سرگرمی

10 واقعیت قابل‌ توجه در مورد حیوانات از دیدگاه انسان

افزایش بازدید در گوگل

قابلیت های عجیب حیوانات

همه ما می‌ دانیم که گربه ها می‌ توانند بالا بپرند و سگ ها خوب بو بکشند، اما گاهی اوقات درک این موضوع که توانایی‌ های آن‌ ها چقدر شگفت‌ انگیز است سخت بنظر میرسد. گذاشتن اعداد در یک بافت انسانی می‌ تواند به ما کمک کند توانایی‌ های فوق بشری برخی حیواناتی را تحسین کنیم.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۱۰. پرش گربه ها | Cats Jumping

قدم زدن یک گربه در بالای قفسه می‌ تواند یک رویداد روزمره باشد و همچنین می‌ تواند باعث شود که ما فراموش کنیم که توانایی پریدن آن‌ ها چقدر شگفت‌ انگیز است.

اغلب گربه‌ ها می‌ توانند پرش عمودی را تا پنج برابر ارتفاع خودشان انجام دهند. مثل این است که بگوییم یک انسان معمولی از جایی که ایستاده به اندازه یک ساختمان پنج طبقه به صورت عمودی به هوا بپرد!

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۹. قدرت حمل مورچه ها | Ants’ Carrying Power

شاید اگر به مورچه هایی که در حال حمل برگ ها هستند نگاه کنید از نظر شما شگفت انگیز باشد. این مورچه ها بسته به نوعی که دارند، می توانند ۱۰ تا ۵۰ برابر وزن خود را حمل نمایند.

اگر بخواهیم این را از نظر توانایی انسان بررسی کنیم بدین معناست که یک انسان با وزن متوسط بخواهد ۱۸۰۰ تا ۹۰۰۰ پوند را با خود حمل کند!

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۸. سفر ملکه پروانه ها | Monarch Butterfly’s Journey

این نوع پروانه ها که به پادشاه امریکای شمالی معروف هستند، در نگاه اول ممکن است که ظریف و نازک به نظر برسند،‌ اما نکته قابل توجه این است که این پروانه ها موجوداتی مقاوم هستند که حدود ۳۰۰۰ مایل از خانه های تابستانی خود در بخش شمالی ایالات متحده تا خانه زمستانی خود یعنی مکزیک سفر می کنند.

و این سفر تنها با دو بال ۴ اینچی صورت می گیرد! طول قدم های یک انسان معمولی ۳۲ اینچ است یعنی ۸ برابر طول بال این نوع پروانه ها. اگر انسان بخواهد این مسافتی که پروانه ها از امریکا تا مکزیک طی می کند،‌ سفر کند باید ۲۴۰۰۰ مایل این مسافت را طی کنند.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۷. صدای خرخر کردن گربه | Cats’ Purr

بیشتر گربه‌ ها در سطح نرم و آرام خرخر می‌ کنند، اما رکورد جهانی برای بلندترین صدای خرخر توسط یک گربه انگلیسی به نام اسموکی ثبت شده است.

میزان صدای این خرخر ۸۶.۳ دسی بل تشخیص داده اند. مثلا یک انسان حدود ۱۰ db نفس می‌ کشد و یک صدای صحبت عادی در حدود ۶۰ دسیبل ثبت خواهد شد. صداهایی از قبیل فیلترهای مویی, جاروبرقی دارای ۸۰ تا ۹۰ دسیبل می باشند.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۶. تولید مثل خرگوش | Breeding Like Rabbits

خرگوش ها به طور متوسط می توانند ۶ نوزاد را به دنیا آورند. اما خرگوش ها می توانند بلافاصله بعد از زایمان اول، دوباره آبستن شوند.

این در حالی است که نوزادانش هم می توانند همین روند را به صورت نجومی ادامه دهند. یک خرگوش به طور متوسط می تواند ۷ سال عمر کند. از نظر آمار ریاضی یک ماده خرگوش می تواند در طی عمر خود مسئولیت ۹۵ میلیارد خرگوش کوچک را بر عهده گیرد.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۵. تنه فیل | An Elephant’s Trunk

فیل از تنه خود مانند ابزار چند منظوره نهایی استفاده می‌ کند. آنها نه تنها می توانند تنه خود را با محیط پیرامون خود تطبیق دهند بلکه می توانند اشیا را نیز دستکاری کرده و چندین گالن آب را نگهداری کنند.

زائده های پیازدار در انتهای تنه آنها مهارت حرکتی خوبی را برای برداشتن و دستکاری کردن کوچکترین اشیاء به آنها می دهد. یک فیل تقریباً ۱۰۰۰۰۰ ماهیچه در تنه خود دارد که به آنها امکان کنترل دقیق را می دهد.

در مقایسه، بدن انسان حاوی ۳۴ عضله است که انگشتان دست و انگشت شست را کنترل می کنند. تنها ۱۷ عدد از آن‌ ها در دست هستند.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۴. تخم مرغ | The Chicken’s Egg

اول، به نظر نمی‌ رسد که این تخم از یک پرنده نسبتاً کوچک بیرون بیاید. قرمز جزیره “Rhode”، یک نژاد مرغ است که حدود ۶.۵ پوند یا معادل حدود ۲.۲۵ اونس است.

این موضوع شبیه به زن ۱۵۰ پوندی است که نوزادی ۲۵/۳ پوندی را به دنیا بیاورد. این برای زندگی یک مرغ شاید دردناک به نظر برسد اما این واقعیت زندگی آنهاست.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۳. سهم شیر | The Lion’s Share

در طبیعت، شیرها وقتی غذای خود را تهیه می کنند مجبور می شوند وعده های خود را میل کنند. آن ها باید توانایی لازم برای یک قتل بزرگ را داشته باشند، چرا که آن ها با وزن ۳۰۰ پوند خود، به طور متوسط قادر به مصرف ۵۰ پوند گوشت هستند که معادل یک سوم وزن بدن آنهاست.

مثل این است که بگوییم یک مرد ۲۰۰ پوندی ۶۰ پند گوشت قرمز و سیب زمینی سرخ کرده بخورد!

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۲. طوطی سخنگو | Parrot’s Speech

طوطی ها در انواع مختلف می توانند گفتار انسان را تلفط و از آن تقلید کنند. اگر چه که این توانایی در بین گونه های مختلف آنها متفاوت است. در بین این گونه ها طوطی های خاکستری آفریقایی از بهترین سخنوران به شمار می روند.

یکی از این طوطی ها که نام او را الکس گذاشته بودند، قادر بود ۵۰ نوع شی و رنگ را تشخیص دهد. این طوطی در اواخر عمرش قادر بود دنباله ای از اعداد را بشمارد.

قابلیت های حیوانات,قابلیت های خاص حیوانات,قابلیت های عجیب حیوانات

۱. بینی سگ |Dog’s Nose

بینی یک سگ بسیار حساس است، سگ ها دارای ۳۰۰ میلیون گیرنده بویایی هستند که در مقایسه با ۶ میلیون سرخک ما قابل قیاس نیست. از بینی تا مغز آنها حس بویایی متفاوت تری از ما دارد، و همین حس به آنها امکان می دهد بوی های مختلفی را جدا کرده و آن اطلاعات را به طور مستقل پردازش کنند، در نتیجه این حس به دست می آید که (حداقل) ۱۰،۰۰۰ برابر بهتر از ما باشند.

از سگ های جستجو و نجات گرفته تا سگ های مواد مخدر، آنها بارها و بارها نشان داده اند که می توانند از حس بوی شگفت انگیز خود برای نجات جان های بی شماری استفاده نمایند. اما چه چیزی باعث بهتر شدن بویایی آنها می شود؟

از آنجا که اندازه گیری بو دشوار است، ما یک مقایسه بصری خواهیم کرد. چشم انسان می تواند یک منبع نوری را روشن تر از شمع در ۳۰ مایل در یک شب تاریک تشخیص دهد. اگر دید ما به اندازه حس بویایی سگ حاد باشد، می توانستیم آن را ۳۰ هزار مایل دورتر ببینیم. این فاصله بین بانگور، ماین و لس آنجلس، کالیفرنیا است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا