سلامت

۱۰ گیاه دارویی برای از بین بردن عفونت در بدن

افزایش بازدید در گوگل

گیاه دارویی برای عفونت

بسیاری از افراد برای درمان جوش‌ های چرکی، عفونت ‌های سطحی و رفع بسیاری از باکتری‌ های موجود در بدن از گیاهان دارویی استفاده می ‌کنند، البته باید ریشه اصلی مشکلات را بیابید تا بتوانید از گیاه مناسبی استفاده نمایید.

💥🩺 بهترین سایت های پزشکی 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

عفونت از روش های مختلفی وارد بدن خواهد شد، اما بسیاری از آن ‌ها منتظر فرصت‌ هایی هستند که  شما دچار ضعف سیستم ایمنی بدن شوید بعد خود را نشان دهند، باز طرفی یک ضربه یا خراش می‌ تواند عفونتی را وارد بافت بدن کند که به راحتی می توان از ورود آن ها جلوگیری کرد، به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب ۱۰ گیاه دارویی برای رفع عفونت را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انجیر زرد شیرازی,گیاه دارویی برای عفونت,گیاه دارویی عفونت

۱۰. اکالیپتوس | Eucalyptus

عفونت‌ های مجاری تنفسی که بسیاری از افراد با آن دست‌ و پنجه نرم می کنند را به‌راحتی می‌ توان با استفاده از بخور گیاه اکالیپتوس رفع کرد. برگ اکالیپتوس را می‌ توانید هنگام بروز عفونت‌ های مجاری تنفسی مورد استفاده قرار دهید.

اگر ۵۰ گرم از برگ اکالیپتوس را همراه با یک لیتر آب دم کنید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را میل کنید و این کار را ۳ بار در روز انجام دهید از شر عفونت ‌های مجاری تنفسی خلاص خواهید شد شاید.

بسیاری از افراد تصور کنند که  بخور گیاه اکالیپتوس می‌ تواند از عفونت ‌های چرکی ریه و سینوزیت جلوگیری کند، اما در کنار بخور باید دم کرده آن را هم مورد استفاده قرار دهید.

۹. چای سبز | Green Tea

سرماخوردگی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از افرادی با آن رو به رو می‌ شوند و هر کاری را انجام می ‌دهند تا از شر آن رهایی یابند. عده ای از افراد ممکن است از داروهای چرک ‌خشک‌ کن یا آب ‌نبات های مسکن، آب ‌نمک، آب جوش و … استفاده کنند، اما اگر بخواهید به سراغ طب سنتی بروید و از گیاه دارویی برای سرماخوردگی استفاده کنید بهتر است از چای سبز استفاده نمایید.

یکی از گیاهان دارویی برای سرماخوردگی چای سبز می باشد که از آن می توانید  برای گلودردهای عفونی هم استفاده کنید. برای رفع گلودردهای چرکی بهتر است یک قاشق غذاخوری چای سبز را با  یک لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه خیس کنید، البته دقت داشته باشید که این گیاه را نباید بر روی حرارت گرم کنید بلکه اجازه دهید بدون حرارت دم بکشد و آن را میل نمایید.

به این نکته دقت داشته باشید که می‌ توانید به‌ جای استفاده از آب نمک چای سبز را قرقره کنید و برای از بین بردن عفونت ‌های چرکی پوستی هم می‌ توانید از کمپرس چای سبز بهره ببرید.

انجیر زرد شیرازی,گیاه دارویی برای عفونت,گیاه دارویی عفونت

۸. پونه | Pennyroyal

یکی از اصلی ‌ترین و مهم‌ پرین اعضای بدن که به مبارزه با هوای آلوده می ‌پردازد ریه است، اما گاهی اوقات ریه‌ ها دچار عفونت هایی می‌ شوند که می‌ توانند ضعف سیستم ایمنی بدن را ایجاد نمایند، به‌ همین علت برای رفع عفونت ‌های ریه‌ ای می ‌توانید به‌ جای استفاده از آنتی‌ بیوتیک ‌ها از گیاهان دارویی استفاده کنید.

از گیاهان دارویی برای عفونت ریه می توان پونه را نام برد از خواص بسیار زیادی برخوردار است. اگر قصد دارید از طب سنتی استفاده برای ضدعفونی کردن ریه خود استفاده کنید بهتر است دم کرده پونه را مورد استفاده قرار دهید.

به این صورت که یک لیوان آب جوش را به ‌همراه یک قاشق چای غذاخوری پونه مخلوط کنید و اجازه دهید تا ۱۵ دقیقه دم بکشد، سپس محلول صاف شده آن را روزی ۳ بار همراه با عسل میل نمایید.

۷. تره جوشانده در شیر | Leek

زخم‌ های چرکی معمولا به دقت و مراقبت زیادی نیاز دارد شاید شما برای رفع این نوع زخم ها خوراکی یا پمادهای موضعی را استفاده کنید، اما طب سنتی برای عفونت‌ هایی که زیاد خطرناک نیستند راه‌ حل‌ های مناسب‌ تری را توصیه می‌ کند که یکی از آن‌ ها استفاده از تره جوشانده در شیر می‌ باشد.

شما می ‌توانید برای رفع این نوع از عفونت ‌ها ترن تازه را همراه با شیر بجوشانید سپس بعد از پخته شدن تره را از شیر جدا کنید و مواد به ‌دست ‌آمده را چند ساعت بر روی زخم خود بگذارید، بعد از مدت زمان کوتاهی تره را از روی زخم بردارید و آن را پانسمان کنید.

با توجه به این ‌که تره چرک را به خود جذب می کند باید خیلی زود آن را تعویض کنید، اگر روزی یک ‌بار این کار را انجام دهید در مدت زمان بسیار کوتاهی زخم ‌های چرکی از بین می ‌روند.

انجیر زرد شیرازی,گیاه دارویی برای عفونت,گیاه دارویی عفونت

۶. پونه کوهی | Mentha Pulegium

آنتی ‌بیوتیک ‌های زیادی در بازار وجود دارد که برای از بین بردن عفونت مورد استفاده قرار می گیرند، اما پونه کوهی به‌ عنوان یکی از بهترین گیاهان دارویی معرفی می شود که شما به‌راحتی می‌ توانید از آن برای رفع عفونت‌ گلو، عفونت دهان و عفونت های قارچی و میکروبی استفاده کنید، دقت داشته باشید که پونه کوهی با پونه معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد. برای این ‌که پونه کوهی از خواص ضدعفونی برخوردار باشد باید دم کرده آن را روزی ۳ بار مورد استفاده قرار دهید.

در نتیجه می‌ توان گفت یکی از گیاهان دارویی برای عفونت دهان پونه کوهی می‌ باشد که اگر یک قاشق مربا خوری از آن را به‌ همراه یک لیوان آب دم کنید  و دم کرده آن را بنوشید از شر بسیاری از عفونت ها خلاص می شوید.

افرادی که دچار عفونت ‌های قارچی ناخن، ناحیه‌ تناسلی، عفونت‌ های قارچی گوش و … می ‌شوند به‌ راحتی می‌ توانند از آن به‌ عنوان یک آنتی ‌بیوتیک استفاده نمایند.

۵. گل پامچال | Primrose

بیماری ذات‌الریه، اسهال های عفونی و برونشیت از بیماری‌ هایی هستند که به ‌راحتی می‌ توان بدون مصرف آنتی ‌بیوتیک و با استفاده از گیاهان دارویی آن را رفع کرد‌ گل پامچال از جمله گیاه دارویی به شمار می ‌رود که تا حدودی به درمان اسهال ‌های عفونی و بیماری ذات ‌الریه کمک می‌ کند.

برای بهره بردن از این گیاه دارویی بهتر است ۲۰ گرم از گل پامچال را با استفاده از یک لیتر آب دم کرده و بعد از ۱۰ دقیقه آن را صاف و میل نمایید تا اثرات درمانی آن را مشاهده کنید.

انجیر زرد شیرازی,گیاه دارویی برای عفونت,گیاه دارویی عفونت

۴. پنیرک | Mallow

یکی از گیاهان دارویی برای عفونت ادراری پنیرک است که در طب سنتی از خواص بسیار زیادی برخوردار می باشد‌ این نوع گیاه را علاوه ‌بر عفونت‌های ادراری می ‌توان برای رفع عفونت ‌های سرخک و مخملک هم مورد استفاده قرار داد.

خواص آنتی‌ بیوتیک پنیرک زبانزد خاص‌ و عام است که برای بهره بردن از آن می ‌توانید ۴۰ گرم از گیاه را به وسیله یک لیتر آب بجوشانید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را صاف کرده و روزی ۳ بار میل نمایید.

۳. انجیر زرد شیرازی | Shirazi Yellow Figs

زمانی ‌که دچار گلودردهای چرکی، عفونت‌ های دهان و آنژین ها می ‌شوید بهتر است از جوشانده انجیر زرد شیرازی استفاده کنید که در آجیل هم مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

برای بهره بردن از خواص انجیر زرد بهتر است نیم کیلو شیر را به مدت ۱۵ دقیقه با ۵۰ گرم انجیر زرد شیرازی بجوشانید، این جوشانده به‌ راحتی می ‌تواند گلودردهای چرکی، زخم‌ های داخل دهان و عفونت را از بین ببرد برای‌ اینکه تأثیرات این نوع جوشانده را ببینید بهتر است روزی ۳ بار از آن استفاده کنید.

اگر با دندان دردهای شدید همراه با عفونت مواجه شدید بهتر است علاوه ‌بر مراجعه به دندان ‌پزشک از گیاه آنغوزه استفاده کنید، البته دقت داشته باشید که نیازی نیست این گیاه را بجوشانید، چرا که حالت صمغی شکل دارد و می‌ توانید آن را بر روی دندانی که عفونت دارد قرار دهید.

انجیر زرد شیرازی,گیاه دارویی برای عفونت,گیاه دارویی عفونت

۲. بابا آدم | Burdock

افرادی که در دوران نوجوانی به سر می ‌برند با جوش ‌های بسیاری مواجه خواهند بود که برای درمان آن‌ ها ممکن است از آنتی ‌بیوتیک ‌های قوی استفاده نمایند که به‌ جای استفاده از این نوع داروهای شیمیایی بهتر است از طب سنتی کمک بگیرید.

هنگام‌ مطالعه در مورد داروی گیاهی برای عفونت جوش با گیاه بابا آدم مواجه خواهید شد که دم کرده آن کمک می ‌کند که از شر جوش های چرکی خلاص شوید، برای بهره بردن از این گیاه بهتر است یک لیتر آب را همراه با ۸۰ گرم ریشه گیاه بابا آدم بجوشانید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه دم کرده آن را صاف کنید، سپس روزی ۳ بار از آن بنوشید.

۱. بادر نجبویه | Dracocephalum

گاهی اوقات از وجود برخی عفونت ‌های بدنی ممکن است هیچ‌ گونه اطلاعی نداشته باشید، بنابراین می‌ توانید به‌ راحتی با استفاده از گیاهان دارویی بدن خود را از وجود هر گونه میکروبی پاکسازی کنید.

یکی از این گیاهانی که کمک می ‌کند عفونت‌ های بدنی را از بین ببرید بادر نجبویه می ‌باشد، به‌ عنوان مثال زمانی‌ که در معرض هوای آلوده قرار می ‌گیرید ممکن است میکروب ‌های ریزی وارد بدن شما شود که در این شرایط برای پاکسازی بدن می ‌توانید ۴۰ گرم از گیاه دارویی بادر نجبویه را به‌ همراه آب جوش بجوشانید و آن را بنوشید تا عفونت‌ های داخل بدن شما از بین برود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا