سرگرمی

10 تا از بهترین بدنسازهای جهان که اسطوره شدند

خلاصه نوشته
  • برخی از بدنسازهای معروف جهان، نه تنها در زمینه بدنسازی و ورزش بلکه در فعالیت های دیگری همچون بازیگری، سیاست و تجارت هم موفق هستند. آن ها با به دست آوردن مدال ها و رتبه های قهرمانی آوازه ای بلند و بالا در کل جهان کسب کرده اند و می توان گفت که الگوی بسیاری از جوانان ورزشکار در سراسر دنیا می باشند.

بدنسازهای معروف جهان

بدنسازی و پرورش اندام از گذشته های دور همواره مورد توجه بسیاری در سراسر جهان بوده است به طوری که نخستین پیش گامان این عرصه را یونانیان باستان می دانند و در برهه ایی از زمان نیز گلادیاتورهای روم باستان با اندامی عضلانی قدرت خود را به رخ می کشیدند. بعدها این نوع گرایش به داشتن اندام حجیم در عرصه زیبایی شناختی، از سال های پایانی قرن نوزدهم در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرد. نخستین فردی که توانست با پرورش اندام و عضلاتش عنوان مرد قهرمان اروپا لقب بگیرد یوجین ساندو بود. البته آن زمان به جای مسابقات پرورش اندام افراد به مبارزه تن به تن با هم می پرداختند و جالب است بدانید اولین نسل دمبل و هالترها ساخته دست یوجین ساندو است که با شهرت یافتن او کار فروش دمبل و هالتر به یک تجارت پرسود تبدیل گردید. در طول تاریخ افراد زیادی به قدرت نمایی و پرورش اندام خود پرداختند و گام های موثری در پیشرفت این ورزش برداشتند تا زمانی که بدنسازی با شکل و شمایلی که امروزه می بینیم در آمد. اینک در این مقاله به معرفی 10 تن از بهترین بدنسازهای جهان که در این ورزش خوش درخشیدند می پردازیم.

بدنساز های جهان,بدنسازهای معروف جهان,بزرگترین بدنسازهای جهان,

10. فرانکو کولومبو | Franco Columbu

یکی دیگر از بدنسازان و بازیگران برجسته کشور ایتالیا فرانکو کولومبو نام دارد که در سال 1941 متولد شد. او از قد خیلی بلندی برخوردار نبود اما توانسته بود با حجیم کردن عضلاتش هیکلی خوش تراش برای خود بسازد و با راه یابی به صنعت سینما محبوبیت فراوانی در کشورش کسب کند. فرانکو موفق شد دو مرتبه برسکوی قهرمانی مستر المپیا در سال های 1981 و 1976 بایستد. پس از آن دیگر موفقیت چشمگیری نداشت و سرانجام در سال 1981 بازنشتگی خود را اعلام کرد و فقط به کار بازیگری مشغول شد. متاسفانه فرانکو در سال 2019 در حالیکه در استخر شخصی اش مشغول شنا بود بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

بهترین بدنساز جهان,بهترین بدنساز دنیا,بهترین بدنساز های جهان,

9. فلکس ویلر | Flex Wheeler

فلکس ویلر یکی از بدنسازهای معروف جهان است که در سال 1965 در کالیفرنیا به دنیا آمد او با قد 1.75 و وزن 106 کیلو گرم به عنوان یکی از بهترین قهرمانان عرصه بدنسازی خوش درخشید. فلکس نیز همچون رانی کالمن در ابتدا یک افسر پلیس بود و زمانی که با دنیای بدنسازی آشنا شد از شغلش استعفا داد و تمام وقت خود را صرف تمرین و ورزش کرد. او موفق شد 5 سال پی در پی قهرمان مسابقات مرد آهنین و 4 دوره قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شود فلکس همواره در مسابقات فراوانی همچون شب قهرمانان، مسابقه حرفه ای های مجارستان ، مردان تنومند فرانسه شرکت کرده و عناوین قهرمانی را از آن خود کند. فلکس در سال 2002 زمانی که متوجه شد کلیه های خود را بر اثر یک بیماری ارثی به نام گلومرولس کلروسیس از دست داده برای همیشه از دنیای ورزش خداحافظی کرد و برای درمان در سال 2003 مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفت.

این مطلب را از دست ندهید
10 اپلیکیشن موبایلی کاربردی برای داشتن یک خواب راحت

بهترین بدنسازهای جهان,زیباترین بدنسازهای جهان,عکس بدنسازهای جهان,

8. جان گریمک | John Grimek

جان گریمک در ابتدا یک وزنه بردار حرفه ایی بود که در مسابقات المپیک 1936 به میزبانی آلمان نیز شرکت کرد اما به دلیل کاهش وزن موفق به کسب مقام قابل توجهی نشد و پس از آن با دنیای بدنسازی آشنا شد و با علاقه شدیدی که به این ورزش داشت خیلی سریع موفق به کسب مقام های قهرمانی در آمریکا شد.  جان در کارنامه ورزشی خود شش دوره قهرمانی مسابقات مستر آمریکا را دارد.

قهرمان بدنسازی جهان,قوی ترین بدنساز های جهان,بدنساز های جهان,

7. استیو ریوز | Steve Reeves

استیو ریوز زیباترین بدنسازهای جهان است که همچون قهرمانان برجسته این عرصه موفق شد با پرورش اندام خود در کشورش طرفداران بسیاری پیدا کند و با راه یابی به دنیای بازیگری از جمله ستارگان موفق سینمای ایتالیا شد. استیو پس از تلاش های فراوان توانست به رقابت های قهرمانی بدنسازان جهان را پیدا کند، اما در کمال ناباوری و بد شانسی در حین مسابقه دچار آسیب دیدگی از ناحیه پا شد و با شکست از دور قهرمانی خارج گردید. متاسفانه همین آسیب موجب شد برای همیشه از دنیای بدنسازی خداحافظی کند اما همچنان در صدر جداول بهترین بدنسازان نام آور جهان قرار دارد.

بدنسازهای معروف جهان,بزرگترین بدنسازهای جهان,بهترین بدنساز جهان,

6. رگ پارک | Reg Park

رگ پارک بدنساز و هنرپیشه اهل انگلستان متولد 7 ژوئن سال 1928 از جمله بهترین بدنسازهای تاریخ به شمار می رود. بدن او به طور خیره کننده ایی حجیم و عضلانی بود که بخشی از این زیبایی عضلاتش را مدیون ژنتیکتش بود! او هنرپیشه محبوب نقش هرکول افسانه ایی بود و اولین عنوان قهرمانی خود را در سال 1946 به عنوان آقای بریتانیا کسب کرد. رگ پارک در سال های 1951 ،1958 و 1965 موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات آقای جهان شد. جالب است بدانید رگ پارک مربی آرنولد نیز بوده است. این ورزشکار معروف هم در سال 2007  پس از چندین ماه مبارزه با بیماری سرطان دیده از جهان فرو بست.

بهترین بدنساز دنیا,بهترین بدنساز های جهان,بهترین بدنسازهای جهان,

5. بیل پرل | Bill Pearl

بیل پرل یکی از قهرمانان هم دوره آرنولد شوارتزنگر است و به همین خاطر برنامه تمرینی این دو قهرمان از این جهت بسیار حائز اهمیت است که هیچ کدام از این دو قهرمان بدنسازی جهان از داروهای استروییدی برای ساخت عضله و حجیم کردن بدن شان استفاده نکردند! بیل از جمله بدنسازانی بود که با تلاش فراوان موفق شد که بافت حجیم و تنومند سینه را تنها با انجام حرکاتی همچون پرس سینه بسازد، او نیز در طول دوران ورزشی خود قهرمانی های فراوانی به دست آورد.

زیباترین بدنسازهای جهان,عکس بدنسازهای جهان,قهرمان بدنسازی جهان,

4. رونی کالمن | Ronnie Coleman

رونی کلمن افسانه ایی از بزرگترین بدنسازهای جهان است که متولد 13 مه سال 1964 در لوییزیانا آمریکاست، او در ابتدا افسر پلیس در شهر آرلینگتون بود که به پیشنهاد همکارش عضو باشگاه بدنسازی شد و همین شروعی بود برای درخشش قهرمانی اش در دنیای بدنسازی. رانی موفق به کسب 8 دوره قهرمانی مسابقات مستر المپیاست همچنین با شکستن رکورد 22 بار قهرمانی وینس تیلور توانست 26 بار بر سکوی نخست رقابت های جهانی بدنسازی و تناسب اندام بایستد. البته این قهرمانی های پی در پی خیلی هم برای رانی خالی از عوارض نبود به طوری که پس از بازنشستگی چندین بار مورد جراحی مهره های گردن و کمر قرار گرفت!

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین طوطی های جهان

قوی ترین بدنساز های جهان,بدنساز های جهان,بدنسازهای معروف جهان,

3. دوریان یتس | Dorian Yates

دوریان یتس هم یکی از بهترین بدنساز های جهان است که در 19 آوریل سال 1962 در یکی از روستاهای نزدیک بیرمنگام متولد شد او با قد 1.77 و وزن 132 کیلو گرم در واقع شبیه به کوهی از عضلات بود که به او لقب سایه را داده بودند. دوریان اولین مقام حرفه ایی خود را در مسابقات شب قهرمان در سال 1990 کسب کرد و پس از آن در سال 1992 به عنوان قهرمان مسابقات مستر المپیا درخشید و این درخشش را شش سال پیاپی یعنی تا سال 1997 ادامه داد سپس در سال 1998 از دنیای قهرمانی خداحافطی کرده و با تاسیس شرکت تولید مکمل های ورزشی پا به دنیای تجارت گذاشت.

بزرگترین بدنسازهای جهان,بهترین بدنساز جهان,بهترین بدنساز دنیا,

2. آرنولد شوارتزنگر | Arnold Schwarzenegger

آرنولد بهترین بدنساز دنیا متولد 30 ژوییه سال 1947 اتریش است او ملیتی آمریکایی اتریشی دارد و ورزش بدنسازی را از 13 سالگی شروع کرد و با رکورد 7 بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیا به عنوان پر افتخارترین ورزشکار این رشته ورزشی شناخته شد. او پس از خداحافظی از دنیای مسابقات با اندام خوش تراشش به هالیوود راه پیدا کرد و به عنوان بازیگر، تهیه کننده، کارگردان و مدل به فعالیت پرداخت و بعدها به دنیای سیاست هم پا گذاشت و مدتی به عنوان فرماندار کالیفرنیا و سفیر ایالت متحده آمریکا در صلیب سرخ فعالیت کرد. آرنولد سابقه خدمت در ارتش اتریش را نیز در کارنامه فعالیت های سیاسی خود دارد.

بهترین بدنساز های جهان,بهترین بدنسازهای جهان,زیباترین بدنسازهای جهان,

1. سرجیو اولیوا | Sergio Oliva

سرجیو اولیوا متولد ژوئیه سال 1941 گوانتانامو  می باشد. این بدنساز حرفه ایی اصالتی کوبایی دارد و او را با لقب اسطوره می شناسند! نخستین بار این لقب را یکی از نویسندگان مجله های بدنسازی به نام “ریک وین” به او داد. سرجیو  با قد 1.78 و وزن 111 کیلو گرم از حجم عظیمی از عضلات برخوردار بود. این اسطوره بدنسازی توانست در طول دوران ورزشی خود نخستین مقام حرفه ای اش را در مسابقات مستر ورلد کسب کند و سه دوره متوالی قهرمان مسابقات مستر المپیا شود. سرجیو یکی از بهترین بدنسازهای جهان بود که در سال 2012 در شیکاگو چشم از جهان فرو بست.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا