خبری

10 پیش بینی باورنکردنی درباره 10 سال آینده

خلاصه نوشته
  • بدون شک اگر زمان حال را با ده سال گذشته مقایسه کنید، شاهد تغییراتی خواهید بود که در آن زمان حتی فکرش را هم نمی کرده اید. بنابراین پیش بینی سال های آینده و اتفاقات مربوط به آن می تواند در عین هیجان انگیز بودن، حاوی اطلاعات جالبی نیز باشد.

پیشگویی در مورد 10 سال آینده

در طی ده سال گذشته، انسان ها در بسیاری از زمینه ها، از علم و پزشکی گرفته تا صنعت خودرو و کاوش های فضایی، قدم های بزرگی برداشته است که فکر کردن به آن ها حتی در اثر حاضر نیز عجیب خواهد بود.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بشر در سال های آینده به چه جایگاهی دست خواهد یافت و یا چه اتفاقات و پیشرفت هایی را شاهد خواهد بود؟

اگر شما هم از دسته علاقه مندان به این موضوع هستید، شاید برای تان جالب باشد که بدانید پیش بینی های زیادی برای ده سال آینده انجام شده است که شنیدن آن ها می تواند برای تان هیجان انگیز باشد.

اصلی ترین زمینه های موجود در این پیش بینی ها، مربوط به عرصه اقتصادی و همینطور پیشرفت های علمی می باشد که در نتیجه نظرات و پیش بینی های کارشناسان جمع آوری شده است.

بنابراین اگر دوست دارید که در مورد سال های پیش روی تان اطلاعات بیشتری داشته باشید، با ما همراه باشید تا شما را با 10 پیش بینی باورنکردنی درباره 10 سال آینده، آشنا کنیم.

پیش بینی 10 سال آینده,پیش بینی سال های آینده,پیش بینی 10 سال آینده,

10. سال 2021: تولید ماشین هایی با قدرت ذهن خوانی

شاید این مورد بیشتر شبیه موضوع یک فیلم علمی- تخیلی به نظر برسد اما باید بدانید که کاملا حقیقت دارد و برنامه ریزی هایی نیز برای اختراع آن انجام شده است.

در واقع ایده اولیه این پیش بینی به سال 2010 بر می گردد که توسط دانشمندان ژاپنی به دنیا معرفی شد و طبق نظرات آن ها، سال 2021 بهترین زمان برای پرده برداری از این ایده به صورت واقعی می باشد.

جالب است بدانید که این پروژه به شدت به واقعیت نزدیک شده است و فناوری های ایجاد شده توسط دانشمندان ژاپنی به گونه ای می باشد که قادرند افکار انسان را درک کرده و فعالیت های مغزی او را رمز گشایی کنند!

علاوه برآن دانشمندان فعال در دانشگاه کارنگی ملون نیز در این عرصه پیشرفت های چشمگیری داشته و دستگاهی اختراع کرده اند که قادر است سیگنال های مغزی انسان را بررسی کرده و از اطلاعات آن در جهت خواندن افکارتان استفاده کند!

9. سال 2022: ماشین های خودران به مرحله تولید انبوه می رسند

همه ما با ماشین های خودران به خوبی آشنا هستیم و می دانیم که چیزهای جدیدی برای اختراع شدن نیستند، اما پیش بینی می شود که در سال 2022 این خودروها به صورت انبوه تولید می شوند و در بازارهای جهانی قابل دسترس خواهند بود.

هم اکنون ماشین های خودران از کالاهای بسیار لاکچری و گران قیمتی هستند که افراد معمولی توانایی استفاده از آن ها را ندارند، اما با توجه به روند پیش بینی شده تخمین زده شده است که این مشکل به زودی قابل حل خواهد بود.

شرکت چینی “بایدو” تصمیم دارد که ماشین های خودران را به صورت انبوه تولید کند و احتمالا حدس می زنید که دست یابی چین به این هدف باعث می شود که کشورهای شرقی، سرعت بیشتری برای پیشرفت در این زمینه داشته باشند.

پیش بینی سال های آینده,پیش بینی 10 سال آینده,پیش بینی سال های آینده,

8. سال 2023: توانایی استفاده هواپیماها از انرژی خورشیدی

شاید ایده تولید هواپیماهایی تمام برقی، امری هیجان انگیز و تا حدی غیرممکن به نظر برسد، اما بهتر است بدانید که شرکت Eviation Aircraft تصمیم دارد که در سال 2023 این ایده را تحقق ببخشد!

جالب است بدانید که این شرکت هواپیمایی در این زمینه سابقه درخشانی دارد و پیش از این هم توانسته بود هواپیمایی برقی تولید کرده و آن را به پرواز دربیاورد.

اما تفاوت اصلی ماجرا آن جاست که در سال پیش رو قرار است این هواپیماها جزئی از انتخاب های اصلی برای پرواز به شمار روند و وجودشان در ایرلاین ها چندان هم چیز بزرگ و تعجب آوری نخواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید
10 حیوان ناز که می توانند شما را بکشند

نروژ از دسته کشورهایی به شمار می رود که از این طرح استقبال کرده و قصد دارد که تا سال 2024 از این هواپیماها استفاده کند.

علاوه بر آن، این کشور در نظر دارد که  تا سال 2025 سازنده اولین فرودگاهی در جهان باشد که از انرژی های تجدید پذیر استفاده خواهد کرد. بدون شک استفاده از طرح های این چنینی ممکن است در آینده باعث کاهش هزینه ها در ایرلاین های متفاوت شود.

7. سال 2024: کاهش رشد اقتصادی در دنیا

شاید این پیش بینی کمی برای تان عجیب باشد اما از آن جایی که آمریکا از نظر اقتصادی بهترین روزهای ممکن را تجربه می کند، احتمال می رود که اوضاعش در آینده چندان پایدار نخواهد ماند.

طبق این پیش بینی ها تخمین زده می شود که این کشور در سال 2024 رکود اقتصادی سنگینی را متحمل خواهد شد که تا مدت ها قابل بازیابی دوباره نخواهد بود.

قطعا وجود این شکست به بدهی های بزرگی برای این کشور منجر خواهد شد که روی اقتصاد جهانی نیز تاثیر گذاشته و باعث کاهش نرخ رشد آن خواهد شد.

علاوه بر آن، احتمالا در این شرایط تعدادی از کشورهای شرقی مانند ویتنام، فیلیپین و یا حتی چین تلاش می کنند تا از این فرصت به خوبی بهره برده و از آن در جهت رهایی از جنگ تجاری استفاده کنند.

پیش بینی 10 سال آینده,پیش بینی سال های آینده,پیش بینی 10 سال آینده,

6. سال 2025: اولین سفر انسان به سیاره مریخ

پیش بینی های موجود نشان می دهد که احتمالا در سال 2025 انسان موفق می شود تا برای اولین بار ماموریتش برای سفر به مریخ را عملی کند.

علاوه بر آن در این سال ایلان ماسک قصد دارد که پروژه سفر به مریخ را به مرحله اجرایی در آورد و حتی اگر این پروژه نتیجه مورد نظر را نداشته باشد، باز هم احتمال حضور حداقل یک انسان بر روی این سیاره وجود خواهد داشت.

جالب است بدانید که در سال 2025 زمین و مریخ در وضعیتی نسبت به یکدیگر قرار می گیرند که سفر به مریخ را آسان تر از همیشه خواهد کرد. بنابراین می توان گفت که احتمال استفاده از این فرصت کم یاب به شدت بالا خواهد بود.

با توجه به پیش بینی های انجام شده احتمالا اولین ماموریت انسان در مریخ توسط شرکت های خصوصی پشتیبانی خواهد شد.

5. سال 2026: توانایی بازسازی مغز توسط دانشمندان

شاید این پیش بینی یکی از عجیب ترین و در عین حال ترسناک ترین توانمندی بشر به شمار رود که دسترسی به آن، دنیا را دگرگون خواهد کرد!

ایالات متحده آمریکا در سال 2013 از طرحی با عنوان BRAIN رونمایی کرد که بر اساس آن قرار شده است تا سال 2026، تمامی فعالیت های مغزی انسان به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

مطمئنا زمانی که این پروژه تکمیل شود، دانشمندان فعالیت هایی بیشتر از تحلیل انجام خواهند داد و احتمالا از اطلاعات به دست آمده در جهت بازسازی مغز و فعالیت های آن استفاده خواهند کرد.

قسمت خوب ماجرا آن جاست که این پروژه علاوه بر فعالیت های مغز، به مشکلاتی از قبیل PTSD که با عنوان اختلال استرس پس از صانحه شناخته می شود نیز می پردازد و به علم پزشکی هم کمک های بسیار بزرگی خواهد کرد.

در صورتی که بتوان این پیش بینی را به مرحله اجرایی رساند، بیمارانی که از بیماری هایی مانند افسردگی رنج می برند می توانند به جای مراحل دارویی و درمانی، بخش های مربوطه در مغز را بازسازی کرده و افسردگی شان را به طور کامل درمان کنند!

پیش بینی سال های آینده,پیش بینی 10 سال آینده,پیش بینی سال های آینده,

4. سال 2027: کند کردن روند پیری قلب

همانطور که می دانید بیماری های قلبی و عروقی از شایع ترین دلایل مرگ و میر انسان هاست که جلوگیری از آن ها به شدت سخت می باشد، زیرا روند پیری قلب امری طبیعی است که نمی توانید جلوی آن را بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید
10 کشوری که دارای قوی ترین ارتش جهان هستند

پیش بینی های انجام شده نشان می دهد که تا سال 2027، پژوهش های بالینی انجام گرفته در موسسه سلول های بنیادی هاروارد می تواند در این زمینه نتایج بسیار مهمی را در بر داشته باشد.

جالب است بدانید که آن ها موفق به کشف پروتئینی شده اند که تزریق آن به موش های پیر توانسته است روند ضخیم شدن دیواره های قلبی شان را کندتر کند.

طبق گفته ها، این موسسه تصمیم دارد تا آزمایش هایش در این زمینه را روی انسان ها نیز امتحان کند که احتمالا نتایج آن تا سال 2027 قابل بررسی خواهند بود.

3. سال 2028: کنار زدن قدرت اقتصادی آمریکا، توسط کشورهای درحال توسعه

با توجه به روندهای امروزی و پیشرفت های روز افزون کشورهای در حال توسعه در زمینه اقتصاد، می توانیم به جرئت بگوییم که در آینده نزدیک شاهد تحولات بزرگی در دنیا خواهیم بود.

طبق گفته های گلدمن ساکس، این تغییر اجتناب ناپذیری است که در طی سال های آینده رخ خواهد داد و بر این اساس احتمال داده می شود که تا سال 2028 چین، ایالات متحده آمریکا را در زمینه اقتصادی کنار خواهد زد.

آن ها باور دارند که در سال های پیش رو تولید ناخالص داخلی کشورهای برزیل، روسیه، هند و چین در مجموع، بالاتر از کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا خواهد بود.

بر اساس این تغییرات، بالاخره و برای اولین بار پس از دوران مصری ها، شاهد قدرت یافتن نیمکره شرقی خواهیم بود که بدون شک تاثیرات بسیار بزرگی بر روی زندگی بشر خواهد داشت.

پیش بینی 10 سال آینده,پیش بینی سال های آینده,پیش بینی 10 سال آینده,

2. سال 2029: توانایی احیای گونه های منقرض شده

اگر شما هم از دسته علاقه مندان به فیلم های علمی-تخیلی مانند پارک ژوراسیک هستید، باید بدانید که چندان هم غیرواقعی نخواهد بود و در آینده نزدیک می تواند بخشی از زندگی حقیقی انسان ها باشد.

طبق پیش بینی های انجام شده انسان تا سال 2029 قادر خواهد بود تا گونه های منقرض شده را احیا کند و شاید حتی روزی شاهد بازگشت دایناسورهای غول پیکر نیز باشیم!

برخی دانشمندان تلاش می کنند تا با استفاده از ماده ژنتیکی این نوع گونه ها، برای کلون یا همسان سازی اقدام کنند و سایر محققان نیز سعی می کنند از ترفندهای دیگری در این زمینه استفاده کنند تا به نتایج قابل توجهی برسند.

1. سال 2030: بحرانی شدن وضعیت جمعیت

بد نیست بدانید که پیش بینی های انجام شده نشان می دهد که تا سال 2030، جمعیت انسان ها به 8.5 میلیارد نفر خواهد رسید و قطعا رسیدن به این نقطه، مشکلات بسیاری برای بشر خواهد داشت.

دانشمندان عقیده دارند که تا پایان دهه بیستم میلادی، زندگی و اولویت های انسان ها به شدت تغییر خواهد کرد، زیرا رسیدن جمعیت انسان ها به این عدد باعث می شود تا ما به 50 درصد غذا و انرژی بیشتری نسبت به امروز نیاز داشته باشیم.

علاوه بر آن آب شیرین مورد نیازمان نیز تا 30 درصد بیشتر خواهد شد و با توجه به کمبود منابع چیز عجیبی نیست که زندگی انسان ها با بحران های زیادی رو به رو شود.

نکته ای که باید مد نظر داشته باشیم این است که باید پیش از وقوع این اتفاقات به فکر راه چاره ای برای  آن ها باشیم، زیرا وضعیت بسیار حادتر از چیزی خواهد بود که ما تصور می کنیم.

بنابراین پیش از شروع  جنگ بر سر منابع و برای بقا، بهتر است که هوشمندانه تر گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا