مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین نقاشی های جهان – نقاشی پسر انسان تا مونالیزا

افزایش بازدید در گوگل

معرفی نقاشی های مشهور جهان

دنیای پهناور نقاشی یکی از عرصه های هنر بشری به شمار می رود که به خوبی توانسته باورهای ذهنی و احوالات درونی خالق اثر را به نمایش بگذارد. نقاشان برجسته و صاحب نام در دنیا با ایجاد سبک های هنری متنوع و خلق شاهکارهای خیره کننده این هنر را به اوج خود رسانده و الگوی منحصر به فردی برای نسل های آتی خود باشند.

تابلوهای ارزشمندی که در حال حاضر یا در موزه های معتبر ملی نگهداری می شوند و یا توسط بزرگترین کلکسیونرها در سراسر جهان خریداری گردیده اند. حراج های بزرگ اروپا را معمولا به صورت سالانه برگزار می کنند و افراد ثروتمند با رقابت بر سر خرید یک اثر هنری به گنجینه و شهرت خود می افزایند. Bestfarsi در این مقاله ۱۰ تا از مشهورترین نقاشی های جهان را گردآوری نموده ایم تا به حضور شما عزیزان معرفی کنیم، لطفا با ما همراه باشید.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۱۰. نقاشی سگهای پوکر باز | Dogs Playing Poker

نقاشی سگ های پوکر باز که در چند تابلو طراحی گردیده توسط کاسیوس مارسلوس کولیج نقاش بزرگ آمریکایی متولد ۱۸۴۴ خلق گردیده است. این نقاش شهیر با نام هنری سی.ام.کولیج تابلوهای خود را امضا کرده و هم اکنون یکی از مشهور ترین تابلو های نقاشی به شمار می رود.

معروف ترین نقاشی های دنیا,معروف ترین نقاشی های ایران,معروف ترین نقاشی های جهان

۹. نقاشی پسر انسان | The Son of Man

نقاشی پسر انسان اثر خلاقانه و سورئالیستی هنرمند بلژیکی رنه ماگریت و یکی از مشهور ترین نقاشی های جهان است، که در سال ۱۹۶۴ خلق گردیده. رنه ماگریت تقاضاهای فراوانی مبنی بر نقاشی تصویر خودش داشت، که با نگاهی خاص به روح انسانی هر فرد تصمیم گرفت این نما را از نوع بشر به نمایش بگذارد. پسر انسان می تواند جلوه ای از حضور یک فرد در شخصیت های اجتماعی او باشد.

نقاشی های مشهور جهان,نقاشی های مشهور دنیا,نقاشی های مشهور لئوناردو داوینچی

۸. نقاشی باغ لذات دنیوی | The Garden of Earthly Delights

اثر مشهور و خارق العاده دیگر این لیست باغ لذات دنیوی نام دارد، که توسط هیرونیموش بوش نقاش بزرگ قرن هفدهم هلند خلق شده. تابلو نمایی سه گانه از فضایی بسیار شلوغ و پرازدحام را از گناهان کفرآمیز کتاب مقدس مسیحیان به تصویر کشیده است. گویی نقاش در این اثر در فضایی بین خیر و شر گیر افتاده و یا اختیار انسان را در انتخاب نیکی و بدی بیان می دارد.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۷. نقاشی مادام رکامیه | Portrait of Madame Récamier

پرتره مادام رکامیه اثری مشهور و ارزشمند از نقاش شهیر فرانسوی به نام ژاک لویی داوید می باشد که در سال ۱۸۰۰ خلق گردیده است. این تابلو با رنگ روغن کار شده و نمایی ساده از زنی به اسم جولیت رکامیه را به نمایش می گذارد. هم اکنون این تابلو گه یکی از معروف ترین نقاشی های دنیا بشمار می رود در موزه لوور فرانسه قرار دارد.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۶. نقاشی زایش ونوس | The Birth of Venus

نقاشی زایش ونوس اثر نقاش بزرگ ایتالیایی ساندرو بوتیچلی در اواسط دهه ۱۴۸۰ میلادی می باشد. تابلویی بسیار با ارزش و مشهور که داستان ظهور الهه دریا به نام ونوس را به تصویر می کشد. محجوبیت ونوس در تابلو به خوبی نمایش داده شده و به زیبایی اثر افزوده است.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۵. نقاشی کشتار بی گناهان | Massacre of The Innocents

نقاشی کشتار بی گناهان یکی از مشهور ترین نقاشی های دنیا و اثری برگرفته از داستان های کتاب انجیل مقدس می باشد، که با قلم توانمند نقاش بزرگی همچون پیتر روبنز به تصویر کشیده شده است. به قتل رساندن نوزادان بیت لحم فاجعه ای غم انگیز در طول تاریخ مذهبی بشر به شمار می رود، و ترکیب رنگ ها در کنار هنر بی نظیر نقاش به خوبی توانسته حق مطلب را ادا نماید.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۴. نقاشی مکتب آتن | The School of Athens

نقاشی مکتب آتن با هنرمندی میکل آنژ یکی دیگر از مشهورترین آثار برگزیده عصر رنسانس به شمار می رود، که در حال حاضر در کلیسای واتیکان نگهداری می گردد. این تابلو تصاویری از شمایل فلاسفه بزرگ و افسانه ای یونان همچون افلاطون، فیثاغورث، ارسطو و آناکسیماندروس را به نمایش گذاشته و طی ۵ قرن گذشته همواره از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۳. نقاشی شام آخر | The Last Supper

نقاشی شام آخر اثری ارزشمند از لئوناردو داوینچی هنرمند شهیر ایتالیایی یکی دیگر از معروف ترین نقاشی های جهان به شمار می رود، و برگرفته از داستان آخرین شامی است که حضرت عیسی با حواریونش میل نموده اند. به تصویر کشیدن قصه های مقدس در قرن های چهارده و پانزده میلادی بسیار رواج داشته و آثار زیبا و خیره کننده ای از نقاشان معروف جهان برجا مانده است.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۲. نقاشی آفرینش آدم | The Creation of Adam

نقاشی آفرینش آدم در رده برترین آثار به جا مانده از نقاشان بزرگ جهان است که توسط میکل آنژ با زیبایی خیره کننده ای به تصویر کشیده شده. در این تابلو پروردگار را به شکل پیرمردی با محاسن بلند و سفید نمایش می دهد، که در حال دمیدن روح به کالبد آدم می باشد. میکل آنژ در سال ۱۵۱۲ با خلق این اثر برگزیده نمایی نو از خلقت بشر را به جهانیان نشان داد.

مشهور ترین تابلو های نقاشی,مشهور ترین نقاشی های جهان,مشهور ترین نقاشی های دنیا

۱. نقاشی مونالیزا | Mona Lisa

تابلوی محبوب مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز شهرت دارد، توسط لئوناردو داوینچی  هنرمند مشهور ایتالیایی با رنگ روغن در سال ۱۵۰۶ خلق گردیده است. تابلویی هنرمندانه که به جرات می توان گفت مشهورترین نقاشی جهان می باشد، تا به حال بارها به سرقت رفته و دوباره به موزه بازگردانده شده. هم اکنون موزه لوور فرانسه خانه امن این نقاشی ارزشمند به شمار می رود.

به نظر شما نقاشی های مشهور جهان کدامند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا