طراحی و ساختمان

10 راز در مورد نقاشی دیوار که باید بدانید

افزایش بازدید در گوگل

بدون شک دیوارها یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون داخلی خانه به شمار می روند که باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. از همین رو کوچک ترین اشتباه در رنگ آمیزی می تواند کاملا به چشم آمده و تمام برنامه های تان را خراب کند.

تفاوتی نمی کند در زمینه رنگ آمیزی دیوار حرفه ای باشید یا اولین باری باشد که می خواهید آن را امتحان کنید، در نهایت شما برای نقاشی صحیح دیوارها باید اصول خاصی را رعایت کنید.

بنابراین چنانچه شما هم قصد دارید برای نقاشی و رنگ آمیزی دیوارهای منزل و اتاق ها اقدام کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ راز مهم نقاشی دیوار آشنا کنیم.

نقاشی دیوار,نقاشی دیوار اتاق,نقاشی دیواری

۱۰. شستن غلطک ها

چه غتلک تان نو باشد و چه کهنه، شما باید پیش از رنگ آمیزی آن را به خوبی بشویید تا پرزها و کثیفی های آن کاملا تمیز شود.

اگر غلطک تان را قبلا هم استفاده کرده اید، برای این کار باید با توجه جنس رنگ قبلی از حلال مناسب برای شستشو استفاده کنید.

رنگ های لاتکس و یا رنگ هایی که بر پایه آب هستند، به راحتی با آب قابل شستشو خواهند بود و دردسری برای تان نخواهند داشت. حتی اگر به هنگام کار دست تان رنگی شود نیز می توانید با آب و گرم صابون آن را بشویید.

اما به خاطر داشته باشید که رنگ های روغنی به این سادگی ها پاک نمی شوند. برای این نوع رنگ ها باید از تینر کمک بگیرید و غلطک ها و سایر وسایل را بشویید. سپس آن ها را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شوند و بعد از آن ها استفاده کنید.

۹. توجه به یکنواخت بودن رنگ ها

مشاهده تغییرات رنگی پس از نقاشی دیوار اتاق یکی از مشکلات رایجی است که برای افراد، به خصوص کسانی که تازه کار هستند پیش می آید.

چنین مشکلی به هنگام استفاده از رنگ های تک رنگ مثل سفید قابل مشاهده نخواهد بود، اما مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که شما از ترکیب رنگ های مختلف استفاده می کنید.

برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می کنیم که از یک گالن یا ظرف رنگ بزرگ استفاده کنید و تمام رنگ را یک جا درست کنید. زیرا اینکه بخواهید ترکیب رنگ را چند بار از نو درست کنید، احتمال دیدن تغییرات جزئی در رنگ نهایی را بسیار بالا خواهد برد.

نقاشی دیوار,نقاشی دیوار اتاق,نقاشی دیواری

۸. تمیزکاری شیشه ها

بدون شک هنگام رنگ آمیزی دیوار بارها دیده اید که شیشه ها لک می گیرند و در نهایت پاک کردن شان به دردسر جدیدی برای تان تبدیل می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است که پیش از رنگ آمیزی، شیشه ها را با پوششی مانند کاغذ یا روزنامه بپوشانید. اما اگر برای این کار دیر شده و لکه های رنگ روی شیشه خودنمایی می کنند اصلا جای نگرانی نیست.

به خاطر داشته باشید بهتر است به جای آن که همان لحظه برای پاک کردن شان اقدام کنید، اجازه دهید خشک شوند.

این لکه ها پس از خشک شدن به راحتی با کاتر یا تیغ قابل جدا شدن از شیشه خواهند بود.

۷. رنگ کردن کامل دیوارها

یکی از موارد مهمی که به هنگام نقاشی دیوار باید در نظر بگیرید آن است که هیچ گاه دیوارها را نصف و نیمه رنگ آمیزی نکنید.

در واقع شما باید یک دیوار را کامل رنگ کنید و بعد به دنبال دیوار بعدی بروید، زیرا در غیر این صورت احتمال آن که در آخر شاهد تفاوت جزئی در تناژ رنگ دیوار باشید بسیار بالا خواهد بود.

بنابراین حتما این نکته را به هنگام رنگ آمیزی در نظر بگیرید تا در پایان کار با مشکل مواجه نشوید.

نقاشی دیوار,نقاشی دیوار اتاق,نقاشی دیواری

۶. جلوگیری از نفوذ رنگ

اینکه به هنگام رنگ آمیزی و نقاشی دیوار اتاق بارها شاهد ریختن رنگ روی زمین باشید کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

در واقع برای حل این مشکل باید قبل از رنگ آمیزی به فکر چاره باشید و روی زمین پارچه پهن کنید.

البته توجه داشته باشید که جنس پارچه نیز برای جلوگیری از نفوذ رنگ به زمین بسیار مهم خواهد بود.

برای این کار پیشنهاد می کنیم که از پارچه هایی با جنس برزنت استفاده کنید، زیرا جنس این پارچه ها به گونه ای است که اجازه رد شدن رنگ و نفوذ آن به زمین را نمی دهد، بنابراین می توانید به راحتی از آن ها کمک بگیرید.

۵. رنگ آمیزی سقف

همانطور که احتمالا خودتان هم مشاهده کرده اید، این روزها استفاده از تناژهای رنگی مختلف در نقاشی منزل طرفداران زیادی دارد. در این سبک رنگ آمیزی معمولا از رنگ های مختلف یا هماهنگ در دیوار و ها سقف استفاده می شود که جذابیت خاصی دارند.

از همین رو رنگ کردن سقف و به خصوص لبه هایی که با دیوارها مجاورت دارند کار سختی است که به دقت بالایی نیاز دارد.

معمولا افراد حرفه ای برای آن که مشکلی در این باره پیش نیاد از یک پیچ گوشتی کوچک برای ایجاد فاصله بین دیوار و سقف استفاده می کنند.

در واقع این فاصله باعث می شود که رنگ اضافی به داخل شیار ایجاد شده نفوذ کرده و رنگ آمیزی دیوارها را خراب نکند.

نقاشی دیوار,نقاشی دیوار اتاق,نقاشی دیواری

۴. محو کردن اثر غلطک

یکی از مشکلات بسیار رایجی که به هنگام نقاشی دیوار اتاق برای افراد پیش می آید، به جا ماندن اثر غلطک یا فرچه ای است که برای رنگ کردن استفاده می کنند. علت این مشکل به نحوه رنگ آمیزی فرد و همچنین نداشتن تجربه برمی گردد.

یکی از تکنیک های مهم در این زمینه آن است که هیچ گاه دیوار را به بخش های مختلف تقسیم نکنید. بلکه شما باید رنگ آمیزی را از یک سمت شروع کرده و به همین ترتیب پیش بروید. همچنین رنگ آمیزی را به طور کامل از بالا تا پایین انجام دهید و آن را نصفه و نیمه ول نکنید.

مورد دیگر نرم کننده ها و پوشاننده ها هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. برای استفاده از این محصولات باید با توجه به دستورات نوشته شده روی محصول پیش رفته و آن ها را به رنگ تان اضافه کنید.

۳. تمیزکاری قرنیزها

یکی از مشکلاتی که معمولا به هنگام نقاشی دیوار با آن مواجه خواهید شد، رنگ آمیزی و تمیزکاری قرنیزها می باشد.

این مورد زمانی که می خواهید بخش پایینی دیوارها را رنگ کنید خودش را نشان خواهد داد. برای جلوگیری از کثیف و رنگی شدن قرنیزها می توانید چسب نواری کمک بگیرید و قرنیزها را به این وسیله بپوشانید تا رنگی نشوند.

البته توجه داشته باشید که جدا کردن چسب را باید پس از خشک شدن کامل دیوار انجام دهید.

نقاشی دیوار,نقاشی دیوار اتاق,نقاشی دیواری

۲. استفاده از پرایمرها

همانطور که می دانید، حفرات موجود در دیوارها یکی از معضلات جدی است که به هنگام رنگ آمیزی دیوار با آن مواجه می شویم. تکنیک بتونه کاری یکی از روش های قدیمی برای خل این مشکل است.

اما امروزه پرایمرها به انتخاب های بهتر و حرفه ای تری تبدیل شده اند. این محصولات مشکلات مربوط به بتونه کاری مانند جذب رطوبت رنگ را نداشته و جلوه بهتری نیز دارند. بنابراین برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید از آن ها کمک بگیرید.

۱. سنباده کشی دیوار

یکی از بخش های بسیار مهم نقاشی دیوار، سنباده کشی می باشد. برای آن که رنگ نهایی تان کاملا یک دست باشد، پیش از هر چیز باید دیوار را سنباده بکشید.

برای این کار یک تکه سنباده بردارید تا به کمک آن هر گونه برجستگی یا برآمدگی اضافی از بین رفته و دیوار کاملا یک دست شود.

پس از انجام این کار می توانید به راحتی برای رنگ آمیزی اقدام کرده و نتیجه بسیار تمیز و فوق العاده ای بگیرید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا