رپورتاژسرگرمی

بهترین لوازم ورزش در خانه

بهترین لوازم ورزش در منزل

بهترین لوازم ورزش در خانه، را می‌ توان آنهایی دانست که در عین سادگی، بیشترین کاربرد را به همراه داشته باشند، به عنوان مثال با خرید بند تی آر ایکس، هدف تقویت عضلات و چربی سوزی برای شما حتی در خانه نیز دست یافتنی خواهد بود.

برای اینکه یک جلسه تمرینی کامل در خانه داشته باشید؛ به سادگی می توانید با خرید وسایل ورزشی خانگی ارزان به هدف خود دست یابید .

در این مقاله به معرفی سه مورد از بهترین وسایل ورزشی در منزل به شما عزیزان می پردازیم: بند تی آر ایکس، کش ورزشی و میله بارفیکس.

فواید تمرین در خانه

امروزه بسیاری از افراد به جهت مشغله های شدید کاری و کمبود وقت، ترجیح می‌ دهند که در خانه به انجام تمرینات ورزشی بپردازند.

از آنجایی که عموماً جهت ورزش در خانه، از دستگاههای بدنسازی استفاده نمی کنیم؛ تمرینات خانگی اغلب مبتنی بر حرکات ثابت و با درگیری وزن بدن می باشند.

انجام این حرکات باعث بهبود هماهنگی بدنی شده و در صورت تداوم، تاثیر چشمگیری بر افزایش قدرت عضلات و چربی سوزی خواهند داشت.

برای انجام بیشتر حرکت های ورزشی خانگی، تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید کمی فضای خالی و چند قطعه ساده ورزشی است.

چند تا از بهترین وسایل ورزشی خانگی ارزان را میتوان بند تی آر ایکس، کش ورزشی و میله بارفیکس نامید.

به عنوان مثال با خرید بند تی آر ایکس و استفاده از آن جهت ورزش در منزل تان؛ می‌ توانید به سادگی تمامی عضلات بالاتنه خود را به خوبی تقویت کرده، و حتی با انجام صحیح حرکات، عضلات شکم، کمر و پایین تنه را نیز تحت تاثیر قرار دهید.

بند TRX اساسا با کش های ورزشی تفاوت دارند؛ کش ها با ایجاد مقاومت عامل تقویت عضلات را بوجود می آورند اما طناب تی آر ایکس از وزن خود شما نیرو میگیرد و این مهم ترین اصل در تمرینات این ورزش است.

این سه وسیله که هم جزء وسایل ورزشی لاغری بوده و هم در دسته وسیله فیتنس در خانه، قرار می گیرند؛ به جهت شبیه سازی تقریباً تمامی حرکات ورزشی قابل انجام در باشگاه، و تقویت تمامی عضلات بدن از جمله عضلات بالاتنه، پایین تنه و هسته میانی بدن، به عنوان بهترین لوازم ورزش در خانه شناخته می شوند.

در ادامه، به معرفی هر یک از این لوازم و فواید تمرین با آن ها، می پردازیم.

بند تی آر ایکس

خرید بند TRX را میتوان به منزله شروع تمرین در خانه دانست. با توجه به اینکه این وسیله ورزشی، شرایط بسیار خوبی را برای انجام حرکات ورزشی در منزل و تبدیل کردن این مکان به یک باشگاه ورزشی دوست داشتنی، فراهم می آورد؛ قیمت بند تی آر ایکس را نمی‌توان رقم بالایی قلمداد کرد.

بند تی آر ایکس، وسیله ای بوده که به جهت طراحی هوشمند آن، می‌تواند به همه نیازهای ورزشی شما پاسخ دهد.

حرکات ورزشی که با استفاده از بند تی آر ایکس قابل انجام هستند، آثار بسیاری بر روی تقویت عضلات و سلامتی بدن بر جای می گذارند.

فواید استفاده از از این وسیله فیتنس در خانه عبارتند از:

 • تقویت و فرم دهی به عضلات
 • افزایش استقامت، چابکی و آمادگی جسمانی
 • بهبود انعطاف بدنی
 • تقویت قلب و در نتیجه افزایش ظرفیت قلبی عروقی بدن می کمک به چربی سوزی بالا

بند تی آر ایکس قابلیت کشسانی ندارد. از همین رو مکانیسم اثر گذاری آن بر روی عضلات از طریق وزن بدن می باشد. در نتیجه آثار آن نیز طولانی مدت است. به همین جهت خرید بند تی آر ایکس همواره در دستور کار ورزشی بسیاری از قهرمانان و ورزشکاران حرفه ای قرار دارد.

به جهت گیره های تعبیه شده در این بند(کمباکلز)، ارتفاع آن نیز قابل تغییر بوده؛ در نتیجه استفاده از آن هیچ گونه محدودیت جسمانی و سنی ندارد.

این مطلب را از دست ندهید
روياى كسب و كار خودت رو با ما دكور كن!

بند تی آر ایکس,بهترین لوازم ورزش در خانه,خرید بند تی آر ایکس

کش ورزشی

کش ورزشی را می توان یکی از بهترین وسیله های ورزشی در منزل دانست.

کش ورزشی ابزاری است که جزو فراورده ی لاستیکی به حساب می آیند و بخاطر برگشت پذیری بالا از حالت ثانویه به اولیه برای تقویت عضلات در ورزش مورد استفاده قرار میگیرند .

کش های ورزشی که از آنها با عناوین کش های مقاومتی یا کش های تمرینی نیز یاد می شود؛ نوعی وسیله پرکاربرد ورزشی بوده که از آن هم جهت بهبود آمادگی جسمانی بدن و هم برای اهداف درمانی، استفاده می شود.

با توجه به تنوع زیاد بین کش های ورزشی؛ همه افراد فارغ از میزان آمادگی جسمانی و توانایی بدن خود می‌توانند نوع خاصی از کش را به عنوان وسیله لازم برای بدنسازی در خانه، انتخاب کنند.

کش های ورزشی را نیز می‌توان به عنوان وسایل ورزشی خانگی ارزان، در نظر گرفت، این ابزار ورزشی در عین سادگی بسیار زیاد، کاربرد فراوانی دارند.

پنج نوع از پرکاربرد ترین کش های ورزشی عبارتند از:

 1. کش های درمانی / Therapy band
 2. کش های مقاومتی لوله ای / Tube Band
 3. کشهای لوپ / loop band
 4. کش ورزشی سی ایکس / CX
 5. کشهای بارفیکس/ pull up band

به صورت عمده، کش های ورزشی دو کاربرد اساسی دارند:

 1. افزایش آمادگی جسمانی و تقویت عضلات
 2. اهداف درمانی و توانبخشی

ورزشکاران مختلفی در رشته‌های گوناگون ورزشی، می‌توانند این وسیله فیتنس در خانه را مورد استفاده قرار داده و به تقویت عضلات مختلف در بدن خود بپردازند.

به عنوان مثال به کمک کش های مقاومتی لوله ای می‌توانید تمرینات دمبل و دستگاه های بدنسازی، به عنوان مثال حرکات پرس سینه، پرس سرشانه، عضلات سه سر و بسیاری از حرکات ورزشی جهت تقویت عضلات پایین تنه بسته میانی بدن؛ را شبیه سازی نمایید.

همچنین قرار دادن کش لوپ بالای زانو یا مچ پا به هنگام انجام حرکات ورزشی، تاثیر غیر قابل باوری بر عضلات میانی ران و ماهیچه های سرینی دارد.

علاوه براین، نوع خاصی از کش های ورزشی نیز وجود دارند که به عنوان کش درمانی شناخته می شوند. این وسیله ورزشی خانگی ارزان، برای افرادی که آسیب دیدگی داشته و یا افراد مسن، بسیار کاربردی است.

عمده فواید استفاده از کش های ورزشی به عنوان یکی از بهترین لوازم ورزش در خانه، عبارتند از:

 • تقویت عضلات برای تمامی گروه های سنی و حتی افراد آسیب دیده و کم توان
 • کمک به بهبود دامنه حرکتی
 • تاثیر کم بر روی مفاصل
 • کمک به چربی سوزی و کاهش وزن
 • بهبود چشمگیر فرم بدنی
 • توانبخشی و قابلیت پیاده سازی حرکات درمانی

بند تی آر ایکس,بهترین لوازم ورزش در خانه,خرید بند تی آر ایکس

میله بارفیکس

سومین وسیله لازم برای بدنسازی در خانه، میله بارفیکس است.

اگرچه استفاده از این وسیله ورزشی عموماً بین ورزشکاران و بخصوص افرادی که ورزش‌هایی همچون بدنسازی و صخره نوردی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، رواج دارد؛ اما به جهت کاربردهای گسترده آن، به عنوان یکی از بهترین وسایل فیتنس در خانه شناخته می گردد.

بارفیکس را می توان یکی از بهترین حرکات برای تقویت عضلات بالاتنه دانست. با این حال این حرکت، تنها ورزش قابل انجام به کمک میله بارفیکس نیست.

می توانید با تغییر محل نصب میله بارفیکس از بالا به سمت پایین، حرکات ورزشی بسیار متنوعی را با استفاده از این وسیله ورزشی انجام دهید.

حرکت بارفیکس یکی از تمرینات پیشرفته بدنسازی محسوب می‌شود؛ اما اطمینان داشته باشید که شما نیز صرف نظر از توانایی بدنی و سطح ورزشی تان، در صورت تداوم، صبر، انگیزه و علاقه، می‌توانید پس از مدتی قادر به انجام این حرکت باشید.

اگر مبتدی هستید، به سادگی می توانید از کش بار فیکس که یکی از کش های ورزشی پرکاربرد محسوب می شود؛ به هنگام انجام حرکت بارفیکس، کمک بگیرید.

پس از گذشت چند مدت و تقویت عضلات بالاتنه، قادر خواهید بود این حرکت را بدون استفاده از هیچ ابزار کمکی و به صورت کاملا صحیح انجام دهید.

این مطلب را از دست ندهید
هر آنچه لازم است درباره کولر گازی بدانید؟

میله های بارفیکس به گونه‌ای تولید می‌شوند که قابلیت افزایش و کاهش طول دارند.

برخی از انواع این میله ها که با نام میله بارفیکس سه لول شناخته می گردند؛ قابلیت تغییر طول تا ۱۵ سانتیمتر را دارند. از این رو می توانید این وسیله را به سادگی در چهارچوب درب خانه خود نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

فواید استفاده از  میله بارفیکس عبارتند از:

 • تقویت عضلات بالاتنه از جمله عضلات پشت، بازو و شانه
 • بهبود قدرت گریپ (قدرت دست)
 • بهبود قدرت کلی بدن و سطح تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن