سرگرمی

10 نکته مهم درباره ی آلبرت انیشتین

نکات جالب درباره آلبرت انیشتین

بیشتر مردم جهان آلبرت انیشتین را با نظریه نسبیت او می شناسند و می دانند که دانشمند بزرگی است. پیشتر با زندگینامه آلبرت انیشتین در خدمت شما بودیم، اما اطلاعاتی که می خواهیم در ادامه برای شما شرح دهیم مطالبی است که درباره ی زندگی آلبرت انیشتین نمی دانستید و برای شما جالب است.

اطلاعاتی درباره ی آلبرت انیشتین,درباره ی آلبرت انیشتین,درباره ی زندگی آلبرت انیشتین,

1. آلبرت و علاقه او به دریانوردی

علاقه آلبرت انیشتین به دریانوردی به حدی زیاد بود که زمان زندگی در سوئیس با همراه داشتن یک دفترچه یاداشت با قایق به دریا می رفت و ساعات زیادی را در آنجا سپری می کرد. شاید جالب باشد بدانید که آلبرت انیشتین هیچگاه شنا کردن را یاد نگرفت و علاقه ای به شنا نداشت، او دوست داشت که ساعاتی را در دریا باشد و در آنجا به استراحت پرداخته و کمی فکر کند.

2. مغز انیشتین

شاید برای شما جالب باشد بدانید که جسد آلبرت انیشتین بعد از مرگ او سوزانده شد، البته این سوزاندن جسد چیزی بود که خود او می خواست. نکته جالب درباره سوزاندن جسد آلبرت انیشتین این بود که مغز او را از جسد جدا کردند. جدا کردم مغز توسط توماس هاروی انجام شد و برای انجام تحقیقات این کار را انجام داد. پسر آلبرت انیشتین در ابتدا با این کار مخالف بود اما هاروی توانست او را متقاعد کند که به این کار رضایت دهد و قرار بر این شد که بعد از انجام آزمایشات مغز را به دانشگاه پرینستون تحویل دهد. هاروی مغز را به چندین تکه تقسیم کرد و آن را به دانشگاه تحویل نداد همین امر سبب شد تا از این دانشگاه اخراج شود. بعد از سال ها زمانی که تحقیقات و آزمایش هایش به اتمام رسید مغز را به دانشگاه پرینستون تحویل داد.

نکات جالب درباره آلبرت انیشتین,همه چی درباره آلبرت انیشتین,اطلاعاتی درباره ی آلبرت انیشتین,

3. آلبرت انیشتین و نوازندگی ویولن

مادر آلبرت انیشتین یک نوازنده ماهر در پیانو بود او علاقه داشت که پسرش هم نوازنده ای ماهر شود در صورتی که آلبرت هیچ علاقه ای به موسیقی نداشت او بازی های دیگری مانند کارت بازی علاقه بیشتری نشان می داد. آلبرت 13 ساله بود که علاقه اش به موسیقی کاملا تغییر کرد و در هنگام استراحت یا تفکر ویولن می نواخت و از این کار لذت فراوان می برد.
ویولن نواختن آلبرت بسیار عالی بود، دقیقا همان چیزی که مادرش از او انتظار داشت.

4. آلبرت انیشتین و ریاست جمهوری اسرائیل

شاید برای شما جالب باشد بدانید که به آلبرت انیشتین 73 ساله پیشنهاد دادند به عنوان دومین رئیس جمهور اسرائیل منتخب شود و کار خود را شروع کند. آلبرت این کار را نپذیرفت و گفت که مهارت کافی برای برخورد با آدم ها را ندارد.

درباره ی آلبرت انیشتین,درباره ی زندگی آلبرت انیشتین,نکات جالب درباره آلبرت انیشتین,

5. آلبرت انیشتین و جوراب

آلبرت انیشتین همیشه ظاهری به هم ریخته و ژولیده داشت. او هیچگاه موهای خود را شانه نکرد، علاوه بر این آلبرت عقیده داشت که جوراب پوشیدن کاری بیهوده است. جوراب ها همیشه سوراخ می شدند و برای آلبرت دردسر درست می کردند. انیشتین عقیده داشت که جوراب و کفش هر دو یک کار را انجام می دهند پس چرا باید آن دو را همراه هم استفاده کرد؟ او حتی زمانی هم به یک مهمانی رسمی دعوت می شد جوراب نمی پوشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از رسم و رسوم های کریسمس در کشورهای جهان

6. آلبرت انیشتین و قطب نما

این که چرا و چگونه آلبرت به علم و دانش علاقه مند شد موضوعی است که دانستن آن برای خیلی از مردم جالب است. آلبرت در 5 سالگی مریض شد و در این هنگام پدرش یک قطی نما به او هدیه دارد. در همان زمان بود که آلبرت کنجکاو شد که چگونه یک سوزن می تواند جهت را نشان دهد، همین سوال سبب شد تا او راه خود را به سمت علم و دانش باز کند.

همه چی درباره آلبرت انیشتین,اطلاعاتی درباره ی آلبرت انیشتین,درباره ی آلبرت انیشتین,

7. آلبرت انیشتین و طراحی نوعی یخچال

آلبرت انیشتین نوعی یخچال طراحی کرد که برعکس همه یخچال ها با الکل کار می کرد. این اتفاق 21 سال بعد از نظریه نسبیت بود. لازم به ذکر است که این یخچال هیچگاه به تولید انبوه نرسید. دلیل آن هم این بود که یخچالی دیگر طراحی شد که کارایی بیشتری داشت و بهتر بود. انیشتین به این دلیل یخچالی را طراحی کرد که یخچال های قبلی سبب شده بود تا چندین نفر جان خود را بر اثر گاز گرفتگی از دست دهند.

8. آلبرت انیشتین و سیگاری وسواسی

آلبرت انیشتین علاقه بسیار زیادی به سیگار کشیدن داشت. او همیشه در حال سیگار کشیدن بود و هر کسی که از کنارش رد می شد دنباله ای از دود را پشت سرش می دید. سیگار و پیپ کشیدن آلبرت به حدی زیاد بود که مانند لباس های ژولیده و موهای نامرتبش نشانه ای برای شناخت او بود. آلبرت اعتقاد داشت که پیپی کشیدن به او کمک می کند تا بهتر بتواند فکر کند و نتیجه گیری کند، علاوه بر پیپ انیشتین گاهی سیجگار برگ و سیگار معمولی هم می کشید.

درباره ی زندگی آلبرت انیشتین,نکات جالب درباره آلبرت انیشتین,همه چی درباره آلبرت انیشتین,

9. آلبرت انیشتین و ازدواجش با دختر خاله اش

آلبرت انیشتین در سال 1919 از همسر اول خود جدا شد. بعد از همین طلاق آلبرت تصمیم گرفت تا با السا لوونتال ازدواج کند. السا لوونتال کسی بود که از طرف پدر و مادر با آلبرت نسبت داشت. جالب اینجا است که السا هم از همسر خود جدا شده بود. مادر السا و آلبرت خواهر بودند و پدر آلبرت و السا پسر عمو بودند.

10. آلبرت انیشتین و کودکی نامشروع

آلبرت انیشتین با همسر اول خود از دوران کالج روابط عاشقانه ای داشت. یک روز آن ها به دریاچه ای به نام کومو رفتند و شب را در آن جا سپری کردند. این اقامت شبانه سبب شده بود تا چندین ماه بعد متوجه شوند که معشوقه آلبرت حامله است. اگر چه در آن زمان آن دو نمی توانستند ازدواج کنند اما بچه را نگه داشتند و معشوق آلبرت در کنار خانواده خود بچه را بزرگ کرد تا توانستند با بهتر شدن وضع آلبرت ازدواج کنند. لازم به ذکر است آلبرت و همسرش هیچگاه وجود این بچه را تائید نکردند. البته طی اطلاعات به دست آمده این بچه در سن پائین فوت شد یا اگر هم زنده است هیچ اطلاعی از آن در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا