگیر نبوده و دارای محدودیت های فراوان است.

۹. خرید مستغلات و تلاش برای حفظ آن

خرید املاک و مستغلات برای اندوختن سرمایه به منزله نقطه عطفی حیاتی است. به عقیده نظریه پردازان مالی میلیونرهای خودساخته از آنجا که به دنبال اهداف بلند مدت هستند خرید مستغلات یک راه بسیار مناسب برای کسب سود در بلند مدت و حفظ ارزش سرمایه است.

و کشور ما نیز از این موضوع مستثنا نیست و خرید املاک یک راه بسیار خوب برای حفظ و رشد ارزش سرمایه است. از دلایل وسوسه انگیز برای سرمایه گذاری دراملاک نیز می توان به ارزش افزوده عالی و سود دهی خوب اشاره کرد و این یعنی خرید مسکن و ملک برای سرمایه گذاری بلند مدت یک معامله توام با موفقیت صد در صدی است.

راز میلیونرهای خودساخته,میلیونرهای خودساخته,ویژگی میلیونرهای خودساخته

۸. داشتن صندوق پس انداز ضروری

داشتن یک صندوق پس انداز در مواقع ضروری و فوری می تواند بسیار راه گشا باشد. مثلا در پیش آمدهای غیرمترقبه مثل خرابی وسیله نقلیه شخصی یا هزینه های پیش بینی نشده درمانی داشتن این اندوخته اضطراری بسیار کمک کننده است. در این باب دانستن این نکته ضروری است: «دوراندیشی و اندوختن برای موارد اضطراری».

مثلا داشتن اندوخته برای بازه شش ماهه یا نه ماهه بسیار خوب است ولی هرقدر که فرد بتواند برای موارد غیرقابل پیش بینی پس انداز کند یک اقدام رو به جلو و مطلوب به شمار می رود.

۷. سرمایه گذاری در همه زمینه ها

پس از ساختن صندوق اندوخته اضطراری در گام های بعدی، سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار،اوراق قرضه یا صندوق های قابل معامله مفید به فایده است.

پیشنهاد متخصصان مالی این است در بازه های ماهیانه یا هر دوماه یکبار مقداری مشخص از حساب های جاری به یک حوزه سرمایه گذاری انتقال داده شود که این کار باعث می شود افراد بیاموزند که می توانند با سپرده خود در صندوق های سرمایه گذاری امرار معاش کنند.

افراد دارای درایت مالی با این کار در اموری مثل تهیه خودرو،سفرهای کوتاه مثل پیک نیک ها یا مسافرت های طولانی، بی نیاز از دریافت وام ها با نرخ بهره هنگفت می شوند.

توصیه می شود همه افراد ۲۰ درصد از درآمد خود را پس انداز نمایند. این مقدار در مواردی مثل صندوق پس انداز ضروری، بازنشستگی و انواع سرمایه گذاری توزیع می شود.

میزان اختصاص یافته به سرمایه گذاری نیز بسته دریافتی ماهانه و هدف از سرمایه گذاری که در افراد متفاوت است بستگی دارد ولی عادت کردن به گذران بدون ۲۰ درصد مقرر شده، مفید خواهد بود.

پیش از سرمایه گذاری آگاهی از سطح ریسک پذیری خود و داشتن قاعده زمانی برای برداشت مبالغ ضروری است.

به طور مثال برای افرادی در بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال که فرصت بیشتری تا بازنشستگی دارند می توانند سطح ریسک بیشتری اتخاذ کنند ولی در افرادی با بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال ازآنجا که فرصت کوتاه تری تا بازنشستگی دارند مقدار ریسک پذیری ضعیف تر است و این افراد بیشتر به دنبال حفظ ارزش سرمایه و ثروت خود هستند و از سرمایه گذاری با ریسک زیاد اجتناب می کنند.

راز میلیونرهای خودساخته,میلیونرهای خودساخته,ویژگی میلیونرهای خودساخته

۶. بهره گیری از تمامی مزایای ارائه شده از سوی کارفرما

مستخدمین باید مزایای کارفرما را بررسی کنند. چون بسیاری از شرکت ها مزایایی فراتر از بازنشستگی به کارمندان ارائه می کنند که بهره مندی از آن ها می تواند به پس انداز و حتی درآمد بیشتر برای سرمایه گذاری کمک کند.

در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره نموده ایم:

مستمری

در صورتی که از پس این کار بر می آیید مطمئن شوید که با مبلغ پرداختی کارفرما هماهنگ هستید.

بیمه عمر یا از کار افتادگی

شما می توانید با طرح های گروهی کارفرما به پس انداز اقدام کنید. بدون نیاز به خرید بیمه های متفرقه.

حساب پس انداز سلامت

در صورت وجود شرایط برخی کار فرمایان پرداخت بخشی از هزینه ها را برعهده می گیرند و مالیات مربوط به سهم شما نیز به دوره های آتی منتقل می شود.

خدمات حقوقی کارفرما

باید بررسی کرد که آیا کارفرما در موارد لزوم خدمات حقوقی نیز ارائه می دهد یا خیر. مثلا در مواردی مثل تهیه اسناد مربوط به املاک در قالب وصیت نامه یا سند انتقال نیاز پیدا کردید می توانید با کمک کارفرما در هزینه های وکالت صرفه جویی کنید.

طرح های خرید سهام

اگر کارفرمای شما چنین طرحی ارائه می دهد می توانید درصد مشخصی از دریافتی ماهانه خود را به آن اختصاص دهید که به شما این اجازه را می دهد سهام شرکت را با تخفیف خریداری کنید. داگز میگوید:«اگر نسبت به شرکت و سهام ۀن حس خوبی دارید، این طرح می تواند یک روش اقتصادی برای سرمایه گذاری و افزایش ارزش خالص دارایی های شما باشد».

۵. عدم مقایسه خود با دیگران

مقایسه کردن زندگی خود با اطرافیان یا اصطلاحا چشم و هم چشمی از عواملی است که افراد را به دام بدهی های غیرضروری می اندازد. یعنی اگر فراتر از حد توان خود خرج کنید، دچار زیان می شوید. باید افراد نیاز مضاعف به داشتن جدید ترین گجت های بازار را در خود نابود کنند. زیرا که خرید این گجت ها هزینه های اضافی و گزافی را تحمیل می دارد. افراد به طور طبیعی دائما در حال قیاس کردن وضعیت خود با بقیه هستند اما پیش از این مقایسه باید نگاه دقیقی به امکانات و وضعیت درآمدی خود داشته باشند.

راز میلیونرهای خودساخته,میلیونرهای خودساخته,ویژگی میلیونرهای خودساخته

۴. بهره گیری از کشور مالیاتی

میلیونرهای خودساخته همواره به دنبال راهی هستند برای به حداقل رساندن بدهی های مالیاتی، که این کار با کارهایی مثل سرمایه گذاری در طرح بازنشستگی، بهره وام مسکن، کمک های خیریه، بودجه دانشگاه و حساب پس انداز سلامتی انجام می دهند.

۳. به دنبال راه های متنوع درآمد زایی اند

یکی از جریان های درآمدی اجاره دادن املاک و مستغلات شخصی است. این افراد به دنبال راهی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری خود هستند. مثلا قسمتی از منزل خود را به اجاره می دهند یا خودروی شخصی خود را در اوقاتی که به آن نیازی ندارند به سایرین کرایه می دهند.

راز میلیونرهای خودساخته,میلیونرهای خودساخته,ویژگی میلیونرهای خودساخته

۲. از ابتدا برای تحصیلات عالی فرزندان خود برنامه ریزی می کنند

داشتن برنامه پس انداز برای تحصیل فرزندان به تضمین و تحکیم آینده فرزندان کمک می کند و همچنین از به وجود آمدن فشار مالی در آینده پیشگیری می نماید. متخصصان حوزه های مالی عقیده دارند برای سرمایه گذاری باید شروع کرد و اهمیتی ندارد که چه مقدار نقدینگی دارید. اما در صورت فراهم آمدن شرایط سود مرکب حاصل از سرمایه گذاری، بسیار نافع و سودمند است.

۱. همفکری و مشورت

از آنجا که سرمایه گذاری و ورود به حوزه های مالی برای بسیاری افراد ملال آور و ترس انگیز است با روی کار آمدن ابزار های آنلاین پیشرفته و رایگان می تواند کمک بسیار مفیدی در این خصوص باشد. باید به طور دقیق به دنبال منابع آنلاین و اپلیکیشن های مالی و راهنما باشید تا به انواع محتواهای سودمند دسترسی داشته باشید.

در صورتی که به دنبال مشاور مالی هستید باید هزینه های این مشاوره را نیز بدانید و از این مشاورین بخواهید درباره هزینه خدماتشان و مسیر سرمایه گذاری پول شما شفاف باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا