آشپزیمشهورترین ها

10 تا از مشهورترین سرآشپزهای دنیا

خلاصه نوشته
  • آشپزی تنها به معنی خوشمزه پختن یک یا چند غذا نیست! آشپزی مهارتی است که بسیاری از افراد در سراسر جهان آن را با روش های جذاب و خلاقانه فرا گرفته اند و اکنون با عنوان سرآشپزهای معروف دنیا در بهترین رستوران ها فعالیت دارند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

معروف ترین سرآشپز جهان کدام است؟

هنر آشپزی طی چند دهه اخیر به یکی از صنعت های پرطرفدار جهان تبدیل شده، که دانشگاه ها نیز به عنوان کانون های آموزشی در جهت تربیت آشپزهای متبحر و کاربلد رشته های تخصصی آن را با طیفی گسترده ارائه می دهند. آشپزی کردن از فعالیت های مفرح و جذابی است که همواره علاقه مندان بی شماری را گرد خود جمع نموده.

حس غریزی گرسنگی و تلاش برای سیر شدن از گذشته های کهن تا به امروز موجب گردیده تا انسان به دنبال راه های متنوع تری برای رسیدن به طعم و مزه ای منحصر به فرد بوده و رقابت های بزرگی در سراسر دنیا برای انتخاب برترین آشپزان در جریان باشد.

همه ما به اندازه یک نیمرو پختن از هنر طباخی سر در می آوریم اما جالب است بدانید سرآشپزهای مشهور حتی این غذای ساده را به بهترین شیوه ها طبخ کرده و به نحوه سرو نیز اهمیت بسیار زیادی می دهند. حال بیایید با هم در Bestfarsi به شناخت 10 سرآشپز معروف دنیا بپردازیم.

بهترین سرآشپز دنیا,سرآشپز معروف دنیا,مشهورترین سرآشپز جهان,

10. توماس کلر | Thomas Keller

توماس کلر یکی از سرآشپزان بزرگ دنیاست که به چاپ کتب متعدد در این عرصه و مدیریت رستوران های خود نیز مشغول می باشد.

کلر در یکی از مصاحبه هایش اعلام نمود که هر آنچه از هنر آشپزی آموخته حاصل کار و تلاش شبانه روزی در رستوران های مختلف بوده تا بتواند روزی در رستوران خودش به صورت مستقل هنرش را به مردم نشان دهد.

این سرآشپز اهل کالیفرنیا در سال 1997 موفق به دریافت جایزه بهترین سرآشپز آمریکا گردید و هم اکنون رستورانش صاحب 3 ستاره ارزشمند است.

معروف ترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز دنیا,بهترین سرآشپز دنیا,

9. چارلی تروتر | Charlie Trotter

سرآشپز شیکاگویی به نام چارلی تروتر و اولین شخصی که اقدام به ساخت یک مجموعه تلویزیونی آموزش آشپزی نمود، تا کنون 14 کتاب آشپزی را با نام خود به چاپ رسانده و یکی از مشهورترین سرآشپز های جهان است.

چارلی تروتر بعدها موسسه آموزشی آشپزی را به صورت کاملا حرفه ای به راه انداخت، که به نوعی دانشگاه این عرصه محسوب می گردد. او معتقد است اگر می خواهید یک آشپز متبحر باشید باید با عشق به این کار بپردازید.

سرآشپز معروف دنیا,مشهورترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز جهان,

8. آنتونی بوردین  | Anthony Bourdain

25 سال پیش که جوانی جویای کار به عنوان ظرفشور در یک رستوران استخدام شد، هیچکس گمان نمی کرد روزی شاهد ظهور یک ستاره در هنر آشپزی به نام آنتونی بوردین خواهد بود.

آنتونی با علاقه وافری که به طبخ غذا پیدا کرد به سرعت شیوه های پخت و پز را آموخت و امروزه به عنوان یکی از 10 سرآشپز معروف جهان به شمار می رود. او همچنین چاپ 3 کتاب آشپزی را نیز در کارنامه حرفه ای خود دارد.

معروف ترین سرآشپز دنیا,بهترین سرآشپز دنیا,سرآشپز معروف دنیا,

7. سانجیو کاپور | Sanjeev Kapoor

نویسنده، تاجر و سرآشپز اهل کشور هندوستان به نام سانجیو کاپور که علاوه بر کسب عنوان بهترین سرآشپز دنیا، شبکه آشپزی مخصوص به خودش را نیز در سال 2011 تاسیس نمود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین و زیباترین ایستگاه های قطار جهان

هواپیمایی سنگاپور از او به عنوان رئیس هیات نظارت بر آشپزی دعوت به عمل آورد و هم اکنون یکی از داوران برگزارکننده مسابقات دنیا خوشمزه و محبوب غذاها می باشد.

مشهورترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز دنیا,

6. ولفگانگ پاک | Wolfgang Puck

نفر بعد در لیست معروف ترین سرآشپز دنیا ولفگانگ پاک می باشد که به عنوان پردرآمدترین آشپز دنیا نیز شهرت دارد.

این سرآشپز اتریشی تبار با استفاده از شیوه های مختص به آشپزی فرانسوی موفق به تلفیق غذاهای ملل گردیده و منو متنوع و بی نظیری در رستوانش به مشتریان ارائه می دهد. پاک در سال 2016 اسکار افتخاری برترین سرآشپز را نیز به دست آورد.

بهترین سرآشپز دنیا,سرآشپز معروف دنیا,مشهورترین سرآشپز جهان,

5. آنه سوفی پیک | Anne-Sophie Pic

بانوی هنرمند و یکه تاز صنعت آشپزی جهان آنه سوفی پیک می باشد، که علاوه بر تاسیس رستوران های پرآوازه موفق به کسب 8 ستاره برای تنوع، کیفیت و طعم غذاهایش گردیده.

آشپزی در خانواده سوفی یک میراث ارزشمند محسوب می شود، و آنه توانست این رسالت را به بهترین نحو ممکن به انجام رساند. طبخ غذاهای فرانسوی به شیوه های امروزی و مدرن از او اسطوره جهان مزه ها ساخته.

معروف ترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز دنیا,بهترین سرآشپز دنیا,

4. یوشیهیرو موراتا | Yoshihiro Murata

سرآشپز معروف دنیا و ژاپنی یوشیهیرو موراتا تقریبا 50 سال فعالیت ارزنده در زمینه طبخ غذاها و خلق طعم های جدید داشته است و 7 ستاره و 4 رستوران در جهان دارد.

آشپزی و رستوران داری از مشاغل خانوادگی خاندان موراتا می باشد، که به صنعتی در سطح بین الملل بدل گردیده. توانایی پخت تمام غذاهایی که در دنیا طبخ می شوند، و شناخت خارق العاده ای که در تشخیص مزه ها دارد او را به امپراطور آشپزخانه مشهور کرده.

سرآشپز معروف دنیا,مشهورترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز جهان,

3. گوردون جیمز رمزی | Gordon Ramsay

گوردون جیمز رمزی را با نام افسانه آشپزی جهان می شناسید. سرآشپز انگلیسی تبار با کسب 10 ستاره در هنر پخت و پز به طور قطع الگویی تکرار نشدنی در دنیا به شمار می رود.

تبحر بی نظیر در تلفیق مزه ها، خلق انواع سس  و چاشنی های جدید، ترکیب آشپزی ملل و پخت غذاهای عالی با کمترین امکانات از او شخصیتی دست نیافتنی ساخته است.

معروف ترین سرآشپز دنیا,بهترین سرآشپز دنیا,سرآشپز معروف دنیا,

2. یانیک آلنو | Yannick Alléno

یانیک آلنو مدیر و گرداننده 18 رستوران در سراسر جهان با ملیتی فرانسوی نیز در جمع مشهورترین سرآشپزان دنیا قرار دارد.

طی نظر سنجی که در نشریه میشلن صورت پذیرفت 3 رستوران آلنو از مجموع 10 رستوران برتر آن در سال 2020 جای گرفت. شیوه طباخی یانیک آلنو بر پایه تغییر مزه های سنتی به مدرن می باشد، که به طرز چشمگیری مورد توجه و محبوبیت همگان واقع گردید.

مشهورترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز جهان,معروف ترین سرآشپز دنیا,

1.جیمی الیور | Jamie Oliver

جیمی الیور از جمله معروف ترین سرآشپزان جهان است که به هیچ عنوان از محصولات کنسروی استفاده نکرده و همواره بر به کاربردن مواد اولیه تازه و طبیعی تاکید فراوانی دارد.

شاید بیشترین شهرت الیور به خاطر برنامه پرطرفدارش باشد و اینکه او شیوه طبخ سریع را به خانه ها می آورد. آشپزی در 30 دقیقه با جیمی، در سال 2010 بیشترین فروش تلویزیونی را در چندین کشور اروپایی به خود اختصاص داد.

به نظر شما مشهورترین سرآشپز جهان کیست؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

2 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا