کسب و کار

10 راز کلیدی برای سرمایه گذاری موفق در بورس

افزایش بازدید در گوگل

چگونه سرمایه گذاری موفق داشته باشیم؟

همه ما دوست داریم با فضای رازآلود و گاها پر درآمد بورس بیشتر آشنا شویم. شاید این ضرب المثل را شنیده باشید که ” ره صدساله را یک شبه پیمودن”. همین جمله کوتاه می تواند ساده ترین تعریف از معاملات بورس باشد. افرادی که تازه به حوزه رقابت بورس پا می گذارند باید بدانند برای رسیدن به موفقیت و به دست آوردن سودهای کلان، اندکی صبر و تحمل داشته و سعی کنند با اصول اولیه بورس آشنا شوند.

تلاش کنید اطلاعات و نحوه خرید و فروش سهام های عرضه شده را دقیق مورد بررسی قرار دهید. فراموش نکنید که هر کاری برای به سرانجام رسیدن به زمان و تلاش نیازمند است. برای کسب موفقیت های بزرگ در بورس ۱۰ نکته کلیدی مهم وجود دارد، که می توانند همچون چراغی روشنگر مسیر پیش روی شما باشد. با Bestfarsi همراه شوید تا با هم این ۱۰ کلید طلایی را بشناسیم.

اموزش سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاران موفق بورس,سرمایه گذاران موفق در بورس

۱۰. هیچوقت کل پول تان را در بورس سرمایه گذاری نکنید!

سرمایه ای را که برای انجام معاملات خود در نظر گرفته اید، نباید بیشتر از یک سوم پس اندازتان باشد. هرگز با کل پول نباید در بازار بورس سرمایه گذاری کنید. همان اندازه که امکان دریافت سودهای باور نکردنی در این حوزه وجود دارد، به همان مقدار نیز ممکن است زیان های بزرگی گریبان شما را بگیرد. ورود به بورس نیازمند علم و دانش اقتصاد بوده که در کنار دو عنصر ریسک و شانس می تواند بزرگ ترین موفقیت ها را برای شما رقم بزند.

۹. اموال تان را برای سرمایه گذاری در بورس نفروشید!

خانه، خودرو و مسکوکات طلا همگی جزء سرمایه های اساسی زندگی به شمار می روند. پس اینکه بخواهید با فروش هر کدام از موارد ذکر شده تجارت خود را در بورس رونق ببخشید، نمی تواند کاری عاقلانه باشد. هرگز از دارایی های حیاتی خود در جهت سرمایه گذاری در هیچ بازاری استفاده ننمایید. تا در صورت بروز هرگونه ضرر، خسارت جدی به شما و سرمایه تان وارد نشود.

سرمایه گذاری موفق در بورس,سرمایه گزاری در بورس,مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس

۸. از فکر گرفتن وام دست بکشید!

نکته قابل توجه دیگری که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد، این است که هرگونه استقراض یا وام گرفتن نمی تواند راهی درست و مطمئن برای فراهم کردن سرمایه اولیه باشد. لزومی ندارد که با میزان بالایی از نقدینگی پا به عرصه رقابت بگذارید، شما با کمترین مقدار سرمایه نیز می توانید جزو سهام داران باشید.

۷. وارد هر نوع معامله ای نشوید!

چنانچه شرایط کسب علم و دانش لازم برای فعالیت در بورس را ندارید، سعی کنید به جای خرید سهام شرکت ها، در صندوق سهام سرمایه گذاری کرده و یا سهامی که به صورت عرضه اولیه ارائه می شوند خریداری نمایید.

اموزش سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاران موفق بورس,سرمایه گذاران موفق در بورس

۶. علم اقتصادی تان را افزایش دهید

به یاد داشته باشید مهمترین اصل در راه رسیدن به موفقیت، بالا بردن آگاهی و فراگرفتن علم اقتصاد می باشد. هر اندازه از نحوه خرید و فروش سهام و زمان طلایی معاملات اطلاعات بیشتری کسب نمایید، قطعا گام های بلند تری به سوی موفقیت بر داشته اید.

۵. از شرکت های مختلف سهام بخرید

تنوع در سبد سهام نیز یکی دیگر از اصول مهم یک سرمایه گذاران موفق در بورس به شمار می رود. تلاش کنید از تمامی شرکت های معتبری که سهام خود را عرضه کرده اند، سهام خریداری نمایید. با این کار اگر در سهمی دچار ضرر شوید، قطعا در سهام های دیگر به سودهای هرچند اندک دست می یابید.

اموزش سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاران موفق بورس,سرمایه گذاران موفق در بورس

۴. آماده هر گونه ضرر و زیان بوده و همیشه صبر داشته باشید

صبور باشید؛ بازار بزرگی همچون بورس خالی از بحران ها و نوسانات قیمت نبوده و نخواهد بود. همواره خود را برای ضرر های بالای ۵۰ درصد ارزش سهام آماده کنید. همان طور که کسب سودهای بزرگ در بورس محتمل است، ضرر و زیان نیز جزعی از این تجارت پر هیجان می باشد. پس از بروز زیان ها نهراسید و با صبوری به کمین فرصت های طلایی بنشینید.

۳. برای اعضاب خانواه تان کد بورسی بگیرید

چنانچه قصد دارید به معامله گران بورس بپیوندید، بهتر است که علاوه بر خودتان برای سایر اعضا خانواده نیز کد بورسی دریافت نمایید. خرید سهام عرضه اولیه اگر چه در ابتدا با سودهای کوچک همراه است، اما امکان توسعه و پیشرفت های بزرگ را در آینده نیز دارد. اگر بتوانید به تعداد بالا این سهام را خریداری کنید، می توان به طور قطع گفت که سودهای کلان در آینده نزدیک به جیب تان سرازیر می گردد!

اموزش سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاران موفق بورس,سرمایه گذاران موفق در بورس

۲. سهام تان را با سود به دست آمده افزایش دهید

با حداقل سرمایه تجارت خود را آغاز کنید. تا زمانی که به چم و خم این بازار پر تنش و فراز و نشیب آشنا شوید، خود را با خریداری سهام اندک به چالش کشیده و به تجربه اندوزی مشغول گردید. شما می توانید با هر بار دریافت سود، از همان وجوه به دست آمده سهام خود را افزایش دهید، با این روش علاوه بر حفظ سرمایه اولیه توانسته اید به مرور تجارت خود را گسترش داده و رونق ببخشید. اگر در همان اوایل کار سود کلانی به دست آوردید، طمع نکنید و سعی کنید برای سرمایه گذاری همیشه تعادل را حفظ نمایید.

۱. قدرت ریسک پذیری داشته باشید

نترسید و گاهی ریسک کنید! بسیاری از معامله گران بورس این توصیه را به افراد جدید الورود می کنند و آن هم این است که به اندازه ای در بورس سرمایه گذاری کنید که مطمعن باشید شب ها سر راحت بر روی بالش تان خواهید گذاشت!

بورس سرشار از هیجانات آنی و غیر قابل پیش بینی می باشد. چنانچه بخواهید از دریچه ترس و شک به چشم انداز بورس بنگرید، به طور قطع نمی توانید تاجر موفقی باشید. اندکی ریسک پذیر بوده و از موقعیت های به دست آمده نهایت بهره را بگیرید. به خوبی می دانیم که بازار شرایط امن و ثابتی نخواهد داشت، اما نباید این عدم ثبات شما را از تجربه کردن فرصت های موجود دور کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری موفق در بازار سهام و بورس به بهترین سایت های بورس ایران مراجعه نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا