مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین ایرانیان در جهان

افزایش بازدید در گوگل

ایرانی های موفق در سراسر دنیا

کشور عزیز و پر افتخارمان ایران در تمام حوزه های اجتماعی و علمی توانسته نوابغ بزرگی را به جهان معرفی نماید، و بعضی از این دانشمندان با استفاده از بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور به فراگیری علم و فعالیت پرداخته و هم اکنون به عنوان وزین ترین اندیشمندان ایرانی در دنیا شهره گشته اند.

همه ما هر زمان نام ایرانیان سرفراز را می شنویم حسی از غرور و شعف در وجودمان شکل گرفته و ناخودآگاه اشک شوق از چشم ما سرازیر می شود. اگر علاقه مندید که با مشهورترین ایرانی های جهان آشنایی پیدا کنید تا پایان این مطلب همراه بست فارسی باشید.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۱۰. جمشید دلشاد | Jimmy Delshad

جمشید دلشاد، که با نام جیمی دلشاد یکی از ایرانی های مشهور در دنیا می باشد که سال ۱۳۱۸ شمسی در شیراز به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات متوسطه به آمریکا مهاجرت نمود.

در آمریکا در رشته مدیریت شهری فارغ التحصیل گردید و از سال ۲۰۱۱ تا به اکنون در سمت شهردار شهر بورلی هیلز فعالیت می کند. او اولین ایرانی است که در یکی از شهرهای ایالت متحده به سمت سیاسی رسیده و از آن جا که اصالتی یهودی دارد ریاست کنیسایی در لس آنجلس را نیز برعهده دارد.

ایرانی های موفق در دنیا,ایرانی های موفق در سراسر دنیا,مشهورترین ایرانیان جهان

۹. امیر مجیدی مهر | Amir Majidimehr

امیر مجیدی مهر معاون ارشد شرکت بزرگ مایکروسافت، نیز از ایرانی های موفق در جهان به شمار می رود.

او سابق بر این یکی از مهندسان برنامه نویسی و رسیدگی به سیستم عامل رایانه ای بود ولی در سال ۲۰۰۸ از شرکت مایکروسافت جدا شد و با پیشرفت چشمگیری که در زمینه کامپیوتر به دست آورد به عنوان معاون ارشد مایکروسافت دوباره با راس هرم هیات مدیره بازگشت.

مشهورترین ایرانیان در جهان,ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا

۸. فریار شیرزاد | Faryar Shirzad

فریار شیرزاد متولد سال ۱۹۶۵ میلادی در شهر لندن و از ایرانی های موفق در سراسر دنیا می باشد، که از دانشگاه های ویرجینیا، هاروارد و مریلند مدرک دکترای حقوق را دریافت نموده است.

شیرزاد به مدت ۷ سال در کمیته مالی سنا آمریکا به فعالیت مشغول و هم اکنون معاونت مشاور ریاست جمهوری آمریکا و شورای ملی ایالت متحده را بر عهده دارد. پدر فریار شیرزاد نیز از سفرای ارشد وزارت خارجه ایران در لندن قبل از انقلاب اسلامی ایران بود.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۷. سینا تمدن | Sina Tamaddon

سینا تمدن متولد سال ۱۳۳۵ شهر تبریز و از مشهورترین ایرانیان در جهان می باشد، که از دانشگاه پردیو آمریکا فارغ التحصیل گردید.

تمدن در سال ۱۹۹۷ در شرکت معروف اپل مشغول به کار شد و به سرعت توانست پله های ترقی را طی کرده و به عنوان معاون مدیر عامل در یکی از شعب گسترده اپل به فعالیت بپردازد. هم اکنون سینا تمدن قائم مقامی مدیریت بخش برنامه های کاربردی این شرکت را بر عهده دارد.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۶. انوشه انصاری | Anousheh Ansari

اولین زن فضانورد ایرانی با نام انوشه انصاری متولد سال ۱۳۴۵ مشهد می باشد، که توانسته نام خود را در لیست مشهورترین ایرانیان جهان به ثبت برساند.

او پس از مهاجرت به آمریکا مدرک کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک را از دانشگاه جرج میسون دریافت نمود و تا به حال افتخارات و جوایز بیشماری را در زمینه های مختلفی همچون برترین کارآفرین زن در سال ۲۰۰۰، موفق ترین تاجر زن در سال ۲۰۰۱، برترین کارآفرین خلاق در سال ۲۰۰۹، دکترای افتخاری سال ۲۰۱۳، خدمات ارزنده به جامعه فضایی در سال ۲۰۱۵ به دست آورده است.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۵. حسین اسلامبولچی | Hossein Eslambolchi

حسین اسلامبولچی از مخترعان و متفکران و ایرانی های مشهور در دنیا است، که در ایالت متحده آمریکا در سمت مدیر ارشد فناوری اطلاعات فعالیت نموده و همچنین جزو ۱۰۰ نفر برتر در کل تاریخ دانشگاه کالیفرنیا به شمار می رود.

وی تا کنون ۱۱۴۵ اختراع مختلف را به نام خود ثبت کرده و در مجمع جهانی علوم و فناوری صاحب کرسی می باشد. لیست افتخارت اسلامبولچی عناوینی همچون مخترع سال ۲۰۰۱، جایزه اختراع توماس ادیسون سال ۱۹۹۷، مخترع برتر سال ۲۰۰۲، برترین مدیرفنی سال ۲۰۰۵، یکی از ده مدیر برتر در تجارت فناوری سال ۲۰۰۳  را در خود جای داده.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۴. امید کردستانی | Omid Kordestani

امید کردستانی متولد سال ۱۹۶۳ تهران و از ایرانی های موفق در جهان است، او که اصالتی کرد دارد، در یک مدرسه کاتولیک مقطع دبیرستان را به پایان رساند و پس از فوت پدرش به آمریکا مهاجرت نمود.

با هوش بالایی که داشت؛ در دانشگاه ایالتی سن خوزه مدرک مهندسی برق و پس از آن مدرک ام بی ای را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. همکاری با شرکت های آمازون، تراولاسیتی، اکسایت، ای بی سیتی بانک، آمریکن آن لاین و اینتل او را به یکی از مدیران ارشد این حوزه بدل ساخت.

طی نظرسنجی مجله تایم در سال ۲۰۰۶ کردستانی به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیتی که دنیا را به نحوی قابل تقدیر تغییر داده اند، معرفی گردید.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۳. آزاده تبار زاده | Azadeh Tabazadeh

آزاده تبارزاده دکترای شیمی و فیزیک و استاد دانشگاه استنفورد، سال ۱۳۴۶ شمسی در تهران دیده به جهان گشود. خانواده تبارزاده زمانی که او ۷ سال داشت به آمریکا مهاجرت نمودند.

دکتر تبارزاده موفق به کسب عناوین مختلف و ارزشمند علمی از دانشگاه های سراسر دنیا شده که از جمله می توان به رتبه یک شیمی دانشگاه استنفورد سال ۱۹۸۷، دکتری فیزیک سال ۱۹۹۴، دانشمند ارشد مرکز تحقیقات ناسا سال ۲۰۰۲، دانشیار دانشگاه مهندسی محیط زیست سال ۲۰۰۵ و معاون پژوهشی گروه شیمی سال ۱۹۹۸ اشاره کرد.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۲. توفیق موسیوند | Tofy Mussivand

پرفسور توفیق موسیوند، جراح بزرگ قلب در جهان، متولد سال ۱۳۱۵ همدان و از مشهورترین ایرانیان جهان می باشد، که از دانشگاه های تهران و کانادا موفق به دریافت مدارج عالیه تحصیلی گردید.

دکتر موسیوند اولین شخصی است که عمل بای پس قلبی ریوی و همچنین تشخیص پزشکی از راه دور را انجام داد. جایزه شورای دستاوردهای علوم سالانه سال ۱۹۹۷، محقق برتر سال ۲۰۱۰، دریافت مدال الماس جوبیلی از ملکه انگلستان در سال ۲۰۱۳، جایزه مدال افتخاری سلطنتی از رئیس جمهور کانادا و جایزه ارتقا حرفه ای پزشکی سال ۲۰۱۵  در کارنامه علمی پرفسور موسیوند خودنمایی می کنند.

ایرانی های موفق در جهان,ایرانی های مشهور در دنیا,ایرانی های موفق در جهان

۱. مجید سمیعی | Majid Samii

بدون شک مشهورترین چهره ایرانی شناخته شده در جهان پرفسور مجید سمیعی می باشد. دکتر سمیعی سال ۱۳۱۶ در تهران متولد شد و هم اکنون در سمت رئیس بیمارستان علوم عصبی هانوفر در کشور آلمان به فعالیت می پردازد.

برترین مدارج علمی در رشته جراحی مغز و اعصاب را در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ دریافت کرده و افتخارات بیشماری از جمله نشان مدال فدرال آلمان سال ۱۹۸۸، جایزه ابن سینا سال ۲۰۰۶، چهره های ماندگار سال ۲۰۰۶، جشنواره خوارزمی سال ۲۰۱۴ و مدال طلای نیکولای پیروگوف سال ۲۰۱۸ را در کارنامه کاری خود دارد.

به نظر شما مشهورترین ایرانی جهان چه کسی است؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا