سلامت

10 نکته طلایی برای شروع رژیم غذایی لاغری که باید بدانید

افزایش بازدید در گوگل

آشنایی با نکات شروع رژیم غذایی سالم

بدون شک شما هم در مورد رژیم های مختلف کاهش وزن چیزهای زیادی شنیده اید. پیش از هر چیز باید بدانید که بسیاری از این رژیم ها غیر اصولی بوده و دنبال کردن شان می تواند آسیب های جدی به سلامت تان وارد کند.

متاسفانه بسیاری از افرادی که قصد لاغری دارند، بدون هیچ گونه تحقیقی شروع به رژیم گرفتن کرده و در بیشتر موارد هم از نتیجه آن ناراضی اند.

این گروه از رژیم های غذایی با گرسنه نگه داشتن شما شاید از وزن تان کم کنند، اما به محض کنار گذاشتن شان علاوه بر بازگشت وزن، شمار بیشتری از مشکلات را برای تان به همراه خواهند داشت.

💥🩺 بهترین سایت های پزشکی 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

بنابراین مهم ترین نکته ای که باید در این زمینه مد نظر قرار دهید، توجه به سلامتی تان می باشد. شما باید رژیمی انتخاب کنید که رعایت کردنش برای تان معضل جدیدی نباشد.

چنانچه شما هم قصد دارید وزن تان را کاهش دهید و به تناسب اندام برسید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از نکات مهم رژیم لاغری آشنا کنیم.

رژیم لاغری,شروع رژیم غذایی سالم,شروع رژیم غذایی لاغری

۱۰. رژیم گرفتن را برای خودتان سخت نکنید

بدون شک روزهای ابتدایی رژیم می تواند یکی از سخت ترین بخش های مسیر به شمار رود، اما مهم آن است که شما این مورد را برای خودتان سخت تر از چیزی که هست نکنید.

پیش از هر چیز بهتر است که یخچال تان را از غذاهای ناسالم و یا خوراکی های مضر و مورد علاقه تان خالی کنید تا وسوسه نشوید. به جای آن محصولات سالم و به خصوص میوه و سبزیجات را جایگزین کنید.

به خاطر داشته باشید در روزهای ابتدایی بهتر است که از غذاهای سالم اما مورد علاقه تان شروع کنید تا انگیزه بیشتری برای ادامه دادن داشته باشید.

۹. از حمایت خانواده کمک بگیرید

پیروی کردن از یک رژیم غذایی سالم، علاوه بر اراده قوی گاهی به تشویق شدن نیز نیاز دارد. در این زمینه می توانید از افراد خانواده تان کمک بگیرید.

هر چند که ممکن است آن ها طرفدار رژیم نباشند و یا اصلا از رژیم خاصی پیروی نکنند، اما دلگرمی های شان می تواند به نگه داشتن شما در مسیر کمک کند.

برای شروع می توانید به آن ها در مورد رژیم غذایی و یا غذاهایی که باید مصرف کنید توضیح دهید. این کار نه تنها شما را متعهد تر می کند، بلکه باعث می شود که افراد خانواده نیز به شمار یاد آور شوند که باید از چه غذاهایی استفاده کنید.

این حمایت ها شاید در ابتدا ساده به نظر برسند، اما تاثیر زیادی در حفظ روحیه شما خواهند داشت، بنابراین هیچ گاه از صحبت کردن در مورد رژیم تان خجالت نکشید.

رژیم لاغری,شروع رژیم غذایی سالم,شروع رژیم غذایی لاغری

۸. مثبت اندیش باشید

مثبت اندیشی و داشتن افکار خوب از آن دسته مواردی است که شاید برای تان اهمیت زیادی نداشته باشد، اما باید بدانید که تاثیرات فوق العاده ای روی موفقیت شما در این زمینه خواهد داشت.

تلاش کنید که اگر مشکلی دارید و یا مسئله خاصی برای تان پیش آمده است، آن را در جهت مثبت تفسیر کرده و همواره در طول رژیم تان نیز تصویر مثبتی از نتیجه کار داشته باشید.

شما برای رسیدن به هدف باید علاوه بر سلامت جسمی به سلامت روحی تان نیز توجه داشته باشید. پس همانطور که برای تناسب اندام از رژیم غذایی سالم کمک گرفته اید، برای حفظ اراده و ثابت قدم بودن در این راه نیز از افکار مثبت استفاده کنید.

۷. رژیم غذایی مخصوص خودتان را پیدا کنید

یکی از مهم ترین نکات رژیم لاغری که باید پیش از شروع در نظر داشته باشید آن است که تنها از رژیم های مناسب خودتان استفاده کنید.

اینکه یه مدل رژیم کاهش وزن برای شخص دیگری جوابگو بوده است، دلیل نمی شود که برای شما نیز مناسب باشد. شما باید با توجه به وضعیت بدن، سطح سلامت و همچنین مواد مغذی مورد نیازتان برای انتخاب رژیم اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که هیچ گاه به دنبال رژیم های به شدت محدود کننده نروید. گرسنگی کشیدن نه تنها برای تان جوابگو نیست و به سلامت تان ضرر می زند، بلکه می تواند باعث شود که در آینده اضافه وزن بیشتری را نیز تجربه کنید.

بنابراین بهترین کار آن است که از یک متخصص کمک بگیرید تا خیال تان از بابت همه چیز راحت باشد.

رژیم لاغری,شروع رژیم غذایی سالم,شروع رژیم غذایی لاغری

۶. از رژیم با عنوان یک کار سخت و غیر ممکن یاد نکنید

همه ما می دانیم که پیروی از رژیم کاهش وزن و متعهد بودن به آن می تواند کمی دشوار باشد. اما باید بدانید که این امری طبیعی است، زیرا شما دارید کاری متفاوت تر از همیشه انجام می دهید.

رژیم گرفتن کار غیر ممکنی نیست، بلکه این ذهنیت شما از انجام آن است که باعث می شود از همان ابتدا بترسید و به خودتان سخت بگیرید.

به مسیر کاهش وزن همانند رسیدن به سایر اهداف تان فکر کنید. شما باید در این راه از برخی قوانین پیروی کنید و کمی سخت تر تلاش کنید تا در نهایت نتیجه اش را بگیرید.

بنابراین عجول نباشید و با صبر در این راه قدم بگذارید تا بتوانید به نتایجی فوق العاده تر از چیزی که انتظارش را دارید برسید.

۵. برای خودتان اشتیاق و علاقه ایجاد کنید

یکی از جالب ترین نکات رژیم لاغری این است که درگیر شدن شما از لحاظ عاطفی می تواند تاثیرات مثبتی روی روند پیشرفت تان داشته باشد.

این کار باعث می شود که پیروی از رژیم برای شما معنای بیشتری داشته و در ذهن تان هدف جدی تری تلقی شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که حتما از این ترفند کمک بگیرید.

به عنوان مثال به خودتان در آینه نگاه کنید و کوچک ترین پیشرفت های تان را هم ثبت کنید تا شوق و اشتیاق تان برای ادامه راه بیشتر شود.

به خودتان یادآوری کنید که این مسیر قرار است شما را به اندام ایده آل تان برساند، پس دلیلی ندارد که از آن بدتان بیاید.

رژیم لاغری,شروع رژیم غذایی سالم,شروع رژیم غذایی لاغری

۴. به دنبال انگیزه های بیشتر باشید

بدون شک برای آن که بتوانید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کرده و به آن پایبند باشید، در کنار اراده به انگیزه هم احتیاج دارید.

فراموش نکنید که انگیزه هر شخصی برای کاهش وزن می تواند متفاوت باشد. ممکن است فردی برای افزایش سطح سلامتی اش این کار را انجام دهد، در حالی که شخص دیگری در نظر دارد که در لباس های سایز کوچک تر زیبا به نظر برسد.

دلیل شما هر چه که باشد قابل تقدیر و ارزشمند است. بنابراین بهتر است که نقطه نهایی مسیر را برای خودتان متصور شوید و یا حتی لباس های مورد علاقه تان را زودتر خریداری کنید تا برای تان انگیزه شوند.

شما می توانید از جملات انگیزشی و مورد علاقه تان نیز کمک گرفته و آن ها را جلوی دید یادداشت کنید.

۳. پیش از شروع به خوبی تحقیق کنید

برای آنکه بتوان هر کاری را به بهترین شکل ممکن انجام داد، باید پیش از شروع به خوبی درباره مسیر پیش رو اطلاعات کسب کرد.

رژیم لاغری از دسته مواردی است که روی سلامتی تان تاثیر مستقیم دارد، بنابراین باید بیش از هر چیز دیگری به آن توجه کنید.

اگر به این نتیجه رسیده اید که رژیم کاهش وزن تنها راه پیش روی شما برای لاغری است، پس باید در مورد همه چیز به خوبی تحقیق کنید.

برای شروع رژیم غذایی سالم باید از شناخت حقایق تغذیه ای مواد غذایی مختلف گرفته تا محاسبه کالری مورد نیازتان را به درستی انجام داده و بعد در این راه قدم بگذارید.

بنابراین هیچ گاه بی گدار به آب نزنید و برای حفظ سلامتی تان هم که شده برای این کار وقت و حوصله کافی بگذارید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

رژیم لاغری,شروع رژیم غذایی سالم,شروع رژیم غذایی لاغری

۲. به دنبال بهانه نباشید

ذهن انسان برای آن که از محیط امنش خارج نشود، معمولا از روش های مختلفی برای به تعویق انداختن کارها استفاده می کند. بهانه تراشی هم دقیقا یکی از این حالت های تدافعی می باشد که بهتر است هر چه زودتر ترکش کنید.

اگر فکر می کنید اضافه وزن تان چندان هم زیاد نیست و یا مدام می گویید که از شنبه بعدی شروع می کنید، باید بدانید که با این روش هیچ گاه زمان مناسب برای شروع رژیم تان فرا نخواهد رسید.

باید بپذیرید که پیروی کردن از رژیم کاهش وزن در حال حاضر راه حل مشکل شما می باشد و هیچ بهانه دیگری نمی تواند از این کار جلوگیری کند.

به خاطر داشته باشید که بهانه تراشی کاملا طبیعی است اما اینکه به آن دامن بزنید و تلاشی نکنید اصلا طبیعی نیست!

۱. برنامه دقیقی داشته باشید

برنامه ریزی یکی از بهترین روش های ممکن برای آن است که بتوانید به مسیرتان پایبند بوده و راحت تر آن را دنبال کنید.

زمانی که تصمیم می گیرید از رژیم غذایی سالم پیروی کنید، به جای آنکه هر روز بدون برنامه پیش بروید، تلاش کنید تا غذاهایی که باید در طول هفته بخورید و همچنین میزان کالری دریافتی تان را تعیین کرده و به آن متعهد باشید.

برنامه نداشتن ممکن است باعث شود که شما از خوراکی های غیر ضروری استفاده کرده و یا به علت نداشتن ایده و وقت کافی، بیخیال پخت غذاهای رژیمی و سالم شوید.

بنابراین برای هر روزتان به طور کامل برنامه داشته باشید تا هیچ چیزی نتواند شما را از مسیرتان منحرف کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا