سلامت

10 درمان بی خوابی طبیعی که اکثر مردم فراموش می کنند

خلاصه نوشته
  • ساعت سه صبح است شما سعی کرده اید گوسفندها را بشمارید اما بعد از 100 شماره توان بدن خود را از دست داده اید. به نظر می رسد شما خوابتان نمیرود پس می توانید از بسیاری از راههای طبیعی درمان بی خوابی که سالها با موفقیت استفاده می شود استفاده کنید.

راههای طبیعی درمان بی خوابی

ضرورت بهداشت یکی از عوامل موثر در کیفیت استراحت است. شما باید هر شب بدن خود را احیا کنید. هنگام خواب، مغز شما به حالت صرفه جویی در انرژی می رود. بدن همچنان که مشغول ثبت اطلاعات و نظارت بر سیستم های حیاتی است، بدن شما آرام می شود و میلیون ها سلول جدید تولید می کند.

اگر خواب کافی ندارید، این روند را قطع کنید چراکه سلامتی شما تحت تأثیر قرار می گیرد. با این حال داشتن برخی اوقات بی خوابی طبیعی است. اما بی خوابی مزمن یک بیماری شدید است که باید قبل از آسیب رساندن به آن رسیدگی کنید.

این ده درمان طبیعی بی خوابی را امتحان کنید

قبل از مصرف داروهای خواب، می توانید به دنبال راه هایی برای استراحت طبیعی باشید. Bestfarsi در اینجا ده درمان بی خوابی طبیعی را برای شما جمع آوری کرده است که باید در نظر بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید.

برای درمان بی خوابی,درمان بی خوابی با گیاهان طبیعی,درمان بی خوابی طبیعی,

10. چراغ ها را کم کنید

وقتی مغز شما با نور تحریک می شود سخت بیدار می شود. اگر اتاق شما شب تاریک نباشد، هر نوری می تواند با این عملکرد خراب شود و خواب شما از دست می رود. استفاده از سایه های خاموشی در پنجره ها و دور کردن ساعت های دیجیتالی از دید خود را در نظر بگیرید.

آیا می دانید ممکن است اتاق خواب شما دلیل اصلی شبهای بی خواب شما باشد؟ تشک شما راحت است یا خیلی نرم یا محکم است؟

آیا با بالش های ناراحت کننده ای که صاف می شوند و گردن خود را در یک نیشگون نگه می دارند می جنگید؟ آیا اتاق شما خیلی گرم است یا خیلی سرد است که راحت بخوابد؟ فضای خود را به پناهگاهی تبدیل کنید که باعث استراحت شود.

9. خونسرد باشید

ترموستات خود را تنظیم کنید تا اتاق شما بین 30-27 درجه باشد، دمایی که برای بیشتر افراد برای خواب راحت است. دمای بالای یا پایین این نقطه خوابیدن را دشوار می کند. برای درمان طبیعی بی خوابی شبانه تشکی را که بدن شما را پشتیبانی می کند خریداری کنید و از بالش هایی استفاده کنید که به طور مناسب سر و گردن شما را گهواره می کنند.

درمان طبیعی بی خوابی شبانه,راههای طبیعی درمان بی خوابی,روش های طبیعی درمان بی خوابی,

8. دستگاه های الکتریکی را بردارید

آیا این عجیب نیست که فناوری که قرار است زندگی شما را آسان کند می تواند مشکلات مختلفی ایجاد نماید؟ به عنوان مثال، شب به اتاق خواب خود بروید، چراغ ها را خاموش کنید و به اطراف اتاق نگاه کنید. آیا تاریکی مطلق را می بینید یا انبوهی از چشمان کوچک قرمز و آبی به شما چشمک می زنند؟

اگر قبل از بازنشستگی وقت خود را به تماشای تلویزیون، گپ زدن با تلفن همراه یا پیمایش در دستگاه تلفن همراه می گذرانید، ممکن است آنها خواب شما را خرابکاری کنند. این دستگاه های الکترونیکی پرتوهای آبی با فرکانس پایین منتشر می کنند که چرخه خواب / بیداری مغز شما را تغییر می دهد. حداقل یک ساعت قبل از خواب از فناوری خودداری کنید و وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب خود خارج نمایید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عادت های بد خواب که بسیار مضر هستند

7. سعی کنید از نویز سفید استفاده کنید

آیا صدای سکوت مانند یک اژیر در سر شما صدا می کند؟ برخی از افراد هنگام خواب با صدای فن بهتر استراحت می کنند. اگر نسیم اضافی نمی خواهید، برای درمان بی خوابی می توانید یک دستگاه ارزان قیمت صدای سفید نیز بخرید و در کنار تخت خود نگه دارید.

برای درمان بی خوابی,درمان بی خوابی با گیاهان طبیعی,درمان بی خوابی طبیعی,

6. یوگا

این رویه باستانی به قرن 6 قبل از میلاد در هند برمی گردد. تمرین کنندگان آیورودا، یوگا را به عنوان فلسفه ای توسعه دادند که برای بدن، ذهن و روح مفید است. تحقیقات علمی مدرن نشان می دهد که تمرین یوگا نه تنها می تواند عضلات شما را تقویت و تنش کند، بلکه می تواند باعث آرامش و خواب آرام شود.

چه باتجربه باشید و چه تازه وارد یوگا شده باشید، می تواند به شما در داشتن خوابی که هوس می کنید کمک کند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک تشک یوگای ارزان قیمت و یک مکان راحت و آرام برای تمرین است. برای ترغیب به خواب راحت، ژست های ساده ای را امتحان کنید.

5. ایجاد یک فضای مقدس

اتاق خواب شما باید فضای شخصی و پناهگاه شما باشد. از انجام کارهای اداری یا کارهای دیگر در آن خودداری کنید. این فضای مقدس را برای استراحت، عاشقانه و خواب اختصاص دهید.

درمان طبیعی بی خوابی شبانه,راههای طبیعی درمان بی خوابی,روش های طبیعی درمان بی خوابی,

4. شیر گرم

تحقیقات علمی می توانند از برخی درمان طبیعی بی خوابی شبانه به سبک قدیمی پشتیبانی کنند. آیا مادر شما هرگز قبل از خواب یک لیوان گرم به شما شیر داده است، یا اگر در خوابیدن مشکل دارید؟ بخشی از دلیل این کار احتمالاً پرورش مادر شما بود، اما قسمت دیگر مواد موجود در شیر بود.

تریپتوفان یک ماده شیمیایی طبیعی در شیر است که می تواند قسمت خواب مغز شما را تحریک کند. آیا می دانید شیر همچنین حاوی ملاتونین، ماده شیمیایی مغز مسئول فرآیند خواب / بیداری شما است؟ مثل همیشه، مادر شما می دانست که شیر گرم را چرا به شما توصیه می کند.

3. مراقبه

یکی از دلایلی که ممکن است تمام شب به سقف خیره شده باشید، حرف زدن مداوم در ذهن شماست. تمام شب، در حالی که نگران اتفاقات فردا هستید، حوادث روز را پخش می کنید. به نظر آشنا میاد؟

مدیتیشن یک روش ایده آل برای چرخاندن افکار شما و اجازه دادن به ذهن شما برای استراحت است. گرچه افکار شما را پاک نمی کند، اما به شما امکان می دهد آنها را تصدیق کرده و به آنها اجازه عبور دهید. قبل از اینکه هر شب بخوابید، در مکانی راحت بنشینید، چشمان خود را ببندید و هنگام شل شدن بدن کاملاً آگاه باشید.

برای درمان بی خوابی,درمان بی خوابی با گیاهان طبیعی,درمان بی خوابی طبیعی,

2. اصرار بر یک ساعت خواب مداوم

هنگامی که مشغول دستکاری در کار هستید، از خانواده خود مراقبت می کنید و مسئولیت های دیگر را بر عهده دارید، اغلب دشوار است که یک ساعت خواب ثابت را برای خود حفظ کنید. شاید منتظر بمانید تا بچه ها بخوابند تا در یک کار خسته شوند یا یک پروژه کاری را به پایان برسانند. جای تعجب نیست که چرا این روزها بسیاری از ایرانی ها بی خواب هستند.

این مطلب را از دست ندهید
10 راهکار برای از بین بردن پف زیر چشم

قبل از خواب بخشی ثابت از برنامه روزانه خود قرار دهید. یک برنامه متنوع خواب بیشتر از این که به ضرر شما باشد، ضرر می زند. ریاضیات را انجام دهید تا ببینید چه زمانی باید بخوابید تا 7-8 ساعت بخوابید و آن زمان را ثابت کنید.

1. کافئین مصرف نکنید

آیا شما مانند بسیاری از ایرانی ها هستید که برای گذراندن روز به کافئین وابسته هستند؟ چه یک گالن قهوه بنوشید و چه روی نوشابه های گازدار کافئین دار مخلوط کنید، بیش از حد کافئین باعث می شود شما به جای خوابیدن گوسفند شمارش کنید.

اگر نمی توانید به طور کامل کافئین را ترک کنید، مصالحه کنید و سعی کنید کمتر بنوشید. قهوه بدون کافئین، چای گیاهی و نوشابه های بدون کافئین را امتحان کنید. دو ساعت قبل از خواب از نوشیدن هر چیزی با کافئین خودداری کنید.

کلام آخر

قبل از مصرف هرگونه مکمل گیاهی برای تقویت خواب، به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه خود در مورد سابقه پزشکی و سایر داروها یا مکمل هایی که در حال حاضر مصرف می کنید بگویید. برخی از مکمل های گیاهی برای مادران باردار یا شیرده بی خطر نیستند، بنابراین ابتدا از مشاوره پزشکی استفاده کنید.

بدون خواب، بدن شما نمی تواند کار کند. اگر هر شب از چرخیدن در رختخواب خسته شده اید، امید وجود دارد. با چند تغییر در شیوه زندگی، مانند بیرون آوردن وسایل الکترونیکی از اتاق و انجام روش های طبیعی درمان بی خوابی، قبل از اینکه بدانید راحت خواهید خوابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا