سرگرمی

10 نوشیدنی مخصوص فصل پاییز

خلاصه نوشته
  • انواع بسیار زیادی از نوشیدنی های مختلف در دنیا وجود دارند که هر کدام خواص خاص خود را دارند. در مقابل بعضی از نوشیدنی ها هم هستند که برای مقطع خاصی از سال مناسب هستند. فصل پاییز هم زمانی از سال است که نوشیدنی های پاییزی خود را می طلبد

طرز تهیه نوشیدنی های مخصوص فصل پاییز

یکی از معمول ترین روش های تمدد اعصاب و رفع خستگی، نوشیدن یک نوشیدنی است. با این همه اکثریت مردم بر این اعتقاد هستند که کمتر نوشیدنی را می توان در تمام موقعیت ها و اوقات مصرف کرد.

به صورت کلی باور عمومی بر این است که بعضی از نوشیدنی ها برای زمان یا شرایط خاص، مناسبتر و بهتر هستند. در ادامه این مطلب با بست فارسی باشید تا با توجه با آغاز فصل پاییز شما را با 10 مورد از بهترین نوشیدنی های پاییزی آشنا کنیم.

بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,

10. کوکتل کره کاکائو | Cocoa Butter Cocktail

نخستین نوشیدنی پاییزی که در این فهرست به شما معرفی می کنیم، کوکتل کره کاکائو است. برای درست کردن این کوکتل روح افزا، کافی است تا 60 گرم کاکائوی سیاه، 20 گرم سس کارامل، نصف اسکوپ یخ و یک اسکوپ بزرگ از بستنی وانیلی را در یک مخلوط کن به خوبی ترکیب کنید.

شایان ذکر است که در هنگام سرو این معجون رویایی، می توانید آن را با نمک دریایی هم تزئین نمایید.

نوشیدنی مناسب فصل پاییز,بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,

9. کوکتل انگور سفید | White Grape Cocktail

یکی دیگر از نوشیدنی های مناسب فصل پاییز که در این فهرست به شما معرفی می کنیم، ترکیب رویایی کوکتل انگور سفید است.

برای درست کردن این کوکتل جادویی کافی است تا آب یک پرتقال و یک لیمو ترش را در یک ظرف ریخته و سپس نصف پیمانه انگور سفید منجمد، نصف پیمانه انگور قرمز منجمد، 4 پیمانه آب انگور سفید و 4 پیمانه نوشیدنی زنجبیلی به آن اضافه کنید.

نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,نوشیدنی مناسب فصل پاییز,بهترین نوشیدنی فصل پاییز,

8. یخ چای سبز به همراه عسل، نعنا و زنجبیل | Green Tea Ice

ترکیب یخ چای سبز با عسل، نعنا و زنجبیل هم یکی دیگر از نوشیدنی های پاییزی است که می توان آن را به راحتی در منزل تهیه کرد.

این نوشیدنی ترکیبی از یک چهارم پیمانه زنجبیل، نصف پیمانه برگ نعنا، یک سوم پیمانه عسل، 3 تا 6 عدد چای سبز کیسه ای و یک عدد لیمو ترش است.

برای درست کردن این نوشیدنی فصل پاییز کافی است تا زنجبیل ها را در 6 پیمانه آب جوشانده و سپس از روی حرارت بردارید. در گام بعدی برگ های نعنا و چای سبز را به مخلوط اضافه کرده و 15 دقیقه صبر کنید.

در این مرحله دمنوش خود را از صافی عبور داده و سپس عسل و لیموترش را به آن اضافه کنید تا نوشیدنی پاییزی تان آماده شود. فراموش نکنید که در هنگام سرو تکه های یخ، برش های لیمو و برگ نعنا هم در لیوان قرار دهید. نوش جان.

نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,نوشیدنی مناسب فصل پاییز,

7. کوکتل گلابی | Pyrus Cocktail

کوکتل گلابی نوشیدنی مخصوص فصل پاییز است که به شما معرفی می کنیم. برای تهیه این نوشیدنی روح افزا یک پیمانه آب گلابی، یک قاشق چایخوری آب لیمو، یک چهارم پیمانه شکر، یک عدد زنجبیل پوست کنده شده و مقدار کمی پودر جوزهندی را در یک قابلمه بریزید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین کارتون های سریالی که تابحال ساخته شده اند!

پس از جوش آمدن، اجازه دهید تا این ترکیب به مدت 5 دقیقه بجوشد. فراموش نکنید که در این مدت ترکیب خود را مرتب به هم بزنید تا شکرها کاملا حل شوند.

در این مرحله ترکیب به دست آمده را از روی حرارت برداشته و به مدت 30 دقیقه در دمای آشپزخانه قرار دهید و سپس آن را از صافی عبور داده و اجازه دهید تا این شربت غلیط خنک شود.

در هنگام سرو نوشیدنی، نیمی از یک پارچ را با یخ پر کرده و سپس سه قاشق غذاخوری از شربت داخل پارچ ریخته و بعد پارچ را با آب گاز دار پر کنید. به خاطر داشته باشید که هر چه از شربت بیشتری استفاده کنید، نوشیدنیتان شیرین تر خواهد بود.

بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,

6. کوکتل کامکوآت | Kumquat Cocktail

کوکتل کامکوآت هم یکی دیگر از نوشیدنی هایی است که در فهرست نوشیدنی های پاییزی محبوب قرار می گیرد. برای تهیه این نوشیدنی یک پیمانه شکر را به اضافه یک پیمانه آب در ظرف کوچکی ریخته و آن را بجوشانید.

بعد ازبجوش آمدن شربت، شعله ها را خاموش کنید و سپس 2 قاشق چایخوری دانه فلفل قرمز کوبیده شده را به شربت اضافه نمایید و بعد از 30 دقیقه شربت را از صافی عبور دهید.

در این مرحله کامکوات ها را به صورت حلقوی برش داده و درون پارچ قرار دهید و سپس شربت را به آن اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی بهتر است بایخ سرو شود.

نوشیدنی مناسب فصل پاییز,بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,

5. سانگریا | Sangria

برای درست کردن سانگریا باید دو عددچای کیسه ای سیاه را به همراه دو عدد چوب دارچین در 2 پیمانه آب جوش قرار داده و اجازه دهید تا چای دم بکشد.

مواد نوشیدنی شامل نصف پیمانه شکر، 1 پیمانه آب پرتقال تازه، 3 پیمانه آب انار، یک عدد پرتقال خرد شده، یک عدد لیمو ترش خرد شده، یک عدد سیب خرد شده و 3 پیمانه آب گازدار را در یک ظرف بزرگ ریخته و چای را به آن اضفه کنید.

اجازه دهید تا نوشیدنی به مدت یک ساعت در دمای یخچال بماند و بعد از آن این نوشیدنی را با یخ سرو کنید.

نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,نوشیدنی مناسب فصل پاییز,بهترین نوشیدنی فصل پاییز,

4. لیموناد رزماری | Rosemary Lemonade

معمولا با شنیدن نام لیموناد همه به یاد تابستان می افتند اما این لیموناد با  تمام لیموناد های خنکی که در کافه ها میل کرده اید فرق می کند.

برای تهیه این نوشیدنی کافی است یک پیمانه آب لیموترش را با سه چهارم پیمانه شکر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم بجوشانید. به یاد داشته باشید که مخلوط را مرتب به هم بزنید تا شکر کاملا حل شود.

در این مرحله پوست دو عدد لیمو ترش و دو ساقه رزماری را به مخلوط در حال جوش اضافه کنید. مخلوط را از روی حرارت برداشته و به مدت 12 ساعت آن را در یخچال قرار دهید.

در نهایت شربت را از صافی عبور داده و به همراه 4 تا 6 پیمانه آب گازدار سرو کنید. به یاد داشته باشید که می توانید از ساقه رزماری برای تزئین لیوان نوشیدنی استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین عادت های افراد مشهور دنیا

نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,نوشیدنی مناسب فصل پاییز,

3. کوکتل انار و گریپ فروت | Pomegranate and Grapefruit Cocktail

یکی دیگر از نوشیدنی های خوشمزه پاییزی که در این مقاله می خواهیم به شما معرفی کنیم، کوکتل جادویی انار و گریپ فروت است.

برای درست کردن این کوکتل زیبا کافی است تا نصف پیمانه آب گریپ فروت را به همراه نصف پیمانه آب انار و یک پیمانه شکر و 2 عدد بادیان ستاره ای به آرامی حرارت دهید تا مخلوط شما به جوش بیافتد.

لازم به ذکر است که در تمام مدت باید این مخلوط را هم زد تا از حل شدن شکر، اطمینان حاصل شود. در این مرحله مخلوط را از روی شعله برداشته و بعد از 30 دقیقه آن را صاف کنید.

در هنگام سرو ظرف را تا نیمه از یخ پر کنید و سپس 4 قاشق از شربت را به همراه آب گازدار به یخ ها اضافه نمایید. می توانید از دانه های انار برای تزئین کوکتل استفاده کنید.

بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی مخصوص فصل پاییز,

2. کوکتل هلو | Peach Cocktail

برای درست کردن کوکتل هلو، سه عدد چای کیسه ای سبز را در دو لیوان آب جوش دم کنید و سپس اجازه دهید تا چای سرد شود.

در این مرحله 4 عدد هلوی درشت را پوست کنده و در مخلوط کن به صورت پوره درآورده و سپس این پوره را از صافی رد کنید.

در این مرحله، چای سرد شده و هلوی صاف شده را با 4 پیمانه نوشیدنی زنجبیلی مخلوط کنید و در آخر عسل را به این نوشیدنی اضافه کنید.

به خاطر داشته باشید که برگ ریحان یا نعناع، گزینه های مناسبی برای تزئیین این نوشیدنی هستند.

نوشیدنی مناسب فصل پاییز,بهترین نوشیدنی فصل پاییز,نوشیدنی فصل پاییز,

1. آب آناناس و زنجبیل | Pineapple and Ginger Juice

بهترین نوشیدنی فصل پاییز که در این فهرست به شما معرفی می کنیم، ترکیب آب آناناس و زنجبیل است.

برای درست کردن این نوشیدنی ساده کافی است تا یک عدد پرتقال را خرد کرده و درون ظرفی بریزید و سپس 4 پیمانه نوشیدنی زنجبیلی، 4 پیمانه آب آناناس، یک تکه زنجبیل خرد شده و نصف پیمانه برگ تازه ریحان را به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا