سلامت

10 تکنیک برای سلامت پا

خلاصه نوشته
  • بهداشت پا از جمله موارد ضروری برای حفظ زیبایی آنها است. در صورتی که به سلامت پاها اهمیت ندهید همچنان زیبایی و بهداشت نیز نخواهید داشت، پس خیلی مهم است که نکات بهداشت پا را رعایت کنید.

نکات بهداشت پا برای داشتن پاهای سالم و تمیز

برای هر کسی مهم است که پاهایی زیبا و سالم داشته باشد. بعضی افراد حسرت داشتن پاهایی زیبا دارند که پاکیزه و سالم باشد، اما در عین حال آن را غیر ممکن می دانند، باید بدانید این کار شدنی است. در ادامه با 10 راهکار برای زیبا نگه داشتن پاهای خود آشنا می شوید.

تکنیک برای سلامت پا,راه های سلامت پا,نکات بهداشت پا,

10. پا برهنه راه بروید

از آن جایی که پا برهنه راه رفتن می تواند موجب رسیدگی هوا به سطح پوست می شود، بهتر است تا حد امکان بدون پوشیدن کفش حرکت کنیم. این عمل منجر به راه یافتن اکسیژن در سلول های پوستی شده در نتیجه از بیماری های قارچی و باکتری های پوستی جلوگیری می کند. با پا برهنه راه رفتن پاها کمتر عرق می کند.

9. چسباندن انگشت دوم و سوم هر پا

برای هرکسی پیش آمده است که بخاطر انگشت های دوم سوم پا نتواند کفش مورد علاقه خود را بپوشد. در چنین شرایطی اغلب از آن کفش می گذرند و یا به کفاشی و تعمیر روی می آورند، خب این روش زمان زیادی را می گیرد و  ممکن است نتیجه مطلوبی کسب نکنید. در صورتی هم می توان با یک روش ساده زمان را هدر نداد و هیچ گونه سرمایه ای را صرف نکرد. با استفاده از چسب انگشت دوم و سوم پا که درون کفش گیر می کند را می بندید، این امر از آسیب به پاها جلوگیری می کند و مانع از بین رفتن زیبایی پا می شود.

تکنیک برای سلامت پا,راه های سلامت پا,نکات بهداشت پا,

8. پا های خود را ببندید

افرادی که در طی روز بسیار زیاد راه می روند ممکن است اغلب مواقع دچار پا درد های شدید و یا خفیف شوند. پا درد حاصل از کار کردن زیاد نیز بین اکثر زنان دیده می شود که اگر به آن رسیدگی نشود، ممکن است که این مشکل افزایش یابد پس حتما باید برای آن درمانی پیدا کرد. این درمان می تواند از روش های ساده ای صورت بگیرد. یکی از این راه ها بستن پا ها است. بستن محل درد منجر به کاهش و در مواردی درمان آن می شود.

7. استفاده از الکل و مواد ضد عفونی کننده

در تابستان که هوا بسیار گرم می شود با پوشیدن کفش و مقداری راه رفتن، پا عرق می کند و این امر موجب به وجود آمدن قارچ و زخم لای انگشتان می شود. برای اینکه از این صدمه دور بمانید و زیبایی پای خود را حفظ کنید لازم است که از طریقی مانع عرق پا ها شوید. راه بسیار مناسب برای انجام این کار استفاده از مواد آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده است. شما می توانید با استفاده از مقداری الکل و یا جوش شیرین که خود یک ضد عفونی کننده به حساب می آید، درون کفش هایتان از میزان عرق پا جلو گیری کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه درمان فراموشی و علائم آن

تکنیک برای سلامت پا,راه های سلامت پا,نکات بهداشت پا,

6. کفش های لغزنده با چسب حرارتی

طراحی برخی از کفش ها به گونه ای است که زیر آن ها بسیار لغزنده می باشد، مخصوصا در روز های زمستانی که ممکن است سر بخورید. یک روش بسیار مناسب برای رفع لغزندگی زیر کفش ها استفاده از چسب حرارتی است. شیوه مصرف آن بسیار راحت و آسان می باشد. تنها کافیست یک لایه متوسط از چسب حرارتی را به زیر کفش های خود زده و بعد از خشک شدن نتیجه حیرت آور آن را مشاهده کنید.

5. سرکه سیب

از مشکلات افرادی که به دنبال پاکیزگی هستند بوی بد پاها است. پاها به دلیل مدت زیادی که درون کفش هستند، عرق می کنند و اگر جوراب نپوشید بوی بد و آزار دهنده ای به وجود می آورند. شاید فکر کنید که هیچ روشی برای درمان آن وجود ندارد، اما باید گفت که سرکه سیب از داروهای از بین برنده این مشکل است. سرکه بوی بد پارا رفع می کند، مقداری از آن را توی یک تشت ریخته و پاهای خود را در آن قرار دهید.

تکنیک برای سلامت پا,راه های سلامت پا,نکات بهداشت پا,

4. جدا نگه داشتن کفش ها

از آن جایی که در برخی موقع بسیاری از افراد حوصله مرتب کردن کفش های خود را ندارد، همیشه کفش های دیگری اطراف و روی آن قرار دارند. یکی از راه های سلامت پا بهداشت فردی این است که، تا حد امکان سعی کنید کفش های تان را منظم، مرتب و تمیز به صورت جدا نگه دارید.

3. قرار دادن کیسه آب در کفش ها

در بسیاری مواقع بعد از خریدن یک کفش متوجه تنگی آن می شویم که متاسفانه دیگر دیر شده است، در این صورت می توان با استفاده از یک کیسه آب درون کفش خود و قرار دادن آن در فریزر یا جایخی باعث باز شدن آنها شد. البته باید مراقب زمانی که داخل فریزر است باشیم که مبادا به کفش لطمه ای وارد شود. نباید آنرا در کنار مواد غذایی نگه داشت چرا که اصلا از لحاظ بهداشتی درست نیست.

تکنیک برای سلامت پا,راه های سلامت پا,نکات بهداشت پا,

2. انتخاب صحیح کفش

دیده می شود که بعضی افراد با خریدن کفش های نا مناسب و بدون توجه به فرم و سایز پا باعث لطمه به پآهای خود می شوند. این نکته بسیار ضروری است که هنگام انتخاب کفش تنها به زیبایی آن فکر نکنیم چراکه ممکن است به فرم و اندازه پای شما نخورد و زیبایی پاهای تان را از دست بدهید. پس همواره در خرید کفش به تمام جنبه های راحتی خود فکر کنید.

1. عمودی چسباندن چسب زخم

اکثرا هنگامی که پاها زخم می شود یا در مواقعی که پاها تاول زده، مشکل چگونه چسباندن چسب زخم نیز به وجود می آید. از آن جایی که با راه رفتن ممکن است که چسب زخم کنده شود بهتر است آن را به صورت افقی نچسبانید، زیرا با چند قدم حرکت کردن به کلی بیرون می آید. اما اگر چسب را به صورت عمودی بچسبانید مدت زمان زیادی همانطور باقی می ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا