کسب و کار

10 راز زنان موفق دنیا برای عملکرد بهتر در محیط کار

افزایش بازدید در گوگل

راز موفقیت زنان شاغل در محیط کار

یکی از بزرگترین دغدغه های بانوان در دنیای کار و تجارت این است که گاها از سوی جامعه جدی گرفته نمی شوند! در طول تاریخ همواره زنان بزرگ و موفقی زیسته اند که به عنوان ستارگان حوزه های فعالیت شان شناخته می شوند.

در برخی جوامع، کار و فعالیت های اجتماعی را برای بانوان نا مناسب می دانند که موجب به انزوا رفتن زنان شده است. زنی که در فضایی تاریک، بسته و به دور از اجتماع قرار بگیرد قطعا همسر و مادری افسرده خواهد بود، و هرگز نمی تواند شادی و نشاط را به دنیای کودک و همسرش بیاورد.

یکی دیگر از مشکلات بانوان در عرصه امور کار و تجارت عدم دریافت حقوق برابر و منصفانه در مقابل مردان است.

در خیلی از شغل ها ارجحیت استخدام را با بانوان می دانند زیرا معتقد اند که علاوه بر در نظر گرفتن سطح پایین حقوق و مزایا، در اکثر مواقع حتی بدون بیمه و بازنشستگی باز هم به فعالیت می پردازند.

زنان ابر قهرمان های در سایه مانده ای هستند، که همواره زیر سایه مردان کارها و موفقیت های شان نادیده گرفته می شود. اگر بخواهید یک زن موفق باشید قبل از هر چیزی باید به توانایی های خودتان اطمینان داشته باشید و هرگز در مقابل محدودیت ها قد خم نکنید.

۱۰ راز موفقیت زنان شاغل در محیط کار را در این مقاله جمع آوری کرده ایم و امیدواریم بتواند دریچه های روشنی در ذهن تان گشوده و شما را در راه رسیدن به جایگاه دلخواه تان یاری نماید.

راز زنان موفق,راز زنان موفقیت,راز موفقیت در محیط کار

۱۰. محیط کاری امن و بی حاشیه ای برای خود درست کنید

این موضوع را به خاطر داشته باشید که یک محیط مناسب و ایده آل برای کار به نوع ارتباط شما با همکاران و رئیس تان بستگی دارد، نه تعداد همکاران یا بزرگی و وسعت محل کار!

اگر در محیطی کار می کنید که با علاقه آن را انتخاب کرده اید سعی کنید در بین همکاران خود دوستانی پیدا کنید. وجود دوستان به شما اعتماد به نفس و قدرت بیشتر برای انجام امور محوله تان خواهد داد. ارتباط مثبت و خوب بین شما و همکاران تان می تواند به خلاقیت و پیشرفت در انجام وظایف تان بیانجامد.

۹. مشکلات تان را رو در رو حل کنید

اگر در مورد وظایف تان به مشکلی برخورده اید و یا سوالات زیادی ذهن تان را مشغول کرده، حتما به صورت مستقیم و بی واسطه از رئیس تان بپرسید. زمانی که رو در رو به بیان مشکلات تان می پردازید از بروز هرگونه سوء تفاهم در انتقال منظورتان جلوگیری کنید.

از اینکه با برخورد منفی مواجه شوید و یا مورد قضاوت قرار بگیرید نهراسید، یک راز زنان موفق این است که برای رسیدن به موفقیت باید سد سختی ها و ناملایمات را در هم بشکنید.

راز موفقیت زنان شاغل,زنان موفق در کار,زنان موفق در کسب و کار

۸. خستگی به معنای شکست نیست!

همه می دانیم که هر کاری سختی های خاص خودش را دارد. سعی کنید در برابر مشقات کار در جا نزنید. عقب نشینی شما در امور کاری موجب از دست دادن کارتان خواهد شد، طبق آمار زنان دو برابر بیشتر از مردان در خطر اخراج از محل کارشان قرار دارند.

پس به جای ناله و شکایت به دنبال آموختن مهارت های بیشتر در جهت پیشرفت باشید. اگر می توانید همزمان به دنبال شغلی با شرایط بهتر در محیطی متفاوت باشید تا در صورت عدم موفقیت نگرانی و استرس بی کار شدن را نیز نداشته باشید.

اگر مدتی است که شرایط سختی را در محل کارتان تجربه می کنید، این موضوع را به معنای شکست ندانید! خستگی به این معنی نیست که باید همه چیز را کنار بگذارید و خودتان را بازنده بدانید!

۷. خودتان را در قید و بند کلیشه جات نیندازید

در بین بانوان، مادران از شرایط خاص تر و سخت تری نسبت به سایرین برای انتخاب یا استخدام برخوردار هستند. مطمئنا یک مادر باید در کنار فعالیت هایش به امور مربوط به فرزندان و خانه و خانواده بپردازد.

از این رو اکثر مشاغل از استخدام مادران خودداری می کنند، زیرا معتقدند که مادران به اندازه کافی وقت و نیروی لازم را در جهت پیشرفت به کار نمی گیرند.

اگر می خواهید به عنوان یک زن موفق در اجتماع فعالیت کنید به دنبال محیط های کلیشه ای با افکار محدود نباشید. در محیطی کار کنید که برای کار و مهارت تان ارزش قایل شوند.

زنان موفق چه کارهایی انجام میدهند,راز زنان موفق,راز زنان موفقیت

۶. منتظر تایید همکاران تان نباشید

یکی دیگر از دغدغه های زن در محل کار، عدم پذیرفته شدن از سوی کارکنان و همکاران می باشد. به یاد داشته باشد که شما یک زن موفق و توانمندی هستید و با قدرت به تلاش در جهت رسیدن به اهداف تان گام بردارید.

منتظر تایید دیگران و دوست داشته شدن از سوی کارکنان تان نباشید. داشتن یک ارتباط دوستانه در محیط کار یک اصل مهم محسوب می شود اما این به معنی دوست داشته شدن از سوی همکاران نیست.

ممکن است اهداف تان و مسیر پیشرفت باب میل کارکنان نباشد، پس نباید همواره انتظار داشته باشید مورد تایید کامل اطرافیان قرار بگیرید.

۵. مسئولیت هایی که به عهده تان است را به خوبی انجام دهید

برای کاری که انجام می دهید همیشه یک سری مسئولیت ها تعریف شده است. همه می دانیم گاهی این وظایف از عهده و توان ما خارج هستند و نمی توانیم به سرعت از پس همه امور بر بیاییم.

به یاد داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت باید از مسیری سخت بگذریم، پس با خلاقیت و تامل به روش های جدید و متفاوتی در انجام بهتر و سریع تر کارها بیاندیشید.

یک راز موفقیت زنان شاغل این است که در حد توانشان به فعالیت می بپردازند و با افکار منفی خود مقابله کرده و باور دارند که از توانمندی و توانایی های شان به نحو احسنت بهره می گیرند.

راز زنان موفق,راز زنان موفقیت,راز موفقیت در محیط کار

۴. در مقابل تصمیم غیر منطقی رئیس تان، برخوردی منطقی داشته باشید

اگر در محیطی کار می کنید که رئیس با تصمیم گیری های غیر منطقی موجب اشکال در انجام امور می شود، بهتر است به صورت منطقی به صحبت با او و طرح مشکلات بپردازید.

اما اگر مدیریت فردی غیر قابل انعطاف است، بهتر است از مطرح کردن مسائل خود داری کرده و به دنبال راهکاری برای سهولت انجام وظایف محوله باشید.

۳. ایده های کارساز و خلاقانه خود را بیان کنید

اگر مدت زمان طولانی است که به فعالیت در یک ارگان یا اداره مشغول هستید، سعی کنید تا با طرح پیشنهادات سازنده در پیشبرد بهتر کارها جایگاه بالا تری را در محیط کار پیدا کنید.

قبل از ارائه نظرات تان، در بین همکاران خود به دنبال افرادی که هم رای با شما باشند بگردید. اگر برای مطرح کردن پیشنهاداد تان از خرد جمعی بهره بگیرید درصد موفقیت و پذیرش طرح ها بسیار بالاتر می رود.

راز زنان موفق,راز زنان موفقیت,راز موفقیت در محیط کار

۲. به خودتان ایمان داشته باشید

راه های رسیدن به خودباوری قطعا کاری سخت است. پس هیچگاه منتظر نباشید که اطرافیان و همکاران تان فعالیت ها و کارهای شما را تایید کنند، سعی کنید با بالا بردن مهارت های شغلی به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

به توانایی های خودتان اطمینان داشته باشید، و با قدرت در مسیر پیشرفت به پیش بروید.

۱. اگر به چیزی علاقه دارید، آن را تعقیب کنید

اگر به فعالیت خاصی علاقه دارید، حتما برای آموزش و فراگیری اصول آن اقدام کنید. ممکن است از سوی اطرافیان مورد تایید قرار نگیرید، و یا پرداختن به علایق تان را کاری بیهوده و بی سرانجام بپندارند.

همه انسان های توانمند و با استعداد به دنیا آمده اند، فقط کافی است بخواهید و در جهت انجام قدم بردارید تا به موفقیت دست پیدا کنید. به جمله ” خواستن، توانستن است” ایمان داشته باشید. افکار مثبت را به خود جذب کنید و از افراد منفی گرا دوری کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا