سلامت

10 خوراکی برای کاهش وزن سریع

خوراکی طبیعی

برای کاهش وزن سریع چه کنیم؟

امروزه با توجه به زندگی ماشینی که داریم، همچنین عدم فعالیت باعث چاقی بیش از حد افراد شده است. حتی خیلی از کودکان هم به دلیلی که با بازی های کامپیوتری سرگرم هستند از اضافه وزن بی نصیب نبوده و آن ها هم چاق هستند. اما باید توجه داشت که داروهای شیمایی برای لاغری، معولا جواب گو نیست و همچنین ممکن است صدمات فراوانی داشته باشد. به همین دلایل امروزه اغلب افراد به مواد غذایی طبیعی که به لاغری کمک می کند روی می آوردند.

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

کدام یک از خوراکی های طبیعی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرند؟

جواب این سوال موضوع این مقاله می باشد، یا به عبارت دیگری در این مقاله قصد داریم خوراکی های طبیعی به شما معرفی کنیم که برای کاهش وزن موثر هستند.

شاید باور نکنید اما برای سالم بودن و داشتن هیکلی متناسب نیاز به هزینه های اضافی نبوده و می توانید با شناخت این ده خوراکی به راحتی برای کاهش وزن سریع اقدام کنید و دیگر نگران هیچ چیزی نباشید.

برای کاهش وزن چه باید کرد,بهترین راه برای کاهش وزن سریع,بهترین راه کار برای کاهش وزن,

10. آب لیمو طبیعی برای بهبود عمل کرد دستگاه ایمنی

اولین خوراکی طبیعی که به کاهش وزن شما کمک فراوانی می کند, آب لیمو طبیعی می باشد اما شاید برای شما سوال شده باشد که چگونه ممکن است آب لیمو سبب لاغری شود؟
برای پاسخ به این سوال باید بگویم: لیمو اثر قلیایی روی بدن انسان داشته و ماهیت اصلی آن سم زدا می باشد. لیمو دارای مقدار زیادی ویتامین C بوده که برای حفظ سلامت بدن لازم می باشد. جالب است بدانید طبق پژوهش های محققان در مجله 2007 یافتند که بعضی افراد در برنامه روزانه خود لیمو را قرار داده اند و همیشه نسبت به کسایی که در برنامه غذایی خود لیمو ندارند لاغرتر بوده و اصلا اضافه وزن ندارند، بنابراین می توان نتیجه گرفت که بهترین راه حل برای کاهش وزن سریع استفاده از آب لیمو می باشد.

اما شاید بپرسید به چه شکلی از آب لیمو برای لاغری استفاده کنیم؟

در پاسخ باید بگویم می توانید مقداری آب لیمو را به آب داغ اضافه کنید و روزانه و به صورت متداول در ابتدا صبح میل نماید. اگر روز خود را با خوردن ویتامین C شروع کنید در آن روز چربی سوزی داشته و همچنین دستگاه ایمنی شما تقویت خواهد شد.
اما ذکر این نکته را واجب می دانیم که در اکثر رژیم های غذایی مصرف آب لیمو به همراه آب را در ابتدا صبح به صورت ناشتا توصیه کرده اند. اما طبق تجربه این عمل به معده افراد صدمه زده و بعد از کاهش وزن باید با درد معده دست و پنجه نرم کنید. پس توصیه می کنم اصلا و ابدا آب لیمو را به صورت ناشتا و معده خالی مصرف نکنید.

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

9. دارچین باعث تنظیم قند خون می شود

دومین ماده ای که برای کاهش وزن مناسب است، دارچین بوده در صورتی که می خواهید بدانید چرا؟ ادامه متن را مطالعه کنید. همان طور که می دانید مصرف دارچین برای تنظیم قند خون مناسب است و در فرآیند کاهش وزن می تواند به شما کمک های فراوانی کند. علاوه بر این دارچین به توازن گلوکز خون و کلسترول و همچنین فشار خون کمک فراوانی خواهد کرد به دلیل این که خاصیت ضد میکروبی و نیز ضد انگلی دارد.
در این جا می خواهیم بگویم دارچین چگونه مصرف شود تا به کاهش وزن کمک کند. می توانید به راحتی دارچین را روی مواد صبحانه خود ریخته و میل کند و از طعم جدید بهره ببرید. البته یک راه حل دیگری هم هست که می توان به آن یک تیر و دو نشان گفت، به این شکل که می توانید دارچین را با مقداری عسل مخلوط کرده و معجونی بسیار قوی بسازید.

این مطلب را از دست ندهید
10 نوشیدنی معجزه آسا برای کاهش سرعت پیری

برای کاهش وزن چه باید کرد,بهترین راه برای کاهش وزن سریع,بهترین راه کار برای کاهش وزن,

8. عسل برای افزایش سوخت و ساز عالی است

به احتمال خیلی زیاد همگی از فواید بی شمار عسل آگاه هستند و لازم است که بگویم عسل به دلیل داشتن 22 تا آمینواسید، بسیار مفید بوده و برای کاهش وزن نیز موثر است. همچنین یک عامل برای چربی سوزی به حساب می آید. اما نکته بسیار مهم این است که عسل خام و ارگانیک تهیه کنید. عسل ها دارای مواد معدنی بسیار خوبی مانند آهن, سدیم، گوگرد، پتاسیم و … هستند.
اما شاید بخواهید بدانید عسل را چگونه مصرف کنید تا در کاهش وزن به شما کمک کند. لازم است بگویم در روش عنوان شده برای دارچین هم بیان کردیم که مخطوط دارچین و عسل بسیار کار ساز بوده و فواید زیادی هم دارد. اما در صورتی که به این روش تمایل ندارید می توانید با خوردن مستقیم عسل به صورتی روزانه چند قاشق اثرات آن را به راحتی لمس کنید.

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

7. سرکه سیب به دلیل مهار گرسنگی

سعی کنید سرکه سیب را اولا تازه مصرف کنید و دوما حتما طبیعی باشد و سرکه های کارخانه ای کیفیت لازم را نخواهند داشت. این سرکه دارای آنزیم ها و نیز مواد معدنی زیادی است که باعث می شوند بدن انسان گرسنگی را خیلی کم تر احساس نماید و بهترین راه کار برای کاهش وزن سریع می باشد.
طبق پژوهش های محققان در مجله های اروپایی به این نتیجه رسیدند افرادی که سرکه سیب را در برنامه روزانه خود دارند در مقایسه با افرادی که در برنامه خود جایی برای سرکه سیب ندارند بسیار کم تر غذا می خورند. این امر به سبب وجود استیک اسید بوده که جزء اصلی ترین مواد معدنی سرکه سیب می باشد.
اما برای چگونگی مصرف سرکه سیب باید بگویم، می توانید با اضافه کردن تقریبا دو قاشق غذا خوری سرکه سیب به آب و نوشیدن این مخلوط نیم ساعت قبل از غذا از فواید آن بهره مند شوید.

برای کاهش وزن چه باید کرد,بهترین راه برای کاهش وزن سریع,بهترین راه کار برای کاهش وزن,

6. روغن نارگیل برای استفاده از چربی سالم

خوراکی بعدی که به کاهش وزن و لاغری کمک فراوانی می کند روغن نارگیل است. این روغن که دارای چربی اشباع می باشد به لاغری کمک کرده و اسید های چرب لازم بدن را فراهم می کند. طبق تحقیق محققان می توان گفت روغن نارگیل برای افزایش سوخت و ساز بدن بسیار مناسب بوده و برای کاهش اشتها هم مفید است. از دیگر خصوصیات روغن نارگیل باید بگویم با طبخ شدن و حرارت دیدن خواصش از بین نرفته و نیز بوی مطبوعی به غذای شما می بخشد.
برای نحوه مصرف روغن نارگیل باید بگویم بهتر از در کل به جای مصرف روغن های نباتی, در پخت و پز از روغن نارگیل استفاده کنید. بعد از مدت خیلی کمی به فواید آن پی خواهید برد. اما نکته ای که باید حتما بدانید این است که روغن نارگیل باعث کاهش علائم پیری شده و عاملی ضد پیری می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 فایده ی خوردن تخم مرغ و تاثیر آن روی بدن شما

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

5. زرد چوبه

به جرات می توان گفت بهترین راه برای کاهش وزن سریع استفاده از زردچوبه می باشد. نکته مهم در رابطه با زردچوبه این است که هیچگونه عوارضی ندارد. این ادویه حاوی کورکومین بوده و مقدار فراوانی آنتی اکسیدان هم دارد و برای سم زدایی بهترین گزینه است.
اما برای روش مصرف زردچوبه باید بگویم، می توانید آن را به گوشت افزوده و رنگ زیبایی هم به آن بدهید. اما جدیدا یک روش بسیار پرطرفدار روی کار آمده که با افزودن زردچوبه به شیر نارگیل یا حتی روغن نارگیل, ترکیب عالی ساخته که به شیر طلایی معرف است و خاصیت های فراوانی دارد.

برای کاهش وزن چه باید کرد,بهترین راه برای کاهش وزن سریع,بهترین راه کار برای کاهش وزن,

4. عمل کرد بهتر گوارش با زنجبیل

زنجبیل کمک فراوانی به حرکت غذا در داخل بدن می کند و نیز محتوایی را فراهم می سازد که فیبر بالایی دارد. زنجبیل با افزایش سوخت و ساز بدن کمک فراوانی به کاهش وزن و از بین رفتن چربی های زاید می کند. از بهترین فواید زنجبیل می توان به کاهش اشتها اشاره کرد و همچنین می تواند قند خون را تنظیم کند.
روشی که ما برای استفاده از زنجبیل توصیه می کنیم این است که زنجبیل را به سوپ یا استیک خود اضافه کنید و همچنین می توانید به همراه آب لیمو تازه و زنجبیل دم نوشی بسیار مقوی بسازید.

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

3. پودر کاکائو

پودر کاکائو به شما کمک می کند اشتهای خود را کم کرده و همچنین میل شما به شیرینجات خیلی کم تر شود. علاوه بر این پودر کاکائو برای بالا بردن روحیه موثر بوده و با از بین بردن چربی ها, آن ها را به انرژی تبدیل می کند.
برای روش مصرفی کاکائو به شما پیشنهاد می کنم آن را با شیر نارگیل ولرم, مخلوط کرده و میل کنید. این مخلوط پر خاصیت را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا از فواید بی شمار آن بهره ببرید.

برای کاهش وزن چه باید کرد,بهترین راه برای کاهش وزن سریع,بهترین راه کار برای کاهش وزن,

2. پودر بذر کتان

شاید بدانید که بذر کتان از نظر فیبر بسیار غنی بوده و می تواند به روانی اجابت مزاج کمک فراوانی کند. اگر شما یک دستگاه گوارش سالم به همراه باکتری های سالم روده داشته باشید به راحتی می توانید کاهش وزن را محقق کرده و از چاقی رنج نبرید. اما داشتن دستگاه گوارش سالم و روده سالم با مصرف بذر کتان میسر خواهد شد. از دیگر فواید بذر کتان می توان به از بین بردن بیماری های قلبی و همچنین کبدی اشاره کرد.
اما برای مصرف بذر کتان روشی که ما توصیه می کنیم این است که بذر کتان را به روی سالاد و سوپ خود بپاشید و از فواید بی شمار آن بهره ببرید.

برای کاهش وزن سریع,برای کاهش وزن سریع باید چکار کرد,برای کاهش وزن سریع چه کنیم,

1. سیر و چربی سوزی

همان طور که همه می دانیم سیر بسیار خاصیت داشته و برای بالا بردن سوخت و ساز بدن و همچنین سم زدایی مفید است. هر چقدر از فواید سیر بگویم باز هم چند مورد از فواید آن از قلم خواهد افتاد. سیر بسیار بسیار پر خاصیت بوده و برای چربی سوزی هم یک گزینه عالی به حساب خواهد آمد.
اما برای روش مصرف آن همان طور که می دانید می توان سیر را در غذاهای خاصی ریخته یا این که به صورت حبه ای در ابتدا صبح میل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا