خبری های شگفت انگیز

بررسی ماشین قبل از سفرهای نوروزی

افزایش بازدید در گوگل

بررسی خودرو قبل از سفرهای نوروزی

برخی از بخش های خودرو از اهمیت بیشتری برخوردار هستند بطوری که باید پیش از هر سفری از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمود. در سفرهای نوروزی که معمولا همه اعضا خانواده حضور دارند ضروری است که بررسی ماشین قبل از سفر انجام گیرد. از مهم ترین بخش هایی که حتما باید بررسی شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تسمه های خودرو

تسمه های خودرو باید مرتبا بررسی شوند تا دچار سایش و فرسایش نشوند. تسمه ها همیشه باید از لحاظ کشش در وضعیت مناسب و نرمالی قرار داشته باشند. بنابراین نیاز است هر چند وقت یکبار تسمه های خودرو را بررسی کنید تا در صورت خراب شدن آن را تعویض نمایید، زیرا در صورتی که این تسمه ها در اثر ساییدگی زیاد پاره شوند علاوه بر اینکه بسیار هزینه بر است می تواند خسارات جبران ناپذیری را نیز به وجود آورد.

سیستم ترمز خودرو

همانطور که می دانید سیستم ترمز خودرو یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های خودرو است که همیشه باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد. مخصوصا در سفرهای نوروزی بررسی سیستم ترمز و بی عیب بودن آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا وجود هر گونه نقص یا ایراد در سیستم ترمز و یا بریدن ترمز می تواند تهدید کننده جان سرنشینان خودرو و سایر افراد باشد. در هنگام کنترل سیستم ترمز کیفیت لنت های ترمز و روغن ترمز حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی سیستم تهویه مطبوع

سالم بودن سیستم تهویه مطبوع مخصوصا در سفرهای نوروزی بسیار اهمیت دارد، زیرا معمولا در این ایام هوا سرد است و بخار ایجاد شده بر روی شیشه های خودرو میدان دید را محدود می کند و تشخیص فضای اطراف کار دشواری است.

مقدار رطوبت موجود در داخل کابین خودرو را می توان از طریق سیستم تهویه مطبوع کنترل نمود و در صورتی که این سیستم عملکرد مناسبی نداشته باشد باید حتما کانال های آن مورد بررسی قرار گیرند تا بتوان نشتی احتمالی را پیدا نمود. از دیگر بخش های سیستم تهویه مطبوع که در پشت داشبورد واقع شده است و حتما باید بررسی شود فیلتر کابین می باشد. تعویض این فیلتر هزینه چندانی نخواهد داشت  و بهتر است هر چند مدت یکبار آن ها را تعویض کنید، زیرا در صورتی که کثیف شوند هوا به خوبی از دریچه سیستم تهویه عبور نمی کند و سرمایش و گرمایش داخل اتومبیل به خوبی انجام نخواهد شد.

سیستم خنک کننده، ضد یخ و ضد جوش

از دیگر بخش هایی که حتما باید چک شود مخزن ضد یخ خودرو است، زیرا ضد یخ در خنک شدن موتور نقش مهمی دارد، از این رو لازم است مقدار ضد یخ را بررسی کنید و درصورت کم بودن مقداری به آن بیافزایید.

در سفرهای نوروزی به دلیل پایدار نبودن شرایط آب و هوایی نیاز است که وسایل و تجهیزات بیشتری را به همراه داشته باشید، مخصوصا اگر مناطق سرد سیر را برای مسافرت انتخاب کرده باشید. از جمله این وسایل می توان به زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی، وسایلی که با استفاده از آن بتوان از سرما جلوگیری نمود، کپسول آتش نشانی، فشار سنج تایر، جعبه ابزار و جعبه کمک های اولیه، فشار سنج تایر، کابل به منظور باتری به باتری نمودن خودرو، مثلث خطر، یک بطری روغن موتور تا در صورت کاهش سطح روغن خودرو بتوانید به آن بیافزایید و .. اشاره نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده پیش از رفتن به سفر نیاز است که از سالم بودن ایربگ های خودرو، کمربندها و همچنین بخاری خودرو اطمینان حاصل نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا