خبری

10 کشوری که دارای قوی ترین ارتش جهان هستند

خلاصه نوشته
  • کشورهای قدرتمند نظامی بسیاری در کل جهان وجود دارد که شاید در چندین سال پیش جزء ملیت های ضعیف محسوب می شده اند! اما اکنون با تلاش مردمان شان و همچنین پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف موفق به دریافت ابر قدرت ترین کشورهای نظامی شده اند.

قویترین ارتش جهان متعلق به کدام کشور است؟

ارتش از مهم ترین رکن های اساسی هر کشوری می باشد زیرا یکی از مهم ترین دلایل پایداری دولت ها دفاع از تمامیت عرضی است تا بتوانند از ورود متجاوز ها به سرزمین خود جلوگیری کنند برای همین کشور ها سالانه هزینه های زیادی برای تجهیزات و نیروی انسانی خرج می کنند.

به صورت دقیق و صرفا بر اساس اعداد و ارقام نمی توان نیروهای نظامی و سلاح های جنگی هر کشور را مورد بررسی قرار داد! اما بر اساس فاکتور های دیگری می توان به دید نسبتا خوبی از ارتش  هر کشور رسید .

به عنوان مثال میزان بودجه سالانه ارتش، پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی کرده اند، تعداد نیروهای نظامی، کشورهایی که با هم قراردادهایی امضا کرده و هم پیمان شده اند تا در این زمینه به یکدیگر کمک کنند و.. همگی فاکتور های خوبی برای بر آورد تجهیزات نظمی هر کشور است.

در ادامه ده کشور که دارای ارتش های قدرتمند جهان هستند را در Bestfarsi به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان,

10. ارتش ژاپن | Japan Army

ارتش ژاپن یکی از قویترین ارتش های آسیا شامل سه شاخه نیروهای زمینی هوایی دریایی می باشد که توسط وزرات دفاع ژاپن رهبری می شوند .

در گذشته ژاپن مهد نیروهای سامورایی بود که به جنگاوران رده میانی و عالی می گفتند که پس از شکست در جنگ جهانی دوم ژاپن از داشتن آن ها محروم شد.

چین که در همسایگی ژاپن قرار دارد و دارای ارتش قدرتمندی می باشد همین دلیل سبب شد تا ژاپن فعالیت های خود را در این زمینه افزایش دهد و در جزیره های خود پایگاه های نظامی بر پا کرده است.

همچنین امروزه دولت ژاپن بودجه نظامی سال آینده را 1.1 درصد افزایش داد و بخش اعظم آن را برای ساخت ادوات جدید جنگی در نظر گرفت.

دولت به دلیل تهدید همسایه قدرتمند خود چین قصد دارد با افزایش این بودجه به هواپیماهای جدید و موشک های با برد بیشتر دست پیدا کند.

ژاپن دارای 247 هزار نیرونظامی و شصت هزار نیرو ذخیره دارد و از نظر قدرت نظامی در رده هفتم جهان قرار دارد که شمار کل پرنده های جنگی آن 1590 می باشد که پنجمین قدرت هوایی دنیا به شمار می رود و کل توان نیروی دریایی آن 139و شمار تانک های 678 عدد می باشد.

قوی ترین ارتش جهان,قویترین ارتش جهان 2021,قویترین ارتش خاورمیانه,

9. ارتش کره جنوبی | South Korea Army

کره جنوبی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و محاصره شدن با قدرت های نظامی بزرگ دنیا مانند ژاپن چین و کره شمالی که تهدیدی بزرگ برای او به شمار می روند باعث شده که کره جنوبی هزینه زیادی برای تجهیز کردن ارتش نظامی خود اختصاص دهد و بودجه دفاعی را تا 34 میلیارد دلار افزایش دهد تا امروزه به یکی از قدرتمند ترین ارتش های آسیا مبدل شود.

به همین دلیل کره جنوبی توانسته هفتمین نیروهای فعال جهان و بیشترین شمار نیروهای ذخیره جهان را به خود اختصاص دهد. که تعداد نیروهای ذخیره دو میلیون نفر و تعدادنیروهای فعال آن 640 هزار نفر می باشد.

نیرو دریایی و نیرو هوایی کره دو مورد  از مهم ترین بازوهای قدرت آن به شمار می روند که با داشتن 1393 هوا پیمای جنگی شمشین قدرت بزرگ هوایی دنیا را در اختیار گرفته است.

تعداد کشتی های جنگی آن 136عدد و تعداد 70 هزار کارکن اماده به خدمت که شامل 29 هزار تفنگ دار دریایی می شود و همچنین دارای 15 هزار اسلحه و 2346 تانک می باشد و با آمریکا مشارکت ها و مانور های نظامی زیادی دارد.

این مطلب را از دست ندهید
10 کلت کمری معروف دنیا

قویترین ارتش های جهان,منظم ترین ارتش جهان,ارتش های قدرتمند جهان,

8. ارتش ترکیه | Turkey Army

سازمان نظامی ترکیه که به آن نیروهای مسلح ترکیه می گویند یکی از ارتش های قدرتمند جهان است که دارای437 هزار نیروی فعلا و 380 هزار نیروی ذخیره می باشد.

ترکیه به دلیل هم مرز بودن با سوریه و وجود داعش همچنین حزب پ ک ک (کارگراک کردستان) تصمیم گرفت قدرت دفاعی خود را افزایش دهد. این کشور از سال 2015 با افزایش ده درصدی به 18.8 میلیار ددلار رسید و در سال 2019 به20.4 میلیارد دلار این بودجه رسید.

نیروی زمینی ترکیه بزرگترین نیرو حاضر در این کشور است و دارای 550 هزار نفر سرباز و 16 هزار اسلحه زمینی می باشد.

بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان,قوی ترین ارتش جهان,

7. ارتش آلمان | Germany Army

در سال 2011 با لغو قانون سربازی اجباری در آلمان افراد علاقه ای برای خدمت نشان نمی دهند! با این وجود پیشرفت اقتصادی این کشور بسیار چشمگیر است و توانسته 45 میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی اش کند.

ساختار لشکر آلمان به صورت تیپ و زرهی می باشد و ارتشی با تجهیزات و نیروهای نظامی مشترک با فرانسه دارد.

ارتش آلمان که یکی از قویترین ارتش های جهان محسوب می شود، 145 هزار نیروی ذخیره و 183 هزار نیروی آماده دارد و تعداد سلاح های زمینی آن 5 هزار عدد است. ارتش هوایی آلمان شامل 27 هزار پرسنل آماده به کار و 700 هواپیمای جنگی که در 14پایگاه سامان دهی شده اند می باشد.

قویترین ارتش جهان 2021,قویترین ارتش خاورمیانه,قویترین ارتش های جهان,

6. ارتش فرانسه | France Army

ارتش فرانسه منظم ترین ارتش جهان، شامل چهار شاخه زمینی هوایی دریایی و ژاندارمری ملی می باشد که در طول تاریخ فرانسه از موفق ترین کشور ها در جنگ با 109 پیروزی بوده است اما این کشور از سال 2013 هزینه های نظامی را کم کرد تا در سایر زمینه ها مانند تکنولوژی سرمایه گذاری کند.

نیروهای زمینی فرانسه بزرگترین بخش ارتش آن می باشد که به طور کلی متشکل از 220 هزار نیروی فعال و 228 هزار نیروی ذخیره می باشد.

به دلیل داشتن 290 سلاح اتمی و حضور در سازمان ملل و اتحادیه اروپا فرانسه از قدرت های بزرگ نظامی به شمار می رود. همچنین  در سال 2012 تعداد هواپیماهای این کشور حدود 609 فروند اعلام شد.

منظم ترین ارتش جهان,ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,

5. ارتش انگلستان | England Army

نیروهای مسلح بریتانیا نیروهای مسلح تاج و تخت می باشند که فرماندهی کل قوا به عهده ملکه الیزابت می باشد.

ارتش دریایی بریتانیا از قدرتمند ترین نیروهای دریایی جهان بود که در طول جنگ جهانی دوم از 900 کشتی استفاده می کرد و هم اکنون کشتی جنگنده ملکه الیزابت توانایی حمل 40 جنگده اف 35 را دارد.

انگلستان با داشتن 160 سلاح اتمی جزو ده قدرت برتر جهان می باشد ولی همانند آلمان و فرانسه از سال 2010تا 2018 بودجه نظامی خود را کاهش داد.

که تسهیلات جنگی این کشور 66 کشتی جنگی 205 هزار نفر نیروی آماده به خدمت و 908 هواپیما را شامل میشود.

بهترین ارتش جهان,قوی ترین ارتش جهان,قویترین ارتش جهان 2021,

4. ارتش هند | India Army

هند با داشتن 1.336 بیلیون نفر دومین کشور پر جمعیت جهان است به همین دلیل با استفاده از نیروهای انسانی ارتش عظیم و قدرتمندی برای خود ساخته است و امروزه بزرگترین ارتش جهان محسوب می شود.

ارتش هند 3 میلیون نیرو دارد که 1.325 میلیون نفر آن آماده به خدمت هستند به همین دلیل هند به بزرگترین ارتش داوطلب ثابت جهان تبدیل شده است.

هند دارای 3500 تانک  تعدادی سلاح هسته ای و موشک های قاره پیما که تا پاکستان و قسمتی از چین می رسد می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 نابغه برتر جهان (لیستی بدون انیشتین)

امروزه دولت هند بزرگترین وارد کننده اسلحه در دنیا می باشد که  برای کم کردن وابستگی نظامی به سایر کشور ها خود تولیدات بومی را آغاز کرده است.

همچنین هند با داشتن 1.4 نیرو فعال و آماده به خدمت دومین نیروی نظامی بزرگ جهان به حساب می آید و بودجه فعلی ارتش هند چهل شش میلیارد که پیش بینی می شود این مقدار در طی سال های آینده افزایش می یابد.

قویترین ارتش خاورمیانه,قویترین ارتش های جهان,منظم ترین ارتش جهان,

3. ارتش چین | China Army

ارتش خلق چین جزو سه ارتش قدرتمند جهان بعد از آمریکا و روسیه به شمار می رود و همانطور که می دانید پرجمعیت ترین کشور جهان می باشد  و به همین دلیل از نظر پرسنل و نیروهای نظامی در درجه اول قرار دارد که تعداد آن ها 2 میلیون 333 هزار نفر و 23هزار سلاح زمینی را در بر می گیرد.

بودجه ارتش چین در حال حاضر 126 میلیارد دلار بوده که انتظار می رود شاهد رشد 12.2 درصدی آن باشیم.

نیروی هوایی چین با داشتن 2800 فروند هواپیمای نظامی بزرگترین نیروی هوایی در آسیا و سومین قدرت هوایی در جهان می باشد.

همچنین ارتش چین قویترین ارتش خاورمیانه دارای 300 سلاح اتمی از 800 نوع مختلف می باشد و توانسته به اطلاعات اف 35 آمریکا دسترسی پیدا کرده تا نمونه مشابه آن را بسازد ارتش چین در زمینه تولید سلاح به جایگاه خوبی را توانسته به دست بیاورد.

ارتش های قدرتمند جهان,بزرگترین ارتش جهان,بهترین ارتش جهان,

2. ارتش روسیه| Russian Army

سال ها پیش با فروپاشی اتحاد جماهیر شوری نیروهای مسلح فدراسیون روسیه تشکیل شد که فرماندهی کل قوای آن زیر نظر رییس جمهور این کشور اداره می شود.

پس از به قدرت رسیدن پوتین در این کشور شاهد افزایش رشد چشمگیری در بودجه نظامی اش شدیم هم اکنون بودجه نظامی روسیه 76.6 میلیون دلار می باشد که تا سال های آینده انتظار می رود شاهد افزایش 44 درصدی آن باشیم، چرا که همینک ارتش روسیه بزرگترین ارتش اروپا محسوب می شود.

البته نیروهای نظامی روسیه به نسبت سایر نیروهای نظامی کشورها در سطح پایینی از آموزش های نظامی قرار می گیرند.

این کشور با داشتن 15500 تانک بزرگترین ناوگان تانکی دنیا را در اختیار دارد که البته نکته قابل اهمیت این است تجهیزات نظامی روسیه بسیار قدیمی هستند و وضعیت مطلوبی ندارند.

پوتین رییس جمهور روسیه در جهت بازسازی و نوسازی تجهیزات اعلام کرده است تا سال 2020 ارتش روسیه هشت زیر دریایی اتمی و 600 فرونده جنگده و هزار فروند چرخبال و یک صد ناوچه جنگی به ارزش 650 دالر مجهز خواهد شد. با این حال بزرگترین قدرت هسته ای دنیا را روسیه در دستان خود دارد آن هم  با داشتن 8500 کلاهک هسته ای.

قوی ترین ارتش جهان,قویترین ارتش جهان 2021,قویترین ارتش خاورمیانه,

1. ارتش آمریکا | United States Army

ارتش آمریکا قویترین ارتش جهان شامل شش شاخه می باشد که از مهم ترین شاخه های  آن می توان به ارتش هوایی آن اشاره کرد که به همین دلیل هم از سایر کشورها برتر است.

ارتش هوایی آمریکا دارای 19 فروند ناوگان هواپیما  است و بیش از5047 فروند هواپیما و بالگرد که زیر نظر شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا رهبری می شود تشکیل شده است.

ارتش آمریکا از قدرتمند ترین ارتش های دنیاست که در 36 کشور بیش از 700 پایگاه نظامی داشته و یکی از بزرگترین تهدیدها  برای صلح جهانی به شمار میرود.

این کشور از بین نیروهای داو طلب پرسنل نظامی خود را جذب می کند و با داشتن 7500 کلاهک هسته ای از جنگ جهانی دوم تا به الان به بزرگترین قدرت نظامی دنیا تبدیل شده است.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا