سرگرمی

10 تغییر عالی در تمرینات تناسب اندام

افزایش بازدید در گوگل

بهترین تمرینات تناسب اندام

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می‌ توانید هر ماه یک حرکت جدید را امتحان نمایید یا این‌ که به استفاده از تمرینات هوازی بپردازید و همیشه اول صبح خود را با ورزش شروع کنید.

بسیاری از افراد ممکن است در طول روز از ورزش کردن غافل شوند و هر کدام دلایلی برای خود داشته باشند، شاید بسیاری از افراد به‌ علت مشغله ‌های کاری و زندگی زیادی که دارند از ورزش کردن دور شوند؛ اما باید بگوییم اگر بتوانید هر روز اول صبح ورزش کنید روز شاد و سر حالی را شروع خواهید کرد.

شاید در ابتدای کار ورزش صبحگاهی برای شما سخت باشد، چرا که باید زودتر از موعد از رختخواب خود بیرون بروید؛ اما اگر آن را به ‌عنوان یک عادت برای خود در نظر بگیرید رفته‌ رفته به برنامه ورزشی خود متعهد خواهید شد. حال در ادامه مطالب برای افرادی که قصد استفاده از برنامه‌ های ورزشی را دارند در ۱۰ تغییر عالی برای تمرینات تناسب اندام را شرح خواهیم داد.

تمرینات تناسب اندام,تمرینات ورزشی برای تناسب اندام,تمرینات تناسب اندام

۱۰. ورزش صبحگاهی

همان طور که گفته شد اگر مشغله‌ زیادی دارید و از ورزش کردن غافل شده اید در ابتدای کار بهتر است هر صبح چند دقیقه زودتر از رخت خواب بلند شوید و سعی کنید اول صبح خود را به ورزش اختصاص دهید، اگر ورزش صبحگاهی برای شما با یک عادت تبدیل شود می‌ توانید یک برنامه ورزش منظم داشته باشید.

۹. استفاده از تمرینات اینتروال و هوازی

اگر به‌ دنبال تمرینات ورزشی برای تناسب اندام هستید بهتر است علاوه‌ بر استفاده از تمرینات هوازی، تمرینات اینتروال را هم در برنامه خود قرار دهید. این نوع از تمرین ‌ها باعث عضله‌ سازی بهتر می ‌شود و می‌ تواند متابولیسم بدن شما را بالا ببرد که در نتیجه چربی ‌ها را از بدن دور می ‌کند، از طرفی این نوع از تمرینات هیچ ‌گونه نیازی به رفتن به باشگاه ندارند و به راحتی می توانید در مکانی آن ها را به کار ببرید.

تمرینات تناسب اندام,تمرینات ورزشی برای تناسب اندام,تمرینات تناسب اندام

۸. انتخاب یک رشته ورزشی

هر فردی که به‌ دنبال تناسب اندام می رود معمولا رشته‌ های ورزشی مختلفی را و برای خود در نظر می‌ گیرد، به ‌عنوان مثال شخصی ممکن است رشته‌ بدنسازی را در نظر داشته باشد و شخص دیگری قصد داشته باشد که در مسابقات دو ماراتن شرکت نماید.

به طور کلی کمتر پیش می ‌آید که افراد این اهداف خود را عملی کند، برای اجرای این هدف در ابتدای کار یک رشته ورزشی مناسب را برای خود انتخاب کنید که تمرینات آن مناسب با فعالیت های روزمره شما باشد.

۷. خرید کفش رانینگ

اگر یک رشته ورزشی خاصی را دنبال می کنید باید کفش ورزشی مناسبی را هم استفاده کنید. بسیاری از افراد ورزشکار ممکن است یک جفت کفش را برای سالیان سال استفاده کنند و در نهایت دچار آسیب هایی شوند.

تمرینات بدنسازی برای تناسب اندام شاید نیازی به کفش نو و طبی نداشته باشد، اما باید بگوییم که استفاده از کفش رانینگ  هیچ‌ گونه آسیبی به پای شما در هر حیطه ورزشی وارد نخواهد کرد، بنابراین نباید از خرید این نوع کفش غافل شوید.

تمرینات تناسب اندام,تمرینات ورزشی برای تناسب اندام,تمرینات تناسب اندام

۶. توجه به تمرینات تناسب اندام عملی

برای داشتن یک اندام ایده‌ آل هیچ ‌گاه تمرینات تناسب اندام را فراموش نکنید، به‌ عنوان مثال زمانی‌ که در حال انجام تمرینات بدنسازی هستید و قصد دارید وزنه ‌های سنگین‌ تری را نسبت ‌به افراد دیگر استفاده کنید باید به این نکته دقت داشته باشید که تأثیر کمی بر روی تناسب اندام شما خواهد داشت و ممکن است آسیب هایی را هم به بافت بدنی شما وارد کند.

زمانی که برای انجام تمرینات ورزشی به باشگاه مراجعه می کنید در مرحله اول باید قدرت بدنی خود را بالا ببرید و عملی کردن آن‌ هم بستگی به تمریناتی دارد که شما با توجه به فعالیت ‌های روزمره خود انجام می‌ دهید.

۵. ثبت عملکرد ورزشی

بسیاری از افراد زمانی‌ که مشغول ورزش می شوند معمولا مدت زمان تمرین را به ‌خاطر نخواهد سپرد و از نکاتی که باید هنگام تمرین بکار ببرند غافل خواهند شد، بنابراین بهتر است فعالیت‌ هایی را که باعث داشتن یک برنامه مناسب برای تناسب اندام می شود یادداشت کنید و به نقاط ضعفی که دارید پی ببرید، سپس وقت بیشتری را برای تقویت نقاط ضعف خود اختصاص دهید.

تمرینات تناسب اندام,تمرینات ورزشی برای تناسب اندام,تمرینات تناسب اندام

۴. بکار بردن حرکات کششی

یکی از تمرینات ورزش تناسب اندام بکار بردن حرکات کششی است و بسیاری از افراد آن را نادیده می ‌گیرند، اما باید بگوییم که کنار گذاشتن این حرکات ممکن است باعث آسیب دیدن اندام ‌های شما شود، بنابراین بهتر است قبل ‌از تمرین حدود ۱۰ دقیقه از حرکات کششی استفاده کنید.

۳. تغییر محل ورزش کردن

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که همیشه تمرینات ورزشی خود را در باشگاه انجام می ‌دهید ممکن است ورزش کردن را برای شما کسل ‌کننده کند، بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است گاهی اوقات تمرینات ورزشی خود را به خارج از باشگاه ببرید. به ‌عنوان مثال می ‌توانید حرکات کششی خود را در فضای باز و سر سبزی انجام دهید یا این ‌که ورزش ‌های جدیدی را امتحان کنید.

تمرینات تناسب اندام,تمرینات ورزشی برای تناسب اندام,تمرینات تناسب اندام

۲. تست چربی

افرادی که برای کاهش وزن خود به باشگاه مراجعه می ‌کنند قبل ‌از تمرین وزن خود را اندازه خواهند گرفت، اما نباید تنها به اندازه گیری وزن اکتفا کنید، چرا که انجام تست چربی کمک می ‌کند که ساخت و ساز بدن خود را کامل ‌تر انجام دهید.

۱. بکار بردن حرکات ورزشی جدید

ورزش کردن می‌ تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی تناسب اندام داشته باشد، بنابراین علاوه‌ بر باشگاه رفتن می‌ توانید ورزش ‌های دیگری را هم برای داشتن یک اندام ایده‌ آل بکار ببرید، چرا که نداشتن تنوع در ورزش باعث می‌ شود که شما بدون تغییر فقط به‌ صورت روتین یک برنامه تمرینی و ورزشی را بکار ببرید که ممکن است بدن شما به آن هیچ واکنشی نشان ندهد.

سعی کنید تمام حرکات ورزشی جدید را به برنامه باشگاهی خود اضافه کنید، البته دقت داشته باشید که لزوما نباید ورزشی که انتخاب می‌ کنید با استفاده از دمبل و هالتر باشد بلکه می ‌توانید با تمرینات بسیار راحت ‌تری وزن ایده‌ آل خود را رقم بزنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا