مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین پزشکان جهان علم – دکتر پارکینسون تا آلزایمر

افزایش بازدید در گوگل

معروف ترین پزشکان جهان کدامند؟

در تاریخ علوم پزشکی چهره های ارزشمند و بزرگی وجود دارند، که گاهی تا پس از مرگشان نیز ناشناخته باقی مانده اند. افرادی آگاه و دانشمند که با بررسی و تحقیقات فراوان توانسته اند معجزات منحصر به فردی را در درمان امراض صعب العلاج، رقم بزنند.

💥🩺 بهترین سایت های پزشکی ایران 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

همه ما به خوبی می دانیم دنیا چقدر به علم طب نیازمند بوده و حال که جهان با ویروس کرونا درگیر شده، اهمیت این دانش ارزشمند بر همگان عیان گردیده. این بار در Bestfarsi قصد داریم ۱۰ تا از معروف ترین پزشکان جهان که تاثیر زیادی در علوم طب گذاشته اند را به حضورتان معرفی نماییم، لطفا همراه مان باشید.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۱۰. کارل لندشتاینر | Karl Landsteiner

دکتر کارل لندشتاینر یکی از مشهور ترین پزشکان جهان سال ۱۸۶۸ در کشور اتریش متولد گردید، و در سال ۱۸۹۱ موفق به کسب مدرک پزشکی خود در رشته زیست شناسی شد.

او نخستین کسی است، که توانست گروه های خونی را کشف کرده و به همین خاطر جایزه نوبل سال ۱۹۳۰ میلادی را از آن خود نمود. وی همچنین مکانیزم سیستم ایمنی بدن را مورد بررسی قرار داده و به نکات منحصر به فردی در این زمینه نیز دست یافت.

مشهورترین پزشک,مشهورترین پزشک جهان,مشهورترین پزشکان ایرانی

۹. الکساندر فلمینگ | Alexander Fleming

دکتر الکساندر فلمینگ از مشهورترین پزشکان جهان در سال ۱۸۸۱ در اسکاتلند به دنیا آمد و پس از دریافت مدرک پزشکی در جنگ جهانی اول به مداوای افراد زخمی جبهه ها می پرداخت. وجود زخم های عمیق که به مرور عفونت های کشنده ای را تشکیل می دادند، موجب مرگ بسیاری از افراد می شد.

فلمینگ با تلاش های فراوان و بررسی بافت باکتری ها موفق به ساخت نوعی ترکیب شیمیایی برای از بین بردن میکروب گردید. این داروی نجات بخش با نام پنی سیلین پس از آزمایشات گسترده به تولید انبوه رسید و هم اکنون نیز یکی از بهترین آنتی بادی ها در برابر عفونت های ویروسی به شمار می رود.

مشهورترین پزشکان تاریخ,مشهورترین پزشکان جهان,معروف ترین پزشکان جهان

۸. ابو علی سینا | Ibn Sina

دانش طب ایران و جهان بدون شک مدیون دانشمند بزرگ ایرانی به نام ابوعلی سینا می باشد. ابن سینا از مشهورترین پزشکان تاریخ است که در سال ۳۵۹ هجری شمسی و در بخارا دیده به جهان گشود. وی از همان عنفوان کودکی هوش سرشار خود را نشان داده و توانست در ۱۸ سالگی به تمام علوم دورانش احاطه کامل پیدا نماید.

بوعلی با نگارش کتاب قانون رازهای بسیاری از امراض و شیوه درمان شان برداشته تا جایی که این کتاب در دانشگاه های سراسر دنیا نیز به عنوان یکی از مراجع مورد تدریس قرار می گیرد.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۷. جیمز پارکینسون | James Parkinson

جیمز پارکینسون یکی از معروف ترین پزشکان جهان در یک خانواده کاملا علمی متولد گردید و با ادامه دادن راه پدرش رشته پزشکی را انتخاب نمود. او در شاخه های شیمی، سیاست، زمین شناسی و باستان شناسی نیز فعالیت های چشمگیری داشته و دستاوردهای بزرگی نیز کسب نموده.

پارکینسون در علم پزشکی داروهای مسکنی که به کاهش درد و تورم افراد مبتلا به نقرس می انجامید، ساخت و پس از تلاش های فراوان توانست بیماری اشخاص کهنسال را که به فلج عضلانی و ایجاد رعشه ختم می گردد، کشف نماید، که امروزه به نام پارکینسون شناخته می شود.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۶. مجید سمیعی | Majid Samii

پرفسور مجید سمیعی متولد سال ۱۳۱۶ در تهران می باشد. دکتر سمیعی اصالتی گیلانی داشته و پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان برای ادامه دانش خود به کشور آلمان مهاجرت نمود.

کسب مدرک پزشکی در رشته جراحی مغز و اعصاب و رسیدن به درجات عالیه علمی نام سمیعی را در جهان بر سرزبان ها انداخته. او اکنون ریاست فدراسیون جهانی جراحی مغز و اعصاب را بر عهده دارد و بدون شک یکی از مشهورترین پزشکان ایرانی بشمار می رود.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۵. آلویز آلزایمر | Alois Alzheimer

دکتر آلویز آلزایمر یکی دیگر از معروف ترین پزشکان جهان سال ۱۸۶۴ در کشور آلمان چشم به جهان گشود، و از آن جا که به رشته روانپزشکی علاقه وافری نشان داد، و پس از کسب مدرک پزشکی در یکی از بیمارستان های فرانکفورت به کار و تحقیقات بیشتر مشغول گردید.

وی با بررسی بافت های آسیب دیده مغز که به کاهش حافظه و زوال عقل می انجامید، بیماری آلزایمر را کشف نمود. در کالبدشکافی ها سلول های تخریب شده و دیواره های متورم غشا سلولی به خوبی قابل رویت بودند و پس از تلاش زیاد توانست تا حدودی راه های درمانی بیماری را نیز پیدا کند.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۴. لویی پاستور | Louis Pasteur

لویی پاستور نیز یکی دیگر از مشهورترین پزشکان دنیاست که با اکتشافات خود جهان پزشکی را متحول ساخت. پاستور سال ۱۸۲۲ در فرانسه متولد گردید، و پس از کسب مدرک لیسانس در رشته هنر به دنبال علاقه خود یعنی زیست شناسی و شیمی رفت.

او با شناخت باکتری هایی که به فساد مواد خوراکی می انجامید و ویروس های بیماری زا موفق به کشف واکسنی برای بیماری هایی همچون سیاه زخم و هاری، وبا، آبله و سل گردید.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۳. توفیق موسیوند | Tofy Mussivand

دکتر توفیق موسیوند از مشهور ترین ایرانیان جهان است که متولد سال ۱۳۱۵ در همدان می باشد، که به علت فقر شدید مالی تا سن ۱۴ سالگی به شغل چوپانی می پرداخت. او روزها به کار و شب ها به تحصیل علم مشغول بود، تا اینکه در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه تهران پذیرفته شد.

پس از آن توانست در رشته پزشکی گرایش فوق تخصص جراحی قلب دانشگاه کانادا قبول شود. دکتر توفیق نخستین فردی است که بای پس قلب ریوی، تعیین دی ان ای با اثر انگشت و جراحی قلب از راه دور را در جهان انجام داد.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۲. نناد سستان | Nenad Sestan

دکتر نناد سستان، از اساتید پزشکی در رشته عصب شناسی، ژنتیک، و روانپزشکی می باشد. او و گروه تحقیقاتیش توانستند در سال ۲۰۱۹ با جریان مغناطیسی سلول های مرده مغز خوک را دوباره فعال سازند.

اگر این اتفاق در مورد بشر نیز محقق گردد، دنیا برای همیشه با مرگ مغزی خداحافظی می نماید.

برترین پزشکان جهان,بزرگترین پزشکان جهان,مشهور ترین پزشکان جهان

۱. ژان ژاک مویمبه تامفوم | Jean-Jacques Muyembe

میکروبیولوژیست بزرگ جهان به نام ژان ژاک مویمبه تامفوم، اهل کشور کنگو موفق به کشف بیماری “ابولا” گردید.

او مدت ها در اعماق جنگل های گرم و داغ آفریقا به تحقیق پرداخت تا بتواند علت مرگ و میر مردم را بفهمد. دکتر تامفوم با ساخت داروی نجات بخش موفق به درمان جان ۶۸۰ بیمار مبتلا شد و گام بزرگی در راه علم برداشت. وی بدون شک مشهورترین پزشک جهان بشمار میرود.

به نظر شما معروف ترین پزشکان جهان چه افرادی هستند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا