خبری های شگفت انگیز

10 کشوری که دارای قوی ترین ارتش جهان هستند

افزایش بازدید در گوگل

قویترین ارتش جهان متعلق به کدام کشور است؟

ارتش از مهم ترین رکن های اساسی هر کشوری می باشد زیرا یکی از مهم ترین دلایل پایداری دولت ها دفاع از تمامیت عرضی است تا بتوانند از ورود متجاوز ها به سرزمین خود جلوگیری کنند برای همین کشور ها سالانه هزینه های زیادی برای تجهیزات و نیروی انسانی خرج می کنند.

به صورت دقیق و صرفا بر اساس اعداد و ارقام نمی توان نیروهای نظامی و سلاح های جنگی هر کشور را مورد بررسی قرار داد! اما بر اساس فاکتور های دیگری می توان به دید نسبتا خوبی از ارتش  هر کشور رسید .

به عنوان مثال میزان بودجه سالانه ارتش، پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی کرده اند، تعداد نیروهای نظامی، کشورهایی که با هم قراردادهایی امضا کرده و هم پیمان شده اند تا در این زمینه به یکدیگر کمک کنند و.. همگی فاکتور های خوبی برای بر آورد تجهیزات نظمی هر کشور است.

در ادامه ده کشور که دارای ارتش های قدرتمند جهان هستند را در Bestfarsi به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۱۰. ارتش ژاپن | Japan Army

ارتش ژاپن یکی از قویترین ارتش های آسیا شامل سه شاخه نیروهای زمینی هوایی دریایی می باشد که توسط وزرات دفاع ژاپن رهبری می شوند .

در گذشته ژاپن مهد نیروهای سامورایی بود که به جنگاوران رده میانی و عالی می گفتند که پس از شکست در جنگ جهانی دوم ژاپن از داشتن آن ها محروم شد.

چین که در همسایگی ژاپن قرار دارد و دارای ارتش قدرتمندی می باشد همین دلیل سبب شد تا ژاپن فعالیت های خود را در این زمینه افزایش دهد و در جزیره های خود پایگاه های نظامی بر پا کرده است.

همچنین امروزه دولت ژاپن بودجه نظامی سال آینده را ۱.۱ درصد افزایش داد و بخش اعظم آن را برای ساخت ادوات جدید جنگی در نظر گرفت.

دولت به دلیل تهدید همسایه قدرتمند خود چین قصد دارد با افزایش این بودجه به هواپیماهای جدید و موشک های با برد بیشتر دست پیدا کند.

ژاپن دارای ۲۴۷ هزار نیرونظامی و شصت هزار نیرو ذخیره دارد و از نظر قدرت نظامی در رده هفتم جهان قرار دارد که شمار کل پرنده های جنگی آن ۱۵۹۰ می باشد که پنجمین قدرت هوایی دنیا به شمار می رود و کل توان نیروی دریایی آن ۱۳۹و شمار تانک های ۶۷۸ عدد می باشد.

قوی ترین ارتش جهان,قویترین ارتش جهان 2021,قویترین ارتش خاورمیانه

۹. ارتش کره جنوبی | South Korea Army

کره جنوبی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و محاصره شدن با قدرت های نظامی بزرگ دنیا مانند ژاپن چین و کره شمالی که تهدیدی بزرگ برای او به شمار می روند باعث شده که کره جنوبی هزینه زیادی برای تجهیز کردن ارتش نظامی خود اختصاص دهد و بودجه دفاعی را تا ۳۴ میلیارد دلار افزایش دهد تا امروزه به یکی از قدرتمند ترین ارتش های آسیا مبدل شود.

به همین دلیل کره جنوبی توانسته هفتمین نیروهای فعال جهان و بیشترین شمار نیروهای ذخیره جهان را به خود اختصاص دهد. که تعداد نیروهای ذخیره دو میلیون نفر و تعدادنیروهای فعال آن ۶۴۰ هزار نفر می باشد.

نیرو دریایی و نیرو هوایی کره دو مورد  از مهم ترین بازوهای قدرت آن به شمار می روند که با داشتن ۱۳۹۳ هوا پیمای جنگی شمشین قدرت بزرگ هوایی دنیا را در اختیار گرفته است.

تعداد کشتی های جنگی آن ۱۳۶عدد و تعداد ۷۰ هزار کارکن اماده به خدمت که شامل ۲۹ هزار تفنگ دار دریایی می شود و همچنین دارای ۱۵ هزار اسلحه و ۲۳۴۶ تانک می باشد و با آمریکا مشارکت ها و مانور های نظامی زیادی دارد.

قویترین ارتش های جهان,منظم ترین ارتش جهان,ارتش های قدرتمند جهان

۸. ارتش ترکیه | Turkey Army

سازمان نظامی ترکیه که به آن نیروهای مسلح ترکیه می گویند یکی از ارتش های قدرتمند جهان است که دارای۴۳۷ هزار نیروی فعلا و ۳۸۰ هزار نیروی ذخیره می باشد.

ترکیه به دلیل هم مرز بودن با سوریه و وجود داعش همچنین حزب پ ک ک (کارگراک کردستان) تصمیم گرفت قدرت دفاعی خود را افزایش دهد. این کشور از سال ۲۰۱۵ با افزایش ده درصدی به ۱۸.۸ میلیار ددلار رسید و در سال ۲۰۱۹ به۲۰.۴ میلیارد دلار این بودجه رسید.

نیروی زمینی ترکیه بزرگترین نیرو حاضر در این کشور است و دارای ۵۵۰ هزار نفر سرباز و ۱۶ هزار اسلحه زمینی می باشد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۷. ارتش آلمان | Germany Army

در سال ۲۰۱۱ با لغو قانون سربازی اجباری در آلمان افراد علاقه ای برای خدمت نشان نمی دهند! با این وجود پیشرفت اقتصادی این کشور بسیار چشمگیر است و توانسته ۴۵ میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی اش کند.

ساختار لشکر آلمان به صورت تیپ و زرهی می باشد و ارتشی با تجهیزات و نیروهای نظامی مشترک با فرانسه دارد.

ارتش آلمان که یکی از قویترین ارتش های جهان محسوب می شود، ۱۴۵ هزار نیروی ذخیره و ۱۸۳ هزار نیروی آماده دارد و تعداد سلاح های زمینی آن ۵ هزار عدد است. ارتش هوایی آلمان شامل ۲۷ هزار پرسنل آماده به کار و ۷۰۰ هواپیمای جنگی که در ۱۴پایگاه سامان دهی شده اند می باشد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۶. ارتش فرانسه | France Army

ارتش فرانسه منظم ترین ارتش جهان، شامل چهار شاخه زمینی هوایی دریایی و ژاندارمری ملی می باشد که در طول تاریخ فرانسه از موفق ترین کشور ها در جنگ با ۱۰۹ پیروزی بوده است اما این کشور از سال ۲۰۱۳ هزینه های نظامی را کم کرد تا در سایر زمینه ها مانند تکنولوژی سرمایه گذاری کند.

نیروهای زمینی فرانسه بزرگترین بخش ارتش آن می باشد که به طور کلی متشکل از ۲۲۰ هزار نیروی فعال و ۲۲۸ هزار نیروی ذخیره می باشد.

به دلیل داشتن ۲۹۰ سلاح اتمی و حضور در سازمان ملل و اتحادیه اروپا فرانسه از قدرت های بزرگ نظامی به شمار می رود. همچنین  در سال ۲۰۱۲ تعداد هواپیماهای این کشور حدود ۶۰۹ فروند اعلام شد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۵. ارتش انگلستان | England Army

نیروهای مسلح بریتانیا نیروهای مسلح تاج و تخت می باشند که فرماندهی کل قوا به عهده ملکه الیزابت می باشد.

ارتش دریایی بریتانیا از قدرتمند ترین نیروهای دریایی جهان بود که در طول جنگ جهانی دوم از ۹۰۰ کشتی استفاده می کرد و هم اکنون کشتی جنگنده ملکه الیزابت توانایی حمل ۴۰ جنگده اف ۳۵ را دارد.

انگلستان با داشتن ۱۶۰ سلاح اتمی جزو ده قدرت برتر جهان می باشد ولی همانند آلمان و فرانسه از سال ۲۰۱۰تا ۲۰۱۸ بودجه نظامی خود را کاهش داد.

که تسهیلات جنگی این کشور ۶۶ کشتی جنگی ۲۰۵ هزار نفر نیروی آماده به خدمت و ۹۰۸ هواپیما را شامل میشود.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۴. ارتش هند | India Army

هند با داشتن ۱.۳۳۶ بیلیون نفر دومین کشور پر جمعیت جهان است به همین دلیل با استفاده از نیروهای انسانی ارتش عظیم و قدرتمندی برای خود ساخته است و امروزه بزرگترین ارتش جهان محسوب می شود.

ارتش هند ۳ میلیون نیرو دارد که ۱.۳۲۵ میلیون نفر آن آماده به خدمت هستند به همین دلیل هند به بزرگترین ارتش داوطلب ثابت جهان تبدیل شده است.

هند دارای ۳۵۰۰ تانک  تعدادی سلاح هسته ای و موشک های قاره پیما که تا پاکستان و قسمتی از چین می رسد می باشد.

امروزه دولت هند بزرگترین وارد کننده اسلحه در دنیا می باشد که  برای کم کردن وابستگی نظامی به سایر کشور ها خود تولیدات بومی را آغاز کرده است.

همچنین هند با داشتن ۱.۴ نیرو فعال و آماده به خدمت دومین نیروی نظامی بزرگ جهان به حساب می آید و بودجه فعلی ارتش هند چهل شش میلیارد که پیش بینی می شود این مقدار در طی سال های آینده افزایش می یابد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۳. ارتش چین | China Army

ارتش خلق چین جزو سه ارتش قدرتمند جهان بعد از آمریکا و روسیه به شمار می رود و همانطور که می دانید پرجمعیت ترین کشور جهان می باشد  و به همین دلیل از نظر پرسنل و نیروهای نظامی در درجه اول قرار دارد که تعداد آن ها ۲ میلیون ۳۳۳ هزار نفر و ۲۳هزار سلاح زمینی را در بر می گیرد.

بودجه ارتش چین در حال حاضر ۱۲۶ میلیارد دلار بوده که انتظار می رود شاهد رشد ۱۲.۲ درصدی آن باشیم.

نیروی هوایی چین با داشتن ۲۸۰۰ فروند هواپیمای نظامی بزرگترین نیروی هوایی در آسیا و سومین قدرت هوایی در جهان می باشد.

همچنین ارتش چین قویترین ارتش خاورمیانه دارای ۳۰۰ سلاح اتمی از ۸۰۰ نوع مختلف می باشد و توانسته به اطلاعات اف ۳۵ آمریکا دسترسی پیدا کرده تا نمونه مشابه آن را بسازد ارتش چین در زمینه تولید سلاح به جایگاه خوبی را توانسته به دست بیاورد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۲. ارتش روسیه| Russian Army

سال ها پیش با فروپاشی اتحاد جماهیر شوری نیروهای مسلح فدراسیون روسیه تشکیل شد که فرماندهی کل قوای آن زیر نظر رییس جمهور این کشور اداره می شود.

پس از به قدرت رسیدن پوتین در این کشور شاهد افزایش رشد چشمگیری در بودجه نظامی اش شدیم هم اکنون بودجه نظامی روسیه ۷۶.۶ میلیون دلار می باشد که تا سال های آینده انتظار می رود شاهد افزایش ۴۴ درصدی آن باشیم، چرا که همینک ارتش روسیه بزرگترین ارتش اروپا محسوب می شود.

البته نیروهای نظامی روسیه به نسبت سایر نیروهای نظامی کشورها در سطح پایینی از آموزش های نظامی قرار می گیرند.

این کشور با داشتن ۱۵۵۰۰ تانک بزرگترین ناوگان تانکی دنیا را در اختیار دارد که البته نکته قابل اهمیت این است تجهیزات نظامی روسیه بسیار قدیمی هستند و وضعیت مطلوبی ندارند.

پوتین رییس جمهور روسیه در جهت بازسازی و نوسازی تجهیزات اعلام کرده است تا سال ۲۰۲۰ ارتش روسیه هشت زیر دریایی اتمی و ۶۰۰ فرونده جنگده و هزار فروند چرخبال و یک صد ناوچه جنگی به ارزش ۶۵۰ دالر مجهز خواهد شد. با این حال بزرگترین قدرت هسته ای دنیا را روسیه در دستان خود دارد آن هم  با داشتن ۸۵۰۰ کلاهک هسته ای.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان

۱. ارتش آمریکا | United States Army

ارتش آمریکا قویترین ارتش جهان شامل شش شاخه می باشد که از مهم ترین شاخه های  آن می توان به ارتش هوایی آن اشاره کرد که به همین دلیل هم از سایر کشورها برتر است.

ارتش هوایی آمریکا دارای ۱۹ فروند ناوگان هواپیما  است و بیش از۵۰۴۷ فروند هواپیما و بالگرد که زیر نظر شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا رهبری می شود تشکیل شده است.

ارتش آمریکا از قدرتمند ترین ارتش های دنیاست که در ۳۶ کشور بیش از ۷۰۰ پایگاه نظامی داشته و یکی از بزرگترین تهدیدها  برای صلح جهانی به شمار میرود.

این کشور از بین نیروهای داو طلب پرسنل نظامی خود را جذب می کند و با داشتن ۷۵۰۰ کلاهک هسته ای از جنگ جهانی دوم تا به الان به بزرگترین قدرت نظامی دنیا تبدیل شده است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا