سرگرمی

۱۰ حقایق عجیب و خواندنی که دیدتان به دنیا را عوض می کند!

افزایش بازدید در گوگل

حقایق جالب بسیاری در دنیا وجود دارد که مطمعنا بسیاری از افراد از آن ها اطلاعی ندارند، به عنوان مثال چروک شدن دست ها در آب باعث می شود بتوانید اجسام هیس را به خوبی نگه دارد، همچنین دم مجسمه ابوالهول، ضربه زدن ماریو با مشت و … از دیگر حقایقی هستند که دانستن ان ها خالی از لطف نیست.

از بچگی تا به امروز بدون شک مسائلی در ذهن ما شکل می‌ گرفت که برای علت آن هیچ ‌گونه پاسخی نداشتیم و حتی در مدرسه هم بسیاری از مواقع از پنجره به حیاط خیره می‌ شدیم و در خیالات خود به سر می‌ بردیم و تمامی مباحثی که معلم سر کلاس برایمان توضیح می‌ داد را نمی ‌فهمیدیم.

از طرفی زمانی ‌که از مدرسه به خانه بر می‌ گشتیم مشغول بازی و دیگر سرگرمی ها بودیم و به جزئیاتی که در زندگی وجود داشت هیچ توجهی نداشتیم. در ادامه این مطالب قصد داریم شما را با ۱۰ حقایق خواندنی دنیا آشنا کنیم.

۱۰. ماریو قارچ خور با سرش به اجسام ضربه نمی‌ زد

هر فردی که بازی با بازی ماریو آشنایی داشته باشد، می ‌داند که ماریو  با استفاده از ضربه‌ هایی که وارد می ‌کند بسیاری از اجسام را از بین می ‌برد، اما بسیاری از طرفداران متوجه این موضوع شده‌ تند که مالدیو با سر خود هیچ‌ گونه ضربه ‌ای را انجام نمی داد، بلکه از مشت برای زدن ضربات استفاده می‌ کرد و ابرها و بوته های این بازی کاملا با هم همسان هستند.

۹. دم مجسمه ابوالهول

بسیاری از مردم شاید چهره‌ مجسمه‌ ابوالهول را دیده باشند، اما یکی از حقایق جالب که در مورد این مجسمه باید بگوییم این است که مجسمه‌ ابوالهول دارای دمی است که  کمتر کسی متوجه آن می‌ شود.

۸. خیار و موز در دست میوه‌ های توتی قرار دارند، اما خود توت‌ فرنگی خیر

تمشک، توت‌ فرنگی و شاتوت در دسته میوه‌ های آجیلی قرار دارند، اما میوه‌ های دیگری چون انگور، گوجه‌ فرنگی، موز، خیار و فلفل و ..‌ از لحاظ فنی در دسته بری قرار دارند. در واقع بری به میوه ای اطلاق می‌ شود که بسیار آبدار است و همیشه داخل آن تخم دارد.

۷. ساختمان ‌های کارتون باب اسفنجی را با زباله درست کرده‌ اند

یکی از حقایق خواندنی جالب در مورد کارتون معروف باب اسفنجی است، بدون شک بسیاری از افراد کارتون باب اسفنجی را دیده اند، در واقع باید بگوییم شکل خانه‌ های این کارتون شبیه به زباله ‌ها و اگزوز ماشین می ‌باشد.

۶. اعداد ۲۴۱۵۴۳۹۰۳ را در مروگر گوگل جستجو کنید با تصاویر جالبی مواجه شوید

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد عدد ۲۴۱۵۴۳۹۰۳ را در اینترنت سرچ کنید با عکس های جالبی مواجه خواهید شک. به عنوان مثال افرادی سر خود را داخل یخچال فرو برده اند.

در واقع اولین کسی که چنین چالشی را راه‌ اندازی کرد دیوید هورویتز بود که این عدد، ترکیبی از شماره سریال یخچال وی بود.

۵. چروک شدن دست‌ ها در آب به زندگی راحت ‌تر کمک می ‌کند

گاهی اوقات که  دست‌ های ما در آب قرار بگیرد، پوست انگشتان چروک خواهد شد. در واقع چروک شدن یکی از حقایق خواندنی جالبی است که به ما کمک می ‌کند که بتوانیم اجسامی که خیس هستند را راحت ‌تر در دست خود نگه داریم، همچنین باید بگوییم علت چروک شدن پوست عروق های خونی زیر پوست می ‌باشد.

۴. از ۱۰۸ عدد حلزون برای ساخت سر مجسمه بودا

در مورد بودا افسانه‌ های قدیمی وجود دارد که طبق آن بسیاری از مردم می ‌گویند زمانی‌ که بودا به پیاده‌ روی رفته بود و مشغول مراقب بوده، خورشید به وسط آسمان رسیده و موهای سر وی شروع به سوختن کرده اند که حلزون ‌ها هم برای‌ اینکه بتوانند از سر او محافظت کنند، بر روی سرش رفته اند، به‌ همین علت سر مجسمه بودا را با استفاده از حلزون ساخته‌ اند.

۳. شفاف شدن شیشه مات با چسب نواری

شیشه ماست از سطح ناهمسانی برخوردار است، به همین علت زمانی‌ که نور بر روی آن می‌ افتد شکسته خواهد شد، بنابراین می توان گفت شیشه های مات شفاف نیستند، اما اگر چسب نواری را بر روی شیشه ‌های مات قرار دهید مانند سطحی صاف عمل می ‌کنند، به ‌همین علت نور کم‌ تر شکسته خواهد شد و شیشه شفاف نشان داده می ‌شود.

۲. محتویات متفاوت نوشابه‌ هایی که در زرد رنگ دارند

بسیاری از نوشابه‌ ها از لحاظ محتویات با هم تفاوت دارند، به عنوان مثال آن هایی که دارای در زرد رنگ هستند، متفاوت ‌تر از نوشابه ‌های دیگر می ‌باشند؛ به این نحو که آن ‌ها را با قند چغندر تولید می کنند.

۱. آتش سایه ندارد

از دیگر حقایق خواندنی جالب مربوط به سایه نداشتن شعله آتش می شود، اگر تا به ‌حال به شعله‌ آتش دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که سایه ندارد، چرا که خود منبع نور هستند؛ به‌ همین علت اگر در مقابل آتش دیوار یا مانعی وجود داشته باشد هیچ‌ گاه نمی ‌توانید سایه آن را ببینید، مگر این ‌که منبع قدرتمندتری از شعله آتش را بیابید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا