سرگرمی

10 اتومبیلی که با فیلم های سینمایی محبوب شدند!

افزایش بازدید در گوگل

اتومبیل های معروف دنیای سینما

همان طور که می دانید فیلم های سینمایی بخش بزرگی از صنعت تبلیغات مدرن جهان مانند تولید و پخش فیلم های گوناگون و نمایش محصولات کمپانی های مختلف می باشد. در واقع مدیران برند های تجاری بزرگ برای معرفی محصولات خود مبالغی را به کمپانی های بزرگ فیلم سازی جهان، پرداخت می کنند و به این صورت ذهن مخاطبین میلیونی فیلم های سینمایی معروف جهان را درگیر محصولات خود می کنند.

کمپانی های خودرو سازی از سالیان گذشته تا به امروز این روش برای تبلیغات هود به کار برده اند که در ادامه مطالب ۱۰ ماشین معروف کمپانی های مختلف را برای شما شرح خواهیم داد.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۱۰. فیلم تبدیل شوندگان / ماشین شورلت کامارو

فیلم سینمایی تبدیل شوندگان (Transformers)  به کارگردانی مایکل بی، از محبوب ترین فیلم های موجود در لیست ما است که در آن از اتومبیل های گوناگونی استفاده شده و در نتیجه بعضی از هزینه های فیلم برداری آن و… تامین شده است.

یکی از این اتومبیل ها، شورلت کامارو (CHEVROLET CAMARO) نام دارد که در فیلم بامبلبی و فیلم سینمایی تبدیل شوندگان به کار گرفته شده است. در تبدیل شوندگان از یک نسخه ویژه از اتومبیل شورلت کامارو استفاده شد؛ اما در بامبلبی از بهترین نسخه  کامارو استفاده کردند.

این احتمال وجود دارد که شما نظرات متفاوتی در مورد فیلم سینمایی تبدیل شوندگان داشته باشید؛ اما این ها اهمیتی ندارد؛ چون این فیلم سینمایی کار خود را انجام داده و تاثیرات فراوانی در موفقیت و بالا رفتن آمار فروش کامارو داشته است.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۹. فیلم سرقت در۶۰ ثانیه / ماشین شبلی جی تی۵۰۰ النور

کرول شبلی، موستانک شبلی را خلق کرد و با این کار توانست محبوبیت زیادی را ازآن خود کند، این اتومبیل ها دارای قیمت های بالایی هستند و اگر قصد خرید آن را داشته باشید باید بین صدها هزار تا میلیون ها دلار هزینه کنید.

با این حال شبلی بدون مشکل توانست به تولید برسد و هرچند وقت یک بار روح پر از تکاپو و جنب و جوش آن بروز رسانی گردد.

شبلی جی تی (ELEANOR SHELBY GT 500)  یکی از اتومبیل محبوب می باشد که اسم آن الهام گرفته شده از یک فیلم قدیمی به نام النور است، اما شبلی جی تی۵۰۰ النور را ما در فیلم «سرقت در ۶۰ ثانیه» (SECONDS GON IN 60) بت بازی فوق العاده نیکلاس کیج می بینیم. اتومبیل ذکر شده نسخه ویژه و بازسازی شده شبلی استاندارد بوده و از لحاظ ظاهری مشابه جی تی۵۰۰ است.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۸. فیلم بولیت / ماشین موستانگ

در تاریخ فیلم های اکشن هالیوودی، کمتر فیلمی در سطح «بولیت» ( BULLITT) ساخته شده است. ژانر این فیلم پلیسی می باشد و نمایش داستان کمی کند پیش می رود، اما از سرعت و صحنه های جذاب آن نمی توان چشم پوشی کرد.

از جمله این موارد می توان به صحنه های اکشن و مشهور فیلم بولیت سکانس تعقیب و گریز دوج چارد و موستانگ (MUSTANG) اشاره کرد. مطمئناً این تعقیب و گریز، بهترین تعقیب و گریز در تاریخ سینما است.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۷. فیلم سریع و خشمگین / سوپرا ام کی آی وی

در طی بازه زمانی که اتومبیل ها در ابتدای دوران تغییرات و تحولات خود به سر می بردند و همه مردم طرفدار اعمال تغییرات عجیب و غریب بر روی اتومبیل های مختلف بودند؛ سری فیلم های سریع و خشمگین (FAST & FURIOUS) راه تازه ای را پیش روی همگان قرار داد.

سری اول این فیلم سینمایی جذاب خیلی سریع به محبوبیت رسید و اتومبیل های ویژه و خاصی هم برای آن ساخته شد. از میان اتومبیل هایی که از آنها در سری فیلم های سریع و خشمگین استفاده شد؛ باید به سوپرا ام کی آی وی(MKIV SUPRA) اشاره کرد.

این اتومبیل با استفاده از رنگ های روشن، برچسب های بدنه و… در معرض نمایش قرار گرفت و پس از آن به یک نماد الهام بخش برای طرفداران به اتومبیل های اسپرت تبدیل گردید.

ظاهر این اتومبیل خیلی پر طرفدار نبود؛ اما با کمک سریع و خشمگین توانست به محبوبیت زیادی برس! البته ناگفته نماند سوپرا دارای کیفیت و قدرت خوبی است و وظایف خود در فیلم سریع و خشمگین را به نحو احسن اجرا کرد.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۶. فیلم بازگشت به آینده / ماشین دلورین دی ام سی_۱۲

اتومبیل دی ام سی_۱۲(DMC_12_DELOREAN)  در سال ۱۹۸۵ در فیلم سینمایی بازگشت به آینده (THE FUTURE BACK TO) حضور پیدا کرد و به یکی از پر طرفدار ترین اتومبیل های تاریخ سینما تبدیل شد.

در دهه ۸۰ میلادی هر اتومبیلی توانایی این را داشت که به ماشین زمان تبدیل شود؛ اما داستان دلورین فرق داشت و طراحی اسپرت و ویژگی های خاص آن عوامل فیلم بازگشت به آینده را مجذوب خود کرده بود.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۵. فیلم اسموکی وبندیت / پونتیاک ترنس ای ام

قبل از اینکه فیلمبرداری اسموکی وبندیت (SMOKEY & THE BANDIT) شروع شود مشخص شده بود که باید از کدام اتومبیل استفاده کنند! عوامل آگاه فیلم یاد شده به سراغ پونتیاک ترنس ای ام مدل ۱۹۷۷(PONTIAC TRANS AM) رفته و فیلم خود را با چاشنی هیجان همراه کردند.

مدل استفاده شده در این فیلم مربوط به سال ۱۹۷۷ نبود؛ بلکه عوامل فیلم مدل ۷۶ پونیاک ترنس را طراحی کرده و قطعه های بدنه مدل ۱۹۷۷ را به آن متصل کرده بودند! همه این موارد محبوبیت ترنس ای ام را کم نکرد و پونتیاک نسخه بندیت ترنس ای ام (مانند مدل موستانگ بولیت) را تولید کرد و فروش خوبی داشت.

رنگ های مشکی و طلایی ترنس ای ام توانست نظر هزاران مشتری را در سر تا سر جهان به خود جلب کند و اگر شما به دنبال ای ام ۷۷ هستید؛ باید متوجه این موضوع باشید که نسخه بندیت آن خیلی گران قیمت است.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۴. فیلم جیمز باند / استون مارتین دی بی ۵

قبل از آن که دیل کریگ بازی در نقش جیمز باند (JAMES BOND) را عهده دار شود؛ شان کانری در نقش جیمز باند مشغول بازی بود. کانری به عنوان مامور۰۰۷ و ام آی۶ یکی از جذاب ترین اتومبیل های تاریخ سینما را راند که این ماشین استون مارتین دی بی۵ (ASTON MARTINS B5) افسانه ای نام داشت، دی بی ۵ یک اتومبیل کاملا انگلیسی و جاسوسی بود.

این اتومبیل در انگلستان ساخته شد و بسیار زیبا بود. از دی بی۵ در فیلم سینمایی پنجه طلایی استفاده شد، اما تولید کنندگان و کار‌گردانان فیلم یاد شده، با پرداخت هزینه های سر سام آوری مواجه شدند. اگر امروز هزینه های سال های تولید فیلم سینمایی پنجه طلایی را برای ساخت دی بی۵ صرف می کردیم؛ قیمت آن به بالای یک میلیون دلار می رسد.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۳. فیلم شکارچیان ارواح / کادیلاک میلر مترو

فیلم های سینمایی مختلفی در مورد ارواح و با موضوعات طنز آلود تولید شده اند. این فیلم ها موجب می شوند که به نقش اصلی و بزرگ وسایل نقیله مورد استفاده توجه نشود و آنها را نادیده بگیریند، اما به هر حال طرفداران فیلم شکارچیان ارواح (GHOST BUSTERS) هیچ گاه کادیلاک میلر مترو را فراموش نمی کنند.

شکارچیان ارواح باید در کوتاه ترین زمان ممکن و به موقع در مکان مورد نظر خود حاضر شوند و بتوانند ارواح عجیب و غریب را به دام بیندازند. به همین منظور بر روی کادیلاک میلر مترو (CADILLAC MILLER METEOR ) نشانه های هشداری و ضد روح نصب گردید تا همه از نحوه عملکرد آن اطلاع یابند!

این اتومبیل پر سرعت ترین خودروی لیست ما نیست، اما دوست داشتنی ترین آن ها بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۲. فیلم مکس دیوانه / ماشین فورد فالکون

شرکت فورد به عنوان یک شرکت آمریکایی بعضی از محصولات خود را در کشورها و بازار های گوناگون تولید کرده و عرضه می کند که کشور استرالیا از بازار های خارجی کمپانی فورد است.

کشور استرالیا محل تولید سری فیلم های مکس دیوانه (MAX MAD) بوده و طبیعتا باید در ساخت چنین فیلم هایی از اتومبیل های آمریکایی استفاده کرد. اتومبیل آمریکایی فورد فالکون (FORD FALCON) در مجموعه دوم فیلم سینمایی مکس دیوانه حضور پیدا کرد و به یک اتومبیل آخر الزمانی تبدیل شد. از این اتومبیل برای رانندگی در جاده های معمولی استفاده نمی شود.

اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما,اتومبیل های معروف دنیای سینما

۱. فیلم پارک ژوراسیک / فورد اکسپلوور

فیلم سینمایی پارک ژوراسیک (JURASSIC PARK) از جذاب ترین فیلم های سینمایی در دنیا به شمار می رود. ساخت یک پارک مصنوعی و نگه داشتن دایناسورها نظر مردم را به خود جلب کرده و موجب ترس و وحشت آن ها شده است، دقیقا مثل صحنه ای که تیرانوسوروس به اذیت کردن فورد اکسپلوور (EXPLORER FORD) می پردازد.

اکسپلوور در این فیلم سینمایی یک اتومبیل کاربردی و مفید بود و جستجو گران داستان با آن به مناطق مختلف سفر می کنند. رنگ آمیزی اکسپلوور در این فیلم سینمایی بسیار زیبا و جالب بود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا