سلامت

10 روش غیر معقول و خطرناک برای کاهش وزن و لاغری

خلاصه نوشته
  • رژیم های لاغری خطرناک، گاهی می توانند منجر به مرگ و به خطر افتادن سلامتی افراد شده و تا آخر عمر آن ها را از داشتن زندگی سالم محروم کنند. لاغری و کاهش وزن امری زمان بر است که تنها با صبر و کوشش به سرانجام خواهد رسید. بعضی از راه های رسیدن به تناسب اندام مناسب زمان بر است و برخی از افراد برای رسیدن به هدف خود دست به رژیم های خطرناکی می زنند.

چه کاهش وزنی خطرناک است؟

در سال های اخیر فاکتور های زیبایی و جذابیت دچار نوسانات شدیدی قرار گرفته است و یکی از فرضیه های زیبایی از نظر غالب مردم لاغریست. این روز ها افرادی با وزن بالا یا حتی کاملا نرمال رویای لاغر شدن و ماندن و زیبایی اندام خود را در سر می پرورانند. همه ما می دانیم که چاقی یک روزه صورت نگرفته است که یک روزه هم از بین برود! لاغری و تناسب اندام لازمه  صبر، تلاش و استقامت بسیار بالاست. برای رسیدن به اندامی مناسب و سلامت ابتدا باید تغذیه صحیح را در پیش گرفت و کنارش ورزش و تحرک را فراموش نکرد.

در جامعه کم تحمل و تنبل امروزی، افراد برای رسیدن به لاغری در طول مدت بسیار کم راه حل های بسیار غیر قابل باور و خطرناکی را امتحان می کنند که گاهی حتی برای سلامت جسم شان هم مضر است و عواقب بدی را در پیش خواهد داشت. برای رسیدن به لاغری، ابتدا باید با بدن خود کنار آمده و آن را دوست بدارید و از همه مهم تر باید لایف استایل خود را اصلاح کرده و یا  به پزشکان متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا در این زمینه اطلاعات بهتری را دریافت کنید. این روز ها برخی از افراد سودجو تنها برای پول، رژیم ها و روش های لاغری را پیشنهاد می دهند که متاسفانه بسیاری از افرادی که آگاهی درستی ندارند به دام تبلیغات وسوسه کننده این اشخاص افتاده و به سلامت خود لطمه می زنند! اما آیا می دانید که این روش های لاغری شامل چه هستند؟ شاید تا به حال چند مورد از آن ها را هم امتحان کرده باشید آن هم بدون اینکه اطلاعی از مضر بودن آن ها داشته باشید! در ادامه ما به شما ده تا از عجیب ترین رژیم های غذایی و روش های عجیب لاغری را که عملا نتیجه نخواهد داشت را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید:

برای کاهش وزن و لاغری چکار کنیم,خطرناک ترین رژیم لاغری,رژیم لاغری خطرناک,

10. خوردن پنبه های آبلیمویی برای لاغری!

در این رژیم لاغری خطرناک فرد پنبه گوله شده را به آب لیمو آغشته میسازد و می خورد! فرضیه‌ این رژیم این است که معده فرد بعد از خوردن پنبه، به دلیل حجم دار بودنش پر شده و از ان طرف هم آبلیمو حکم چربی سوزی را داشته و این دو سبب می شوند که فرد نه تنها احساس گرسنگی نکند بلکه به خاطر آبلیمو تا چندین ساعت احساس سیری کند. ضرر این رژیم برای بدن این است که بدن به پنبه را هضم نمی کند و همچنین باعث به وجود آمدن مشکلاتی در قسمتی از روده و شکم شود.

9. دوختن برچسب بر روی زبان

بخیه زدن روی زبان یا دوخت چسب روی زبان هم یکی دیگر از وحشتناک ترین روش های پر خطر برای لاغری است. در این رژیم چسبی به روی زبان بخیه زده شده که گویا باعث می شود فرد به راحتی اصلاً نمی تواند مواد غذایی جامد یا خشک میل کند و با مصرف غذاهای مایع و مایعات وزن خود را در مدت زمان کمی کاهش دهد. در هر صورت این روش کاملا غلط و به شدت خطرناک بوده و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش درمانی سریع کمر درد خانگی

8. رژیم لاغری با روش تغذیه با لوله

یکی از عجیب ترین رژیم های لاغری توسط یک پزشک متخصص شناخته و ثبت شده رژیم لوله است. در این شیوه از رژیم پزشک متخصص لوله ای را جهت تغذیه از راه بینی وارد مجاری تنفسی وابسته به معده می کند، محلول های پروتئینی و چربی های کم کالری را از طریق این لوله ها وارد بدن کرده و در اصل فرد از طریق بینی خود غذا می خورد و پس از مدتی محلول های غذایی وارد معده شده و آغاز به کتون زدگی می کند. کتون به موادی گفته می شود که وقتی وارد بدن می شود، به مرور زمان بدن انرژی به دست می آورد تا برای تامین انرژی از چربی های خود استفاده کند و در نهایت چربی سوزی بدن با سرعت بالاتری اتفاق می افتد. در این رژیم تحرک حذف شده و دیگر لازم به جویدن یا خوردن غذا از طریق دهان نیستید اما استفاده از چنین روش هایی به شدت عذاب آور و پر استرس است!

7. رژیم با روش خواب

رژیم خواب در نگاه اول بسیار راحت و آسان ممکن است دیده شود اما به یاد داشته باشید ک عواقب بدی به همراه دارد. در این رژیم فرد به جای خوردن هر وعده ی غذایی شام یا ناهار، قرص خواب آور ‌و یا دارو های آرام بخش مصرف می کند. این روش فرد را برای چند ساعت یا چند روز پریشان یا کلروفرم می کند. با مصرف دوز زیاد دارو ها امکان به خواب رفتن تا به ابد هم وجود دارد و قطعا انجام این رژیم به صورت کورکورانه به شما فرصت پشیمانی هم نخواهد داد!

6. رژیم با روش کرم نواری

وجود کرم در معده حتما ترسناک و وحشتناک است! کرم نواری از مواد غذایی وارد شده تغذیه می کند و عمل کاهش وزن در بدن میزبان صورت می گیرد. اما توجه به این نکته که انسان باید برابر با وزن خود روزانه پروتئین مصرف و جذب کند فراموش می شود، کمبود پروتئین بیماری ها و‌ خطراتی برای بدن به وجود می آورد که در شماری از مردم حتی به مرگ ختم شده است.

5. رژیم بولیمیا ( اختلال عصبی)

بولمیا یا پرخوری عصبی زیر شاخه و جز دسته ی بیماری های روانی است، فرد بیمار بعد از خوردن حجم زیادی از غذا فورا دچار عذاب وجدان شده و برای دفع و از بین بردن آن انگشتش را داخل دهانش می کند تا بالا بیآورد و یا وحشیانه و قصد مرگ ورزش می کند. دراین رژیم شخص بیمار به جای انگشت از داروی «قی آور» استفاده می کند تا تمامی غذای خورده شده را بالا بیآورند. در واقع نمی توان این مورد را جزء دسته روش های لاغری گذاشت، چراکه این یک اختلال عصبی است که با نام سندروم بولیمیا هم شهرت دارد.

این مطلب را از دست ندهید
10 درمان بی خوابی طبیعی که اکثر مردم فراموش می کنند

4. لاغری با تزریق انسولین

تزریق دوز پایینی از انسولین به فرد غیر دیابتی به جهت کاهش قند خون صورت می گیرد. این عمل کربوهیدرات های غیر قابل هضم و ناپیچیده را هضم پذیر می سازد. همچنین چربی های اشباه شده داخل بدن را به محل منبع انرژی تجزیه پذیر تبدیل می کند. جدای از این صحبت ها مضراتی بر این رژیم وارد است از جمله: خطراتی چون آسیب رسانی به مثانه، کبد و کلیه ها که به همین علت ابدا توصیه نمی شود.

3. رژیم چندش آور با تزریق ادرار

می دانید که با افزایش سوخت ساز بدن کاهش وزن صورت می گیرد. با این روش “تزریق ادرار” حتی در خواب هم بدن شما مشغول به سوخت و ساز است. ادرار دارای هومون گنادوتروپین کوریون است که سوخت و ساز بدن را بیشتر از سوخت و ساز بدن در حالت عادی می کند. ضرر این روش جدای از غیر طبیعی بودن آن، این است که شما عملاً مواد سمی خارج شده از بدن را با این روش وارد جریان خون خود می سازید!

2. مصرف مواد مخدر برای لاغری

اضافه وزن در صورت سلامت جسمانی و روحی فرد اصلا ایرادی ندارد. چاقی زیبایی های ظاهری خاص خودش را دارد، اما برخی برای رسیدن به تناسب اندام در مدت زمانی کوتاه به مصرف مواد مخدر روی می آورند که خطرناک ترین رژیم لاغری این لیست است! هروئین یا مصرف قرص های روان گردان باعث می شود آنقدر در دنیایی دیگر سیر کنید که ابدا به غذا فکر نکنید و متوجه احساس گرسنگی خود در آن ساعات نشوید!

1. کمپینی با آموزش بی اشتهایی!

در برخی از کشور ها افراد نادانی پیدا می شوند که به بی اشتهایی خود می بالند و همین بالیدن و خود رای بودنشان سبب این شده به فکر ساخت باشگاه هایی با شهریه های کلان به سرشان بزند. باشگاه هایی با نام “ABC”  که بی شباهت به پادگان های نظامی نیستند! در این باشگاه ها روش ها و راه حل های باور نکردنی و پر خطر برای بی اشتهایی به غذا پیشنهاد می شود که برخی از آن ها در طولانی مدت به بدن آسیب های شدیدی وارد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا