سلامت

۱۰ راه پیشگیری از سرطان

افزایش بازدید در گوگل

راه های جلوگیری از سرطان

سرطان به‌ عنوان یکی از معضلات بسیار بزرگی در علم طب معرفی می‌ شود که دانشمندان قرن حاضر همچنان از پیشگیری قطعی و درمان آن ناتوان هستند، اما همواره در تلاش هستند که بتواند کیفیت زندگی را به‌ قدری بالا ببرند که از بروز این ‌گونه بیماری جلوگیری کنند.

نکته ای که بیش‌ از هر چیزی مورد توجه محققان قرار می ‌گیرد شناخت عوامل مربوط به سرطان است تا بتوان آن ‌ها را از زندگی بشریت دور کرد. یکی از عوامل مهمی که می ‌تواند برای پیشگیری از سرطان مناسب باشد شیوه درست زندگی کردن است، چرا که محققان به این نتیجه رسیده‌ اند که به‌ طور تقریبی ۳۰ درصد سرطان ‌های مختلف مربوط به عادت‌ های غذایی افراد می ‌باشد.

در ادامه مطالب طبق تحقیقاتی که موسسه تحقیقاتی سرطان در آمریکا انجام داده‌ ۱۰ نکته مهم برای پیشگیری از سرطان را برای شما بیان خواهیم کرد.

💥🩺 بهترین مشاوره ی پزشکی آنلاین 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

برای پیشگیری از سرطان,جلوگیری از سرطان,راه های جلوگیری از سرطان

۱۰. افزایش فعالیت فیزیکی

فعالیت‌ های فیزیکی می‌ تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد، حتی محققان این‌ گونه پیش ‌بینی کرده‌ اند که فعالیت‌ های فیزیکی برای جلوگیری از سرطان روده و پستان و رحم بعد از یائسگی بسیار مناسب می‌ باشد.

موسسه های که بر روی علل به وجود آمدن سرطان تحقیقات خود را انجام داده اند بر روی فعالیت‌ های فیزیکی مثل ۳۰ دقیقه پیاده‌ روی، باغبانی و دوچرخه‌ سواری در طول روز تامید بسیاری دارند و آن را یکی از الزامات زندگی می دانند، البته افرادی که از اضافه وزن برخوردار هستند باید مدت زمان انجام این ‌گونه فعالیت‌ ها را افزایش دهند.

به این نکته دقت داشته باشید که فعالیت‌ های بدون تحرک مثل نشستن پشت میز کامپیوتر و تماشای تلویزیون تاثیر منفی بر روی سلامت دارد و می تواند یکی از عوامل سرطان زا باشد.

۹. متعادل نگه ‌داشتن وزن

یکی از مهم‌ ترین عوامل خطر زا برای سرطان اضافه وزن می باشد، چرا که چاقی احتمال ابتلا به سرطان ‌های روده، دیواره‌ رحم، پستان، مری و کلیه را افزایش می دهد. هر فردی می ‌تواند از روی شاخص وزن بدن متوجه شود که قد و وزن وی با هم هماهنگی دارد یا خیر.

طبق این شاخص اگر وزن بدن شما بین ۱۸ تا ۲۵ باشد کاملا عادی است، اما آن ‌هم به سن و نژاد و جنسیت افراد بستگی دارد، چرا که این عدد با توجه به موارد ذکر شده تغییر می ‌کند. زمانی می‌ توانید وزن مناسبی داشته باشید که رژیم‌ های غذایی مناسبی را در پیش بگیرید و از خوردن نوشیدنی‌ های حاوی شکر خودداری کنید.

برای پیشگیری از سرطان,جلوگیری از سرطان,راه های جلوگیری از سرطان

۸. خود داری از خوردن غذاها و نوشیدنی های چاق کننده

سعی کنید حتی ‌المقدور در زندگی روزانه خود غذاهای پرانرژی را کم‌ تر استفاده کنید، چرا که داشتن یک رژیم غذایی مناسب که در آن از غذاهای کم‌ چرب استفاده‌ شده برای جلوگیری از سرطان بسیار مناسب می‌ باشد، بنابراین باید نوشیدنی ‌های حاوی شکر را کاملا کنار بگذارید.

۷. مصرف خیلی کم گوشت مزه‌ دار شده و قرمز

باید از خوردن گوشت قرمز و گوشت‌ های سرخ شده دوری کنید، چرا که گوشت‌ های فرآوری شده و گوشت قرمز می‌ توانند ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهند، طبق تحقیقاتی که موسسه جهانی پژوهش سرطان و موسسه پژوهش سرطان آمریکا انجام داده ‌اند باید مصرف گوشت قرمز را به ۵۰۰ گرم در هفته برسانید.

برای پیشگیری از سرطان,جلوگیری از سرطان,راه های جلوگیری از سرطان

۶. استفاده از غذاهای گیاهی

برای جلوگیری از سرطان باید به استفاده از برنامه غذایی گیاهی بپردازید و غذاهایی را میل کنید که با سبزیجات درست می ‌شوند. سبزیجاتی چون سیر، تره و … می‌ تواند از سرطان معده و روده بزرگ جلوگیری نماید، از طرفی با استفاده از مصرف میوه به ‌راحتی از ابتلا به سرطان نای، دهان، حلق، مری و معده جلوگیری خواهید کرد.

به طور کلی هر فردی برای جلوگیری از به وجود آمدن سرطان باید ترکیبات بیواکتیو مثل سبزیجات رنگی، سبزیجات با برگ سبز، کلم‌ ها و سیر و پیاز را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

۵. دوری از غذای پر نمک

از مصرف غذاهای پر نمک تا حد امکان دوری کنید، چرا که بسیاری از روش‌ هایی که برای نگه‌ داری غذاها استفاده می‌ کنند باعث سرطان می‌ شود. از طرفی غذاهایی که با استفاده از نمک، فرآوری می ‌شوند یکی از عوامل ایجاد سرطان معده هستند.

موسساتی که بر روی عوامل سرطان ‌زا تحقیق می‌ کنند توصیه دارند که برای جلوگیری از سرطان معده از مصرف غذاهای پر نمک دوری کنید و در صورت امکان غذاهایی که مدت ها در یخچال نگهداری می شوند را کنار بگذارید

برای پیشگیری از سرطان,جلوگیری از سرطان,راه های جلوگیری از سرطان

۴. دوری از مشروبات الکلی و سیگار

مشروبات الکلی و سیگار می‌ توانند باعث بروز بسیاری از سرطان‌ ها شوند، بنابراین بهتر است برای پیشگیری از به وجود آمدن سرطان دور سیگار و مشروبات الکلی را خط بکشید.

۳. شیردهی به نوزادان

هر مادری که تازه نوزاد خود را به دنیا می‌ آورد برای جلوگیری از سرطان سینه بهتر است تا ۶ ماه بعد از زایمان  شیردهی به کودک خود متوقف نکند و کودکانی که شیر مادر می خورند در آینده از ابتلا به بیماری سرطان دور هستند.

برای پیشگیری از سرطان,جلوگیری از سرطان,راه های جلوگیری از سرطان

۲. بدون نسخه پزشک مکمل نخورید

سعی کنید از مکمل‌ های غذایی برای پیشگیری از سرطان دوری کنید، چرا که مکمل‌ های غذایی هیچ‌ گونه نقشی برای جلوگیری از ایجاد سرطان ندارند، بلکه بسیاری از آن‌ ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان را هم بالا ببرند.

۱. اصلاح زندگی درمان شدگان

افرادی که از شر سرطان خلاص شده ‌اند باید تحت نظر پزشک باشند، زیرا شیوه نادرست زندگی می ‌تواند سلامتی آن ‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا