خبری

10 نکته برای از بین بردن مورچه ها در منزل

خلاصه نوشته
  • از بین بردن مورچه ها در خانه، برای اکثر خانم های خانه دار تبدیل به یک معضل خیلی جدی شده است، خصوصا اگر بر روی خانه و زندگی وسواس داشته باشند! مورچه موجودات بی آزاری هستند و شاید دل تان نیاید که به آن ها آسیبی برسانید، اما اگر آن ها به حال خودشان رها کنید در گوشه به گوشه خانه تان رخنه کرده و به تمامی وسایل خانه از خوراکی ها گرفته تا اشیاء آسیب می رسانند.

روش خانگی برای فراری دادن مورچه ها

دغدغه اکثر خانم ها وجود مورچه های مزاحم در خانه است. با ورود به فصل هایی مثل تابستان و آب و هوای مرطوب، سر و کله مورچه های بیشتری پیدا می شود. می دانیم که راحت شدن از دست این حجم از مورچه کار آسانی نیست، مورچه ها حشرات اجتماعی هستند و برای رفت آمد یا بردن غذا به لانه به یکدیگر کمک می کنند. هیچ خانمی دوست ندارد این حجم از مورچه را یک جا در آشپزخانه یا محل زندگی خود ببیند، گرچه مورچه به طور غریزی به دنبال غذا می رود. با ورود مورچه تنها بر آشپزخانه، مقدار زیادی از مواد غذایی آلوده شده و دور ریخته می شود. در این بین هستند مورچه هایی که شما را به خطر گزیدگی تهدید خواهند کرد.

از بین بردن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها در خانه,از بین بردن مورچه های خیلی ریز,

برای از بین بردن مورچه ها چه باید کرد؟

برای نابودی این ابر جامعه کوچک گاهی به محلول و حشره کش های سمی بازاری روی می آوریم که گاهی با حساسیت ها و عواقبی برگشت ناپذیر روبرو می شویم .گفتنی است که شما با استفاده از این دست حشره کش ها دست به تخریب زیست بوم خودتان زدن اید. مواد شیمیایی داخل این حشره کش ها به محیط زیست آسیب می رساند. بهتر است بدانید که برای رهایی از این آزار غالبا نیاز نیست دست به دامان این مواد شیمیایی شوید. در این مقاله ما به 10 روش از بین بردن مورچه ها در خانه که شما را برای همیشه از شر مورچه ها خلاص می کند، آشنا می کنیم .

از بین بردن مورچه های ریز در خانه,برای از بین بردن مورچه ها در منزل,راههای از بین بردن مورچه ها در منزل,

10. از پوست خیار استفاده کنید

مورچه ها اصلا از طعم خیار و بوته خیار خوششان نمی آید و می توانید از این بوته برای از بین بردن مورچه ها در خانه استفاده نمایید. شما می توانید برای صرفه جویی پوست یک یا دو خیار را بگیرید و در گوشه و کنارهایی که اکثرا مورچه ها در آنجا، در رفت و آمد هستند با دقت جای گذاری کنید. سعی کنید هر روز پوست های روز قبل را با پوست خیاری تازه تعویض کنید. آنقدر به انجام این شیوه ادامه دهید، تا دیگر اثری از مورچه ها در خانه یا محل مورد نظر نبینید.

روش از بین بردن مورچه ها در خانه,روش فراری دادن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها,

9. فلفل برای از بین بردن حس بویایی مورچه ها

مورچه ها با تکیه بر شاخک های شان که همانند یک رادار عمل می کند، سیگنال هایی از طرف غذا یا شیرینی جات دریافت می کنند. فلفل هندی این قابلیت را دارد که در برقراری دریافت این سیگنال ها اختلال ایجاد کند. شما با پخش و گذاشتن پودر فلفل هندی در محل رفت آمد مورچه ها، دیگر تا مدت ها اثری از آن ها نخواهید دید. برای از بین بردن حس بویایی این موجودات کوچک می توانید از مخلوط زردچوبه و فلفل هندی هم استفاده کنید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بزرگترین سامورایی های تاریخ

از بین بردن مورچه ها در خانه,از بین بردن مورچه های خیلی ریز,از بین بردن مورچه های ریز در خانه,

8. سرکه سفید

یکی از راههای از بین بردن مورچه ها در منزل استفاده از سرکه سیب می باشد. مورچه ها هیچ گاه با بوی تیز و بُرنده سرکه سفید کنار نمی آیند. سرکه به شاخک های مسیر یاب مورچه که برای بازگشت به لانه به آن ها وابسته است آسیب می رساند و در آخر موجب سرگشتگی مورچه می شود. محلولی که به شما پیشنهاد می شود محلولی با ساخت آسان است که می توانید به راحتی آن را در منزل درست کنید. برای درست کردن آن ابتدا باید سرکه و آب را باهم میکس کنید، دقت داشته باشید هر دو به یک میزان و مقدار باشند، توجه داشته باشید که مقدار سرکه و آب باید برابر باشد. محلول را در اسپری شیشه پاک کن خالی که غیر قابل استفاده است بریزید، در محل های مورد نظر اسپری کنید. با اسپری این محلول در محل تردد یا گوشه کنار خانه بعد دو ساعت شما با صحنه مورچه های مرده مواجه می شوید، دستمال را کمی نم دار کرده و محل را تمیز کنید، برای دیدن نتیجه ای بهتر یک هفته این محلول را اسپری کنید.

برای از بین بردن مورچه ها در منزل,راههای از بین بردن مورچه ها در منزل,روش از بین بردن مورچه ها در خانه,

7. دارچین یک حشره کش بسیار قوی

دارچین یا روغن دارچین خاصیت حشره کشی خاصی داشته و برای از بین بردن مورچه های ریز در خانه کاربرد دارد. همچنین طی تحقیق چند محقق این خاصیت ثابت شده که برای ما بسیار خوشایند است. برای دفع مورچه ها شما باید یک قاشق مربا خوری دارچین یا روغن دارچین را با یک پیمانه آب سر پر میکس کنید. با یک دستمال آغشته به مخلوط، تمامی قسمت های مورد نظر را با دقت دستمال بکشید. سعی کنید تا زمانی که دیگر مورچه ای را مشاهده نکردید هر روز به این کار ادامه دهید.

روش فراری دادن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها در خانه,

6. عرق نعناع

حامیان محیط زیست شیفته این ترفند خواهند شد، زیرا نعنا اصلا ً برای محیط مضر نیست. نعناع هم مثل فلفل هندی به راحتی در سیستم بویایی مورچه اختلال ایجاد می کند و مورچه گیج شده و دیگر فرومون را حس نمی کند. فرومون نیافتن مورچه ها برابر است با پیدا نکردن غذا و راه منزل و سر درگمی. تنها شش الی هفت قطره از عرق نعناع را با نصف پیمانه آب مخلوط کنید، محلول را داخل بطری اسپری مخصوص بریزید، بطری حاوی محلول را در قسمت هایی مثل درب ورودی، گوشه های دیوار، زیر یخچال و اطراف پنجره اسپری کنید، این راه برای از بین بردن مورچه های خیلی ریز داخل منزل بسیار کاربردی می باشد.

از بین بردن مورچه های خیلی ریز,از بین بردن مورچه های ریز در خانه,برای از بین بردن مورچه ها در منزل,

5. بوراکس Borax

بوره یا بوراکس اغلب در آزمایشگاه و صنعت پزشکی بیشتر مصرف می شود. این ماده سفید و پودری برای حشرات مِن جمله مورچه سمی است و یک روش از بین بردن مورچه ها در خانه می باشد. مورچه بعد خوردن و جذب آن خواهد مرد. برای ساخت مورچه کش خانگی با این ماده، باید ژلاتین حل شده درآب را با بوراکس «مقدار هردو باید برابر باشد » مخلوط کنید. ماده را به دور قرنیزها زیر کابینت و یخچال و دیگر قسمت های منزل که مورچه ها را دیده اید بمالید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین فسیل های جهان !

راههای از بین بردن مورچه ها در منزل,روش از بین بردن مورچه ها در خانه,روش فراری دادن مورچه ها,

4. خاک دیاتومه

شاید بپرسید اصلا خاک دیاتومه چیست؟ خاک دیاتومه نوعی خاک است  که رنگی سفید دارد و از بقایای جلبک های فسلیل شده به وجود آمده. این خاک بهترین آفت کش است که نه تنها مورچه ها را بلکه چند نوع از حشرات را هم مسموم می کند. از این خاک برای نابود سازی ساس ها هم استفاده می کنند. تنها کافیست مقداری از این خاک را در گوشه های خانه، محل گذر مورچه ها و دور قرنیزها به صورت لایه های خیلی خیلی نازک ریخته شود. این خاک از فسیل فیتوپلانگتون های دریایی ساخته می شود .

از بین بردن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها در خانه,از بین بردن مورچه های خیلی ریز,

3. لیمو

برای از بین بردن و دور کردن مورچه ها می توانید از لیمو یا آب لیمو ترش هم کمک بگیرید. بدین صورت که آب لیمو را روی قسمت ها و محل تردد مورچه ها ریخته و پس از گذشت یک روز، دیگر اثری از مورچه در آن مکان ها نخواهید دید. اگر پای مورچه های بدقلق به کابینت یا قفسه های خوراکی شما باز شده، با خیساندن تکه پارچه داخل اب لیمو و قرار دادن، پارچه در محل عبور مورچه ها، دیگر آن ها را نخواهید دید.

از بین بردن مورچه های ریز در خانه,برای از بین بردن مورچه ها در منزل,راههای از بین بردن مورچه ها در منزل,

2. مایع ظرفشویی

مایع ظرف شویی که مورچه ها را خفه و مسموم می سازد، هم پیشنهاد خوبی می باشد و هم قابل دسترس برای عموم مردم. شما تنها با یک پیمانه مایع ظرفشویی و نصف پیمانه جوش شیرین به راحتی می توانید به جنگ مورچه ها بروید. با ساخت محلول توصیه شده شما به آسانی، از شر جمعی از مورچه ها خلاص می شوید. لازم به ذکر است که با مخلوط آب و مایع ظرفشویی به نسبت یک به دو هم از شر آن خلاص شوید .

روش از بین بردن مورچه ها در خانه,روش فراری دادن مورچه ها,از بین بردن مورچه ها,

1. تمیز نگه داشتن خانه

بهترین راه از بین بردن مورچه ها تمیز نگه داشتن مداوم خانه است. شما باید بعد از ریخته مربا یا آبمیوه بر روی سرامیک یا کابینت، سریعا اقدام به پاک کردن آن نمایید. اگر روغن یا غذایی به پشت یا زیر گاز می ریزد را در اسرا وقت به خوبی را تمیز کنید. شاید راحت ترین کار برای پیشگیری همین باشد. شما حد المکان باید تمامی قسمت های منزل مخصوصا آشپزخانه را که قلب خانه است را در فصول گرم سال که تعداد مورچه های کارگر بیشتر می باشد را تمیز نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا