خبری های شگفت انگیز

10 تا از خطرناک ترین شغل های جهان

افزایش بازدید در گوگل

خطرناک ترین شغل های دنیا

شاید تا به حال بارها از خودتان پرسیده باشید که خطرناک ترین شغل های دنیا، چه شغل هایی هستند؟ در پاسخ به این سوال تان باید بگوییم، شغل هایی خطرناک هستند که بیشترین آمار تلفات را در خود جای داده باشند. افراد زیادی در کل دنیا در این شغل های خطرناک جهان مشغول به کار هستند و به قول معروف از جان خود مایه می گذارند. برخی از این شغل ها همانقدر که خطرناک هستند به همان اندازه نیز برای هر کشوری ضروری می باشند، و این نشان از آن دارد که نمی توان بخاطر خطرش آن ها را حذف کرد این امر موجب آسیب سنگینی به آن جامعه می شود.

در هر جامعه برای افرادی که به چنین شغل هایی مشغول هستند، یک سری مزایا در نظر می گیرند تا اگر برای فرد در حین کار مشکلی پیش آمد و آسیبی دید، بتواند از آن مزایا استفاده کند! برای مثال یکی از راه هایی که حداقل بعد از فاجعه به کمک چنین افرادی می آید، بیمه است. در چنین شغل هایی کارفرما وظیفه دارد در حین بستن قرار داد با کارگر آن را در برابر خطرات احتمالی کار بیمه کند، که بر اساس این بیمه هر گونه اتفاقی برای کارگر در محل کار رخ بدهد شرکت بیمه موظف است حقش را تمام و کمال پرداخت کند. در ادامه با چندین نمونه از شغل های خطرناک دنیا آشنا خواهید شد.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۱۰. کارگران دکل های تلفن همراه

یکی از خطرناک ترین مشاغل دنیا، کار در دکل های تلفن همراه است. در این شغل کارگران بیشترین خطر را تجربه می کنند. کار به این صورت است که باید گیرنده ها را در بالاترین نقطه دکل نصب کنند. به همین علت به افرادی نیازمند هستند که بتوانند به آن نقطه بروند پس خطرهای بسیار زیادی از جمله: افتادن و برق گرفتگی، جان کارگران را تهدید می کند. اگر فرد ذره ای تعادل خود را از دست بدهد فاجعه ای بسیار دردناک در انتظارش خواهد بود، حتی ممکن است در اثر یک ذره بی احتیاطی دچار برق گرفتگی شود که تا حد مرگ پیش خواهد رفت. هرگونه لغزش در بالای دکل صد در صد موجب مرگ فرد خواهد شد.

خطرناک ترین شغل دنیا,خطرناک ترین شغل ها,خطرناک ترین شغل های جهان

۹. ماهیگیری

ماهیگیری از جمله خطرناک ترین شغل های جهان می باشد که همواره جان افراد در مشت های دریا است. این شغل برای ماهیگیرهای بین المللی سخت تر و دشوار تر خواهد بود چرا که برای صید به عمیق ترین نقطه دریا می روند و ممکن است گرفتار عوامل کشنده ای مانند: باد های شدید، توفان، باران و ساعقه شوند و از همه بد تر این است که چنین افرادی در شغل خود چیزی بنام بیمه ندارند که در صورت هرگونه اتفاق حق آنها را بپردازد. اگر این افراد جان خود را به خطر نیندازند و به عمیق ترین نقطه دریاها نروند ما از خوردن ماهی ها و غذاهای دریایی محروم می شویم. تنها عامل نجات دهنده آنها یک جلیقه است که آن نیز در مواقعی چون طوفان کارآمد نیست، اگر در آب بیفتند و غرق شوند نجات آنها بسیار دشوار خواهد بود و به احتمال زیاد غرق می شوند.

خطرناک ترین شغل های دنیا,شغل های خطرناک جهان,خطرناک ترین شغل

۸. خلبانان و مهندسین پرواز

شاید با شنیدن نام پرواز تنها عامل خطر زایی که به نظرتان برسد سقوط باشد اما به جز آن خطر هایی نزدیک تر از آن هم وجود دارد. مهندسین پرواز زمان زیادی را در مواد شیمیایی به سر می برند، همچنین خلبانان نیز در کنار خطوط و سیم های برق فشار قوی وجود دارند و خطر برق گرفتگی در شغل آنها نسبت به سقوط بیشتر است. زمانی دشواری این شغل را درک خواهید کرد که به عنوان مسافر در آن هواپیمایی باشید، چراکه این همه خطر نه تنها خلبان هواپیما را تهدید می کند بلکه با کوچک ترین اتفاقی برای او شما نیز در خطر هستید. حال فکر کنید که آن خلبان چه فشاری را تحمل می کند، زیرا جان صد ها مسافر در دستان اوست. آیا می توان خلبان بود و جان مسافران را بی اهمیت شمرد؟ این سوالی است که هر انسانی می تواند  آنرا به راحتی پاسخ دهد و با قاطعیت بگوید: خیر.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۷. هیزم شکنی و قطع درخت

شاید با شنیدن اینکه هیزم شکنی و قطع درختان در فهرست خطرناک ترین شغل در جهان است بخندید و حتی تعجب کنید! اما اگر بدانید که آن افراد چه فشاری را تحمل می کنند نظرتان عوض می شود. وسایل و ابزار کار این افراد بسیار خطرناک است. آن ها مدام با اره برقی سر و کار دارند و اگر خدای ناکرده لحظه ای غفلت کنند، یا جان شان را از دست می دهند یا باعث آسیب های جسمی وحشتناکی به خود می شوند. کافیست توان بدنی انسان را را با درختی بزرگ مقایسه  کنید تا خطر آن را بهتر درک کنید. این افراد تمام جان خود را دست مایه ای قرار می دهند برای قطع درختان و تهیه چوب آن که به دست مردم به صورت کاغذ، مداد و هزاران وسایل دیگر برسانند. مطمئنا تا به حال به میز و صندلی چوبی که جلوی شما است خیره شده اید و تنها چیزی که نظر شما را جلب کرده جنس آن است، اما اگر بدانید که جان چند نفر به خاطر این  چوب های خوش رنگ و زیبا، به خطر افتاده است، بسیار غمگین خواهید شد!

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۶. کارگران ساختمانی

شغل کارگران ساختمانی خطرناک ترین شغل جهان محسوب می شود اما در تصورات بسیاری از مردم، تنها یک گچ کاری ساده و یا کاشی کاری به نظر می آید! اما باید بدانید که وقتی یک کارگر بالای داربست می رود ممکن است تمام زندگی اش را با یک حرکت اشتباه از دست بدهد. اگر ذره ای تعادل آن ها به هم بخورد موجب سقوط و از دست دادن جان شان می شود. خوشبختانه برای این افراد نیز بیمه وجود دارد. گارگران ساختمانی زحمت کش ترین افراد جامعه هستند که برای در آوردن یک لقمه نان حلال برای خانواده شان، سختی های بسیاری را متحمل می شوند!

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۵. پارکبان ها و رفتگران

آیا تا به حال فکر می کردید چنین شغلی جزء مشاغل خطرناک دنیا باشد؟ این شغل که به نظر سطحی و ساده می آید سرشار از خطرات و اتفاقات بد است. از ساده ترین این خطرات که در آخر ممکن است منجر به مرگ آن ها شود، رانندگان ناشی و غیر قانونی هستند که در هنگام شب جان بسیاری از رفتگران و پارکبانان عزیز را به خطر می اندازد. رفتگران هنگامی که زباله های داخل شهر را جمع آوری می کنند و جای آن ها را جارو می زنند ممکن است در اثر وسایل تیز و برنده، دست های خود را ببرند و یا به بدنشان آسیب های جدی وارد شود، به طوریکه حتی ممکن است این زباله های خطرناک آلوده نیز باشند و بیماری های عفونی و البته ایدز را به همراه خود ایجاد کند. آن دسته از پارکبانان و رفتگران عزیزی که در خارج شهر کار کرده و پسماند های صنعتی را جمع آوری می کنند همواره در معرض مواد شیمیایی و اسیدی هستند و سلامت آنها در خطر می باشد.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۴. کشاورزان و گله داران اسب

کاری که کشاورزان با آن سر و کار دارند شاید به نظر راحت باشد اما آنقدری دشوار و پر خطر است که جزء خطرناک ترین شغل دنیا قرار گرفته و بر آن تاکید می شود. هر کشاورز در کار خود با انواع مواد شیمیایی و مضر سرو کار دارد به عنوان نمونه: همان کودی که در زمین های شان می ریزند آنقدری خطر افرین است که اگر ذره ای از آن وارد حلق و دهان شان شود بیماری های ریوی و تنفسی شدیدی را به وجود می آورد. دستگاه هایی که با آنها زمین را شخم می زنند، اگر کوچک ترین اشتباهی در کار کردن با آن رخ دهد موجب مرگ شان خواهد شد. آمار هرساله نشان از کشاورزان تازه کاری را دارد که در اثر بی اهمیتی می میرند. گله داران اسب نیز با حیوانی سر و کار دارند که یک ضربه آن بلافاصله جان آدم را می گیرد، آنها نیز هر روزه وظیفه تمیز کردن و پرورش اسب ها را بر عهده دارند پس می توان به خطر آن پی برد.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۳. سقف سازان

با شنیدن نام این شغل ممکن است که تنها خطر بلندی و تنها بودن را مد نظر داشته باشید که البته درست است اما فقط اینها نیست! خطر شدیدی که سقف زنان را تهدید می کند، در واقع حمل وسایل زیادی است که با خود به همراه دارند. علاوه بر تمام این موارد، عجله ای که کارگران در این حیطه شغلی دارند کار آنها را دشوار تر و بسیار پر خطر می کند. شغل این افراد فصل مناسب و مشخصی ندارد و کارگران در تمام فصول سال مشغول هستند، در سرما و گرما. تنها یک لغزش کوچک و ناگهانی می تواند جان آن ها را به خطر بیاندازد و منجر به سرنگونی آن ها شود. این شغل نیز دارای بیمه حوادث می باشد.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۲. کارگران خطوط برق فشار قوی

علت اینکه این شغل در فهرست خطرناک ترین شغل جهان قرار گرفته کاملا از نامش پیداست! شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشد که بر اثر یک بی احتیاطی در حین مرتب کردن خانه  با پریزهای برق دچار برق گرفتگی شده باشید. اما آنقدر کم که تنها ترس از آن شما را وحشت زده کند نه فشار برق. حال خود قضاوت کنید که این افراد چه خطر بزرگی را پیش رو دارند. اینکه در چه ارتفاعی کار می کنند و یک لحظه اشتباه آن ها را به کشتن می دهد به کنار، اینکه با چه برق قوی سر و کار دارند خود یک معضل بسیار بزرگ است. کافیست یک بند انگشت آن ها دچار برق گرفتگی شود تا آن ها را به خاکستر تبدیل کند. طبق آمار در هر سال ۳۴ نفر از این کارگران در دنیا جان خود را از دست می دهند. این کار هم دارای بیمه حوادث است.

خطرناک ترین شغل,خطرناک ترین شغل جهان,خطرناک ترین شغل در جهان

۱. رانندگان کامیون

می توان گفت این شغل سالانه بیش ترین تلفات را دارد و به همین خاطر در فهرست مشاغل خطرناک دنیا قرار گرفته است. سفر های جاده ای طولانی، ماشین سنگین،  خواب آلودگی، جاده های پر پیچ و خم و رانندگی های خسته کننده همگی دلایل خطر این شغل هستند. کافیست تا راننده کامیون یک بی احتیاطی کوچک کند تا منجر به حادثه ای ناگوار شود. بهترین حالت در تصادفات جاده ای این است که با یک جسم بزرگ و سنگین برخورد کرده و یا خارج از جاده متوقف شود. این کار نیز بیمه حوادث و بدنه ماشین دارد، پس شرایط بعد از فاجعه به ضرر نخواهد بود مگر اینکه راننده دچار حادثه ای جبران ناپذیر شود!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا