سرگرمی

10 سگ باهوش جهان

خلاصه نوشته
  • باهوش ترین سگ های جهان، گونه ای هستند که از لحاظ هوش و یادگیری در مقایسه با دیگر سگ ها چندین قدم جلوتر باشند. سگ های باهوش دنیا معمولا از نژادهایی خاص و گران قیمت هستند و هر کدام دارای ویژگی های خاص و خصلت های متفاوتی می باشند.

باهوش ترین سگ های جهان

سگ ها حیواناتی دوست داشتنی و زیبا هستند که از گذشته دور تا به امروز به وفاداری معروف اند. این موجودات نژادهای مختلفی دارند و هر نژاد ظاهری متفاوت دارد و از لحاظ هوش، خصلت و مسائلی مانند طول عمر و وزن و قد و تعداد بچه هایی که می توانند به دنیا بیاورند کاملا متفاوت هستند. برخی از آن ها اصلا برای نگهبانی و گارد مناسب نیستند و برخی دیگر بسیار باهوش چابک اند و مناسب نگهبانی و یا حتی عملیات های مهم پلیسی هستند و می توانند کمک بسیاری به انسان ها بکنند.

10 سگ باهوش جهان,باهوش ترين سگ دنيا,باهوش ترین سگ جهان,

اگر قصدتان از خواندن این مطلب و حتی جستجوی این موضوع این است که یک سگ بخرید، پس بهتر است که پیش از خرید حتما در مورد این موجودات دوست داشتنی خوب تحقیق کنید. چراکه بر اساس تجربه شخصی کسی که نویسنده این مطلب است، باید حتما پیش از تصمیم به خرید و نگهداری سگ از تمامی خصوصیات، ویژگی ها و از همه مهم تر نوع نژاد سگ دقت کنید. یادتان باشد که نگهداری از سگ به همین راحتی ها نیست. پس با ما همراه باشید تا ۱۰ تا از باهوش ترین نژاد سگ ها را به شما معرفی کنیم.

باهوش ترین سگ های جهان,ده سگ باهوش جهان,ده سگ باهوش دنیا,

10. سگ بردر کولی | Border Collie

بردر کولی از ده سگ باهوش دنیا است که به یک سرکارگر تیز و باهوش برای کنترل گله گوسفندان معروف است! این سگ در مسیر یابی فوق العاده عمل می کند به طوریکه کاملا می داند که گوسفندان باید از چه مسیری حرکت کنند و از طرف دیگر رابطه احساسی عمیقی با صاحب خود برقرار می کند. این سگ ها تقریبا بین 14 تا 20 کیلو هستند و بر خلاف جسه ریز و کوچک شان بی نهایت انرژی دارند تا جایی که اگر در روز حدود 80 کیلومتر ندوند تمام انرژی شان تخیله نمی شود! بخاطر همین با عنوان سگ کار مورد استفاده قرار می گیرند. پس به طور ویژه ای توصیه می کنیم که به هیچ وجه سگ بردر کولی را به عنوان حیوان خانگی به خانه نبرید! این سگ باید همیشه فعالیت بدنی داشته باشد و نمی تواند در آپارتمان شما ساکت یک گوشه بنشیند. پس اگر به دنبال یک سگ خانگی آرام هستید، بردر کولی سگی نیست که به دنبالش هستید.

این سگ ها همانطور که گفتیم به سگ گله معروف اند، آن ها دوست دارند که در هر موقعتی در حال هدایت یک گله باشند. حال این گله می خواهد یک گله گوسفند باشد یا یک هرچیز دیگر، برایش فرقی نمی کند او دوست دارد که همیشه یک کار مهم برای انجام دادن داشته باشد. بردر کولی ها جزء یکی از باهوش ترین سگ های دنیا شناخته می شوند، زیرا در خصوص مسائل تربیتی خیلی سریع همه چیز را یاد می گیرند اما به شرط آنکه صاحبانی مناسب داشته باشند. این سگ ها باید از همان تولگی جوری بار بیایند که کاملا اجتماعی شوند. به طور کلی آن ها بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند و نیازهای صاحب خود را پیش از اینکه او اصلا چیزی بروز دهد تشخیص می دهند.

سگ های باهوش جهان,۱۰ تا از باهوش ترین نژاد سگ ها,10 سگ باهوش جهان,

9. سگ پودل | Poodle

سگ های نژاد پودل از ده سگ باهوش جهان بشمار می روند و در سه نوع هستند. یعنی پودل عروسکی، پودل مینیاتوری و پودل استاندارد. این سه نوع همگی از یک نژاد هستند اما هر کدام از لحاظ پرورش و شکل گیری تاریخچه متفاوتی دارند. برای مثال پودل استاندارد نسبت به دو نوع دیگر، یکی از قدیمی ترین نوع نژاد سگ است. اما پودل عروسکی هم چندان جدید نیست به طوریکه در یکی از عکس های لوییس شانزدهم فرانسه یک پودل عروسکی مشاهده شده است که این عکس متعلق به قرن 15 و 16 می باشد. این سه پودل از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و تنها فرق شان این است که استخوان پشت سر پودل های مینیاتوری و عروسکی خیلی رشد نمی کند. پودل های عروسکی و مینیاتوری از لحاظ ابعاد و اندازه هم باید حتما یک استاندارد داشته باشند. قد پودل های عروسکی حدود 10 اینچ است و وزن شان هم حدود 5 تا 7 کیلو می باشد. پودل ها به طور کلی تا حدودی منزوی هستند و مناسب برای کسانی است که یک سگ آپارتمانی ساکت می خواهند. آنان خیلی زود نکات آموزشی را از صاحبان خود یاد می گیرند اما اعتماد به نفس کمی دارند.

این مطلب را از دست ندهید
10 رمان برتر ایرانی از عاشقانه گرفته تا مذهبی

باهوش ترين سگ دنيا,باهوش ترین سگ جهان,باهوش ترین سگ های جهان,

8. سگ ژرمن شپرد | German Shepherd

به جرعت می توان گفت که سگ های نژاد ژرمن شپرد باهوش ترین سگ جهان هستند. این سگ ها برای نگهبانی و گارد بسیار مناسب اند. معمولا از آن ها برای سگ پلیس هم استفاده می شود. ژرمن شپرد بسیار نترس و شجاع است و رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد. این سگ ها از لحاظ جنسیتی نر و ماده تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. نر ها بدنی کاملا عضلانی و درشت تر دارند اما ماده ها کمی لاغر تر هستند و استخوان بندی شان تا حدودی ریز است. این سگ ها عاشق توپ بازی هستند و انرژی بسیاری برای فعالیت دارند به طوریکه هیچوقت نمی تواند آن ها را خسته و خوابالود ببینید. این سگ رابطه خوبی با صاحبش بر قرار می کند و اگر جان او در خطر باشد محافظ بسیار خوبی است.

ده سگ باهوش جهان,ده سگ باهوش دنیا,سگ های باهوش جهان,

7. سگ گلدن رتریور | Golden Retriever

یکی از سگ های باهوش جهان، سگ گلدن رتریور است. این سگ بسیار اجتماعی بوده و البته باهوش هم است. این نژاد حتی زمانی که به یک سگ بالغ تبدیل می شود هنوز هم روحیه بچگانه و تولگی خود را دارد و این موضوع می تواند برای صاحبان این سگ ها آزار دهنده یا لذت بخش باشد. این سگ ها در گذشته وظیفه شکار پرندگان را به عهده داشته اند به همین خاطر بسیار پر تحرک هستند خصوصا آب تنی و بازی پرتاب توپ.

۱۰ تا از باهوش ترین نژاد سگ ها,10 سگ باهوش جهان,باهوش ترين سگ دنيا,

6. سگ دوبرمن | Doberman

دوبرمن در ایران بسیار محبوب و پر طرفدار است، خصوصا برای کسانی که به دنبال یک سگ نگهبان هستند. این سگ ها بسیار باهوش و البته خطرناک هستند. ظاهر و جسه سگ دوبرمن بسیار خوش تراش و زیباست و بدنی عضلانی دارد. این سگ ها بسیا چابک و پر انرژی هستند. معمولا از این نژاد هم برای سگ پلیس استفاده می شود چراکه هوش و زیرکی بالای آن ها کاملا مشهود است و این سگ را به باهوش ترین سگ دنیا مبدل کرده است. این سگ ها با کوچکترین اشاره ای از سوی صاحب خود متوجه فرمان های او می شوند و از آن اطاعت می کنند. به طور کلی اگر اولین باری است که قصد نگهداری سگ را دارید، بهتر است که از خرید سگ دوبرمن امتنا کنید چراکه اصلا مناسب شما نیست!

باهوش ترین سگ جهان,باهوش ترین سگ های جهان,ده سگ باهوش جهان,

5. سگ شتلند | Shetland

این سگ ها بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند و بر خلاف جسه کوچک شان کارهایی بلدند که فکرش را هم نمی کنید! هر چقدر هم برای اجتماعی شدن سگ های شتلند تلاش کنید، باز هم نسبت به غریبه ها واکنش نشان می دهند که چنین خصلتی در آن ها کاملا طبیعی است. ممکن است در نگاه اول احساس کنید که سک شلتند ترسو یا عصبی است اما اینطور نیست آن ها فقط کمی دیر ارتباط برقرار می کنند و نمی تواند به آسانی اعتماد کنند و به غریبه ها نزدیک شوند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین ورزشگاه های فوتبال جهان

ده سگ باهوش دنیا,سگ های باهوش جهان,۱۰ تا از باهوش ترین نژاد سگ ها,

4. سگ لابرادور | Labrador

در کشور آمریکا سگ های لابرادور بسیار پر طرفدار هستن. این سگ ها جسه ای متوسط دارند و هیکل شان بسیار ورزیده است. این سگ ها بسیار باهوش هستند و معمولا از آن ها برای شکار استفاده می شود. البته از سگ های نژاد لابرادور به عنوان سگ کار هم استفاده می شود چراکه خصلت شان به گونه ای است که همیشه دوست دارند به صابحان خود به گونه ای خدمت کنند. آن ها از لحاظ مسیر یابی بسیار باهوش هستند به همین خاطر برای نابینایان هم مورد استفاده قرار می گیرند.

10 سگ باهوش جهان,باهوش ترين سگ دنيا,باهوش ترین سگ جهان,

3. سگ پاپیلون | Papillon

سگ های پاپلیون از لحاظ ظاهری تا حدودی شبیه به سگ های نژاد پامرانین و اسپنیل هستند. این سگ ها عاشق مسابقه و بازی هستند و در حین بازی حس رقابت پذیری بسیاری دارند. این سگ مناسب افرادی است که در آپارتمان زندگی می کنند و به دنبال یک حیوان خانگی ساکت و آرام هستند. معنی پاپیلون یعنی (پروانه) و علت اینکه نژاد این سگ ها را به این نام گذاشته اند، گوش های شان است که شبیه به بال پروانه می باشد. این سگ ها بسیار آسیب پذیر هستند و حتما باید در خانه نگهداری شوند.

باهوش ترین سگ های جهان,ده سگ باهوش جهان,ده سگ باهوش دنیا,

2. بلاد هوند | Bloodhound

سگ بلاد هوند هم معروف به سگی نجیب و اشرافی است که رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد. این سگ توانایی های بسیاری برای شکار داشته و جسه او بسیار بزرگ و ورزیده است. این سگ اصلا مناسب یک حیوان خانگی که در خانه نگهداری کنید نیست! او بر خلف ظاهر آرام و دوست داشتنی اش همیشه به دنبال راهی برای سوپرایز کردن صاحبش است و بدون اینکه دستور انجام کاری را دریافت کند، کارهای خطرناکی انجام می دهد، پس شما نمی توانید او را یک روز کامل در خانه تنها بگذارید و باید مدام مراقب او باشید.

سگ های باهوش جهان,۱۰ تا از باهوش ترین نژاد سگ ها,10 سگ باهوش جهان,

1. سگ رویتوایلر | Rottweiler

اصالت سگ رویتوایلر متعلق به کشور آلمان و از نژاد باهوش ترین سگ های جهان است. این سگ هم به عنوان سگ کارگر شناخته می شود و از آن برای کشیدن وسایل و بار استفاده می کنند. این سگ ها بسیار باهوش، شجاع و نترس هستند و زمانی که قدم بر می دارند ابهتی باورنکردنی دارند که ممکن است ته دل شما را خالی کند و از او کمی بترسید. این سگ ها با افراد غریبه خیلی مشکل دارند و معمولا دیر ارتباط بر قرار می کنند که شاید در مقابل چنین رفتاری از آن ها احساس کنید که ترسیده اند اما اینطور نیست. این سگ در گذشته کارنامه ای موفق در ارتش و پلیس داشته و می تواند یک عضو بسیار مهربان و با وفا برای خانواده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا