اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه آکدنیز آنتالیا معروف ترین دانشگاه تحقیقاتی به شماره می رود. در این دانشگاه شما ۲۴ دانشکده را میتوانید مشاهده کنید که دانشجویان عزیز می توانند در هر یک از رشته های مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه به عنوان دومین دانشکده ی زیبای ترکیه شناخته شده است، چون فضای سبز بسیار زیبایی دارد و دارای امکانات فراوانی است.

این دانشگاه از سال ۱۹۸۲ تاسیس شده و در هنگام تاسیس توانسته در زمینه‌های مختلفی از جمله: آموزشی و پژوهشی و همچنین خدمت‌ رسانی پیشرفت بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد که همین امر باعث شد دانشجویان ایرانی بسیار زیادی را به خود جذب کند.

نحوه پذیرش در دانشگاه آکدنیز آنتالیا تقریبا شرایط سختی دارد و پذیرش این دانشگاه بر اساس رشته مورد نظر شما متفاوت میباشد و هر کدام از این رشته ها نیاز به مدارک و طی کردن مراحل مختلفی دارد. شما برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید آزمون هایی را پشت سر بگذارید همچنین داشتن مدارک زبان انگلیسی یکی از الزامات می باشد.

رنکینگ دانشگاه آکدنیز آنتالیا

دانشگاه آکدنیز آنتالیا یکی از موفق ترین دانشگاه های موجود در ترکیه می باشد و همین امر باعث شده در رتبه بندی بالایی قرار بگیرد. این دانشگاه توانسته رتبه های بین ۲۰۱ تا ۲۵۰ را در بین بهترین دانشگاه های موجود در جهان را به خود اختصاص دهد و به عنوان ۵۰ دانشگاه برتر ترکیه شناخته شده است.

برای پیدا کردن بهترین موسسه اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

دانشگاه آکدنیز آنتالیا به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته شده ولی با این حال امکانات بیش از اندازه ای را در اختیار دانشجویان خود قرار داده و از این لحاظ نیز توانسته رتبه عالی را به خود اختصاص دهد. همچنین به دلیل داشتن اساتید حرفه ای در سال‌ های اخیر رتبه بندی خود را به هیچ دانشگاه دیگری نداده است.

دانشگاه آکدنیز در زمینه ‌ی تحقیقات و پژوهشی و همچنین پزشکی مشغول به ارائه خدمت رسانی می باشد از این رو به عنوان دانشگاه برتر کشور ترکیه شناخته شده و از نظر پزشکی توانسته رتبه ۲۰ را در بین دانشگاه های دیگر به خود اختصاص دهد.

دانشگاه آکدنیز آنتالیا,دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه,رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه آکدنیز آنتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه آکدنیز آنتالیا نسبت به دانشگاه‌های دیگر کمی سخت و پیچیده می باشد چون رشته های مختلف و امکانات زیادی در این دانشگاه وجود دارد و تعداد متقاضیان دانشجویان داخلی و بین المللی بسیار زیاد است.

برای مثال داشتن سن مناسب اهمیت بالایی دارد که دانشجویان باید ۱۸ سال کامل را داشته باشند و همچنین داشتن مدرک دیپلم معتبر با معدل عالی یکی دیگر از شرایط های ویژه است. تمام متقاضیان باید در آزمون ورودی نمره عالی را کسب کنند و برگزاری آزمون برای تمام دانشجویان یکسان میباشد پس متقاضیان از این جهت نباید نگران باشند‌.

یکی دیگر از شرایط تحصیل که در این دانشگاه و دانشکده های دیگر وجود دارد این است که متقاضیان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و داشتن مدارک معتبر این زبان یکی از الزامات میباشد. همچنین دانشجویان باید انگیزه نامه و توصیه نامه خود را ارائه دهد و به این امر نیز توجه داشته باشد که تمام مدارک آنها باید دارای ترجمه مورد نظر باشد.

دانشگاه آکدنیز آنتالیا,دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه,رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا

رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا

شما می‌توانید دانشکده ‌ی پزشکی را در این دانشگاه مشاهده کنید که این دانشکده در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده و افرادی که علاقه خاصی به فعالیت‌های پزشکی داشتند می توانند در این دانشکده مشغول به تحصیل شوند و از علوم پایه گرفته تا تخصص های دیگر را در خود افزایش دهند.

تمام رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا مورد علاقه دانشجویان داخلی و بین المللی می باشد به عنوان مثال دانشکده دندانپزشکی که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد توانست آرزوی بسیاری از جوانان را برآورده کند.

شما می توانید انواع مختلفی از امکانات را در رشته دندانپزشکی مشاهده کنید و همین امر باعث می‌شود دانشجویانی که در این رشته و در این دانشکده فارغ التحصیل می شوند از نظر علمی با دانشجویان دیگر قابل مقایسه نباشند.

یکی دیگر از رشته های دانشکده آکدنیز آنتالیا که مورد علاقه دانشجویان داخلی است، رشته کشاورزی می باشد. از جمله رشته های پرطرفدار ای که در این دانشگاه وجود دارد ،رشته ادبیات می باشد که دانشکده این رشته در سال ۱۹۸۲ تاسیس شده و شما می توانید در این رشته با انواع مختلفی از زبان‌ها و فرهنگ‌های کشورهای مختلف آشنا شوید.

دانشگاه آکدنیز دارای ۲۴ دانشکده و ۷ موسسه و یک مدرسه عالی می باشد که این نشان می دهد که رشته‌های مختلفی در آنجا تدریس می شود و شما با خیال راحت می توانید بنابر استعداد و شرایط های مختلف رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دانشجویان در هر یک از رشته های مورد نظر خود به صورت با آزمون و بدون آزمون می‌توانند تحصیل کنند ولی ممکن است از بعضی از امکانات و مزایا برخوردار نشوند. رشته های پرطرفدار دیگری که در دانشگاه اکدنیز آنتالیا وجود دارد شامل شیمی، باستان شناسی و انواع مختلفی از مهندسی و مدیریت می باشد.

امکانات دانشگاه آکدنیز آنتالیا

یکی از امکانات موجود در دانشگاه آکدنیز آنتالیا وجود استادیوم می باشد که این مکان در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و انواع مختلفی از ورزشها در این مکان قابل برگزاری می باشد، ورزشکاران می‌ توانند از امکاناتی از جمله: اتاق رختکن، اتاق مربیگری و… بهره ببرند.

دانشجویان می توانند از سالن غذاخوری در وعده های مختلف استفاده کنند کیفیت غذا در این مکان بسیار بالا می باشد و دانشجویان با خیال راحت می توانند انواع مختلفی از غذاها را به صورت رایگان سفارش دهند.

دانشجویانی که از کشورهای مختلف برای تحصیل وارد این دانشگاه شده اند می توانند از خوابگاه دانشجویی بهره ببرند که در این خوابگاه شما می توانید ۵۰ تخت خواب با ظرفیت ۳۰۰۰ دانشجو را مشاهده کنید و همچنین انواع مختلفی از امکانات رفاهی از جمله:سالن غذا خوری، سرویس بهداشتی، حمام و تلویزیون و اینترنت بهره ببرید.

همچنین استفاده از کتابخانه که انواع مختلفی از کتاب های درسی در انجا وجود دارد و دانشجویانی که برای فراهم کردن کتاب درسی مشکل دارند می توانند بصورت رایگان از کتاب ها و جزوه های کتابخانه استفاده کنند.

تمام دانشجویان داخلی و بین المللی می توانند به صورت رایگان و یا صرف کردن هزینه بسیار کمی از خدمات درمانی بهره ببرند.

انواع مختلفی از امکانات ورزشی از جمله استخر، زمین تنیس و همچنین سالن بدنسازی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند به صورت روزانه و یا هفتگی از خدمات سلامتی بهره ببرند.

امکانات امنیتی این دانشگاه در سطح بالایی قرار گرفته و دانشجویان نمی‌توانند به راحتی وسایل نقلیه خود را در محوطه یک دانشگاه پارک کنند چون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین مجهز به دوربین مداربسته می باشد.

این دانشگاه شامل کلوب های دانشجویی و انواع مختلفی از آزمایشگاه های تخصصی می باشد و همچنین دانشجویان می توانند از مشاوره و خدمات سلامت به صورت رایگان بهره ببرند.

دانشگاه آکدنیز آنتالیا,دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه,رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه آکدنیز آنتالیا

هنگام ثبت نام در دانشگاه آکدنیز در آنتالیا، مدارک خاصی وجود دارد که باید ارائه دهید.

این مدارک برای فرآیند ثبت نام و اطمینان از رعایت شرایط لازم ضروری هستند. در اینجا مدارک کلیدی که معمولاً برای ثبت نام مورد نیاز است عبارتند از:

مدارک شناسایی:

شما باید مدارک شناسایی معتبر خود مانند پاسپورت یا کارت ملی را ارائه دهید. این مدارک برای تایید هویت شما و تایید ملیت شما ضروری است.

دیپلم دبیرستان یا معادل آن:

شما باید دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل آن را ارائه دهید تا نشان دهید که تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اید. این سند به عنوان مدرکی برای پیشینه تحصیلی شما عمل می کند.

سوابق:

سوابق تحصیلی شما از موسسه آموزشی قبلی بسیار مهم است. این اطلاعات در مورد دروسی که گذرانده اید، نمرات دریافتی و عملکرد کلی در طول تحصیلتان را ارائه می دهد.

نتایج آزمون مهارت زبان:

اگر زبان آموزشی در دانشگاه آکدنیز زبان مادری شما نیست، ممکن است لازم باشد مدرکی دال بر مهارت زبان ارائه دهید. این می تواند به صورت یک آزمون استاندارد، مانند تافل یا آیلتس، برای نشان دادن مهارت شما در زبان انگلیسی یا ترکی باشد.

اجازه اقامت:

دانشجویان بین المللی ممکن است برای اقامت قانونی و تحصیل در ترکیه نیاز به دریافت مجوز اقامت داشته باشند. شما باید مدارک مربوطه را برای دریافت اجازه اقامت ارائه دهید، مانند گذرنامه معتبر، مدرک ثبت نام و مدرک توانایی مالی.

عکس‌هایی با اندازه گذرنامه:

معمولاً برای اهداف اداری، از جمله کارت‌های شناسایی دانشجویی و سوابق رسمی، از شما درخواست می‌شود تا چندین عکس به اندازه گذرنامه اخیر را درخواست کنید.

فرم درخواست:

شما باید فرم درخواست دانشگاه را تکمیل کنید، که معمولاً می تواند از دفتر پذیرش یا از طریق یک سیستم درخواست آنلاین دریافت شود. این فرم اطلاعات شخصی ضروری را جمع آوری می کند و به عنوان یک درخواست رسمی برای پذیرش عمل می کند.

توجه به این نکته مهم است که الزامات اسناد خاص ممکن است بسته به برنامه و سیاست های دانشگاه متفاوت باشد. توصیه می شود برای کسب اطلاعات دقیق و به روز در مورد مراحل ثبت نام و مدارک لازم برای شرایط خاص خود، مستقیماً با دفتر پذیرش در دانشگاه آکدنیز تماس بگیرید.

دانشگاه آکدنیز آنتالیا,دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه,رشته های دانشگاه آکدنیز آنتالیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه آکدنیز آنتالیا

دانشگاه آکدنیز آنتالیا زمینه و شرایط را برای بورسیه تحصیلی فراهم کرده، از این رو هر سال حجم زیادی از دانشجویان داخلی و خارجی می توانند با داشتن شرایط و امتیازات ویژه در این دانشگاه بورسیه شوند.

افرادی که در دانشگاه آکدنیز مشغول به تحصیل می شوند نیاز به پرداخت هیچ گونه شهریه ندارند ولی با این حال بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در این دانشگاه بورسیه شوند.

دانشکده آکدنیز آنتالیا برای این که مزایای زیادی را به دانشجویان خود ارائه دهد توانسته بورسیه تحصیلی را برای افرادی که شرایط ویژه دارند ایجاد کند به عنوان مثال افرادی که از این دانشگاه بورسیه شوند می‌توانند پس از فارغ التحصیل شدن در زمینه کاری پرسود مشغول کار شوند و یا افرادی که در سراسر دنیا از نخبگان هستند را جذب کنند.

بورسیه تحصیلی که در این دانشگاه وجود دارد باعث شده که تعداد دانشجویان افزایش یابد و همچنین دانشجویان خارجی در رشته های مختلف در مقاطع متعدد بورسیه می شوند، بسیاری از این دانشجویان برای بورسیه در هر مقطعی باید مبلغ کمی را پرداخت کنند.

دانشجویان برای برخورداری از این مزایا باید وارد سایت شوند و ثبت نام اولیه خود را انجام دهند و افرادی می توانند شانس بالای بورسیه تحصیلی داشته باشند که تمام شرایط را یکجا دارا باشند.

قطعا داشتن معدل نمرات بالا و همچنین شرکت در المپیاد های علمی و دارا بودن مدارک زبان خارجی شانس شما را بالا می برد.

این دانشگاه هر سال حدود ۳۰۰ سهمیه را برای متقاضیان ایرانی برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده که این میانگین بسیار عالی است چون دانشجویان ایرانی با این بورسیه می توانند پیشرفت های بسیار زیادی را برای کشور ایران داشته باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا