خبری

10 نابغه تاثیرگذار تاریخ بشریت که باید بشناسید

خلاصه نوشته
  • می دانیم که همواره در طول تاریخ افرادی وجود داشته اند که به علت ضریب هوشی بالای شان، از نوابغ بشری به شمار رفته و حسابی باهوش بوده اند. اگر شما هم در موردشان کنجکاو هستید، بهتر است تا بزرگ ترین نابغه های تاریخ جهان و خصوصیات شان را بشناسید.

نابغه ترین افراد تاریخ کدامند؟

معمولا در هر فرهنگ و کشوری، در کنار نام افراد مشهور، به اسم افرادی بر می خوریم که به علت هوش و ذکاوت شان معروف شده اند و به همین علت توانسته اند تا در بین مردم محبوب شوند و یا خدمات بزرگی انجام دهند که یادشان را زنده نگه داشته است.

البته حقیقت آن است که نمی توانیم بگوییم تنها همین افراد معروف خاص بوده اند و بهره هوشی بالایی داشته اند، زیرا بسیاری از انسان ها هستند که علارغم داشتن ضریب هوشی بالا، شهرتی ندارند و شناخته شده نمی باشند.

اما به طور کلی اگر شما هم در مورد افراد معروف در زمینه هوش و ویژگی های خاص شان کنجکاو شده اید، پس با ما همراه باشید تا شما را با 10 نابغه برتر تاریخ بشریت آشنا کنیم.

بزرگترین نابغه تاریخ,نابغه تاریخ,نابغه ترین افراد تاریخ,

10. باروخ اسپینوزا | Baruch Spinoza

این شخص با ضریب هوشی 175، از فیلسوفان هلندی است که می توانیم او را از اولین پیشروها در عرصه روشن فکری بدانیم. باروخ از افرادی بود که برای نخستین بار توانست با کشیشان مخالفت کند و آن ها را به علت آموزه های غلط شان تهدید کند.

اسپینوزا از افراد جسور و باهوشی به شمار می رفت که در کنار علم، در عرصه های سیاسی و اقتصاد نیز پیشگام بود و باعث پیشرفت های بسیاری در آن ها شد که در عصر خودش بی سابقه به شمار می رفت.

باروخ دارای کتابی فوق العاده با نام “اصول اخلاقی” می باشد و جالب است بدانید که او در این کتاب، انجیل را نقد می کند و با به چالش کشیدن گفته های آن هوش و جسارتش را به خوبی نمایان کرده است.

نابغه ترین افراد جهان,نابغه ترین افراد دنیا,نابغه های تاریخ,

9. میکل آنژ | Michelangelo

یکی دیگر از نوابغ تاریخ بشری، شخصی ایتالیایی به نام میکل آنژ می باشد که با بهره هوشی 177 از باهوش ترین افراد در دوره رنسانس به شمار می رفته که سبک فکری بسیار نزدیکی با فیلسوفان فرانسوی داشته است.

آنژ از آن دسته افراد باهوشی بود که در مهارت های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی، معماری، شعر و حتی علوم مهندسی نیز تخصص داشته و یکی از برترین هنرمندان در طول تاریخ به شمار می رفته است.

از کتاب ها و شاهکارهای آنژ می توانیم به آخرین قضاوت، آفرینش بشر، سیستین چاپل و.. اشاره کنیم که هر کدام از آن ها به قدری فوق العاده اند که همچنان هم در بین بهترین آثار ادبی می درخشند و طرفدار دارند.

میکل آنژ از تاثیر گذاران بزرگی به شمار می رفت که با فعالیت ها و سبک فکری اش، هنر رنسانس هم را تحت تاثیر قرار داده بود.

نابغه های تاریخ جهان,بزرگترین نابغه تاریخ,نابغه تاریخ,

8. دسیدریوس اراسموس | Desiderius Erasmus

اراسموس یکی از نوابغ هلندی در تاریخ است که با ضریب هوشی 177 در عرصه های متفاوتی از دفاع از حقوق بشر گرفته تا صاحب نظر بودن در امورات مذهبی و اجتماعی، تخصص داشته است.

دسیدریوس اراسموس همواره در طی اصلاحاتی که شکل می گرفت، باقدرت از مذهب دفاع می کرد و جالب است بدانید که او برای حفظ حق مردم عهدنامه ای را به دو زبان لاتین و یونانی تنظیم کرد که بعدها با تبدیل شدن به پیمانی معتبر، حسابی بر سر زبان ها افتاد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین کشورها از نظر آب و هوا که حتما باید به آنجا سفر کنید

اراسموس از کاتولیک های معتقدی بود که علارغم نقدهایش از کلیسا، بر سر اعتقاداتش ماند و باور داشت که مذهب کاتولیک به جای چند دسته شدن، قابلیت اصلاح کردن دارد.

نابغه ترین افراد تاریخ,نابغه ترین افراد جهان,نابغه ترین افراد دنیا,

7. رنه دکارت | René Descartes

یکی دیگر از نابغه های تاریخ شخصی است که او را بنیان گذار و پدر فلسفه نوین و مدرن می دانند و او کسی نیست جز رنه دکارت معروف و مشهور!

دکارت با ضریب هوشی 177 از نوابغی بود که که در فلسفه و ریاضی تخصص داشت و علاوه بر آن نویسنده ماهری نیز بود که نوشته ها و سبک فکری اش باعث تشکیل شاخه جدیدی در فلسفه شد.

جالب است بدانید که رنه به قدری در زمان خودش پیشرو و تاثیر گذار بوده است که هم اکنون هم بعد از گذشت سال ها، اندیشه ها و خط فکری اش در بزرگ ترین دانشگاه های جهان تدریس می شود.

علاوه بر آن مهارت و هوش بالای دکارت در ریاضیات هم باعث پیشرفت های بزرگی در زمینه جبر و هندسه شد و توانست که با ابداع روش هایی موسوم به مختصات دکارتی، در توسعه علم ریاضی نیز کمک کند.

نابغه های تاریخ,نابغه های تاریخ جهان,بزرگترین نابغه تاریخ,

6. گالیلئو گالیله | Galileo Galilei

گالیلگه با ضریب هوشی 182 از نابغه ترین افراد جهان به شمار می رود که همه ما او را می شناسیم و می دانیم که یکی از بزرگ ترین خدمت های او به بشریت و علم نجوم، اختراع تلسکوپ بوده است.

گالیله علاوه بر این اختراع فوق العاده توانست با کشف قمرهایی مانند گالیله، گانیمید، اروپا و.. تاثیر بسیار زیادی بر علم ستاره شناسی و نجوم بگذارد.

در کنار تمامی این پیشرفت ها و خدمات، گالیله در در عرصه فیزیک و ریاضی هم تخصص داشت و از فیلسوف های معروف ایتالیایی به شمار می رفت که توانست در تاریخ ماندگار شود.

گالیله در واقع شخصی بود که توانست حقیقتی بزرگ از دنیای پیرامون ما را بیان کند و به مردم توضیح دهد که اجرام و سیاره های موجود در منظومه شمسی به دور خورشید می گردند و در واقع این خورشید است که در مرکز منظومه ما قرار گرفته است.

نابغه تاریخ,نابغه ترین افراد تاریخ,نابغه ترین افراد جهان,

5. جان استوارت میل | John Stuart Mill

در جایگاه پنجم لیست نابغه ترین افراد تاریخ، جان استورات میل با بهره هوشی 182.5 حضور دارد که از فیلسوفان انگلیسی می باشد و علاوه بر آن در عرصه اقتصاد و سیاست هم صاحب نظر بوده است.

جان در واقع از اولین افرادی بود که به آزادی های فردی باور داشت و با مهارت هایش در زمینه اقتصاد، نقش تعیین کننده ای در مقابله و کنترل دولت ایفا کرد. علاوه بر آن این شخص از افراد تاثیر گذار در لیبرالیسم هم به شمار می رفت که توانست کمک های بزرگ و مهمی را در این زمینه به انجام برساند.

جالب است بدانید که ایده ها و روش های مخصوص میل، هنوز هم مورد استفاده اند و از پایه ای ترین ابزارهایی به شمار می روند که همچنان به دانشمندان و وکیلان در زمینه استدلال کمک می کند.

نابغه ترین افراد دنیا,نابغه های تاریخ,نابغه های تاریخ جهان,

4. گوتفرید ویلهلم لایبنیتس | Gottfried Wilhelm Leibniz

گوتفرید با ضریب هوشی 191 از ریاضی دان های مشهور آلمانی است که در زمینه فلسفه هم تخصص داشته است و یکی از بزرگ ترین خدماتش در علم مربوط به تلاش هایش برای پیشرفت در عرصه ماشین حساب های دستی و مکانیکی بوده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 پزشک بدنام تاریخ

علاوه برآن گوتفرید دارای کتاب ها و آثار فوق العاده ای نیز بوده است که از برترین آن ها می توانیم قانون تناقض و قانون تداوم را معرفی کنیم.

جالب است بدانید که این نابغه آلمانی به محاسبات مستقل نیوتون هم علاقه عجیبی داشته و برای پیشرفت و توسعه آن تلاش های زیادی کرده است.

بزرگترین نابغه تاریخ,نابغه تاریخ,نابغه ترین افراد تاریخ,

3. ایزاک نیوتون | Isaac Newton

بدون شک نیوتون جزء نابغه ترین افراد تاریخ و از آن دسته افراد فوق العاده ای محسوب می شود که همه ما بارها نامش را شنیده ایم.

ایزاک با ضریب هوشی 192 در علم ریاضی و فیزیک، مهارت و استعداد عجیبی داشت و در حقیقت پیشرفت ها و اکتشافاتش در این زمینه، پایه های اصلی علم مهندسی امروزی را تشکیل داده اند.

نیوتون یکی از بزرگ ترین تاثیر گذاران عرصه علم و فناوری نوین در اروپا نیز محسوب می شود که با آثار و خدمات بی نظیرش باعث پیشرفت های بزرگی شده است.

از فوق العاده ترین آثار ایزاک که در این عرصه موثر بوده است می توانیم به “اصول ریاضی فلسفه طبیعی” اشاره کنیم.

نابغه ترین افراد جهان,نابغه ترین افراد دنیا,نابغه های تاریخ,

2. لئوناردو داوینچی | Leonardo da Vinci

قطعا جایگاه دوم لیست نابغه های تاریخ جهان به کسی تعلق ندارد جز داوینچی ایتالیایی با بهره هوشی 200!

لئوناردو از فوق العاده ترین هنرمندان دوره رنسانس به شمار می رود که بدون شک تمام جهان، او و آثار خیره کننده اش را به خوبی می شناسند. یکی از این شاهکارهای تاریخی تابلوی مونالیزاست که از گران بهاترین آثار هنری به شمار می رود و شهرتی جهانی دارد.

جالب است بدانید که داوینچی نه تنها در هنر مهارت و استعداد داشت، بلکه با تخصص در زمینه های مختلفی مانند مجسمه سازی، معماری، ریاضی، علوم مهندسی، زمین شناسی، گیاه شناسی، طراحی و همچنین نویسندگی و ثبت اختراعات، یکی از کامل ترین انسان های تاریخ به شمار می رفت که تمام هوش و ذکاوتش را برای پیشرفت و توسعه در علم و هنر به کار گرفته بود.

نابغه های تاریخ جهان,بزرگترین نابغه تاریخ,نابغه تاریخ,

1. یوهان ولفگانگ ون گوته | Johann Wolfgang von Goethe

گوته با بهره هوشی 220 در صدر لیست نابغه ترین افراد دنیا قرار گرفته است و بدون شک باهوش ترین نابغه تاریخ به شمار می رود که در زمینه شعر، رمان نویسی، نمایش نامه نویسی و همچنین سیاست تخصص داشته است.

این دیپلمات آلمانی دارای آثار فوق العاده ای می باشد که از بهترین شاهکارهایش می توانیم به “سوگ ورتر جوان”، “فاوست” و “ستورم اوند درنگ” اشاره کنیم که از سراسر دنیا طرفدار دارند.

جالب است بدانید که گوته نه تنها در زمینه ادبیات نابغه بوده است، بلکه در علم هم مهارت داشته است و توانسته تا در زمینه مواد معدنی و علوم طبیعی، مطالعات گسترده ای را انجام دهد تا در سابقه علمی اش ثبت کند.

اگرچه که در تمام طول تاریخ افراد فوق العاده ای وجود داشته اند اما ما در این مطلب تلاش کردیم تا باهوش ترین آن ها را به شما معرفی کنیم و امیدواریم که از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

3 واکنش کاربران به این مقاله

  1. نکنه با انیشتین کینه شخصی داشتین که اسمش تو لیست نبود!قطعا انیشتین بزرگترین ذهن تاریخ بشریته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا