طراحی و ساختمان

مسئولیتی که مالک آسانسور در قبال استفاده کنندگان دارد

افزایش بازدید در گوگل

آسانسور یکی از وسایلی است که در هر ساختمانی امروزه یافت می شود. چرا که بلند مرتبه سازی در شهرهای بزرگ افزایش چشمگیری داشته و همچنین رفاه بیشتر برای شهروندان هم از اولویت های خدمات دهندگان است. وسیله ای بسیار کارآمد که می تواند در طول روز با جابجایی افراد زیادی، هم به کاهش مصرف انرژی کاری کمک کند و هم به افرادی که به دلایل جسمی امکان جابجایی بین طبقات را با راه پله ندارند یاری رساند.

اما استفاده از این وسیله مفید و کارآمد مانند هر وسیله دیگری، می تواند خطرات و پیامد هایی داشته باشد. مخصوصاً اینکه آسانسور در برخی از مکان ها به دفعات در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند و استهلاک بالایی هم دارند. از همین رو به دارندگان آسانسور توصیه می شود که حتماً با قراردادی که با یک شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور می بندند، به صورت دوره ای بازدید و تعمیر و تعویض قطعات فرسوده را انجام دهند.

بیمه آسانسور,شرکت بیمه سامان,بیمه آسانسور

اما با همه این موارد احتیاطی، اگر در حین استفاده از آسانسور حادثه ای برای شخصی که در آسانسور حضور دارد بیافتد که منجر به جرح یا فوت او شود، صاحب و مالک آسانسور موظف است که خسارت وارده را از طریق پرداخت هزینه پزشکی یا غرامت فوت (دیه) جبران کند. بله، اینطور که پیداست داشتن آسانسور مسئولیت سنگینی هم دارد که می بایست حتماً به آن توجه کرد. چرا که اگر خدای نکرده آسانسور به هر دلیل به طور مثال سقوط کند و سه نفر هم در آن حضور داشته باشند که به احتمال زیاد با فوت آن ها همراه خواهد بود، مالک آن ساختمان یا آسانسور می بایست معادل سه فقره دیه کامل را به بازماندگان آن افراد بپردازد!

اما خبر خوب اینکه بیمه نامه ای وجود دارد به نام بیمه مسئولیت دارندگان آسانسور که می توان با خرید آن، ریسک مالی ناشی از این مسئولیت را کاهش داد. بیمه مسئولیت آسانسور شامل غرامت فوت و نقص عضو و همچنین هزینه پزشکی می شود. البته اگر آسانسور شما استاندارد بوده و گواهی لازم را داشته باشد، مبلغ کمتری بابت حق بیمه خواهید پرداخت.

شرکت بیمه سامان یکی از شرکت های مطرح در زمینه بیمه های مسئولیت است که سالهای زیادی است در زمینه بیمه آسانسور فعالیت می کند و خدمات خوبی به بیمه گذاران ارائه نموده است. شما می توانید با مبلغ مناسب حق بیمه، با یک تماس تلفنی بیمه آسانسور را بیمه سامان خریداری کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا