مشهورترین ها

10 سیاستمدار مشهور دنیا + عکس

خلاصه نوشته
  • سیاست پیچیده تر از آن چیزی است که فکرش را هم می کنید، در واقع این سیاست است که موجب برهم گسیختگی یک ملت و یا وقوع آشوب می گردد! در این میان مهره های اصلی بازی سیاستمداران هستند که می توانند تا حد ممکن همه چیز را کنترل کنند! برخی از این افراد به قدری در کشور و جهان تاثیر گذار هستند که از آن ها با عنوان سیاستمدران مشهور جهان یاد می شود.

مشهورترین سیاستمداران دنیا

دنیای سیاست پر از اتفاقات گوناگونی است، که گاها ناخوشایند و پر فراز و نشیب می باشد. سیاستمداران بزرگ و موفقی در جهان زندگی کرده اند، که توانسته اند، در کشاکش جریانات سیاسی و نظامی بهترین تصمیمات را اتخاذ نموده و از بروز جنگ های خونین ممانعت به عمل آورند. کشورها با وجود مردان و زنان دانا قادر اند مرزهای خود را محفوظ نگه داشته و به قدرت و اقتدار خود بیافزایند. اگر به دنیای سیاست علاقه مندید با Bestfarsi همراه شوید تا شما را با 10 تا از مشهورترین سیاستمداران دنیا آشنا کنیم.

سیاستمدار معروف دنیا,سیاستمداران مشهور,سیاستمداران مشهور جهان,

10. بان کی مون | Ban Ki-moon

سیاستمدار و دیپلمات موفق کشور کره جنوبی که سمت هشتمین دبیر کل سازمان ملل متحد را از سال 2007 تا 2016 بر عهده داشت متولد 1944 می باشد. او معتقد است که سه اصل مهم در جهان باید سرلوحه سیاست ها قرار بگیرد و آن ها عبارتند از صلح، امنیت و اجرا حقوق بشر. بان کی مون را نماینده اسلوب های سیاسی آسیایی و یکی از سیاستمداران مشهور جهان می نامند.

سیاستمداران مشهور دنیا,مشهورترین سیاستمداران,سیاستمدار معروف دنیا,

9. آنگلا مرکل | Angela Merkel

آنگلا دوروتئا کاسنر، متولد 1954 که از سال 2005 در سمت صدر اعظم آلمان به سیاست این کشور خدمت می کند، به عنوان مهم ترین و موفق ترین بانوی سیاسی در جهان شناخته می شود. اندیشمندان سیاسی او را نماینده بیداری دموکراتیک می نامند. وی نقش اساسی در از میان برداشتن دیوار برلین ایفا نمود. مرکل سیاستمداری واقع گرا و متعهد به افکار و اندیشه های ملی می باشد.

سیاستمداران مشهور,سیاستمداران مشهور جهان,سیاستمداران مشهور دنیا,

8. مارگارت هیلدا تاچر | Margaret Thatcher

مارگارت تاچر سیاستمدار بریتانیایی و یکی از سیاستمداران مشهور دنیا که به بانو آهنین نیز مشهور بود متولد 1925 می باشد. بسیاری از کارشناسان سیاسی وی را با وینستون چرچیل برابر می دانند. او در سال 1979 به عنوان رهبر حزب محافظه کار بریتانیا، تا مقام نخست وزیری این کشور نیز پیش رفت. تاچر به شدت برای خصوصی سازی منابع و صنایع تلاش می کرد، و اتحادیه های کارگری را در انگلستان منزوی ساخت.

مشهورترین سیاستمداران,سیاستمدار معروف دنیا,سیاستمداران مشهور,

7. شی جین پینگ | Xi Jinping

سیاستمدار و رهبر جمهوری خلق چین به نام شی جین پینگ، متولد 1953 که به سرعت توانست پله های ترقی را پیموده و سمت های ارزشمندی همچون: رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین، دبیر کل حزب کمونیست و ریاست جمهوری چین را به دست آورد. وی با اصلاح قانون اساسی توانست؛ چین را به عرصه رقابت جهانی رسانده و امروزه یکی از مدعیان قدرت و تکنولوژی در دنیا به شمار رود.

سیاستمداران مشهور جهان,سیاستمداران مشهور دنیا,مشهورترین سیاستمداران,

6. ولادیمیر پوتین | Vladimir Putin

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین، متولد 1952 موفق ترین و مشهورترین رئیس جمهور روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق می باشد. او توانست تمام احزاب روسیه را به یک حزب واحد تبدیل کرده و کشورش را به سوی قله های قدرت در جهان سوق دهد. اقتصاد ورشکسته روسیه را با تولید مواد نا خالص داخلی نجات داده و به یکی از ابر قدرت های سیاسی و نظامی مبدل ساخته است. پوتین امروزه یکی از سیاستمداران مشهور دنیا محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین پزشکان جهان علم - دکتر پارکینسون تا آلزایمر

سیاستمدار معروف دنیا,سیاستمداران مشهور,سیاستمداران مشهور جهان,

5. آدولف هیتلر | Adolf Hitler

آدولف هیتلر رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران و بزرگ ترین سیاستمدار کشور آلمان متولد 1945 می باشد. او با لقب پیشوا نقش بسیار مهمی را در تاریخ سیاسی این کشور ایفا نموده است. هیتلر با اندیشه ساخت یک کشور گسترده جهانی و با رهبریت واحد، جنگ جهانی دوم را به راه انداخت. وی با رواج دادن پان ژرمنیسم به یهودی ستیزی و نبرد با کمونیسم پرداخت. هنوز هم روحیات نژادپرستانه در بین مردم آلمان به چشم می خورد که حاصل اندیشه های هیتلر این سیاستمدار معروف دنیا است.

سیاستمداران مشهور دنیا,مشهورترین سیاستمداران,سیاستمدار معروف دنیا,

4. الیزابت دوم | Queen Elizabeth II

الیزابت الکساندار دوم، ملکه بریتانیا و کشورهای متحدش، متولد 1926 می باشد. وی با فوت پدرش در سال 1952 به ریاست اتحادیه کشورهای هم سود و عنوان ملکه سلطنتی دست یافت. او سال هاست که یکی از چهره های مثبت سیاسی در جهان به شمار می رود و همواره از سیاست های ستیزه جویانه کناره گیری می کند.

سیاستمداران مشهور,سیاستمداران مشهور جهان,سیاستمداران مشهور دنیا,

3. کیم جونگ اون | Kim Jong-un

کیم جونگ اون، رهبر جمهوری دموکراتیک کره شمالی متولد 1948، یکی از مستبد ترین رهبران جهان به شمار می رود، که به عنوان فرمانده ارتش خلق کره و ریاست حزب کارگران کره نیز منصوب گردیده است. او جوانترین رهبری است که توانسته با 37 سال سن به مهم ترین صندلی قدرت در دنیا تکیه بزند. اون با وضع قوانین خودخواهانه حق هر گونه اظهار نظر یا رای را از مردمش سلب نموده و به تنهایی تمام تصمیمات کشورش را می گیرد.

مشهورترین سیاستمداران,سیاستمدار معروف دنیا,سیاستمداران مشهور,

2. دونالد ترامپ | Donald Trump

دونالد جان ترامپ، چهل و پنجمین ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا، متولد 1946 می باشد که یکی از بزرگترین تاجران موفق و برترین چهره های مشهور جهان محسوب می گردد. او تنها رئیس جمهوری است که فقط یک دوره بر اریکه قدرت تکیه داد و در سال 2020 طی انتخابات مردمی صحنه سیاست را به رقیبش جو بایدن واگذار نمود. ترامپ در دوران ریاستش ، توانست اقتصاد مقروض آمریکا را تا حدود زیادی به حالت نرمال برگرداند و برترین برندهای جهان را نیز مورد حمایت خود قرار داد.

سیاستمداران مشهور جهان,سیاستمداران مشهور دنیا,مشهورترین سیاستمداران,

1. مهاتما گاندی | Mahatma Gandhi

مهانداس کارامچاند گاندی، متولد 1869 میلادی مشهورترین رهبر و سیاستمدار هندوستان می باشد که با استعمار انگلستان بر کشورش به طور جدی به مبارزه برخاست. او تنها رهبری است که انقلاب بدون خشونت را در جهان بنیان گذاری نمود. روش ها و اندیشه های منحصر به فردش در عرصه خودکفایی الگوی بسیاری از کشورها و اقوام مورد استعمار قرار گرفت.

از نظر شما سیاستمداران مشهور دنیا کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا