سلامت

10 روش فوق العاده کم کردن وزن بعد از تعطیلات

افزایش بازدید در گوگل

رژیم لاغری سریع بدون بازگشت

بدون شک برای همه ما بارها پیش آمده است که بعد از لذت بردن از تعطیلات، یهویی به خودمان می آییم و متوجه می شویم که وزن اضافه کرده ایم.

دقیقا در همین زمان است که افراد به دنبال انواع روش های لاغری که گاهی بدون نتیجه نیز هستند می روند و امیدوارند که وزن شان را به سرعت کم کنند.

چنانچه شما هم در این وضعیت هستید بهتر است بدانید که جای نگرانی نیست و شما می توانید با به کارگیری روش های ساده و کاربردی، وزنی که اضافه کرده اید را به راحتی کم کنید.

حواس تان باشد که بیشتر رژیم های لاغری نتیجه ای جز آسیب به سلامتی شما نخواهند داشت و در بیشتر موارد، وزنی که از دست داده اید، به سرعت به شما باز خواهد گشت.

بنابراین استفاده از راه های لاغری بدون بازگشت که سلامتی تان را نیز حفظ کند، بسیار مهم تر ازلاغری یک شبه شماست.

اگر شما هم دوست دارید تا در مورد مهم ترین راهکارهای ممکن در این زمنیه اطلاعات بیشتری کسب کنید، پس با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ روش فوق العاده کم کردن وزن بعد از تعطیلات آشنا کنیم.

روش های لاغری,روش های لاغری در خانه,روش های لاغری سریع

۱۰. مصرف پروتئین تان را افزایش دهید

افزایش مصرف پروتئین یکی از بهترین روش های لاغری محسوب می شود که باعث حفظ سلامتی تان نیز خواهد شد. شما با مصرف این ماده مدت زمان بیشتری احساس سیری کرده و کمتر گرسنه خواهید شد.

جالب است بدانید که بررسی ها و آزمایشات انجام شده روی ۱۹ فرد بالغ نشان می دهد که جذب و مصرف ۱۵ تا ۳۰ درصد پروتئین، می تواند میزان کالری مصرفی روزانه را تا ۴۴۱ کمتر کند!

همین کاهش کالری، باعث کاهش وزن و همچنین کمتر شدن شاخص توده چربی خواهد شد.

در کنار موارد بالا، مصرف پروتئین روی سطح ترشح هورمونی به نام گرلین نیز اثر گذاشته و با کاهش آن روی احساس گرسنگی شما نیز تاثیر خواهد داشت.
بهتر است بدانید که مصرف وعده هایی غذایی که پروتئین بالایی دارند، بسیار بهتر و مفیدتر از شرایطی است که شما از کربوهیدرات های زیاد مثل برنج سفید و.. استفاده کنید.

وجود پروتئین در وعده های غذایی باعث می شود که علاوه بر احساس سیری، سوخت ساز و متابولیسم چربی های تان نیز بالاتر رود. این ماده باعث افزایش سطح ترشح هورمون GLP 1 (پپتید شبیه گلوکاگون) نیز می شود.

این هورمون بعد از هضم شدن غذا در بدن شما شروع به فعالیت کرده و با افزایش سطح ترشح انسولین، قند خون شما را تنظیم می کند.

از بهترین غذاهایی که شامل مقادیر زیادی پروتئین هستند می توان به انواع گوشت، غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو، آجیل، تخم مرغ، حبوبات، لبنیات، سبزیجات مخالف مثل بروکلی و اسفناج و.. اشاره کرد.

۹. آگاهانه غذا بخورید

آگاهانه غذا خوردن به آن معناست که شما به هنگام صرف وعده های غذایی باید با آرامش و تمرکز کامل این کار را انجام دهید و به هیچ وجه بدون فکر و تنها با هدف سیر شدن شروع به غذا خوردن نکنید.

طبق بررسی های انجام شده در این زمینه، خوردن غذا با تفکر و آگاهی، از پرخوری های عاطفی تا حد زیادی جلوگیری می کند و علاوه بر آن، باعث می شود تا شما طعم و مزه غذا را بهتر درک کرده و از آن لذت بیشتری ببرید.

البته باید بدانید که آگاهانه غذا خوردن کار راحتی نیست و نیاز به تمرین های مداوم دارد تا ذهن تان به آن عادت کند، اما در صورت موفق شدن، نتایج بسیار فوق العاده ای برای تان خواهد داشت.

برای شروع بهتر است با حذف عوامل مزاحم شروع کنید و روی آرام غذا خوردن کار کنید. هر لقمه ای که در دهان تان می گذارید را به خوبی بجوید و از طعم و مزه آن لذت ببرید.

وقتی شما با تفکر و آگاهی کامل غذا می خورید، سیر شدن تان را بهتر تشخیص می دهید و در نتیجه پرخوری های بی جا شما را آزار نخواهد داد.

لاغری بدون بازگشت,کم کردن وزن,روش های لاغری

۸. ورزش و تحرک را به برنامه تان اضافه کنید

ورزش کردن از آن دسته روش های لاغری می باشد که بدون شک همه ما با اهمیت و تاثیر آن آشناییم و به خوبی می دانیم که برای وزن کم کردن به شکل اصولی، کاملا ضروری است.

به طور کلی شما برای لاغر شدن نیاز دارید که در کنار رژیم غذایی، تحرک نیز داشته باشید. طبق بررسی های انجام شده روی گروهی از افراد مبتلا به اختلال پرخوری، ورزش کردن منظم به مدت شش ماه توانسته پرخوری این افراد را به میزان ۸۱ درصد کاهش دهد.

تحرک داشتن و انجام ورزش های منظم به شما کمک می کند تا اشتهای تان را کنترل کنید و علاوه بر آن، با تنظیم میزان ترشح هورمون گرلین، میزان گرسنگی شما را نیز در سطح مناسبی نگه خواهد داشت.

جالب است بدانید که ورزش کردن تا حد زیادی سطح اضطراب و استرس شما را کاهش خواهد داد و باعث می شود که شما پرخوری های عصبی تان را کنار گذاشته و با آگاهی بیشتری غذا بخورید.

۷. حذف کردن وعده های غذایی ممنوع است

با توجه به گسترش رژیم های لاغری بی رویه و غیر اصولی، تقریبا بیشتر افراد فکر می کنند که راز لاغری کمتر غذا خوردن و یا حذف وعده های غذایی است.

در این باره باید بگوییم که این کار نه تنها فایده ای نخواهد داشت، بلکه احتمال برگشتن وزن و بالا رفتن دوباره اش نیز بسیار بالا خواهد بود.

چنانچه شما خواستار لاغری بدون بازگشت و اصولی هستید، ابتدا باید به سلامتی تان اهمیت دهید. پس هیچ کدام از وعده های غذایی تان را حذف نکنید و درگیر گرسنگی کشیدن و عوارض بی شمار آن نشوید.

جالب است بدانید که نتایج تحقیقات و آزمایش های انجام شده روی ۱۴ زن بالغ نشان می دهد افرادی که در طول روز ۳ وعده غذایی می خورند، از نظر سلامتی و روند چربی سوزی بسیار بهتر از آن هایی هستند که تنها ۲ وعده مصرف کرده اند.

گرسنگی کشیدن و حذف وعده های غذایی باعث ترشح هورمون گرسنگی در بدن تان می شود که در نتیجه آن سطح قند خون شما بالاتر رفته و باعث واکنش تاخیری بدن در برابر ترشح انسولین خواهد شد.

بنابراین به راحتی می توان گفت که کم کردن وعده های غذایی یکی از اشتباه ترین روش های ممکن خواهد بود. به جای اینکار بهتر است که تعداد وعده های تان را زیادتر کرده و حجم آن ها را کاهش دهید تا در طول روز کمتر احساس گرسنگی داشته باشید.

روش های لاغری,روش های لاغری در خانه,روش های لاغری سریع

۶. مصرف سبزیجات را فراموش نکنید

مصرف سبزیجات مختلف به علت وجود مواد معدنی و ویتامین های مختلف در آن ها، از بهترین تصمیمات شما در این راه خواهد بود که نه تنها برای سلامتی مفید است، بلکه برای تناسب اندام تان نیز فوق العاده خواهد بود.

استفاده از سبزیجات در کنار وعده های غذایی از بهترین روش های لاغری است که از پرخوری شما جلوگیری خواهد کرد.

علاوه بر آن، بالا بودن مقادیر فیبر در آن ها باعث می شود که روند هضم شان طولانی تر از مواد غذایی عادی بوده و در نتیجه شما مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد.

بررسی های انجام شده در این زمینه نشان می دهد که افزایش میزان مصرف فیبر به میزان ۱۴ گرم، کالری مصرفی شما را تا ۱۰ درصد کاهش خواهد داد.

بنابراین پیشنهاد می کنیم تا در وعده های غذایی تان حتما از سبزیجات استفاده کرده و نیمی از بشقاب تان را با آن ها پر کنید. شما حتی می توانید از این مواد فوق العاده برای میان وعده نیز استفاده کرده و به کاهش وزن تان کمک کنید.

از خوشمزه ترین میان وعده ها با سبزیجات می توان به لبو، هویج، نخود پخته شده و.. اشاره کرد که همگی خواص فوق العاده ای برای سلامتی تان خواهند داشت.

۵. آیا یوگا برای کم کردن وزن اصولی موثر خواهد بود؟

یوگا از آن دسته تمریناتی است که استرس و تنش های موجود را به شدت کاهش داده و به درمان بیماری هایی مانند میگرن نیز کمک خواهد کرد.

در کنار تاثیرات یوگا بر آرامش و سلامت بدن، این تمرینات یکی از بهترین روش های لاغری هستند که برای رسیدن به تناسب اندام، حسابی کمک حال شما خواهند بود.

انجام یوگا به شکل منظم شما را از دست پرخوری های بی دلیل نجات می دهد و علاوه بر آن، باعث اصلاح شدن عادات غذایی شما نیز خواهد شد.

بنابراین اگر دلیل اصلی افزایش وزن شما پرخوری است، انجام این تمرینات می تواند شرایط روحی تان را بهبود بخشیده و برای کاهش وزن تان نیز نتایج فوق العاده ای داشته باشد.

یوگا باعث کاهش سطح کورتیزول در بدن تان خواهد شد که در نتیجه آن شما کمتر احساس اضطراب و افسردگی کرده و وضعیت پایدارتری خواهید داشت.

جالب است بدانید که طبق بررسی ها و آزمایشات انجام شده در این زمنیه، انجام تمرینات یوگا به مدت ۱۰ هفته، باعث بهبود سلامت روان شما و همچنین کاهش سطح استرس در بدن تان خواهد شد.

برای شروع تنها کافیست که در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید و اگر این کار را دوست ندارید، امروزه ویدیوهای زیادی هستند که شما می توانید به کمک آن ها، به راحتی تمرینات یوگا را در منزل انجام دهید.

روش های لاغری,روش های لاغری در خانه,روش های لاغری سریع

۴. به اندازه کافی آب بنوشید

بهتر است بدانید که آب خوردن کافی در طول روز علاوه بر هیدراته نگه داشتن بدن شما و بهبود عملکرد آن، فواید دیگری همچون کاهش وزن نیز خواهد داشت.

آزمایشات انجام شده روی ۲۴ فرد بالغ نشان داده است که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل از وعده های غذایی می تواند دریافت کالری را تا ۱۳ درصد کاهش دهد.

قسمت جذاب ماجرا آن جاست که ادامه دادن این روند، ۴۴ درصد بیشتر از زمانی که یک رژیم کم کالری انتخاب کرده اید، به لاغری تان کمک خواهد کرد!

علاوه بر موارد بالا، نوشیدن آب کافی می تواند انرژی شما را نیز افزایش دهد. فکر می کنیم که این دلایل به اندازه کافی مهم و حیاتی هستند تا شما حواس تان باشد به اندازه کافی آب بخورید!

اینکه شما در طول روز به چه میزان آب احتیاج دارید، به بدن شما و فعالیت آن بر می گردد، اما به طور کلی پیشنهاد می شود که روزانه ۸ لیوان آب بنوشید.

اگر فکر می کنید که این مقدار کم است و احساس تشنگی بیشتری دارید، بهتر است که با پزشک تان مشورت کنید تا بتوانید بهتر به نیازهای بدن تان پاسخ دهید.

۳. اهمیت صبحانه را دست کم نگیرید

احتمالا بارها برای تان پیش آمده است که فردای یک شب نشینی طولانی همراه با پرخوری، تا لنگ ظهر بخوابید و صبحانه و ناهارتان را هم یکی کنید!

یکی از روش های لاغری موثر که بعد از تعطیلات حسابی به کارتان خواهد آمد، این است که اول از همه این رویه را ترک کنید. باید بدانید که صرف صبحانه مقوی و سالم می تواند شما را زودتر به اهداف کاهش وزن تان برساند.

بهتر است که در وعده های صبحانه، انتخاب هایی سرشار از پروتئین را جایگزین کربوهیدرات هایی مثل نان سفید و.. کنید. این کار ترشح هورمون مربوط به گرسنگی را کاهش می دهد که در نتیجه آن، مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد.

بررسی های انجام شده روی ۴۸ فرد بالغ نشان می دهد که مصرف بلغور جو دو سر در وعده صبحانه نیز به علت وجود پروتئین و فیبر بالا، احساس سیری را در شما افزایش خواهد داد.

روش های لاغری,روش های لاغری در خانه,روش های لاغری سریع

۲. تنظیم ساعت خواب

باید بدانید که کم خوابی می تواند علاوه بر اثرات مخرب روی سلامتی، روند کاهش وزن تان را نیز مختل کند، زیرا کم خوابی روی هورمون های تنظیم اشتها با نام های لپتین و گرلین تاثیرات منفی خواهد گذاشت.

بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که اکثر افراد با خواب شبانه کمتر از ۸ ساعت، معمولا از اضافه وزن رنج می برند.

میزان خوابی که شما در طول شبانه روز نیاز دارید، کاملا به بدن تان بستگی دارد اما پیشنهاد می شود که برای سلامتی و همچنین کاهش وزن، حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب باکیفیت داشته باشید.

۱. پیاده روی را فراموش نکنید

پیاده روی روزانه یکی از بهترین و راحت ترین اقدامات ممکن برای تجربه کردن لاغری بدون بازگشت می باشد که برای سلامت جسمی و روحی تان نیز فوق العاده خواهد بود.

تحقیقات نشان می دهد زنانی که سه روز در هفته به مدت ۵۰ تا ۷۰ دقیقه پیاده روی کرده اند، در طول ۱۲ هفته توانسته اند ۱.۵ درصد از چربی های بدن، به خصوص چربی های ناحیه شکمی شان را کاهش دهند.

بنابراین تبدیل کردن این فعالیت به یک عادت روزانه می تواند علاوه بر سلامت روح و جسم تان، یکی از بهترین روش های لاغری نیز باشد که نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا