طراحی و ساختمان

10 ایده برای تغییر دکوراسیون خانه و پذیرایی

خلاصه نوشته
  • طراحی دکوراسیون پذیرایی، جزء مهم ترین طراحی های داخلی برای منزل است، چراکه اتاق پذیرایی اولین قسمتی از خانه است که توجه همه را به خود جلب می کند. طراحی دکوراسیون چندان کار سختی نیست به طوریکه می توان با ایده هایی به صرفه و کم هزینه یک اتاق پذیرایی زیبا طراحی نمود.

جذابترین ایده برای تغییر دکوراسیون منزل

شاید فکر کنید چطور می شود در آپارتمان های کوچک امروزی یک اتاق پذیرایی شیک و ایده‌ آل داشته باشیم. بسیاری از مردم تا اسم طراحی دکوراسیون به گوش شان می خورد از آن می گریزند، چراکه فکر می کنند برای داشتن منزلی زیبا و شیک باید هزینه های گزافی بپردازند! در حالیکه می توان با کمی ایده و ذهنی خلاق و حتی وسایلی دور ریختنی یک دکوراسیون زیبا برای منزل طراحی کرد!

از تمام این ها که بگذریم پذیرایی یکی از اصلی ترین قسمت های هر خانه است به طوریکه هر کسی با ورود به خانه اول با اتاق پذیرایی یا همان هال مواجه می شود، پذیرایی جایی است که مهمان ها در آن جا حضور دارند و به طور کلی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، بنابراین بسیار مهم است که ظاهری آراسته و مرتب داشته باشد. برای طراحی دکوراسیون منزل و پذیرایی خانه تان روش های زیادی وجود دارد یکی از این روش ها مراجعه به مختصصین در این زمینه است که البته این روش بسیار پر هزینه می باشد و یک روش مراجعه به بهترین سایت های طراحی دکوراسیون داخلی. اما هیچ چیز به اندازه این که خودتان با دستان خود و ایده و ذهن و خلاقیت های خود خانه تان را زیبا کنید، با ارزش نیست و در این میان می توانید با مطالعه مقالات و ایده از عکس های طراحی دکوراسیونی که در اینترنت وجود دارد، یک خانه زیبا طراحی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند ایده برای تغییر دکوراسیون خانه و پذیرایی جذاب به شما پیشنهاد کنیم.

ایده برای تغییر دکوراسیون,ایده برای تغییر دکوراسیون خانه,ایده برای تغییر دکوراسیون منزل,

10. از وسایلی در طیف رنگی یکسان استفاده کنید

برای داشتن خانه ای زیبا با پذیرایی دلنشین با سلیقه خود از رنگ مورد علاقه تان الهام بگیرید. متاسفانه یا خوشبختانه اکثر ایرانی ها اکسسوری ها و وسایل منزل شان را در طیف رنگی قهوه ای و کرم انتخاب می کنند! درست است که این دو رنگ همیشه در طراحی دکوراسیون خانه محبوبیت داشته و به قول معروف از مد نمی رود اما پس از مدتی خسته کننده خواهد شد! پس برای داشتن خانه ای زیبا ریسک کنید و از رنگ های دیگری هم استفاده کنید مانند رنگ آبی یا رنگ هایی که دکوراسیون تان را کلاسیک تر نشان می دهند مانند رنگ نارنجی، بنفش و یاسی.

طراحی دکوراسیون خانه,طراحی دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون پذیرایی,

9. از وسایل دکوری فانتری و بزرگ استفاده کنید

برای ایجاد فضایی شخصی در منزل از اکسسوری هایی چون حروف لاتین بزرگ یا دریم کچر یا مجسمه هایی زیبا با سلیقه خود استفاده کنید. قرار دادن یا نصب این وسایل هنری و چشم گیر در گوشه کنار خانه طراحی منزل تان را کامل تر می کند.

ایده برای تغییر دکوراسیون,ایده برای تغییر دکوراسیون خانه,ایده برای تغییر دکوراسیون منزل,

8. اتاق پذیرایی را با رنگ های مکمل تکمیل کنید

در انتخاب رنگ ها هوشمندانه عمل کنید، بازی با رنگ ها را به خوبی انجام دهید، رنگ های مکمل را در کنار یکدیگر قرار دهید و یک پذیرایی متفاوت را برای خود داشته باشید. مثلا رنگ های خاکستری و قرمز در کنار یک دیگر کولاک می کنند، نارنجی و آبی کاربنی. شاید فکر کنید که قرار گیری رنگ های تضاد در کنار یکدیگر چندان ظاهر زیبایی به منزل تان نبخشد اما پیشنهاد می کنیم که امتحانش کنید. برای مثال یکی از دیوار های مجاور یا ستون ها را زرد کنید و سایر اکسسوری های منزل را با رنگ مکمل او خریداری کنید و بعد از چیدمان متوجه تغییر جالب و هماهنگ آن می شوید. از ترکیب رنگ هایی چون مشکی و خاکستری و یا آجری و قرمز و آبی کاربنی برای شومینه هم می توانید استفاده کنید تا طراحی دکوراسیون پذیرایی را جذاب تر نمایید.

این مطلب را از دست ندهید
کاربرد چوب در ساخت کابینت و درب منزل

طراحی دکوراسیون خانه,طراحی دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون پذیرایی,

7. استفاده از کاغذ دیواری با طرح های خاص یا دیوارهای نمای آجری

برای اینکه پذیرایی را از یکنواختی و بی رنگ و رویی در بیاورید، یکی از دیوارها یا گوشه ای را به نمای آجری یا کاغذ دیواری ‌ای با طرح و رنگی شلوغ  طراحی کنید. در سال های اخیر سنگ های آنتیک توجه بسیاری از علاقه مندان به دکوراتور های خانگی را جلب کرده است. البته اگر آنقدر بودجه داشته باید که کل دیوارها را کاغذ دیواری کنید؛ تغییر دکوراسیون تان بیشتر احساس می شود اما می توانید دیوار های پذیرایی را به رنگ دلخواه تان در آورده و سپس گوشه ای از آن را که بیشتر به چشم می آید را کاغذ دیواری کنید، بهتر است از طرحی استفاده کنید که با رنگ دیوار و وسایل دکوری هماهنگی داشته باشد.

ایده برای تغییر دکوراسیون,ایده برای تغییر دکوراسیون خانه,ایده برای تغییر دکوراسیون منزل,

6. استفاده از پوسترهای سه بعدی و استیکرهای جذاب دیواری

پوسترهای سه بعدی و استیکرهایی با طرح های فانتزی و کلاسیک، می تواند دیوار منزل تان را از حالت بی رنگ و روحی در آورده و جلوه ای زیبا به پذیرایی تان ببخشد. این استیکرها قیمت مناسبی دارند و در مقایسه با کاغذ دیواری بسیار راحت تر نصب می شوند. معمولا رنگ های تیره مانند مشکی و طیق قهوه ای تیره تا روشن برای دیوار مناسب تر هستند. اگر می خواهید از طرح هایی با رنگ تیره استفاده کنید، بهتر است رنگ مبلمان و لوازم دکوراسیون تان روشن تر باشد تا دیوارها به خوبی خودشان را نشان دهند.

طراحی دکوراسیون خانه,طراحی دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون پذیرایی,

5. فرش تک رنگ و ست با لوازم پذیرایی

برای داشتن ایده برای تغییر دکوراسیون خانه، ابتدا باید بدانید که الویت اصلی، سلیقه شماست پس سعی کنید زیاد خود را درگیر مد و رنگ های روز نکنید. انتخاب یک تک فرش با ابعادی کوچک در وسط پذیرایی سبک سیاقی خاص به منزل شما می بخشد. در انتخاب فرش، رنگ مبل را در نظر بگیرید و هارمونی را رعایت کنید همچنین اگر کفپوش منزل تان از جنس پارکت یا سرامیکی با طرح و رنگی خاص است، حتما متناسب با آن فرش را انتخاب کنید. برای مثال اگر کفپوش شما تیره است فرش را چند درجه روشن تر تهیه و خریداری کنید.

ایده برای تغییر دکوراسیون,ایده برای تغییر دکوراسیون خانه,ایده برای تغییر دکوراسیون منزل,

4. استفاده از قاب عکس و تابلوهای زیبا

استفاده از قاب عکس هایی پر یا خالی جلوه ای زیبا و دلنشین به منزل شما خواهد داد. سعی کنید دیوار مناسبی را برای قاب های تان انتخاب کنید همچنین در انتخاب طرح و نقش و رنگ آن دقت کنید. اگر منزل تان به نوعی مینیمال است از قاب هایی منبّت کاری شده یا رنگی رنگی پرهیز کنید. البته اگر از اینکه دیوار پذیرایی تان شلوغ شود چندان خوش تان نمی آید، می توانید یک میز خاطرات چوبی تهیه کنید و رویش را با قاب عکس هایی که حاوی عکس های خاطره برانگیز است پر کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین سازهای دنیا

طراحی دکوراسیون خانه,طراحی دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون پذیرایی,

3. روکش مبل های تان را عوض کنید

شاید مبل به ظاهر سالم با فنرهای مقاومی داشته باشید و تا چندین سال آینده قصد عوض کردنش را هم نداشته باشید‌، بهترین ایده این است که روکش های مبل تان را با توجه به رنگ دلخواه خود عوض کنید و چه بهتر که از دو رنگ در آن استفاده کنید. به طور مثال می توانید از پارچه هایی با زمینه ای هم رنگ هم استفاده کنید مثلا یکی از پارچه ها بنفش ساده باشد و دیگری سفید با گل های بنفش. شما برای انتخاب هایی این چنین دست تان باز است. اگر مبل های چوبی و قدیمی دارید، می توانید با خرید چند متر پارچه مخملی که رنگش متناسب با دکور منزل تان باشد روکش مبل ها را به طور کلی عوض کنید و از همه مهم تر پایه ها و دسته های چوبی آن را هم با رنگ تغییر دهید. با این کار در واقع با یک تیر دو نشان زده اید اول اینکه با کمتری هزینه صاحب یک دست مبلمان جدید شده اید و دوم اینکه فضای پذیرایی تان تغییری اساسی می کند.

ایده برای تغییر دکوراسیون,ایده برای تغییر دکوراسیون خانه,ایده برای تغییر دکوراسیون منزل,

2. از لوستر و آباژور های کلاسیک و سنتی استفاده کنید

برای داشتن منزلی هنری یا دراماتیک، استفاده از چلچراغ یا لامپ و لوستر های دیواری با سبک هایی خاص یک انتخاب حرفه ‌ای است. سعی کنید رنگ و نقش چلچراغ ها با سبک و رنگ های استفاده شده در منزل همخوانی داشته باشد. امروزه تنوع لوستر و‌ آباژور ها بسیار فراوان است و شما به راحتی می توانید با سبک و سلیقه خود آن ها را تهیه کنید.

طراحی دکوراسیون خانه,طراحی دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون پذیرایی,

1. ست کردن رنگ دیوار یا کاغذ دیواری با مبل و کوسن مبل ها

یکی از راحت ترین و ابتدایی ترین حرکت در راستای طراحی دکوراسیون منزل و جان بخشیدن به آن، هماهنگ سازی کوسن ها با کاغذ دیواری است. همچنین اگر کلاهک لوستر را هم در این ترکیب رنگ دخالت دهید بهترین تدبیر را انجام داده اید. رنگ های پاستیلی می تواند کمک بسزایی به شما در جهت دِمُده نشدن کند، توصیه می کنیم که سعی کنید فرش یا موکت را هم همانگ با رنگ کاغذ دیواری تهیه کنید.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا