طراحی و ساختمان

۱۰ ساختمان شگفت انگیز از هاندرتواسر

افزایش بازدید در گوگل

ساختمان های زیبا و شگفت انگیز هاندرتواسر

از اواسط دهه هفتاد ساختمان های شگفت انگیز و منحصر به فرد منحنی  شکل با  طبیعت ادغام کرد  که جلوه ای شگفت انگیز دارند، در این مطلب به معرفی  زیباترین نمونه های معماری هاندرتواسر که در ساختمان هایش به کار برده است می پردازیم.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۱۰. برج کاچباور | Kuchlbauer Tower

آبنزبرگ شهری در پایین بایرن آلمان می باشد که برج کاچباور را در زمین های آبجوسازی آن ساخته اند. در سال ۲۰۰۰ هاندرتواسر در مرحله برنامه ریزی ساختمان درگذشت و این برج زیر نظر لئونارد سالک، صاحب کارخانه آبجوسازی تکمیل شد، البته معمار پیتر پلیکان بر ساخت و تکمیل آن نظارت داشت.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۹. کلیسای هاندرتواسر | Hundertwasser Kirche

در شهر اتریش کلسیای هاندرتواسر یا کلیسای خیابان باربارا پریش قرار دارد که ابتدا در سال ۱۹۵۰ ساخته شد، بعد ها این کلیسا توسط هاندرتواسر و معمار مشهور مانفرد فوچبیچلر دوباره بازسازی گردید.

طراحی این برج با گنبد طلا، سقف و نمای منحصر به فرد چشم انداز خاصی را ایجاد کرده  که ۱۲ دروازده به نمایندگی از ادیان و فرهنگ های بزرگ آن را احاطه کرده است.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۸. خانه هاندرتواسر آلمان | Hundertwasserhaus Plochingen

خانه هاندرتواسر از دیگر ساختمان های شگفت انگیز دنیا با معماری جذاب در شهر پلوشینگن از شهرهای جنوبی آلمان قرار دارد. از ویژگی متمایز این ساختمان می توان به رنگ های شادی که در آن به کار رفته اشاره کرد، همچنین سرازیر شدن باران از ساختمان و بالکن های عجیب همراه با ستونهای سرامیکی و جوانه زدن گیاهان از پشت بام از ویژگی های دیگر این ساختمان می باشد.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۷. کانست هاوس وین | Kunsthauswien

یکی از نمایشگاه دائمی که در جهان وجود دارد کانست هاوس وین می باشد که توسط هاندرتواسر ساخته شده که برای نمایشگاه های دیگر هنرمندان مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار معماری این موزه که در سال ۱۸۹۲ ساخته شده بسیار منحصر به فرد است که با سبک مخصوص هاندرتواسر، با طبقه هایی مواج مرمت و باسازی  شده است، به این نکته دقت داشته باشید که فاصله کانست هاوس وین با خانه های هاندرتواسر نیم مایل می باشد.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۶. خانه رونالد مک دونالد | Ronald McDonald Haus

یکی از ساختمان های شگفت انگیز هاندرتواسر خانه رونالد مک دونالد می باشد که در اسن (Essen) آلمان قرار دارد و برای خانواده های کودکان تحت درمان ساخته شده است.

این ساختمان در نزدیکی بیمارستان قرار دارد و دارای ۱۷ اتاق ویژه می باشد که عناصر رنگارنگی را در این خانه به کار برده اند و ساختار حلقه ای شکل و زیبایی دارد که به طرز بخصوصی گویی مهمانان را در آغوش گرفته است.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۵. رونربد بلوما | Rogner-Bad Blumau

در شهر اتریش نزدیک شهر بلوما استراحتگاه آبگرمی به نام رونربد بلوما قرار دارد که برای ادغام طبیعت با معماری، هاندرتواسر یک مکان رویای و تخیلی را به وجود آورده است به نحوی که هیچ کدام از ۲۴۰۰  پنجره آن مثل هم نیستند و لبه های خارجی آن را نمی توان در هیچ کجای دنیا مشاهده کرد.

بعضی از اتاق های زیرزمین آن دارای پنجره هایی رو به حیات روشن هستند، همچنین چشمه های آبگرم، برق و گرما را برای این استراحتگاه مهیا می کنند.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۴. کارخانه شراب سازی کوایکست | Quixote Winery

کارخانه شراب سازی کوایکست در دره نپا، کالیفرنیا قرار دارد که به عنوان یک ساختمان هاندرتواسر و تنها پروژه ساخته شده در ایالت متحده معرفی می شود، این ساختمان توسط هاندرتواسر طراحی شده است.

کارل دومانی مالک کارخانه که اویل قصد راه اندازی یک کارخانه کوچک را داشت با هاندرتواسر آشنا شد و معماری کارخانه را به او واگذار کرد.

به دلیل طراحی های عجیب و غریب هاندرتواسر تکمیل این کارخانه ۱۰ سال طول کشید.  کارخانه کوایکست دارای ستون های نامنظم گرد و رنگ شده می باشد که طبقه هایی ناهموار دارد و شکل کارخانه به صورت پیاز نشان می دهد، همچنین  آن را با ورقه های طلا پوشش داده اند.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۳. والداسپایرال | Waldspirale

مجتمع ساختمانی والداسپایرال در شهر دارمشتات آلمان در سال ۲۰۰۰ تکمیل شده است. والد اسپایرال را در زبان انگلیسی به جنگل مارپیچی ترجمه کرده اند که دارای بامی سرسبز است، همچنین این ساختمان دارای ۱۰۵ آپارتمان،  پارکینگ و یک کافه بالای مارپیچ می باشد.

والداسپاییرال  ۱۰۰۰ پنجره ناهمسان دارد که هیچ کدام شبیه به هم نیستند و کاشی های رنگارنگی را در طراحی حمام و آشپزخانه به کار برده اند که از طراحی های مشخص هاندرتواسر می باشد.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۲. خانه هاندرتواسر در وین | Hundertwasserhaus

در مرکز شهر وین ساختمان رنگارنگی قرار دارد که یکی از خانه های هاندرتواسر می باشد، هاندرتواسر این ایده را با توجه به طراحی های معمار کراوینا ساخته است.

این ساختمان ۵۲ آپارتمان دارد که هر یک از آن ها رنگ مختلفی دارند، برخی از آن ها توسط درخت هایی که سقف را پوشش داده اند خارج از فضای ساختمان قرار دارند.

امروزه خانه هاندرتواسر که یکی از ساختمان های شگفت انگیز دنیا به شمار می رود، جز میراث فرهنگی وین به شمار می رود و با توجه به این که داخل برخی از واحدها درخت هایی رشد کرده اند، شاخه های آن به بیرون پنجره ها چسبیده و فضای جذابی را ایجاد کرده اند.

خانه هاندرتواسر,ساختمان هاندرتواسر,خانه هاندرتواسر

۱. ارگ سبز | Green Citadel of Magdeburg

در قلب ماگدبورگ ساختمانی به نام ارگ سبز قرار دارد که جز آخرین پروژه های فریدنریخ هاندرتواسر معرفی می شود، در ابتدای کار از وی خواسته شد که یک خانه معمولی را با توجه به سبک آلمان شرقی تغییر دهد، اما با توجه به این ایده در نهایت تصمیم گرفتند که یک ساختمان کاملا جدید را بسازند.

این ساختمان دارای طراحی متفاوت و شگفت انگیزی است که دارای یک هتل و  ۱۴۲ اتاق با طراحی متفاوت می باشد، همچنین یک سالن تئاتر و مهد کودک و ۵۵ آپارتمان و مغازه را دارا است. علت نام گذاری این ساختمان به ارگ سبز وجود درخت و طبیعت سرسبز در حیات و پشت بام آن است که به عنوان یکی از ساختمان های شگفت انگیز جهان شناخته می شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا