سلامت

۱۰ تمرین آسان برای از بین بردن درد پشت

افزایش بازدید در گوگل

درمان درد پشت چیست؟

با توجه به این‌ که ستون فقرات نمی ‌تواند از عضلات اطراف پشتیبانی کند کمر با ضعف مواجه می ‌شود، در نتیجه باید برای قوی‌ تر کردن این عضلات راهکارهای مناسبی را بکار ببرید به‌ همین علت در ادامه متن ۱۰ تمرین مناسب برای از بین بردن درد پشت را برای شما بیان خواهیم کرد.

💥🩺 بهترین سایت های مقلات پزشکی 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

درمان درد پشت,درمان درد پشت زانو,درمان درد پشت سر

۱۰. حرکت دراز نشست

یکی از تمریناتی که می ‌تواند تاثیرات زیادی را بر روی عضلات شکمی شما داشته باشد دراز نشست می ‌باشد. برای انجام این حرکت باید به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را در حالت خم نگه‌ دارید، سپس پاهای خود را کمی از هم جدا نمایید و دست های خود در را پشت سری و قفسه سینه خود قرار دهید و نفس بکشید و بدن خود را بلند کنید.

این حرکات را باید کاملا آهسته انجام دهید و کمی مکث کنید، سپس نفس خود را بیرون دهید و به موقعیت اولیه خود برگردید، در طول روز باید حرکت دراز نشست را حدود ۱۵ بار برای تاثیر گذاری بهتر انجام دهید.

۹. حرکت پل

پل یکی از تمرین‌ های بسیار ساده و موثر می‌ باشد که  برای درمان کمردرد موثر واقع می شود. در واقع این ورزش بر روی گروه‌ های عضلانی چون شکم و کمر تاثیر بسیار زیادی می ‌گذارد.

برای انجام آن بهتر است به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را در حالت خمیده نگه‌ دارید، حال که عضلات اصلی شما درگیر شد کمر خود را از کف رو به بالا حرکت دهید و این حالت را تا زمانی ادامه دهید که کمر شما همسو با زانوها و کتف در یک خط راست قرار بگیرد، این موقعیت را همراه با سه نفس عمیق همچنان نگه دارید و در طول روز ۱۵ بار آن را تکرار کنید.

درمان درد پشت کمر,درمان درد پشت,درمان درد پشت زانو

۸. حرکت دوچرخه

در حالت عادی دوچرخه‌ سواری می‌ تواند بر روی شکم تاثیرات بسیار زیادی بگذارد و برای تسکین درد پشت هم کارایی دارد، بنابراین برای استفاده از این حرکت بهتر است به پشت دراز بکشید و دست های خود را در کنار بدن نگه دارید، حال شانه‌ های خود را بالا آورده و آن را پشت سر بگذارد؛ سپس پاها را بلند کنید در این شرایط زانوی راست خود را خم و به سمت سینه بیاورید، حال باید پاهای خود را جا به‌ جا نمایید.

این حرکت را در طول روز برای هر پا ۱۵ بار انجام دهید، البته به این نکته توجه داشته باشید که از استقامت خوبی برخوردار هستید هنگام عوض کردن پا کمر خود را هم پیچ و تاب دهید‌.

۷. حرکت پلانک پهلو

برای تقویت عضلات خود می ‌توانید حرکت پلانک پهلو از طرفین را انجام دهید که به از بین بردن و تسکین درد پشت کمک زیادی می ‌کند. برای انجام این حرکت بهتر است ساعد خود را روی زمین قرار دهید و یک دست خود را از زمین بلند کنید که در نهایت فشار بیشتری بر روی شکم شما وارد می کند تا بتوانید تعادل خود را نگه دارید.

اگر به‌ صورت حرفه ‌ای این کار را انجام دهید بهتر است که یک دست را بلند کنید و در عین‌ حال پای خود را هم تکان دهید. دقت داشته باشید که هنگام انجام این تمرین نباید لگن و مفاصل ران شما با زمین برخورد کند و انجام آن در طول روز ۱۵ بار ضروری می‌ باشد.

درمان درد پشت,درمان درد پشت زانو,درمان درد پشت سر

۶. حرکت کرانچ مایل

یک تمرین عالی برای تقویت عضلات شکم و کمر حرکت کرانچ مایل می ‌باشد که برای انجام آن بهتر است به پشت دراز بکشید و دست های خود را کنار قرار دهید حال بالا تنه را بالا آورده و زانوهای خود را خم کنید، سپس باید پای خود را بر روی زمین نگه‌ داشته و به نوبت آرنج دست های خود را به پا برسانید و آن را در طول روز تا ۱۵ بار تکرار کنید.

۵. حرکت کرانچ کراس

یکی از حرکاتی که می ‌تواند بر روی کل عضلات کمر تاثیر بگذارد حرکت کرانچ کراس است، بنابراین برای درمان کمر درد خود می توانید به پشت دراز بکشید و دست های خود را زیر سر قرار دهید، سپس زانوی چپ خود را خم کنید و بع سینه نزدیک نمایید و آرنج راست را تا نزدیکی زانوی چپ بکشید با اینکار تاندون‌ های شما به ‌صورت چرخشی در حرکت خواهند بود، برای تاثیر گذاری به نوبت طرف بدن خود را عوض کنید.

درمان درد پشت,درمان درد پشت زانو,درمان درد پشت سر

۴. حرکت حشره مرده

اگر قصد دارید که به تسکین کمر درد شدید خود بپردازید، بهتر است از تمرینات ورزشی چون حرکت حشره مورد استفاده کنید. برای انجام آن باید در ابتدا بر روی زمین به پشت دراز بکشید و دست‌ ها را در طرفین خود قرار دهید، حال پاهای خود را به‌ صورت عمود به ‌طرف بالا بکشید و زانوهای خود تا ۹۰ درجه خم کنید.

این حرکت را به نحوی انجام دهید که کمر شما کاملا صاف شود، سپس می‌ توانید به‌ آرامی دست راست و پای چپ خود را پایین بیاورید به‌ نحوی که دست راست به بالای سر برسد و پای چپ صاف شود، بعد از آن به حالت اول برگردید و این حرکت را ۱۵ بار در طول روز انجام دهید.

۳. حرکت کوهنوردی

یکی از ورزش‌ های عالی که می‌ تواند بر روی عضلات کمر شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد حرکت کوهنوردی می ‌باشد. اگر قصد دارید حرکت کوهنوردی را انجام دهید  باید در حالت شنا قرار بگیرید و وزن بدن خود را به کمک انگشتان پا و پست های خود نگه دارید، حال در این شرایط یکی از پاهای خود را خم کرده و به داخل شکم بکشید؛ این کار را با جا به ‌جا کردن پای خود ۱۵ بار در روز انجام دهید.

 

۲. حرکت پلانک

در میان تمرین هایی که به درمان کمر درد شما کمک می کند می توان حرکت پلانک را نام برد. این نوع ورزش از تمرین ‌های اصلی است که به‌ راحتی می‌ توانید برای انجام آن کف دست خود را مستقیما نگه ‌دارید و تا زمانی‌ که خسته شدید این حالت را حفظ کنید.

۱. انجام حرکت استاتیک

حرکت استاتیک شبیه حرف V می باشد که آن را می‌ توانید به‌راحتی در موقعیت نشسته انجام دهید. برای انجام این حرکت کششی بهتر است بنشینید، پاهای خود را بلند کنید و آن‌ ها را به‌ صورت مستقیم نگه دارید؛ حال دست های خود را بر روی سینه قرار دهید و تا زمانی‌ که تعادل دارید موقعیت خود را حفظ کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا