مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین پیانیست های جهان

معروف ترین پیانیست های جهان کدامند؟

جهان موسیقی با عظمتی بی انتها یکی از بزرگترین موهبت های الهی محسوب می گردد، که در اختیار بشر قرار گرفته است. موزیک همیشه امواج مثبت و حالی خوش را به همراه داشته و همه ما دوست داریم در زمان استراحت، صرف غذا، ورزش و یا مطالعه از آهنگی ملایم و دلنواز بهره بگیریم. در میان تمام آلات موسیقی پیانو از محبوبیت و جذابیت خاصی برخوردار می باشد. پیانو سازی با صفحه ای پر از کلید، که با فشردن هر کلید ضربه ای چکشی به سیم های تعبیه شده در زیر پدال ها صورت گرفته و صدایی خاص ایجاد می شود.

نخستین پیانو را شخصی به نام “بارتولومئو کریستافوری” در سال ۱۷۰۰ میلادی ابداع نمود. خاستگاه این ساز بزرگ و دل انگیز شهر پادووای در کشور ایتالیا است. اگر چه در ابتدا حدود یک دهه پیانو به صورت ناشناخته باقی ماند، اما بعدها با محبوبیتی که بین علاقه مندان به موسیقی پیدا کرد، به سرعت در صدر جدول برترین آلات نوازندگی ایستاد.

در طول تاریخ موزیک جهان پیانیست های متبحر و مشهوری به خلق منحصر به فرد ترین آثار پرداخته اند، که با گذر زمان نیز رنگ کهنگی به خود نمی گیرد. حال بیایید با هم اسامی بهترین پیانیست های جهان را بشناسیم. تا پایان با بست فارسی همراه باشید.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۱۰. کلودیو آرائو | Claudio Arrau

کلودیو آرائو پیانیست متبحر و هنرمند اهل کشور شیلی متولد سال ۱۹۰۳ میلادی است که که به دلیل تفسیرهای نوین و بی بدیلی که از آثار نوازندگان افسانه ای جهان همچون باخ، موتسارت، شومان، برامس، شوپن و بتهوون ارائه داده می شناسند.

آرائو را همواره جزو برترین نوازندگان پیانو در قرن ۲۰ به شمار می آورند. وی در سن ۶ سالگی نواختن پیانو را شروع کرد و با استعداد خارق العاده ای که از خود به نمایش گذاشت توانست یک سال بعد اولین کنسرت خود را با موفقیت برگزار نماید.

مشهورترین پیانیست جهان,مشهورترین پیانیست های جهان,معروف ترین پیانیست های جهان

۹. آلفرد برندل | Alfred Brendel

سر آلفرد برندل شاعر، نویسنده و نوازنده پیانو متولد سال ۱۹۳۱ از کشور اتریش می باشد، که بسیار در نواختن آثار ارزشمند موسیقی دانان بزرگی همچون شونبرگ، بتهوون، موتسارت و شوبرت تبحر داشت.

او در ابتدا بدون هیچ استادی شروع به نواختن پیانو می کرد و بعد ها پدرش او را نزد برترین اساتید موسیقی فرستادند تا بتواند به آرزوی دیرینش که برترین پیانیست دوران بود دست یابد.

پیانیست های مشهور جهان,پیانیست های مشهور دنیا,یکی از بهترین پیانیست های جهان

۸. کلارا شومان | Clara Schumann

کلارا یوزفینه شومان بانوی هنرمند و نوازنده پیانو اهل کشور آلمان متولد سال ۱۸۱۹ می باشد، که یکی دیگر از معروف ترین پیانیست های جهان نیز به شمار می رود.

او در طول حیاتش کنسرت های بیشماری در سراسر جهان برگزار نمود که با استقبال خیره کننده مردم و علاقه مندان به هنر موسیقی مواجه می شد.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۷. سرگئی راخمانینف | Sergei Rachmaninoff

سرگئی واسیلیویچ راخمانینف از پیانیست های مشهور جهان اهل کشور روسیه متولد سال ۱۸۷۳ در خانواده ای هنرمند رشد کرد و با تشویق های والدین و استعداد بی نظیری که در آموختن داشت توانست به سرعت مراحل ترقی را طی نماید.

او سال ها پس از ساخت سمفونی شماره ۱ خود به افسردگی شدید مبتلا گردید زیرا بسیاری از منتقدان با نگاهی تند و منفی به اثرش پرداختند. وی بعد از یک دوره طولانی درمان دوباره به عرصه موسیقی بازگشت و آثار ارزشمندی را به جا گذاشت.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۶. ولادیمیر اشکنازی | Vladimir Ashkenazy

ولادیمیر داویدویچ اشکنازی یکی دیگر از رهبران و نوازندگان ارکستر و مشهورترین پیانیست های جهان اهل کشور روسیه متولد ۱۹۳۷ از جمله مشهورترین پیانیست های جهان محسوب می گردد،

که از سن ۶ سالگی نواختن پیانو را آغاز نمود و در سال ۱۹۵۵ موفق به راه یابی در کنسرواتوار مسکو شد. مقام نخست مسابقات بین المللی چایکوفسکی در سال ۱۹۶۲ او را بر سر زبان ها انداخت. پس از آن افتخارات پی در پی او را به یکی از اسطوره های هنر موسیقی تبدیل کرد.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۵. مارتا آرگریچ | Martha Argerich

مارتا آرگریچ متولد سال ۱۹۴۱ یکی از بهترین پیانیست های جهان اهل کشور آرژانتین می باشد. او در کلاس اساتیدی همچون آرتور وبندیتی و فردریش گولدا نوازندگی را آموخت و در سن ۲۴ سالگی توانست نام و آوازه خود را در جهان طنین انداز کند. تبحر در نوازندگی و نت های بسیار سنگین و سخت مارتا را به اسطوره ای برای نسل های بعد از خودش بدل ساخت.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۴. لیف اووه آندسنس | Leif Ove Andsnes

لف اووه آندسنس پیانیست مشهور اهل کشور نروژ متولد سال ۱۹۷۰ یکی دیگر از معروف ترین پیانیست های جهان یه شمار می رود؛ که با خلق آثاری متفاوت و همچنین اجرای منحصر به فرد از سمفونی های بزرگان موزیک دنیا نام خود را در لیست برترین نوازندگان پیانو قرار داده است.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۳. کریستین زیمرمن | Krystian Zimerman

کریستین زیمرمن لهستانی از پیانیست های مشهور دنیا در دوره معاصر و دارنده عنوان نخست مسابقات بین المللی پیانو شوپن ورشو سال ۱۹۷۵ می باشد، که تاکنون علاوه بر ساخت و نواختن قطعات بی نظیر ید طولانی در اجرای بسیار زیبا از ساخته های بزرگان موسیقی همچون باخ، بتهوون و موتسارت را در کارنامه کاری خود دارد.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۲. ولفگانگ آمادئوس موتسارت | Wolfgang Amadeus Mozart

ولفگانگ آمادئوس موتسارت متولد سال ۱۷۵۶ یکی از برجسته ترین هنرمندان عرصه موسیقی به ویژه نوازندگی پیانو به شمار می رود. این هنرمند اتریشی همچون الگو و سمبلی برای نسل های بعد از خود محسوب می گردد و همگان برای اجرایی بدون نقص از ساخته های او مشتاقانه تلاش و کوشش می نمایند.

ساخته های موتسارت یکی از مشهورترین پیانیست های جهان را به عنوان مرجعی برای ورود به دانشکده موسیقی و یا پروژه های پایان نامه دانشجویان برتر در نظر می گیرند.

اسامی بهترین پیانیست های جهان,بهترین پیانیست های جهان,مشهورترین پیانیست

۱. لودویگ فان بتهوون | Ludwig van Beethoven

لودویگ فان بتهوون آهنگساز، نوازنده و مشهورترین پیانیست جهان اهل آلمان متولد سال ۱۷۷۰ مهمترین شخصیت در ایجاد هماهنگی و ارتباط بین چند نسل از موسیقی و سبک های موسیقی غرب، رمانتیک و کلاسیک می باشد.

وی زندگی پرفراز و نشیبی را سپری نموده و هر کدام از بخش ها و تجربیاتش تاثیری شگرف در خلق آثار بی نظیرش داشته اند. تبحر خاص او در نواختن آلات متفاوت موسیقی همچون پیانو، ویولون و کوارتت زهی موجب پدید آمدن انواع سمفونی های خارق العاده در دنیا گردیده. بتهوون ۹ سمفونی از مجموع ۲۰ سمفونی برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

نظر شما در مورد مشهورترین پیانیست های جهان چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا